PDA

Zobacz pełną wersję : OMEGA L



agniesiak
18-12-2007, 11:32
Witam,

Z przyjemnością zaczynam swą opowieść o drodze do realizacji jednego z moich marzeń w życiu, budowie własnego domu.

Właściwie nie wiem czy bym sie zdecydowała na to w tym wieku- mam dopiero 28 lat, ale sytuacja na rynku nieruchomości w ostatnim roku jakoby posrednio wymusiła taką decyzję.
Do niedawna byłam szczęśliwą właścicielką własnego M2 w Olsztynie, tym na Warmi nie koło Częstochowy, ale we wrześniu sprzedałam chatkę puchatka za kosmiczną cenę 7000 zł/m2 przez co obecnie posiadam kaskę na sfinalizowanie ok. 3/4 budowy domu (cóż za niesamowity przelicznik).
Działkę dostałam w darowiźnie od rodziców po wejściu w życie nowej ustawy dzięki temu zaoszczędziłam na podatku od darowizn (znowu fart!).

Planuję budowę w ślicznej gminnej wiosce Stawiguda ok. 13 km na południe od Olsztyna (wokół same lasy, 3 Jeziora w promieniu 3 km), cudo. Dojazd do Olsztyna drogą krajową (Wa-wa - Olsztyn), ok. 6-8 minut do centrum.
Działka 1300 m2, jedyny problem że z niewielkim spadkiem a ja nie chcę do ogrodu schodzić po schodach, ale i na to znajdzie się jakaś rada.

Projekt - OMEGA L z pracowni IN and OUT, architekt pan Arendarski.
Pow. użytkowa ok. 160m2 + dwustanowiskowy garaż.
Najciekawsze w projekcie to salon otwarty aż po więźbę dachową.

Pozwolenie na budowę załatwiałam rok czasu, w styczniu wystąpiłam o warunki zabudowy które zostały jeszcze 2 razy zmienione, istny horror. Mam nadzieje że budowa domu zajmie mi trochę krócej.

Początek budowy - wiosna 2008r. następne święta bożego Narodzenia planowane już w nowym domu. Narazie z mężem mieszkamy z moimi rodzicami, więc planuje się za rok wprowadzić choćby na goły beton. :D

agniesiak
18-12-2007, 12:02
C:\Documents and Settings\Stanowisko_2\Moje dokumenty\OMEGA rzuty

agniesiak
18-12-2007, 12:02
kurcze chyba coś nie tak zrobiłam, próbuje dalej

agniesiak
18-12-2007, 12:08
http://C:\Documents and Settings\Stanowisko_2\Moje dokumenty\OMEGA rzuty

agniesiak
18-12-2007, 12:12
http://C:\Documents and Settings\Stanowisko_2\Moje dokumenty\OMEGA rzutyp[/url]

agniesiak
18-12-2007, 12:22
http://www.projekty.ign.com.pl/pliki/widoki/omega_l_507.jpg

elewacja frontowa

http://www.projekty.ign.com.pl/pliki/widoki/omega_l_508.jpg

elewacja południowa

http://www.projekty.ign.com.pl/pliki/rzuty/omega_l_491_small.gif

rzut parteru

http://www.projekty.ign.com.pl/pliki/rzuty/omega_l_492_small.gif

rzut poddasza

agniesiak
18-12-2007, 12:28
Parter

1. wiatrołap - 3,95m2
2. gabinet - 9,46m2
3. hall - 8,23m2
4. kuchnia - 8,9m2
5. jadalnia - 13,6m2
6. wc - 4,3m2
7. salon - 48,2m2
8. garaż - 29,7m2
9. kotłownia - 8,5m2


Poddasze

1. hall - 6,3m2
2. pokój - 10,7
3. pokój podzielony na garderobę - ok.6m2, łazienkę ok. 7,5m2 i sypialnię ok. 16m2
4. pokój - 11,00m2
5. łazienka - 4,3m2
6. pustaka nad salonem

Razem powierzchnia użytkowa - ok. 160m2 + garaż i kotłownia

agniesiak
18-12-2007, 14:08
Jestem na etapie podpisywania umowy z ekipą budowlaną.
Narazie chcą 35 000 za wszystko łącznie z dachem (deskowanie i papa) ale doszło jeszcze część podpiwniczenia o pow. 40m2 wiec cena może wzrosnąć. Ale i tak uważam że nie jest źle jak na miasto wojewódzkie.

Po świętach kupuję część materiałów - Ytonga, dachówkę ceramiczną i wełnę mineralną.

Pandino_DG
19-12-2007, 13:15
Witam
Faktycznie cena bardzo dobra - mnie robocizna kosztował 50 tys. (150 m2 użytkowej + piwinica 50 m2) z tym że bez garażu (ta piwnica taka droga chyba :( )

SZANTI.
07-01-2008, 10:14
o jak super że znalazłam kogoś kto buduje ten sam projekt :D
moja omega powstaje w Poznaniu , właśnie mamy położoną więźbę dachową jeśli pogoda pozwoli to jeszcze w styczniu będzie dachóweczka , wygląda teraz tak http://images31.fotosik.pl/100/e7c048a07e781e1bmed.jpg
dodaliśmy okno w salonie od frontu dokładnie pod oknami dachowymi mam nadzieje że będzie to fajnie wyglądało i dodatkowo doświetli salon .
Trzymam kciuki za twoje budowanie , będę do ciebie zaklądać i kibicować ,
powodzenia .

agniesiak
04-02-2008, 08:51
Hej Szanti

Czy dostałaś ode mnie prywatną wiadomość, bo wysyłałam jakiś tydzień temu ale nie ma jej w zapisanych wiadomościach więc być może nie doszła. Jeśli nie to napiszę jeszcze raz ale daj znać.

Pozdrawiam

torreador
04-02-2008, 21:25
Witam
Podobnie jak Szanti cieszę się, że są inni fani tego projektu. Ja właśnie go zamówiłem i jeszcze w tym roku zamierzam zacząć budowę (oczywiście jeśli szybko uporam się z "papierologią"). Projekt nie należy do rozchwytywanych, więc trudno znaleźć informacje na jego temat, a jeszcze trudniej kogoś, kto już mieszka w omedze. Ja znalazłem w na stronie Archipelagu realizację projektu Eliza, który, jak mniemam, był prekursorem omegi. Tomasz Arendarski zaprojektował go wspólnie z innym architektem. Z zewnątrz projekty się różnią ważnymi detalami (głównie oknami i omega jest dużo fajniejsza), ale w środku oba domy są niemal identyczne.
Również bezskutecznie próbuję nawiązać kontakt z Szanti, chyba coś nie tak jest z privem. Czy mogłabyś choć w dużym przybliżeniu powiedzieć jakie założyłaś koszty budowy? Interesuje mnie też z czego postawisz mury, jakie przewidziałaś ogrzewanie... To na początek :-)
Pozdrawiam

torreador
04-02-2008, 21:32
O przepraszam, gapa ze mnie. Właśnie doczytałem, że mury będą z ytonga :oops:
Inne pytania aktualne :)

SZANTI.
04-02-2008, 21:55
witam
przepraszm że długo nie pisałam ale w moim województwie zaczeły się ferie zimowe i byłam z rodzinką w górach :lol:

sądząc po ilości zapytań jakie przychodzą na moją skrzynkę już niedługo stwożymy niezłą grupę omegowców , brakuje mi czasu żeby odpisywać każdemu z osobna ale nie wiem czy agniesiak mnie nie pogoni jak się za bardzo zacznę panoszyć w jej dzienniku :wink:

torreador wysłałam do ciebie meila na adres który podałeś na grupie wielkopolskiej jeśli nie doszedł to wkleje to tutaj , jest tam podsumowanie kosztów jakie ponieśliśmy do tej pory.

Maja W.
04-02-2008, 22:56
Agniesiak bardzo interesująco-intrygujący projekt...a taki to mi akurat nie wpadł w ręce podczas przeglądania... Bardzo ciekawy rozkład pomieszczeń, zatem zamierzam śledzić Twój dziennik :)

SZANTI u Ciebie domek wygląda już imponująco!!

agniesiak
05-02-2008, 11:10
Szanti,

Nie mam absolutnie nic przeciwko żebyś się rozpisywała na moim dzienniku, właściwie to właśnie na to liczyłam :D

Mimo że za dwa tygodnie zacznę go stawiać to mam dwie główne wątpliwości, które możesz rozwiać jako że Twoja Omega juz stoi.

1) Czy między kominkiem a ścianą jest wystarczająca ilość miejsca żebym mogła sobie postawić kanapę przed kominkiem i jakiś stolik i jeszcze mieć miejsce na przejście?

2) Mam Omegę L więc 2-stanowiskowy garaż, nad garażem z dużego pokoju zamierzam zrobić tak jak pisałam sypialnię, łazienkę od strony fornotwej i gardegobę (zamieszczę szkic żebyś wiedziała o co chodzi). Boję się że przez te skosy i brak ścianki kolankowej wyjdzie mi kichowata łazienka, chociaż wg wyliczeń architekta to prawie 8m2 pow. uzytkowej. U Ciebie już jest dach więc być może możesz mi coś na ten temat napisać :-?

agniesiak
05-02-2008, 11:20
Torreador,

Odpowiadając na Twoje pytanie na temat kosztów:

Nie mam kalkulacji kosztów i nawet przybliżonej kwoty nie jestem Ci w stanie podać, ale mogę napisać za co już zapłaciłam i te koszty które już znam:

1) projekt + adaptacja = 6 500 zł
2) dachówki ceramiczne Rupp Ceramika Sirius 13, kolor naturalny angoba = 15 000 zł
3) drewno na więźbę i schody za friko, bo mam teścia leśnika :lol:
4) Bloczki Ytong 24 cm na ściany konstrukcyjne = 21 500 zł
5) Robocizna do stanu surowego otwartego bez ścianek działowych i tarasów, ale pod dach pełne deskowanie i papowanie = 35 000 zł
6) Kierownik budowy (nie tylko wpisy i sporadyczne wizytacje ale jak to mówie full service czyli załatwianie materiałów i jeżdżenie za każdą małą pierdółką) 2000 zł m-cznie
7) geodeta (wytyczenie budynku) za friko bo geodetą jest mój tatuś :lol:

W tym tygodniu mam nadzieję że będę załatwiać wszystko na fundamenty oraz klej na Ytong więć będę miała koszty.

Ogrzewanie przechodziło różne fazy, od węgla z gazem po pompę ciepła.
Ostatecznie gaz z kotłem kondensacyjnym i może dogrzewanie kominkiem. Podłogówka wszędzię z planem na wymianę na pompę ciepła kiedyż tam jak nam kurek zakręcą a pompy stanieją, bo narazie sie raczej nie opłaca.

agniesiak
05-02-2008, 11:21
Szanti bardzo prosimy o więcej zdjęć

SZANTI.
05-02-2008, 18:53
zdjęcia będą , daj mi tylko kilka dni , właśnie cieśla nakrywa dach jak skończy to pokaże domek w całości .

co do zmian jakie wprowadziliśmy to w sumie jest ich niewiele , podnieśliśmy ściankę kolankową o jeden suporeks i wydłużyliśmy krokwie o 30cm żeby dach za bardzo nie uciekł do góry ale tylko na tej części gdzie są sypialnie , salonu nie podnosiliśmy bo jest wystarczająco wysoki .W dużej sypialni planuję wydzielić dwie garderoby ale dałaś mi do myślenia z tą łazienką , fajnie mieć swoją łazienkę przy sypialni muszę tylko zobaczyć ile tam jest faktycznie miejsca pod skosami żeby nie trzeba było się czołgać no i chyba trzeba by wstawić tam okno , muszę to jeszcze przemyśleć .

