PDA

Zobacz pełną wersję : Czy kto? ma w domu "parkiet" z terakoty?



pik33
14-08-2003, 13:36
Ze względu na podłogówkę (Legalett) chcemy dać na parterze w pokojach terakotę, wyglądającą jak drewno. "Deski", produkcji hiszpańskiej, dostępne są w Leroy Merlin. Mają wymiary 15x45 cm i kosztują ok. 60 złotych/m2

Czy ktoś coś podobnego ma i jak to się sprawdza?

Kasiorek
14-08-2003, 14:04
Widziałam taką podłogę ale niestety "spieprzoną"
Same "deski" piękne,ale ktoś dał fugę i cały efekt diabli wzieli
Tego rodzaju podłoga musi być uladana bezfugowo.
Polecam jeszcze firmę hiszpańską "Porcelanosa",mają przepiękne "parkiety", są dosyć drogie ale pooglądać warto
podaję stronę www.porcelanosa.com

Wowka
14-08-2003, 14:20
Cóż kwestia gustu, ale ja osobiście wybrałbym albo terakote wyglądającą jak terakota albo jak to nazywasz deski wyglądające jak deski.
Równie dobrze mozna byłoby połozyć linoleum wyglądające jak terakota lub linoleum wyglądające jak podłoga z desek.
Według mnie to "erzatz" i to dość drogi.

Dość dosadnie to powiedziałem ale za to szczerze i oczywiście jest to tylko moja opinia.
Pozdrawiam

kasiek
14-08-2003, 14:45
No właśnie Wowka, kwestia gustu. Jeśli ktoś ma ogrzewanie podłogowe, to dużo rozsądniejsza jest terakota a nie deski, a takie płytki deskowe wcale fajnie wyglądają.

Wowka
14-08-2003, 14:47
Oczywiście kasiek, przyjmuje i Twój punkt widzenia
Pozdrawiam

helism
14-08-2003, 18:40
Widziałam czeską terakotę drewnopodobną, ale to były deski, a nie parkiet - 1 płytka=1 deska. Nieźle to wyglądało, choć widziałam to tylko na wystawce w sklepie (nie ułożone na kleju). Widziałam też ułożone płytki parkietopodobne i wcale mi się to nie podobało. Kwestia gustu.

dziuba
17-08-2003, 10:20
Polecam Lea Ceramiche.
Mam ich "deski" w łazience - do złudzenia przypominają drewno (kilka osób się nabrało). Teraz takie same chcę w pokoju.
Jestem z nich bardzo zadowolona. Położone są bez fug, jednakże w te wąziutkie szczeliny chcę wcisnąc ciut fugi.

18-08-2003, 06:52
Zgadzam się z Wowoką coś robione na coś innego niż jest w rzeczywistości jest dla mnie tandetą i za taką też uważam terakotę wyglądającą jak drewno. Gusta nie podlegają dyskusji to jednak każdy może swoją opinię przedstawić.

dziuba
18-08-2003, 20:20
Zgadzam się z Wowoką coś robione na coś innego niż jest w rzeczywistości jest dla mnie tandetą i za taką też uważam terakotę wyglądającą jak drewno. Gusta nie podlegają dyskusji to jednak każdy może swoją opinię przedstawić.


Wszystko zależy od wykonania.
No i nie muszę się zastanawiać, czy dwa galopujące koty nie porysują mi podłogi ;-)

19-08-2003, 00:10
Dziuba ja nie przepadam za terakotą, ale względy praktyczne robią swoje i u mnie też będzie tylko wyglądać będzię jak terakota a nie jak drewno.
pozdrawiam

dziuba
19-08-2003, 18:23
I o to chodzi - każdy robi tak, żeby jemu było dobrze. :-D

edif
08-01-2017, 17:48
Minęło wiele lat....
Obecnie dużo terakoty parkieto- lub desko-podobnej, aż kręci się w głowie. Robił ktoś z Was ostatnio? B. proszę o podpowiedzi w tym temacie, czym warto się zainteresować?

Elfir
09-01-2017, 10:31
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?64040-PŁYTKI-DREWNOPODOBNE-imitujące-drewno-zdjęcia-układanie-jakie-wybrać&highlight=drewnopodobne

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82811-Płytki-drewnopodobne-Woodentic-Marconi-itd&highlight=drewnopodobne