PDA

Zobacz pełną wersję : blondynka pyta.. uginający się próg i obróbka okien HELP!



sevage&ivi
18-12-2007, 10:18
Witam
z miejsca przepraszam "starych wyjadaczy" za tak hmmm głupie pytania, ale na prawdę nie wiemy co zrobić bo spotykamy się z tymi problemami pierwszy raz:)

(Informacja zasadnicza: mamy domek przed tynkami i wylewkami..tynki i wylewki planowane na późną wiosnę)

pytanie nr 1
Zamontowaliśmy jakiś czas temu drzwi wejściowe. Są zamontowane idealnie proste itd, ALE jest jedno wielkie ALE. Musiały być podniesione na pewną wysokość względem chudziaka, bo przecież przyjdzie wylewka. No i teraz gdy się nadepnie na środek progu to on się ugina o kilka milimetrów.
Czy coś zrobiliśmy źle? czy pod progiem powinny być jakieś kliny? Jeśli tak, to z czego one mają być? Czy mają być idealnie na wysokość od chudziaka do progu?
Jeśli nie montuje się klinów, to czy wylewki potem powstrzymają to dziwne zachowanie progu? ;)

pytanie nr 2
mamy mnóstwo drzwi balkonowo-tarasowych. Pojedynczych i podwójnych
(vide przykładowe zdjęcie)
http://img227.imageshack.us/img227/3751/dsc00783dq1.jpg (http://imageshack.us)

pod każdymi drzwiami jest szczelina 5-10 cm, w chwili obecnej niczym nie "zapchana". Jest zima i potwornie przez te szczeliny wieje! Czym i jak możemy je "zatkać" ? Pianka? Ok, ale czy jakieś kliny pod próg wciskać, aby uniknąć takiego problemu jaki mamy z drzwiami zewnętrznymi? Jeśli tak, to z czego wykonane?

pytanie nr 3
Pewnego pięknego dnia fachowcy zamontowali nam okna. Pionowali i poziomowali je wbijając między ramy okna a mur drewniane kliny. Czy te kliny mamy teraz wyciągnąć a dziury po nich zapiankować, czy zostawić drewienka a to co za bardzo wystaje ładnie spiłować?

z góry dziękuję za wyrozumiałość i konkretne odpowiedzi:)
pozdrawiam
ivi

sevage&ivi
18-12-2007, 10:59
tyle osób przeczytało i nikt nie odpowie.. ? :(

bladyy78
18-12-2007, 11:22
Ja u siebie pod drzwi balkonowe jak miałem takie szczelniy jak ty dałem kawałki z betonu komurkowegi i reszte wypełniłem pianką. Pod okna zaś dałem syropian i go opiankowałem. Kliny jak ci nie przeszkadzaj to moga zostać i powyciagasz je jak juz bedziesz montowac parapety i robic wyleki.

sevage&ivi
18-12-2007, 11:30
bladyy78 - dzieki za odpowiedź :) a te kawałki betonu to przycinałeś na idealną wysokość i je wbijałeś pod drzwi tak żeby dobrze podpierały od dołu, czy może robiłeś je niższe żeby dobrze od góry i dołu opiankować?
jeśli robiłeś na idealną wysokość, to czy nie bałeś się że będzie coś podciekać pod ramą albo na styku chudziak-klin?

bladyy78
18-12-2007, 12:23
Ja miałem szczeline pod drzwiami balkonowymi 15cm wiec na zaprawie połozyłem bloczki z bk o grubosci 12cm i w szczeline która mi została wpuściłem piankę. Pod oknami miałem szczeline 7 cm wiec powkładałem pod nie paski syropianu grubosci 5 cm i je opiankowałem.

sevage&ivi
18-12-2007, 12:32
a jeśli te kliny nie były idealnie dopasowane, to czy próg Ci się nie ugina jak na niego staniesz? (wiem wiem, upierdliwa jestem z tymi pytaniami... :roll: )

jareko
18-12-2007, 12:43
patrzac na zdjecie - prog MUSI sie uginac jak sie na niego stanie - tego nie przeskoczysz :lol:
Kliny pod oknami MUSZA zostac do czasu montazu parapetu ktory wejdzie POD okno - jesli nie a ma byc tylko do czola to kliny MUSZA zostac
a najlepiej wejdz na moja strone i poradnik montazysty sobie poczytaj - bedziesz miala odpowiedzi na chyba keazde z zadanych tu pytan

sevage&ivi
18-12-2007, 12:57
jareko- chylę czoła.. I biegnę czytać poradnik montażysty :)

profus
18-12-2007, 13:08
Nad oknami balkonowymi długo się zastanawiałem co zrobić od dołu. Gdy już miałybyć robione wylewki w końcu wymyśliłe tak:

Podparłem od dołu na kątownikach które skręciłem na sztywno z kotwami i przykręciłem do betonu. Zapobiega to pracy drzwi do przodu i tyłu oraz jak się dokładnie spasuje a tak się starałem to podpiera się także na sztywno ramę dolną tak, że ugięcie jest bardzo małe - w zależności od ilości podparć. Ja zrobiłem na drzwiach 170 cm i 150 cm 3 kotwy-kątowniki a na 90 cm 2. Około 30 cm od boku i na środku.
Całość wypełniłem na wcisk styrodurem 6 cm (grubość ramy ok 6,5 cm) i opiankowałem.

Trochę zabawy z tym było ale najtrudniejszy był pomysł.
Ciekawe czy dobrze wykombinowałem. Co na to Jareko?

Jak znajdę czas to wkleją zdjęcia.

ZW
18-12-2007, 13:12
[...]No i teraz gdy się nadepnie na środek progu to on się ugina o kilka milimetrów.
pianka powstrzymała.
inna rzecz że normalnie nie staję na progu ;)



pod każdymi drzwiami jest szczelina 5-10 cm, w chwili obecnej niczym nie "zapchana". Jest zima i potwornie przez te szczeliny wieje! Czym i jak możemy je "zatkać" ? Pianka?
pianka albo lepiej (taniej - na tymczas szkoda pianki) resztki styropianu i obłożyć cegłami żeby nie wypadł



pytanie nr 3
czy zostawić drewienka a to co za bardzo wystaje ładnie spiłować?

drewienka na wszelki wypadek bym wyjął bo po otynkowaniu, zaakrylowaniu itd ewentualnie mogą się rozkładać . U mnie robili z plastikowych klinów i nie wyjmowałem.

pozdrawiam

jareko
18-12-2007, 13:26
...Podparłem od dołu na kątownikach które skręciłem na sztywno z kotwami i przykręciłem do betonu. Zapobiega to pracy drzwi do przodu i tyłu oraz jak się dokładnie spasuje a tak się starałem to podpiera się także na sztywno ramę dolną tak, że ugięcie jest bardzo małe - w zależności od ilości podparć. ...
zdjecia sa na mojej stronie :)

sevage&ivi
19-12-2007, 07:17
melduję posłusznie, że wczoraj zakupiliśmy wszelkiego rodzaju blaszki itd i w najbliższych dniach przystąpimy do uszczelniania "dziur" pod-drzwiowych :lol:
Dziękuję wszystkim za pomoc :)