W salonie nie mam jeszcze wylanej płyty nad kominkiem i nie mam schodów bo będą drewniane ,w projekcie schody zaczynają się przy jadalni i biegną na górę u nas będzie odwrotnie początek będzie przy wiatrołapie wydaje mi się że tak będzie wygodniej po co przechodzić przez cały dom żeby wejść na górę, a ty co o tym myślisz?
Przed kominkiem spokojnie zmieścisz kanapę i ławę ja też tak planuje .

SZANTI.
05-02-2008, 19:08
kilka osób pyta czy budowa omegi jest droga , więc napiszę ile nas to do tej pory kosztowało :

1 projekt,mapki itp. 5.000tys
2 materiał na ściany,(bloczki M6,siporeks,strop 50.000
3 beton B20 9.500
4 dodatki (żwir,pręty zbr. cement) 4,600
5 murarz robocizna 27.000
6 więżba 13.000
7 okna dachowe 13.000
8 dachówka braas 13.000
9 dodatki (kętowniki , rynny, membrana, łaty,kontrłaty) 14.000
10 cieśla robocizna 17.000
11 klinkier na komin 4.300
suma 170,400tys

do tego dojdą okna na parteże, drzwi i brama garażowa więc można przyjąć że stan surowy zamknięty wyjdzie ok 200.000tyś

torreador
05-02-2008, 23:44
Agniesiak, Szanti
Serdecznie Wam dziękuję. To dla mnie niesłychanie cenne informacje. Tym cenniejsze, że z ostatnich tygodni.
Szanti info doszło na moją pocztę, ale widzę, że i tu je wkleiłaś :)
Ja będę budował w trochę mniejszym mieście (Zduńska Wola) więc pewnie uda mi się trochę urwać z kosztów robocizny. Już po wstępnym rozeznaniu widzę, że ekipy biorą tu nawet o połowę mniej. Do tego moja omega będzie trochę mniejsza - wersja M - co także da pewne oszczędności :)
Oczywiście przyłączam się do próśb o zdjęcia Twojego domu.

Agniesiak, Ty też mogłabyś załączyć jakąś fokę z widokiem na krainę wielkich jezior, jaki masz ze swojego kawałka ziemi :D

agniesiak
06-02-2008, 11:56
Wklejam podział tej dużej sypialni.

Szanti zerkniesz w swoim domku czy to sie wszystko zmieści. Nie jestem pewna co do wysokości na czerwonej linii. Powierzchnie wyliczone przez architekta.

http://th.interia.pl/30,gd485bb2c2813980/i645281.jpg

agniesiak
06-02-2008, 11:57
Te małe pomieszczenie to garderoba.

Fotkę działki wkleję jak tylko ją znajdę na dysku w domciu.

SZANTI.
06-02-2008, 12:56
agniesiak a będziesz podnosiła ściankę kolankową , czy zostawiasz tak jak jest w projekcie ?

agniesiak
06-02-2008, 15:11
Nie wiem, to zależy czy już nam wykroili więźbę, załóżmy że nie będzie ścianki kolankowej.... da radę z tym podziałem i bez ścianki?

SZANTI.
06-02-2008, 16:14
specjalnie dla ciebie zrobiałam dzisiaj zdjęcia skosów

http://images23.fotosik.pl/153/5f4bf9219f858e60med.jpg
http://images24.fotosik.pl/154/58b4cae09c8b6a9dmed.jpg

łazienka się chyba zmieści ale zostanie dużo niewykorzystanego miejsca przy skosach :-?

SZANTI.
07-02-2008, 09:22
Dzisiaj opiszę jaka nas niespodzianka spotkała podczas robienia dachu , w projekcie nad łazienką jest wyłaz dachowy (velux) ale strop nad łazienką jest płaski ma tylko minimalny spad na wodę 2stopnie i tu zaczyna się problem obdzwoniłam wszystkich znanych i nieznanych producentów okien i okazuje się że wyłazy można zamontować tylko na dachu o spadzie od 15 do 60 stopni , no i co mam teraz zrobić? chyba trzeba będzie zamurować dziurę w stropie i nie będzie włazu tylko jak wtedy wejść na dach wrazie jak by trzeba było zrobię coś przy kominie? może macie jakiś pomysł :(

agniesiak
07-02-2008, 14:39
Mam pomysł, zadzwoń do projektanta, czyli do pana Arendarskiego. My tak zrobiliśmy jak się okazało że nie ma wentylacji w kuchni i wykaz stolarki okiennej różni sie o jedno okno którego nie ma w projekcie. Gościu nam odpowiedział i pzrsełal poprawne szkice. :wink:

Dziękuję za zdjęcia, uspokoiłam się trochę bo wygląda że jest dużo miejsca i się spokojnie wszystko zmieści. A tak w ogóle to się okazało że nie mamy jeszcze wykrojonej więźby i możemy zmieniać długość krokwi. Chciałam od samego początku zrobić ścianki kolankowe przynajmniej o jeden bloczek ale bałam sie że bryła się zniekształci i dach pójdzie do góry, ale rzeczywiście wydłużając krokwie nic sie wizualnie nie zmieni :D Super!

Mówisz że robisz dwie garderoby w tej dużej sypialni, jedną dla siebie drugą dla męża, czy jedną dla Was a drugą dla dzieci?
Ja dotąd mieszkałam w małym mieszkanku i wszystko miałam pod ręką, a zresztą zawsze chciałam mieć garderobę i łazienkę tylko dla siebie i z wejściem z sypialni, taka ze mnie egoistka :evil: a to był jedyny projekt który dawał taką mozliwość.

Druga łazienka będzie dla dzieci i ewentualnie gości.

Co do zmiany przebiegu schodów ja chyba zostanę przy pierwotnym układzie, bo częściej schodzę z sypialni do kuchni i na odwrót niż odrazu z wejście do sypialni. Poza tym obawiam sie że zostanie za duże przejście między salonem a kuchnią, a że planuję zostawić kuchnię otwartą to chociaż od salonu odgrodzą je trochę schody.

agniesiak
07-02-2008, 14:42
Jeszcze jedno pytanko,

Po ile okien dachowych zamierzasz dać na górze? Ja napewno w łazience 1 szt w sypialni chciałam 2, a może nawet na dwie strony żeby była bardziej doświetlona, a w dwóch pokojach nie wiem jeszcze.

agniesiak
07-02-2008, 14:47
http://th.interia.pl/30,gd485bb2c2813980/i645819.jpg

agniesiak
07-02-2008, 14:48
http://th.interia.pl/30,gd485bb2c2813980/i645818.jpg

agniesiak
07-02-2008, 14:49
http://th.interia.pl/30,gd485bb2c2813980/i645817.jpg

agniesiak
07-02-2008, 15:47
A to moja działeczka

http://th.interia.pl/30,gd485bb2c2813980/i645838.jpg

torreador
07-02-2008, 21:19
Agniesiak,
gratuluję widoków. W przepięknej okolicy będziesz mieszkać.
Mam też dwa pytania:
1 - projekt omegi kupiłaś bezpośrednio w in-out, czy może gdzieś indziej? Bo można go znaleźć w co najmniej w trzech różnych biurach.
2 - skąd wytrzasnęłaś takie piękne wizualizacje wnętrza?

torreador
07-02-2008, 21:43
Szanti
Ja mam inny problem z dachem. Otóż w planie miejscowym, jakiś "mądry" architekt nakazał, by wszystkie nowobudowane domy miały kąt nachylenia dachu 40-50 stopni. Jak wiesz, omega ma 30 st. Mógłbym szukać innego projektu, ale nie mam zamiaru, bo ten jest genialny. Pytałem już w Domforcie, gdzie między innymi można kupić projekt, czy taka zmiana nie zakłóci proporcji budynku. Zarzakali się, że nie. A Ty co o tym myślisz? To pytanie również do Agniesik.

SZANTI.
08-02-2008, 09:58
agniesiak zrobię dwie garderoby jednato będzie typowa garderoba a druga to taka graciarnia :lol:
okna będą tak jak w projekcie nie wiem tylko co mam zrobić z tym włazem do łazienki który już kupiłam :evil:

torreador zmiana dachu o 10stopni to chyba dużo ,spróbuj to sobie narysować na kartce papieru albo jeśli masz możliwość to zrób wizualizację na komputerze .

agniesiak
08-02-2008, 09:59
Projekt kupiłam na stronie internetowej www.ign.com.pl za 1952 zł brutto.

Ci co sprzedają projekty moim zdaniem wcisną Ci wszystko, jak na moje rozumowanie to żeby zmienić kąt nachylenia dachu do 40 stopni musisz podnieść wysokość kalenicy wtedy przy tej samej wysokości ścian zewnętrznych będziesz miał większy spad dachu oczywiście wtedy zmienia się bryła budynku. O ile musisz podnieść kalenicę czyli najwyższą część dachu możesz wyliczyć z zależności sinusów lub cosinusów jak chcesz to może mój mąż wyliczy - jest dobry w te klocki.

Nie wiem, może są inne jakieś sposoby żeby podnieść dach i zachować bryłę budynku - musisz pogadać z budowlańcami.

agniesiak
08-02-2008, 10:02
Szanti spróbuj zwrocić tam gdzie kupiłas, a jak nie to na allegro

torreador
13-02-2008, 21:54
Witam
Trochę tu jakby spokojniej się zrobiło. A szkoda, bo jestem ciekaw postępów na Waszych budowach. Agniesiak, czy pierwsza łopata już wbita? Szanti, jak tam Twój dach. Liczę, że gdy się coś ruszy, to się pochwalicie i załączycie fotki :)
Ja dostałem rysunek poglądowy omegi z podniesionym do 40 stopni kątem nachylenia dachu. Nie jest tak źle. A Wy co sądzicie?

torreador
13-02-2008, 22:20
No przykro mi. Nie mogę wstawić obrazka, więc na razie musicie uwierzyć mi na słowo :wink:

agniesiak
14-02-2008, 08:34
torreador chętnie bym spojrzała na Twój dach. Czemu nie możesz umieścić zdjęcia? Wiesz że najpierw musisz umieścić rysunek na serwerze, ja stworzyłam galerię na interii..

agniesiak
14-02-2008, 08:36
A z moją budową cały czas się odwleka, zawsze coś innego wyskoczy a to mojemu tacie (ma wytyczyć budynek), a to kierownik budowy wyjeżdza.... już mnie to powoli zaczyna irytować :evil:

agniesiak
15-02-2008, 15:08
U nas zima wróciła..... więc wykopy muszą poczekać. :(

zabkapoli
19-02-2008, 18:50
Witam.
Jestem nowym uzytkownikiem forum ale bardzo sie ciesze ze znalazlam kogos kto tez buduje Omege L. Zapraszam na nasza strone omega-l.szczecin.pl gdzie znajdziecie narazie tylko nasza galerie (jestesmy na samym poczatku budowy - stawiamy scianki). Bardzo interesuje mnie odpowiedz od tych juz budujacych - jaki strop uzyliscie - teriva , lany , drewniany i ile was mniej wiecej to wynioslo, interesuje mnie tez jaka braliscie dachowke - cermaiczna czy cementowa ? Bede wielce wdzieczna za uzyskane odpowiedzi ? Mysleliscie moze o zrobieniu gdziekolwiek pomieszczenia na szczotki, mopy, deske do prasowania ? Troche mi brakuje tego w projekcie a poki jeszcze nie mamy scian, moze warto cos wymyslec ? Pozdrawiam wszystkich i zapraszam na strone :)

agniesiak
24-02-2008, 16:12
Witaj zabkapoli

Ja też się bardzo cieszę że dałaś znać o swojej budowie Omegi :)
Tym bardziej fajnie bo umieszczasz tyle zdjęć. Mam do Ciebie pytanie, czy dajesz jakieś dodatkowe okna w salonie oprócz tych z projektu gotowego?

Bo mi brakuje jakiegoś okna od zachodu na parterze. Zastanawiam się czy nie umieścić dodatkowego na przyległej ścianie przy tarasowym oknie w salonie.

agniesiak
24-02-2008, 16:14
Acha no i chciałam poinformować że budynek już wytyczony, koparka wjedzie jak tylko moja ekipa skończy robotę i będzie mogła do nas wjechać czyli za ok. 2-3 tygodnie.

zabkapoli
24-02-2008, 16:43
Witam.

Mam do Ciebie pytanie, czy dajesz jakieś dodatkowe okna w salonie oprócz tych z projektu gotowego?

Nie umieszczamy zadnych dodatkowych okien, myslelismy o tym ale w koncu dalismy spokoj . Uznalismy ze tyle wystarczy ile jest w projekcie. Pojawil sie za to inny problem . Chcielismy zamontowac rolety antywlamaniowe i o ile w salonie nie bedzie z tym problemu to podobno w jadalni, gabinecie i waitrolapie juz tak bo skrzynki na rolety maja okolo 20-25 cm a scianki nad oknami tylko 17 cm. Czy ktos z budujacych juz sie z tym spotkal (planowal rolety i jakos to rozwiazal w naszym cudnym projekcie?

agniesiak
25-02-2008, 08:57
Skoro tak to trzeba dać po prostu szyby antywłamaniowe.

torreador
25-02-2008, 21:49
Witam
Muszę się Wam pochwalić. Dziś odebrałem projekt omegi. Fajowy jest :D Także klamka zapadła i nie ma odwrotu. Na całego jesteśmy już w Waszym klubie

agniesiak
27-02-2008, 09:11
Torreador witaj w klubie Omegowiczów. Teraz przed Tobą adaptacja :D

agniesiak
28-02-2008, 09:13
Szanti gdzie się podziałaś? Czy dachówka już ułożona? A co z wyłazem na dach, coś wymyśliłaś?

SZANTI.
29-02-2008, 07:47
jestem ,jestem ale nic nie pisałam bo dach nieskończony , strasznie dużo docinania dachówek więc ciągnie się to w nieskończoność :evil: do tego wszystkigo zabrakło nam dachówek , mieliśmy zamówione 3 tys.sztuk i jeszcze 200 musieliśmy dokupić mam nadzieje że teraz wystarczy.

włazu w górnej łazience nie będzie ,dziura została zamurowana a właz założyliśmy w dużej sypialni tam gdzie będzie wydzielona garderoba myślę że przyda się tam troche światła i świeżego powietrza .

na sobotę zaplanowaliśmy wielkie sprzątanie działki , jeśli pogoda dopisze to porobie aktualne zdjęcia .

agniesiak i zabkapoli macie bardzo ładne działeczki też bym chciała mieć takie widoczki z okien .
już nie mogę się doczekać kiedy będę mogła pooglądać wasze budowy :D [/b]

caterina_505
03-03-2008, 14:51
witam serdecznie wszyskich "omegawiczów"

SZANTI.
03-03-2008, 19:42
dach nadal nieskończony ale pokaże co udało się zrobić

http://images31.fotosik.pl/165/51b5e7bd9fb14290med.jpg

dachówka braas romańska kolor grafitowy , rynny Wavin kolor też grafit , niestety brak jeszcze podbitki :(

http://images25.fotosik.pl/168/9870924fdc18d880med.jpg

widok od strony garażu

http://images29.fotosik.pl/169/2216b67ea7c75512med.jpg

a tu mój właz , zamontowany w garderobie przy sypialni i komin od c.o. które będzie w pom. gospodarczym przy garażu , a tak przy okazji gdzie wy będziecie montować kociał c.o. , w łazience tak jak jest w projekcie?????

torreador
03-03-2008, 21:12
Szanti
Fajowa dachówka, w kolorze, który bardzo mi się podoba i idealnie pasuje do projektu.
A co do usytuowania kotła, to chyba rzeczywiście umieszczę go centralnie z tym, że wc/kotłownię ze środka powiększę o tę zewnętrzną szafę i wc oddzielę od kotłowni. Kocioł na gaz zmieści się tam na pewno. A i nieduży piec na ekogroszek da się chyba upchnąć. Taki mam pomysł. Co z tego wyjdzie, okaże się pod koniec tygodnia, gdy spotkam się z gościem od adaptacji

torreador
03-03-2008, 21:17
I jeszcze jedno...
Z tym rysunkiem omegi z dachem podniesionym o 10 stopni nadal mam problemy, więc jeśli chcecie go zobaczyć, chętnie porozsyłam na priv. Szczerze mówiąc jestem ciekaw Waszych opinii

torreador
03-03-2008, 21:22
I jeszcze jedno część 2... :-)
Agniesiak mam nadzieję, że nie masz nam za złe wpisów do Twojego dziennika :-? Miał dziennik budowy dzień po dniu, a niechcący wyszła mini grupa budująca...

SZANTI.
04-03-2008, 07:12
torreador jestam ciekawa jak będzie wyglądał twój dach więc wysyłaj :lol:

zabkapoli ja mam strop Terriva , tam gdzie w projekcie był drewniany też mam zamieniony na Terrive tylko trzeba było oprzeć go na ośmiu dwuteownikach (po cztery na każdą stronę) ceny stropu nie pamiętam ale chyba poniżej 10tyś. ale te dwuteowniki były dosyć drogie :evil:

agniesiak
04-03-2008, 09:09
Szanti nawet nie wiesz jak Ci zazdroszczę że już Twoje cudeńko stoi, my ciągle czekamy aż nasza ekipa skończy robotę i będzie się mogła zabrać za naszą budowę. Bardzo ładnie wygłąda ta dachówka, my zdecydowaliśmy się na kolor naturalny ceglany, bo po pierwsze była promocja, a do grafitu byśmy musieli dopłacać, a poza tym nie wiem czy grafit nie opatrzyłby mi się za szybko, więc my tradycyjnie. Kompletnie nie wiem za to jaką do tego dobrać stolarkę i jaki tynk albo okładzinę, bo wciąż chciałabym zachować nowoczesny charakter tego domu. Może coś poradzicie?

Torreador tak jak pisałam wcześniej bardzo się cieszę że zawiązaliśmy grupę budującą OMEGĘ, bo co 4 głowy to nie jedna :D

Apropo 4 głów to witaj Caterina, pisz na jakim jesteś etapie.

agniesiak
04-03-2008, 09:19
Torreador pewnie że wysyłaj wizualizację na priva.

Szanti podoba mnie się te okno z przodu salonu, ale cały czas się wacham bo chcę tam powiesić telewizor, nie wiem sama.
Wiem że jestem upierdliwa ale czy mogłabyś zrobić też fotkę od tyłu budynku, jestem ciekawa jak wyglądają tam okna. Ja planuję te dwa okna małe w jadalni zrobić stałe witryny, wyjście tylko z kuchni na taras. Okno tarasowe w salonie planuje zrobić na całej długości 3,85 m albo nawet do końca ściany, muszę zrobić najpierw wizualizację. Okno chcę podzielić na 3, w tym jedna środkowa część przesuwna.

Mam jeszcze jedną wątpliwość co do szeerokości schodów - 90cm trochę wąskie jak na mój gust, a co Wy na ten temat sądzicie?

Mam też taką wizję budowy energooszczędnej OMEGI, doinwestować w ocieplenie większe stropów, posadzek, fundamentów itd.

Co do kotłowni to zostawiam ją tak jak jest w projekcie w wc na parterze.

SZANTI.
04-03-2008, 12:39
agniesiak okno od frontu zrobiliśmy żeby doświetlić salon bo front domu mamy od strony południowej czyli najbardziej słonecznej , z boku okna jest jeszcze sporo miejsca na scianie , zmieści się nawet telewizor 42cale :lol:

okno tarasowe będzie podzielone na 4 części (4x90) po bokach stałe części a dwie środkowe otwierane , a w jadalni wszystkie 3 okna otwierane bo te stałe witryny mają mniejszy profil przy podłodze (brak progu) i wydaje mi się że jak będą zamontowane w jednym pomieszczeniu to może to dziwnie wyglądać , w sumie to jest drobiazg ale dopłata do okna otwieranego nie jest chyba duża.

zdjęcia będą , czekam tylko na lepszą pogodę .

torreador
04-03-2008, 13:44
Agniesiak jak widzisz, jestem pojętnym uczniem :lol:
Tak chyba będzie wyglądać moja omega – z kątem nachylenia dachu podniesionym do 40 stopni

http://fotogalerie.pl/fotki/28/33/64/m/1204638784s2.jpg

caterina_505
05-03-2008, 16:09
etap ziemi (zawsze jeszcze jest czas na zmiany po przemyśleniach różnych...) :lol:

agniesiak
05-03-2008, 16:39
Szanti ja w salonie też będę chciala mieć okno bezprogowe, a dopłata do okna otwieranego jest duża. Ja nie lubię ram w oknach i drzwiach najlepiej gdyby były same szyby :roll:

Torreador jestem z Ciebie dumna - teraz to będziesz wklejać mnóstwo zdjęć :lol:

SZANTI.
06-03-2008, 08:42
torreador wizualnie domek wygląda ok ale w salonie to chyba będziasz miał wysoko jak w kościele :roll:

torreador
08-03-2008, 19:36
Szanti
A wiesz, że o tym nie pomyślałem. Na szczęście lubię wysokie pomieszczenia. Jestem fanem loftów urządzanych w starych fabrykach. Zresztą i tak nie mam wyjścia. Nie mogę zbudować innego dachu niż 40 stopni. Pewien pomysł na wykorzystanie tej "monstrualnej" wysokości podsunęła mi Caterina. Płytę granitową stanowiącą półpiętro można podnieść o kilkadziesiąt centymetrów. Dzięki temu salon zyskuje oddech.
Mam też prośbę do Ciebie... Mogłabyś zrobić zdjęcia we wnętrzu Twojej omegi, zwłaszcza w salonie? Niby wiem, że jest on duży, ale mam kłopoty z wyobrażeniem sobie, jaka to przestrzeń. Fajowy byłby też jakiś punkt odniesienia, najlepiej człowiek :D

agniesiak
10-03-2008, 15:37
Torreador ale jak podniesiesz płytę granitową to przecież będziesz miał za strome schody z parteru na ta płytę.. chyba że się mylę.

torreador
10-03-2008, 22:25
Mam nadzieję, że nie będą zbyt strome. Ale tylko Caterina może tu rozwiać wątpliwości, bo widziała na żywo podniesione półpiętro

Caterina, co Ty na to? :wink:

caterina_505
12-03-2008, 09:53
Podniesione półpiętro wygląda SUPER!! nie przytłacza - daje przestrzeń, co do schodów to jeszcze ich nie ma. Oczywiście, że jeśli zrobi się je wg projektu to wyjdzie "drabina", dlatego mają one być przeniesione do salonu.

agniesiak
13-03-2008, 09:01
Caterina a o ile jest podniesiona ta antresola? I z której strony salonu wtedy idą schody?

mickey30
14-03-2008, 20:22
Witam Wszystkich serdecznie!
Piątkowo-wieczorowo :wink:

Jak tam przebiegają zmagania z O m e g ą ???
Coś w temacie ostatnio ucichło.....

Pozdrawiam

SZANTI.
14-03-2008, 21:24
mickey30 kibicujesz nam czy też budujesz omege? :lol:

mickey30
16-03-2008, 02:11
Witam Ponownie!!!

Na razie się jeszcze waham, ale nie ukrywam że bardzo mi się ten projekt podoba, a większość już oglądanych-wybranych, niestety została odrzucona...
Więc, kto wie....Zostaje prawdopodobnie Omega...(???)
Pozdrawiam, już Niedzielnie - Palmowo :wink:

torreador
21-03-2008, 16:35
Czołem omegowicze
Życzę Wam zdrowych, spokojnych, rodzinnych świąt oraz tego, byście następną Wielkanoc świętowali już we własnych pięknych domach...
Smacznego jajka i mokrego dyngusa :wink:

agniesiak
25-03-2008, 15:02
Witam Was wszystkich serdecznie po krótkiej przerwie.

Nie odzywałam się bo wyjechałam na zasłużone wczasy i nie było mnie przez tydzień.

Wróciłam, jest pięknie, nie wiem jak u Was ale u mnie piękne słońce, jestem pelna energii i werwy do budowy.

Wybraźcie sobie że moja ekipa jeszcze nie weszła z robotą a już chceli 2 tysiące zaliczki, mąż odprawił ich z kwitkiem :evil:

agniesiak
27-03-2008, 13:33
Szanti jak tam Twój dach? Skończony?

SZANTI.
28-03-2008, 10:36
dach skończony , wygląda bardzo fajnie , ale zdjęć na razie nie będzie bo uszkodził mi się laptop na którego zgrywam zdjęcia :evil:
na razie nie wiele się dzieje , wybieramy okna , najlepszą ofertę dostaliśmy z firmy Drutex 8 tyś. brutto z montażem , z okien bezprogowych zrezygnowaliśmy po lekturze na forum podobno są nieszczelne szczególnie jak deszcz zacina .

agniesiak
31-03-2008, 16:59
No to co Szanti czekamy cierpliwie na zdjęcia :)

agniesiak
01-04-2008, 09:14
Wczoraj mój mężuś przesadził 3 małe sosenki z miejsca wykopu w róg ogrodu, gdzie planuje zrobić sobie zaciszne miejsce do praktyki jogi :)
A dzisiaj kupiliśmy stary barakowóz od kolegi żeby budowlańcy mieli gdzie się polenić w trakcie pracy :lol:
Jutro koparka.... mam nadzieje. :wink:

agniesiak
02-04-2008, 11:24
Już kopią!!!! :D
Jutro wchodza wylewać ławy, więc niedługo pochwalę się zdjęciami z pierwszego etapu budowy :D

agniesiak
03-04-2008, 13:49
Wszystko nareszcie nabrało rozpędu :D Dziś weszli wylewać ławy a jutro robimy przyłącze wodociągowe. A w dodatku dosłownie po drugiej stronie drogi naprzeciwko też zaczynają się budować nasi przyszli sąsiedzi. Ciekawe kto pierwszy się wprowadzi 8)

żubek
06-04-2008, 20:12
Witam !!!!
Też zacząłem budowę w Stawigudzie .
Proszę o PRIV mila na [email protected].
:P :P :P :P
Razem zawsze Taniej
Pozdrawiam
wojtek

agniesiak
07-04-2008, 14:20
Cieszę się że się odezwałeś napisałam do Ciebie maila :D

Nagle zrobiło nam się tyle pracy że nie mam czasu nic pisać. W skrócie bardzo telegraficznym - dziś zalewają ławy. A my z mężusiem dalej kopiemy rów na przyłacze wodociągowe. I jak na złość prawie kończyliśmy kiedy pół wykopu się zawaliło :evil:
Rzuciliśmy łopaty i zadzwoniliśmy po koparkę, ma nam trochę poszerzyć wykop, żebyśmy mogli dokonczyć. Niestety całego nie chce nam wykopać bo w tym właśnie miejscu przebiega rura z wodą do sąsiada, więc nie chce jej uszkodzić.

Wdziewam strój roboczy szpadel w rękę i do kopania. :wink:

agniesiak
10-04-2008, 17:05
http://th.interia.pl/30,gd485bb2c2813980/i680749.jpg

Mój mężuś ratujący młode sosenki przed koparką. Jeszcze pełen entuzjazmu do pracy :lol:

agniesiak
10-04-2008, 17:06
http://th.interia.pl/30,gd485bb2c2813980/i680748.jpg

A to ja sprawdzam postępy w budowie. Też jeszcze pełna entuzjazmu :lol:

agniesiak
10-04-2008, 17:16
http://th.interia.pl/30,gd485bb2c2813980/i680745.jpg

Kopaliśmy ten dół chyba przez 3 dni, w końcu wykopała go koparka, bo jak pisałam wyżej wszystko nam się zawaliło :evil:

Pół drogi rozkopaliśmy a rury ciągle nie było widać. Ludzie klnęli przejeżdżając, jakby zapomnieli że oni też kiedyś musieli kopać w drodze. Wstaliśmy nawet o 5 rano żeby ludziom nie przeszkadzać. Kupiliśmy materiały na przyłącze, oczywiście zgodnie z projektem. Przyjechał hydraulik i takie oczy robi :o że to przyłącze jest zgrzewane a nie samonawiercające się i on tego nie zrobi i że jest tylko jeden facet który to robi. Więc my szybko za telefon, jakoś ubłagaliśmy żeby przyjechał w ten sam dzień, bo droga rozkopana nie możemy zostawić na noc. Przyjechał, oczywiście stwierdził że architekt się pomylił i takiego przyłącza zgrzewanego nie można robić w tej gminie. :o

Zrobił ze swoimi materiałami, wziął 900 zł za 13 metrów, my dodatkowo jeszcze zapłaciliśmy za koparkę 250 zł za 3 godzny. No i jesteśmy jeszcze 700 stów w plecy bo materiały nie te kupiliśmy :evil: :evil: :evil:

Powiem Wam jedno, już nam się odechciało po tym dniu wszystkiego. Entuzjazm gdzieś znikł. No i oczywiście jak to przysłowie mądre ludowe mówi "CO NAGLE TO PO DJABLE"

Ja tam nie wierzę w ludowe przyśpiewki, ale akurat tu to pasuje jak ulał

żubek
14-04-2008, 18:20
Witam bardzo serdecznie.
Ja zacząłem budowę na ulicy GRABOWEJ
Mam już wykop, wytyczenie budynku, zrobione przyłącza wodne, kanalizacyjne i prądowe. Szukam jeszcze speca od przyłącza gazowego.
Dziś ekipa zaczęła przygotowywać grunt pod ławy.
Buduję 104 m z pełnym podpiwniczeniem .
Moja działka to ta na której stoi biała tablica "działki" na sprzedaż", w stronę na Pluski ,przed przejazdem kolejowym po lewej stronie .
Pozdrawiam

agniesiak
22-04-2008, 14:26
Hello to znowu ja.
Więc u mnie jest następująco:

Ostatni tydzieńspędziliśmy rozmyślając czy zrobić piwnicę czy nie, bo mamy spadek działki i musimy murować ściany fundamentowe aż do wysokości 1,6 m. Kierownik budowy zasugerował nam żeby podnieść budynek jeszcze o 80 cm i zrobić piwnicę, ale....

1- Nie podobają mi się straszliwie budynki podpiwniczone
2- Z piwnicą na poziom gruntu chyba będziemy z salonu lądowali ze spadochronem :roll:
3- boję się że piwnica zniekształci bryłe pięknej OMEGI

I takim oto sposobem zdecydowaliśmy się nie stawiać piwnicy, najwyżej jakis mały bud. gospodarczy obok z materiałów które nam zostaną.

PS. Spłukamy się na żwir ale co tam raz się żyje.

agniesiak
22-04-2008, 14:27
żubek mam Twój numer obiecuje że się odezwę jak będę w Stawigudzie może Cie złapię na Twojej działeczce. :)

żubek
22-04-2008, 20:43
SPOX damy radę!!!! :P

SZANTI.
05-05-2008, 09:05
agniesiak co słychać , kiedy zobaczymy nowe zdjecia?

torreador
15-05-2008, 13:12
Witam wszystkich
Chciałem się z Wami podzielić radosną nowiną... Właśnie dziś raniutko odebrałem pozwolenie na budowę!!! Nareszcie!!! W końcu i na moim kawałku (a raczej kawałeczku :D ) ziemi zacznie się coś dziać. Chociaż wcześniej czeka mnie kilka wizyt w bankach :evil:

A tak w ogóle moglibyście skrobnąć, co tam na Waszych budowach. I jakieś fotki załączyć...
Pozdrawiam i czekam

agniesiak
22-05-2008, 09:26
Torreaor gratulacje! i co teraz adaptacja projektu :D W mojej Omedze zmiany ida na biezaco...

A ja niestety wyjechalam na jakis m-c z Olsztyna, wiec teraz budowa zajmuje sie moj maz. Troche zal ze nie moge sledzic na biezaco ale ktos musi zarabiac na domek :-?

U mnie juz jest etap budowania scian parteru. Oczywiscie jeszcze ich nie widzialam wiec przesylam zdjecia z ostatniego etapu kiedy bylam na inspekcji, czyli stan zerowy. Takie tam wyglupy na fundamentach :lol:

Chcialam sie z Wami podzielic tym ze jestem bardzo zadowolona ze swojej ekipy, chyba jestem w mniejszosci, bo z reguly wszyscy klna na swoich murarzy. takze jak kiedys ktos bedzie chcial namiar z mila checia podam.

No a na dole zalaczam zdjecia.

PS> Szanti a na jakim etapie ty jestes? Umiesc jakies fotki por favor :)

agniesiak
22-05-2008, 09:30
http://th.interia.pl/20,gd485bb2c2813980/i705738.jpg

Male wyglupy na findamentach. W tyle nasza dotychczasowa chacjenda dla murarzy.

agniesiak
22-05-2008, 09:45
Ja i Mąż w kuchni

http://th.interia.pl/20,gd485bb2c2813980/i705740.jpg

agniesiak
22-05-2008, 09:46
http://th.interia.pl/20,gd485bb2c2813980/i705734.jpg

Stoje przy oknie w salonie, widzicie to, bo ja juz tak! :D

agniesiak
22-05-2008, 09:48
http://th.interia.pl/20,gd485bb2c2813980/i705735.jpg

Pierwsza joga w naszym domu :D

agniesiak
22-05-2008, 09:49
Macie pojecie ze na sam zwir w fundamenty wydalismy 12 000 zł !!!!! :evil:

SZANTI.
24-05-2008, 07:41
no, naraszcie się odezwałaś , fajne zdjęcia , tak to zazwyczaj bywa że fundamenty i dach to takie etapy w budowaniu które najbardziej cieszą :D

zastanawiam się dlaczego tak dużo zapłaciłaś za żwir na fundamenty u mnie wyszło 12 samochodów po 16 ton czyli jakieś 4 tyś. ,dlaczego u ciebie tak drogo?
przy okazji dam wam dobrą radę : pilnujcie żeby każda ekipa po sobie sprzątała , u nas nikt nie sprzątał i efekt jest taki że od czterech dni wynosimy wiaderkami z domu gruz , ścinki drewna , worki po cemęcie i różne inne śmieci , teraz już bedę mondrzejsza i nie zapłace żadnej ekipie zanim nie posprzątają po sobie :evil:

SZANTI.
24-05-2008, 07:54
zapomniałam napisać że zakładamy prąd w domu , jest z tym trochę zabawy ,przez to że na parteże chodzi się do okoła trzeba pomyśleć żeby można było zapalać i gasić światło w różnych miejscach nie wracając z powrotem czyli takie wyłączniki jak na schodach chyba napisałam zrozumiale :o
w czerwcu wstawiamy okna i robimy tynki postaram się wtedy wkleić zdjęcia .

agniesiak
26-05-2008, 20:59
U nas żwir wyszedł tak drogo bo przywieźli ponad 40 ciężarówek, mieliśmy do zasypania ponad 1,80 m fundamentów :x

Teraz jesteśmy na etapie wyboru nadproży, chcieliśmy Leier takie specjalne do rolet, ale chyba nie produkują długości ponad 4 m (takie szerokie okno tarasowe zrobiliśmy w salonie) tak apropo uwielbiam duże przeszklone powierzchnie. Dodatkowo dodaliśmy witrynę rogową zaraz przy tym oknie tarasowym szer. 1,3 m bo mamy od tamtej strony zachód (odbicie lustrzane projektu) i mieibyśmy wieczorem ciemno w domu.

Chcemy do garażu wstawić małe okna uchylne, żeby mieć trochę światła za dnia, gdyby potrzeba było coś majstrować albo ogórki kisić :lol:

Zastanawiamy sie też nad wentylacją mechaniczną (rekuperator z gruntowym wymiennikiem ciepła) + ogrzewanie gazowe piec kondensacyjny i podłogówka.

Szanti super że już jesteś na tym etapie. czekam na fotki.
I mam jedno pytanko czy drzwi wejściowe zrobiłaś o mniejszej wysokości niż te 2,5 m co w projekcie, bo widzę że jakoś tak są obniżone.

SZANTI.
03-06-2008, 06:55
faktycznie drzwi obniżyliśmy, mają 2,1m i są na równej wysokości zbramą garażową , a co do różnych zmian to tak jak u ciebie pomysły rodzą się na bieżącą , w trakcie budowania ,tak jest po prostu łatwiej jak się coś widzi w realu niż na kartce papieru .Cały czas zastanawiamy się nad schodami i chyba będą inaczej niż w projekcie ale musimy jeszcze porozmawiać ze stolażem .Problem jest w tym że muraże nie wymurowali nam podestu nad kominkiem na którym miały się opierać schody , mówili że można to zrobić później a teraz kolejna ekipa mówi że nie da rady bo nie ma zakotwiczonych prętów i ten balkonik się nie utrzyma (fajnie nie :evil: )

agniesiak
03-06-2008, 20:47
Pomysł z nadprożami na rolety nam odpadł bo okna są tak wysokie że brakuje miejsca na nadproża prefabrykowane, brakuje jakieś 18 cm w kuchni i jadalni, ale znalazłam w necie że można montować rolety pod tynkiem i nie widać ich tak bardzo na zewnątrz. :lol:

agniesiak
03-06-2008, 21:00
A teraz nowe zdjęcia domku z każdej strony:

http://th.interia.pl/20,gd485bb2c2813980/i713128.jpg

Ze strony drogi


http://th.interia.pl/20,gd485bb2c2813980/i713127.jpg

Małe okienka w garażu


http://th.interia.pl/20,gd485bb2c2813980/i713126.jpg

Od strony ogrodu


http://th.interia.pl/20,gd485bb2c2813980/i713125.jpg


Okna w salonie, te jedno boczne dodane


http://th.interia.pl/20,gd485bb2c2813980/i713124.jpg

Omega w środku, jak widać kominy czekają na zamurowanie

agniesiak
03-06-2008, 21:04
Szanti rzeczywiście niezła kiła wyszła z tym podestem, dobrze że się tym ze mną podzieliłaś to dpilnuję żeby moi nie zapomnieli o tym. I co ty teraz biedna zrobisz z tymi schodami?

SZANTI.
04-06-2008, 07:47
pomysł na schody na razie jest taki że zrobimy je wzdłuż ściany łazienkowej i przy kominku zakręcimy ( taka litera L ) :roll: zobaczymy co z tego wyjdzie , a co do fachowców to pilnuj mocno bo często ich wizja wyglądu domu jest zdecydowanie inna niż twoja i nawet inna niż w projekcie.

SZANTI.
04-06-2008, 07:48
zapomniałam zapytać czy podnosisz ściankę kolankową nad częścią sypialnianą ?

karol74
04-06-2008, 08:03
Hej!
Ładny domek. Od razu z czymś mi się skojarzył. Wasza Omega to inaczej ELIZA z pracowni Archipelag tylko ze tam jest inne rozwiązanie elewacji

Pozdrawiam :)

agniesiak
04-06-2008, 09:23
No to jest jakieś rozwiązanie. Na szczęście jeszcze nam niczego nie przeoczyli, chociaż na bieżąco wszystko z nami konsutują. Jestem odpukac zadowolona.

Chcemy podniesc scianke ale musze pomierzyc krokwie czy sa wystarczajace zeby dach nie podniosl sie do gory. Zobaczymy chcialabym na 1 albo najlepiej 2 cegly w gore. :-?

agniesiak
04-06-2008, 09:26
Karol74 rzeczywiscie nasza OMEGA to zmieniona ELIZA, chociaż osobiście ELIZA mi sie nie podoba i nie kupiłabym tego projektu.

Pozdrawiam 8)

SZANTI.
09-06-2008, 08:18
ELIZA ma faktycznie bryłę podobną do OMEGI ale przez te zaokrąglone okna zupełnie traci wygląd nowoczesnego domu . Moje okna zamontują się już w czwartek :lol: do tego czasu mąż musi zdążyć z prądem , zużyliśmy 200 puszek prądowych , 700m kabla 3x1,5 , 200m 3x2,5 i jeszcze jakieś kabelki do telewizorów i do alarmu .

SZANTI.
09-06-2008, 08:25
agniesiak obejrzałam jeszcze raz twoje zdjęcia i widzę że nie zrobilaś okna w salonie na frontowej ścianie , ja powiem tobie że jestem z tego okna bardzo zadowolona bo siedząc w salonie widzę czy ktoś podjeżdza pod bramę a tak będziesz trochę odizolowana .
chciałam jeszcze zapytać z czego będziesz budować ściane kominkową ?

acca5
09-06-2008, 08:26
Pozdrawiam budujących Omegę- widziałam wasz projekt pod Nowa Solą -rzuca sie w oczy- piękny. Gratulki wasze Omegi też będą piękne. :D

SZANTI.
09-06-2008, 09:12
dzięki acca5 ja widziałam Omegę pod Poznaniem która kompletnie mi się nie podobała , inwestor ostro poszalał ze zmianami szczególnie jeśli chodzi o dach i wyszła masakra :roll: ,

agniesiak
09-06-2008, 11:23
Szanti a oto długa lista powodów dla których nie mamy okna od strony frontowej w salonie.

1) Na tej ścianie przewidzieliśmy zestaw kina domowego i duży telewizor zawieszony na ścianie, dlatego też potrzebny był kąt ciemniejszy w salonie

2) Trzymaliśmy się zasady jak najmniej przeszkleń od strony północnej jak najwięcej od południowej

3) Od strony frontowej mamy drogę osiedlową która za jakiś czas będzie jeszcze bardziej ruchliwa, brak okna zapewni nam ciszę i trochę więcej prywatności.

4) I w ogole patrząc narazie jestem z tego zadowolona :)

Ściana kominkowa jest zrobiona z jakiś betonowych bloczków z miejscem na rury, nie znam się kompletnie na tym powiem szczerze

agniesiak
09-06-2008, 11:26
Acha jeszcze coś Szanti chyba nie muszę dodawać że jestem piekielnie ciekawa Twojej stolarki okiennej i blagam o fotki.

Co do zmian w projekcie to zawsze to się tak kończy jak ktoś kombinuje za bardzo z projektem gotowym :x

acca5
24-06-2008, 20:45
Szanti czy ta Omega to pod Batorowem k/ Poznania? Bo tam ja widziałam

agniesiak
25-06-2008, 09:16
Szanti to bardzo wazne pytanie - czy jak podnioslas scianke kolankowa w srodkowej czesci budynku to czy zmianialas cos w dachu - podnosilas kalenice? czy zmienil ci sie kat dachu? My chcemy podniesc ale mowi nam majster ze bedziemy musieli podnosic kalenice, ja nic z tego nie rozumiem :roll:

SZANTI.
25-06-2008, 12:11
ja też często nie rozumiem co do mnie majster mówi :lol:

kąt dachu został bez zmian więc to chyba oznacza że podnieśliśmy kalenice :o ,mój murarz mi takich pytań nie zadawał , dla nas ważne było to żeby ścianka była podniesiona a kąt dach został be zmian , ale to chyba właśnie się wiąże z podniesieniem kalenicy .

acca5 nie wiedziałam że pod Batorowem jest omega , chyba pojadę na przeszpiegi , ta o której pisałam jest w Koninku k/Poznania.

agniesiak
02-07-2008, 17:07
Szanti dzięki za odpowiedż, na szczęście mamy zapasu na długości krokwi więc podnosimy ściankę kolankową na całym poddaszu o jeden bloczek.
Właśnie zaczęli nam robić murłaty, więc cała jestem szczęśliwa że dach niedługo będzie. A salon, im praca posuwa się bardziej do przodu wydaje mi się coraz większy, a jak dojdzie już dach to w ogóle nie chcę myśleć jak to pomieszczenie ogrzać, na szczęście że jest w centrum kominek. :-?

Dzisiaj całkiem przypadkiem znalazłam przepiękny komplet do salonu z Mebel Plastu naszej olsztyńskiej fabryki mebli postaram się zaraz wkleić - kolor ciemna śliwka



http://www.mylivingroom.pl/pictures/fragment_1335.jpg

agniesiak
02-07-2008, 17:09
Obiecuje niedlugo wkleic pare najnowszych fotek z budowy

SZANTI.
09-07-2008, 11:51
a jak rozwiązaliście sprawę stropu , cały betonowy czy tak jak w projekcie część drewniana ? u nas jest cały wylany z betonu .

SZANTI.
09-07-2008, 11:56
zajrzałam dzisiaj na stronę zabkipoli omega-l.szczecin.pl , robią już dach , no i mają balkonik nad kominkiem ,fajnie to wyglada , trochę żałuję że u mnie nie wyszło :cry:

torreador
11-08-2008, 23:19
Agniesiak, Szanti, jak tam Wasze budowy? Obiecywałyście fotki z postępów... Rozumiem, że tu cisza, bo są wakacje i wszyscy gdzieś w rozjazdach :-) U mnie postępy idą strasznie wolno. Mam już wytyczony dom i wstępnie umówionego szpenia od fundamentów. Plan minimum to wlać je przed zimą.
Zaglądam tu systematycznie, by podejrzeć wasze omegi. A tu nic od miesiąca :-)
Zabkapoli teraz, gdy wstawiliście okna, świetnie widać jak pięknym budynkiem jest omega. Gratuluję tempa! Wysyłam Ci wiadomość na pocztę, bo mam kilka pytań.
Pozdrawiam wszystkich

agniesiak
26-08-2008, 09:00
Witajcie,

Ja nie piszę moi drodzy bo wszystko stanęło. Zaczęły się straszne kłótnie między kierownikiem budowy i naszą ekipą, kosztowało mnie to wiele nerwów i w ogóle wszystkiego mi się odechciało co jest związane z budową.
Ekipa obrabiała tyłek kierownikowi, kierownik murarzom. Stanęło na tym że zrobiliśmy mury i nic dalej, bo wywaliliśmy ekipę, na szczęście inna ekipa obiecała zrobić dach pod koniec sierpnia, więc jak się coś ruszy a ja odzyskam wigor i chęci wkleję fotki.

Mam nadzieję że przynajmniej u Was idzie zgodnie z planem

agniesiak
26-08-2008, 09:03
A jeszcze w dodatku kierownik kupował za dużo materiałów i kazał murarzom wywozić do siebie żebyśmy nie widzieli, a kierownikiem jest ojciec mojej dobrej koleżanki, więc nie wiem już komu wierzyć....

agniesiak
28-08-2008, 17:53
a teraz coś optymistycznego, w poniedziałek jeśli pogoda dopisze i nie będzie lało będą nam robić dach :P

torreador
17-09-2008, 22:58
Szanti, Agniesiak, Zabkapoli, czy ocieplałyście ściany fundamentowe, czy jedynie zabezpieczyłyście je przed wilgocią? Bo u mnie kierownik radzi ocieplić, majster twierdzi, że to zbędne i żebym zaufał jego doświadczeniu... hmm... Sam nie wiem... Pomóżcie :-?

zabkapoli
21-09-2008, 21:43
My ocieplaliśmy scianki fundamentowe standard styropian, siatka, klej i izolbet (izohan czy inne izo dokladnie nie pamietam). Zawsze to wieksze bezpieczenstwo, na tym naszym zdaniem lepiej nie oszczedzac

SZANTI.
22-09-2008, 13:15
torreador u nas jeszcze fundament nieocieplony , ale będzie izolacja przeciwwilgociowa ( czytaj czarne smarowidło) i styropian 8cm , koszt nie duży więc nie ma co oszczędzać .

zabkapoli gratuluje postępów na budowie , jeśli masz zdjęcia z ocieplenia poddasza to proszę wklej , bo ten etap właśnie przed nami a ja nie wiem jak ukryć tą wielką belkę która jest w małych sypialniach

SZANTI.
22-09-2008, 13:50
chodzi mi o ten skos ze zdjęcia , czy płyta nida ma być tak mocno obniżona czy może płytę mocować do tych belek które są wyżej a tą wielką zostawić :o

http://images34.fotosik.pl/366/d0bd55a60e7e0164med.jpg

http://images34.fotosik.pl/366/4d7965c05d28734cmed.jpg

zabkapoli
22-09-2008, 15:04
U nas bedzie troche nietypowo bo ocieplamy narazie tylko czesc nad salonem , pokoje na gorze zostawiamy nieocieplone . Wynika to z wielu roznych aspektow, ale mamy nadzieje ze i to uda nam sie zrobic tak szybko jak to tylko mozliwe. My robimy tylko czesc dolna (jestesmy narazie ;) we dwojke wiec wiecej nam niepotrzeba a reszte bedziemy robic na biezaco mieszkajac juz w Omedze.

torreador
20-10-2008, 12:36
Szanti
O ile dobrze pamiętam, u Ciebie kotłownia będzie w pomieszczeniu gospodarczym za garażem. Ja chyba też tak zrobię, bo postanowiłem nie zamykać sobie żadnej z dostępnych opcji ogrzewania i kupię piec wielopaliwowy, w którym da się palić eko-groszkiem, peletami, ziarnem, olejem lub gazem. A taka "maszyneria" nie wejdzie do toalety na dole.
I w związku z tym mam pytanie... Wymurowałaś komin w ścianie oddzielającej garaż od reszty domu?
Pozdrawiam

torreador
20-10-2008, 13:24
Zabkapoli
Czy tę dodatkową rurę kanalizacyjną na środku kuchni pociągnęliście, by móc w przyszłości zrobić sobie wyspę?

zabkapoli
20-10-2008, 15:41
Tak , specjalnie tak zostalo wszystko przygotowane, zeby w centrum (troche na oddzielenie kuchni i jadalni ) byla wyspa. W ramach wyspy chcemy umiescic zmywarke do zabudowy i pralke (w przyszlosci zapewne). Rury byly ciagniete w fundamentach.

SZANTI.
23-10-2008, 06:48
torreador u nas będzie kocioł gazowy , nie budowaliśmy dodatkowego komina z cegieł tylko wstawiliśmy komin z blachy kwasoodpornej , widać go poniżej na zdjęciu.
http://images29.fotosik.pl/169/2216b67ea7c75512med.jpg

agniesiak
23-10-2008, 11:12
Witam Was wszystkich po dlugiej przerwie.

Tak jak wczesniej pisalam u nas kompletny przestoj, specjalisci od dachu ktorzy mieli go skonczyc w miesiac siedza juz ponad 2 i zrobili dopiero polowe, no ale coz musze sie nauczyc cierpliwosci.

Zabkapoli ale u Ciebie juz sama koncowka, piekne masz drzwi moglabys przyblizyc z czego i za ile?

My tez ocieplalismy sciany fundamentowe nie pamietam ale chyba 8 cm.

torreador
24-10-2008, 09:17
Szanti
Mam prośbę... Czy mogłabyś zrobić zdjęcie tego komina w pomieszczeniu gospodarczym? I w ogóle wszyscy moglibyście się pochwalić postępami robót w formie obrazków :D Oczywiście z wyłączeniem Zabkipoli, bo jej budowa jest niemal jak dokumentacja techniczna :lol: i źródło inspiracji. Dzięki temu, że podpatrzyłem rurę kanalizacyjną pod ewentualną wyspę w kuchni, też kazałem taką poprowadzić. :roll:
Ja oczywiście wkleję parę fotek, jak tylko będę miał się czym pochwalić. Na razie kończę fundamenty.

agniesiak
24-10-2008, 16:46
a ja o rurze pod wyspe zapomnialam i teraz nie wiem czy da rady takowa zrobic :(

A zdjatka z etapu dachu wkleje jutro na 100%!!!

PS. Jezeli chodzi o te belki na zewnatrz budynku ktore widac, to zamowilismy z mezem ladne heblowane drogie strasznie a dopiero teraz mi przyszlo do glowyze na elewacje pojdzie jeszcze styropian i je zakryje prawie calkowicie, ale ze mnie gapa!!!

agniesiak
25-10-2008, 13:12
Umieszczam najnowsze fotki

http://img530.imageshack.us/img530/1549/dscn4559au7.jpg


[/img]

agniesiak
25-10-2008, 13:46
http://imgcash1.imageshack.us/img530/9527/dscn4546gi5.jpg

agniesiak
25-10-2008, 13:46
http://imgcash1.imageshack.us/img530/9527/dscn4546gi5.jpg

agniesiak
25-10-2008, 13:48
Sprobuje jeszcze jutro bo dzis mi nie wychodzi[/list]

agniesiak
26-10-2008, 08:56
http://images32.fotosik.pl/387/fe4fc427c33bde25med.jpg

agniesiak
26-10-2008, 13:46
http://images38.fotosik.pl/23/e3fa6f842f4a85b1med.jpg

agniesiak
27-10-2008, 06:09
http://images48.fotosik.pl/23/5c08d40cdfe9aedbmed.jpg

agniesiak
27-10-2008, 06:09
http://images48.fotosik.pl/23/5c08d40cdfe9aedbmed.jpg

agniesiak
27-10-2008, 06:13
http://images35.fotosik.pl/23/4ba39ce54ac277d1med.jpg

agniesiak
27-10-2008, 06:17
Sorki za to, niektore zdjecia wgraly sie dwa razy niektore wyszly za duze, obiecuje poprawe nastepny raz.

NO to pokrotce tak wyglada u nas Omega, dzisiaj zaczynaja wiezbe nad salonem, ktorej jestem w sumie najbardziej ciekawa.

A co u Was?

Zabkapoli umieszczaj jak najszybciej fotki z urzadzania wnetrza. Jakie dalas ogrzewanie, cala podlogowka na dole i grzejniki na gorze?

torreador
27-10-2008, 07:43
Czy ktoś w Was drodzy omegowicze zmienił zastosowany w projekcie strop teriva na wylewany z betonu?
Agniesiak po zdjęciach widać, że chyba zdążycie przykryć dom przed zimą... Gratuluję

agniesiak
27-10-2008, 13:34
Ja przeprojektowalam na strop lany, ale zrobilismy Terive - kierownik zobaczyl ile tam zostalo wlozone stali i stwierdzil zetaniej bedzie dac Terive co oczywiscie wcale tak sie nie przelozylo, no ale coz...

Tak mamy zamiar przykryc przed zima jesli takowa nadejdzie w ogole, jesli nie to juz w styczniu lub lutym wybierzemy stolarke okienna zawsze to po sezonie i moze taniej, narazie jestem przy PCV z jakas okleina, wychodzi dwa razy taniej :D

agniesiak
27-10-2008, 13:38
Mam za to teraz zagwostke bo bedziemy kryc dachowka koloru ceglanego, czyli naturalna i musimy wybrac rynny, ja nie chce brazowych, bo uwazam ze przy ceglanym dachu ten kolor wyglada strasznie ciezko, chcialabym jakos zgrac cala ta kolorystyke... i tak pomyslalam ze rynny wyzme w kolorze dachowki, za to deske czolowa dam drewniana troche grubsza zeby ja bylo bardziej widac i pobejcuje ja i podbitke na kolor stolarki okiennej i drzwiowej. Co wy o tym sadzicie? Czy ktos z Was bedzie jeszcze robil ceglany dach?

torreador
29-10-2008, 08:02
Agniesiak
Moim zdaniem rynny w kolorze dachówki lub zaledwie o ton ciemniejsze będą wyglądać lepiej.Ja kładę czarne lub grafitowe pokrycie. Ale jeśli mógłbym Ci coś doradzić, spróbuj zdobyć płytę CD z projektami archipelagu. Tam był taki programik z zabawą w kolorowanie poszczególnych elementów budynków i oczywiście projekt elizy, czyli "kuzynki" omegi. To fajowa zabawa. Pomaga dokonywać wyborów i daje pojęcie, jak może wyglądać omega.

agniesiak
30-10-2008, 07:41
dzieki torreador sprobuje ja zdobyc, no tak z grafitowym dachem nie ma problemu przy wyborze rynien, bo inna opcja wygladalaby co najmniej dziwnie

Wlasnie zastanawiam sie ogolnie nad koncepcja elewacji, a tym bardziej mi jest ciezej bo wszystkie nowoczesne elewacje jakie znajduje w internecie sa oczywiscie z ciemnym dachem a tradycyjne z czerwonym lub ceglanym.

Szukam inspiracji, bo chcialabym nowoczesnie..... moze ktos cos gdzies znajdzie to prosilabym o wklejenie jakis przykladow :-?

SZANTI.
30-10-2008, 09:06
u nas grafitowy dach i grafitowa rynna , początkowo chcieliśmy podbitkę zrobię plastikową też w kolorze ciemnym ale teraz zastanawiamy się nad podbitką z płyty OSB i na to tynk w kolorze elewacji.
agniesiak do ceglastego dachu brązowa rynna wygląda całkiem nieźle , można też założyć rynny ocynkowane i pomalować w dowolnym kolorze , a elewacja do takiego dachu to chyba najlepiej wygląda w kolorze piaskowo-kremowym , napisz wjakim kolorze będziesz miała okna i bramę garażową bo jeśli w brązie to ta brązowa rynna według mnie będzie pasowała.

torreador zdjęć komina w środku nie mam bo komin jest założony tylko na dachu i trwa dyskusja gdzie dokładnie ma stać kocioł.

SZANTI.
30-10-2008, 10:06
zaczeliśmy ocieplanie
http://images32.fotosik.pl/390/16ab997fe6fb65a0med.jpg
http://images49.fotosik.pl/25/021a4c19036b7f33med.jpg
http://images31.fotosik.pl/391/b226983d83141c58med.jpg
http://images46.fotosik.pl/25/769891ea548057c0med.jpg
http://images47.fotosik.pl/25/53a773ce714f4417med.jpg

SZANTI.
30-10-2008, 10:28
tu są fajnie dobrane kolorki do czerwonej dachówki
http://lh5.ggpht.com/_Igc03eoLFzc/SE05tL8vW5I/AAAAAAAABMc/NXN5ixYcOko/DSC01445.JPG
http://www.muratorplus.pl/images/energoszcz_rockwool_dom.jpg

zabkapoli
30-10-2008, 22:19
agniesiak wlasnie jutro mamy odbior gazu wiec ogrzewanie skonczone :) na dole jest podlogowka, kominek takze podlaczony, na jednym ze zdjec zobaczycie mechanizmy przy kominku. W przyszlosci na gorze beda grzejniki .Piec w lazience jest spory bo zawiera w sobie zasobnik. W przyszlym tygodniu wchodza z posadzkami, potem trzeba troszke odczekac (mysle ze okolo 2 tygodnie) i zaczyna sie widoczne wykanczanie - kafelki.

agniesiak
31-10-2008, 06:51
Ale Wam fajowo juz jestescie tak daleko w swoich inwestycjach, zwlaszcza Ty zabkapoli.

Dziekuje kochani za inspiracje, ale wlasnie wczoraj znalazlam dekoratorke wnetrz ktora pomoze mi dodatkowo w wyborze elewacji, stolarki okiennej i ogrodzenia a dodatkowo te nieszczesne rynny. Cena jej uslugi to jedynie albo az 4000 zl za caly dom :D Poczulam wyrazna ulge :lol:

Jesli chodzi o rynny to chyba najlepszy pomysl to beda te ocynkowane do pomalowania, ale zastanawiam sie czy czasem nie bedzie po jakims czasie farba z nich sie luszczyla?

Stolarka okienna narazie widzi mi sie jasne drewno, albo okleina zebrano (drewno egzotyczne) ale moze sie okaze ze tak jak wszyscy wezme ciemne drewno, chociaz narazie jestem na nie. Dlatego podoba mi sie Twoja stolarka okienna zabkapoli bo jest inna od wszystkich

agniesiak
31-10-2008, 12:17
Acha tego Wam jeszcze nie mowilam, podnieslismy scianki kolankowe na podaszu o jednego pustaka i okazalo sie ze wymiary belek koszowych sa niepoprawne i wychodzi inny kat na czesci dachu - czy u Was bylo podobnie czy mieliscie wersje projektu juz poprawione.

Kurcze gdybym wiedziala ze dach tak bardzo nie pojdzie do gory to podnioslabym jeszcze o jednego pustaczka, ale teraz to juz po ptakach.

Wlasnie mnie takie watpliowsci naszly co do naszej OMEGI, czy czasem nie trzeba bylo wybrac innego projektu, bo jak na taka duza powierzchnie zabudowy to troche malo miejsca na tym poddaszu... :-?

agniesiak
31-10-2008, 12:19
Zabkapoli, ile dalas za cala instalacje ogrzewania?

SZANTI.
31-10-2008, 19:19
agniesiak widzę że przechodzisz depresję budowlaną , to zupełnie normalne każdy inwestor ma wątpliwości bez względu na to jaki projekt buduje. Ja też się czasem zastanawiam czy dobrze wybraliśmy i na przykład jak będziemy malować sufit w tak wysokim salonie albo myć okna , ale poptem przyjeżdzają znajomi albo kolejni budowlańcy i na widok salonu robią wielkoe oczy i mówią ale super i jaka przestrzeń :lol:
Ściankę kolankową też podnieśliśmy o jeden bloczek ale z więźbą chyba wszystko pasowało bo kąt dachu zastał ten sam i cieśla żadnych problemów mi nie zglaszał , w dużej sypialni na gotowo ścianka bądzie mieć ok 80cm a w małych 130cm to zupełnie wystarczy .
Jeśli chodzi o ogrzewanie to będziemy mieć kocioł gazowy kondensacyjny i grzejniki , podłogówka tylko w łazienkach , a kominek zwykły bez płaszcza wodnego mamy już podłączony i palimy w nim od dwóch tygodni i ciepełko fajnie się rozchodzi po całym domu szczególnie na górze robi się bardzo ciepło.

SZANTI.
31-10-2008, 19:23
zabkapoli czy zrobiliście wyłaz dachowy w górnej łazience , bo u nas jest z tym straszny problem , napisz jak to rozwiązaliście albo wklej fotę.

agniesiak
01-11-2008, 08:25
Szanti my decydujemy sie na podlogowke na calym dole zwlaszcza w salonie, moi rodzice maja grzejniki w dosc duzym salonie i nigdy nie jest on dogrzany bo cale cieplo ucieka w gore na schody i potem na 1 pietro.

Harnaś
08-11-2008, 08:12
Ja buduję Elizę, która moim zdaniem jest bardzo zbliżona do Omegi (wiem że nie dla wszystkich :D ).
Jak dobrze pójdzie to jeszcze w tym roku wprowadzimy się!
Z zewnątrz nic nie robiłem jest to tak naprawdę stan surowy zamknięty, zaś w środku wykończyłem wszystko za wyjątkiem górnej łazienki.
Z chęcią pochwaliłbym się zdjęciami jednak nie wiem jak je się tutaj wrzuca.
Oprócz tego jeżeli potrzebujecie jakiejś pomocy (bo wiem że przy tego typu projektach jest wile problemów) służę swoimi doświadczeniami i wiedzą!
Pozdrawiam

agniesiak
08-11-2008, 09:53
Witaj Harnas w naszej rodzince Omegowiczow i projektow blizniaczo podobnych.

Koniecznie musisz zamiescic swoje fotki, sluze rada
najpierw musisz je umiescic gdzies na jakiejs galerii w Internecie np www.fotosik.pl a potem w poscie ktory piszesz wciskach najpierw ten znaczek na gorze img kopiujesz adres z wlasciwosci swojego zdjecia czyli otwierasz zdjecie w galerii klikasz na niego prawym przyciskiem myszy wchodzisz we wlasciwosci i tam jest adres ktory sie zaczyna http;//....... jak go skop[iujesz wklej go do posta i zakoncz znowu img

czyli [img]http//dkhkrghre[img] i zdjecie wklejone, zycze powodzenia i czekam na fotki domu.

Harnaś
08-11-2008, 10:21
http://images47.fotosik.pl/28/eb5bb21259461e9cmed.jpg

Harnaś
08-11-2008, 10:23
Dzięki Agniesiak za pomoc! :D
To są zdjęcia z Sierpnia 2008.

Harnaś
08-11-2008, 10:33
http://images42.fotosik.pl/28/4b37dd5cdc60c427m.jpg

agniesiak
12-11-2008, 09:45
Harnas wiecej zdjec poprosimy :D

torreador
12-11-2008, 14:05
Zabkapoli
Intryguje mnie rura, którą wypuściliście pod kominkiem. Czy to rura do dostarczania powietrza do kominka?
Harnaś
Mógłbyś też wkleić kilka fotek domu z zewnątrz

Harnaś
12-11-2008, 15:17
Zdjęcie jest z Marca 2008 ale tak naprawdę nie wile się zmieniło.
Doszły tylko schody wejściowe i taras!


http://images50.fotosik.pl/29/3e9b06cffbb1c0a6m.jpg

Harnaś
12-11-2008, 15:20
http://images29.fotosik.pl/294/7125592b8162438bm.jpg

SZANTI.
16-11-2008, 16:31
witaj Harnaś ładna ta twoja Eliza , mógłbyś pokazać jak wyszły łazienki ?

pomału kończymy ocieplanie , dla zainteresowanych podaję że poszło :
50 m2 styropianu 8cz na fundament
230m2 styro. 12 na ściany
200m2 wełny 20cm na osieplenie sufitów
300m2 płyty k-g na sufity itp.

Harnaś
17-11-2008, 07:20
Szanti jeżeli chodzi o łazienki to tak naprawdę jestem na etapie oczekiwania na płytki (są zamówione), więc nie mam co pokazać.
Odnośnie łazienek to ja dokonałem kilku zmian.
Część gospodarczą powiększyłem i zrobiłem osobno kotłownie (za garażem) oraz pralnię, co pozwoliło na wyrzucenie pralki i pieca i tak już z małej łazienki.
Spocznik (balkon) podniosłem znacząco do góry oraz zrezygnowałem z korytarza na górze(mam dwa osobne wejścia z balkonu na poddasze) dzięki czemu moja łazienka (na poddaszu) ma prawie 8m2. Narazie górnej łazienki nie mam zamiaru wykańczać.
Jak tylko łazienka dolna będzie wykończona to podeśle kilka fotek :lol:

torreador
18-11-2008, 09:50
Harnaś
Czy prośba o trochę większe zdjęcia będzie marudzeniem? :-) Widzę, że postawiłeś mury z ceramiki. Czy to jest porotherm? A jeśli tak to jakiej grubości. Pytam, bo ja zamierzam budować z porothermu 44 i chcę zrezygnować ze styropianu, więc szukam kogoś, kto już zrobił taki mur. Czym będziesz ogrzewał dom? O ile dobrze pamiętam eliza miała jednostanowiskowy garaż. Na załączonych fotkach widzę, że nic się u Ciebie pod tym względem nie zmieniło. Wystarczyło Ci miejsca na w miarę wygodną kotłownię na tyłach garażu?

Harnaś
18-11-2008, 11:01
Torreador
Jeżeli chodzi o większe zdjęcia to postaram się to zrobić! Mam nadzieję, że mi się to uda :D .
Ja budowałem z porothermu 30 i ściany "kwadratu" (miejsca gdzie są łazienki) z porothermu 25. Jeżeli chodzi o porotherm 44 to odradzam ponieważ i tak i tak później będziesz te ściany docieplał (tak zrobiła moja kuzynka która to po jednym sezonie docieplała styropianem 10cm). Wszystko to spowodowane jest tym, że norma mówi o różnej przenikalności cieplnej dla ścian jedno warstwowych i wielo warstwowych a przecież pod względem użytkowania dla ciebie jest ważne czy będzie ciepło czy nie!!! Porotherm 44 spełnia normę pod względem przenikalności cieplnej ale sądze że ty nie chcesz spełniać norm tylko mieć ciepły domek :lol: .
Garaż mam jedno stanowiskowy zgodny z projektem następnie mam pralnię i na samym końcu kotłownię(nie jest ona zbyt duża) - jest to możliwe ponieważ powiększyłem budynek (częścć gospodarczą) tak że ze strony tarasu mam jedną linię zabudowy(część gospodarcza kończy się w tym samym miejscu co część mieszkalna).
Musiałem wybudować dodatkowy komin(jeżeli masz elizę trzeba uważać aby nie wejść z nim na lukarnę) ale tak naprawdę był on też potrzebny pod względem wentylacji. Piec mam na paliwo stałe (węglowy) oraz kominek z płaszczem wodnym. Podłogówka zamontowana jest wszędzie tam gdzie są kafle na podłodze(łazienki,kuchnia). Kominek mam firmy CTM i jestem niesamowicie z niego zadowolony (pali się przepięknie i naprwdę po niedługim czasie jest ciepło w całym domku)

SZANTI.
18-11-2008, 11:07
Harnaś czy do pralni masz wejście przez dom ? jeśli tak to w którym miejscu masz drzwi do pralni ?

Harnaś
18-11-2008, 12:17
Szanti
Do pralni mam wejście z jadalni/kuchni(chyba podobnie jak w projekcie) i z pralni mam wejście do garażu i kotłowni. Zależało mi na tym aby oddzielić kotłownie od części mieszkalnej maksymalnie ponieważ mam piec na paliwo stałe i wiadomo, że to się kurzy.

torreador
18-11-2008, 21:53
Harnaś
Dzięki za info. Ja buduję omegę w wersji m, czyli właśnie z jednostanowiskowym garażem. Też planuję piec na paliwa stałe - pellety i groszek, i dlatego przenoszę kotłownię. Szkoda mi jednak zadaszonego tarasu, więc pewnie urządzę niewielką kotłownię w pomieszczeniu gospodarczym za garażem. Tam i tak będzie więcej miejsca niż w kwadracie :-) W grę wchodzi także kominek z płaszczem wodnym, ale wedle opinii fachowców lepiej zgrać go z kotłem na gaz, olej lub prąd. Co Ty na to? Czy wedle Twojego widzimisie możesz zasilać instalcję CO zamiennie raz kominkiem, raz piecem przekręcając zawór? I jeszcze jedno... Czy nad ktłownią wymurowałeś jeszcze jeden komin? Bo nie mogę dojrzeć tego na zdjęciu

Harnaś
19-11-2008, 07:13
Torreador
Nie wiem do końca o co ci chodzi z tym dodatkowym kominem :( .
Jeżeli chodzi ci o to czy w kotłowni mam komin - to tak (jeden dymny i trzy wentylacyjne). Trzeby tylko właściwie go zaplanować - jak będzie on przenikał (przecinał) dach. W elizie wybudowanie (zrobienie) kotłowni w pomieszczeniu gospodarczym istniejącym już w projekcie było niemal niemożliwe ze wzgledu właśnie na to że komin przenikałby dach w miejscu lukarny(wypust w dachu)
Instalację grzewczą jak z resztą wszystko robiłem sam i nie jestem "fachowcem" we wszystkich dziedzinach, ale bez problemu połączenie pieca na paliwo stałe z kominkiem jest możliwe. A pod względem wykonania chyba jeszcze łatwiejsze (jeden zbiornik wyrównawczy, brak wymiennika ciepła, jeden obieg). Jeżeli chodzi o przełaczanie pomiędzy kominkiem a piecem to narazie mam zwykłe zawory (przy piecu i kominku), ale w przyszłości mam zamiar zastosować zawory elektormagnetyczne które to same są w stanie przełączać.
Jak masz pytania o szczegóły to pisz śmiało :D

agniesiak
04-12-2008, 11:28
Hejka wszystkim, w przyszlym tygodniu zamieszcze juz zdjecia z moja czerwona dachowka :D

SZANTI.
26-01-2009, 09:32
no jak tam agniesiak kiedy zobaczymy twój dach ?

torreador
04-05-2009, 23:58
Witam wszystkich po dłuuuugiej przerwie.
Odkąd na dobre wystartowała moja budowa, rozumiem, dlaczego tak rzadko pisujecie :-) Agniesiak czy dobrze widzę, że zmniejszyłaś wysokość okien? Ja chyba będę musiał skrócić wszystkie oprócz tych w salonie o dziesięć centymetrów. Inaczej czeka mnie dużo pracochłonnego cięcia pustaków. A tak w ogóle to co u Was słychać?

torreador
06-07-2009, 21:34
Omegowicze i elizowicze :-)
Potrzebuję Waszej rady. Napiszcie, czy wieżę, jak nazywają szeroki komin omegi moi murarze, zrobiliście tak, jak w projekcie? Pytam, bo dekarz zaproponował, że zrobi mi szczelny stropodach na wysokości ostatniego szeregu cegieł, czyli że zamknie tę "nieckę". Według niego to dużo bezpieczniejsze przy zalegającym tam zimą śniegu. I teraz mam zagwozdkę. Może ktoś z Was przezimował już w omedze lub elizie i ma doświadczenia z topniejącym śniegiem w "wannie" na dachu.
Odezwijcie się!
Pozdrawiam

aggie
12-11-2009, 13:57
witam wszystkich entuzjastów Omegi L :D
z zapartym tchem przeczytałam wasze komentarze na tym forum, które tylko utwierdziły mnie w przekonaniu, że ten domek jest w sam raz dla mnie :D
Mam tylko prośbę/pytanie (nim wbiję pierwszą łopatę :wink: )...
czy ktoś z Was budował lub buduje Omegę w mazowieckim lub lubelskim? Chciałbym zobaczyć w realu to cudeńko...

edyta-k1
18-01-2010, 23:43
Witam wszystkich Omegowiczów,
zapewne mieszkacie już w swoich domach.My z mężem dopiero planujemy budowę,więc jak sami wiecie długa droga przed nami.Dlatego mam pytanie czy w razie wątpliwości,niejasności i jakichkolwiek problemów mogę prosić Was o pomoc i porady na tym forum?Może też jakieś zdjęcia na maila-obecnie bardzo chciałabym zobaczyć gotowe wnętrza bądź wizualizację wnętrz?Czy ktoś tu jeszcze zagląda i czy są osoby,które też dopiero przymierzają się do budowy Omegi L?

aggi,a czy Ty podjęłaś już decyzję o budowie?a może nawet masz już projekt?
Pozdrawiam.

aggie
19-01-2010, 12:28
witaj Edyta,
fajnie, ze też zdecydowaliście się na budowę omegi - moim skromnym zdaniem to nietuzinkowy dom, tak różny od tych wszystkich "chatek puchatek"...

u nas decyzja o budowie podjęta, projekt omegi L lada dzień dostanie się w moje łapki :lol: , ale zanim zaczniemy fizycznie coś działać w tym temacie musimy się uporać z tzw. papierologią.
...również szukam wnętrz omegi tudzież elizy, ale narazie marnie mi to idzie :(

edyta-k1
21-01-2010, 08:20
aggie,dziękuję,że się odezwałaś:)
u nas mniej zaawansowany etap w temacie budowy(dopiero wybrana działka),ale decyzja o projekcie omegi już dawno jest na 1miejscu.Ma fajny duży salon,powieżchnia ok.i bardzo ładny wygląd zewn.Zapewne bez zmian w projekcie się nie obejdzie,działka z wjazdem od południa,ale podobno dom nadaje sie na takie działki,więc jesteśmy dobrej myśli :lol:
Gdzie będziesz budowała swoją omegę?Ja jestem z Siedlec.
Pozdrawiam

edyta-k1
21-01-2010, 22:03
ale byka walnęłam :oops: dopiero zauważyłam

Arkadi97
26-01-2010, 15:32
Witam.Jest to mój pierwszy post na forum omegi l. Sam buduje ten dom i moge sie podzielic swoim "doświadczeniem" odnosnie tego projektu, i mam tez kilka pytan do osób kture wybudowały omege l.
Po pierwsze w odruznieniu do innych nie jestem zadowolony w 100% z tego projektu (ale od czego są zmiany :) ).
Pierwszą rzeczą jest "korona" wystająca nad dachem. Wygląda jak przerosniety komin przez ktury wejdzie czterech mikołajów na raz,a takze za względów urzytkowych na przyszłość.
Druga to salon. Niby metrazowo jest duzy to w rzeczywistosci jest chyba wyzszy niz dłuzszy. Jakby postawic sofe przed kominkiem to przy dobrym rozsiadnieciu sie na niej nogi mogą wylądowac na ruszczcie :) .
Trzecia to łazienka na pietrze. Jak na dom to duzo za mało (wiekszą mam w mieszkaniu w bloku)
Czwarta to strata powierzchni w sypialni nad garazem.
Piata to za mały schowek za garazem.
Patrzac na fakt ze juz budowa ruszyła musiałem duzo główkowac by te "punkty" poprawic i byc zadowolonym z mojego "wymazonego" domu.

Mam jeszcze pytanie co do ściany między dachem nizszym i wyzszym. Jak zostało to rozwiązane w waszych przypadkach by w przyszłości nie było problemu np. z ewentualnym przeciekaniem wody.

Pozdro

monika07
20-02-2010, 11:43
Witam, my również wybraliśmy projekt Omega L i w tym roku zamierzamy ruszyć z budową. Ja także bardzo proszę o zdjęcia i ewentualne porady jeżeli ktoś już zaczął budowę. Jestem z woj. lubelskiego. Pozdrawiam.

piotrgawlik
28-02-2010, 11:58
Witam Wszystkich
Praktycznie jestesmy zdecydowni na omegę. Proszę osoby które mają gotowe środki i fotki na forum lub na priv [email protected]
Będę baaaaardzo wdzięczny. I może ktoś policzył koszty od początku do zamieszkania?

adambujak
06-05-2010, 10:02
Witam Was wszystkich.
Jeśli ktoś zagląda jeszcze na to forum z domkiem Omega to bardzo proszę o przesaąnie zdjęć
na adres [email protected]

Zamierzam w tym roku zabrać się za budowę tego super domu. (OMEGA L)
Bardzo dziękuję wszystkim :)

Pozdrawiam.
Adam Bujak

adambujak
08-05-2010, 18:29
Mam pytanie o wymiary dużego pokoju.
długość i odległość od kominka do ściany przeciwnej.
Dzieki.

agniesiak
04-10-2011, 18:09
Witajcie, długo się nie odzywałam ale muszę Wam

powiedzieć że budowa to chyba najbardziej wykańczające

psychicznie doświadczenie w moim życiu zajęło mi 3 lata.

na etap wykańczania wnętrza nałożyła się moja ciąża i 1

rok życia dziecka, nie było łatwo ale w końcu się

przeprowadziłam. Mieszkam od kwietnia i mogę się

podzielić swoimi odczuciami.

Plusy użytkowania Omegi:


1. Przestrzeń zwłaszcza w salonie.
2. Duża kuchnia z jadalnią rewelacja chyba najbardziej

użytkowe pomieszczenie na parterze
3. Taras gospodarczy przy kuchni
4. Bardzo wygodna komunikacja na poddasze
5. KOminek w salonie w centrum rewelacyjnie ogrzewa nie

tylko salon ale i caly dom rozprowadzilam wywiewy na

poddasze
6. Duze przeszklenia u mnie z poludniowej strony w dni

sloneczne slonce dogrzewa dom o kilka stopni, gorzej z

przegrzewaniem w lato ale i na to sie znajdzie sposob
7. Wygospodarowanie miejsca przy kotle za drzwiami

suwanymi w wc na skladzik gospodarczy/spizarke.

Minusy:
1. Trudny do zagospodarowania salon zwłaszcza

znalezienie miejsca na telewizor
2. Echo w salonie zwlaszcza przy wlaczonym TV moze to

kwestia braku mebli

Jak widac mniej minusow niz plusow wiec jest ok. Co do

waszych watpliwosci odnosnie odleglosci od kanapy do

kominka - nie ma obawy, odleglosc jest w sam raz, ja mam

kanape 1,30 m glebokosci,60 cm stolik przed kanapa i

jeszcze sporo miejsca od paleniska. Siedzac na kanapie

przed kominkiem nie jest goraco - mam kominek z

zamknieta komora spalania.

Zmarnowana przestrzen w sypialni nad garazem -

wydzielilam duzy salon kapielowy przylegajacy do

sypialni i w wejsciu miejsce na mega duza szafe.

Pracuje nad salonem a dokladnie miejscem na TV, teraz stoi przy duzej scianie bez okna ale niestety kanapa stoi przodem do kominka i praktycznie tv oglada sie bokiem. moze macie jakies rady. Myslalam o zamknieciu wejscia do salonu z korytarza sciana i powieszeniu tam tv i tym samym wydzieleniu kata telewizyjnego w rogu salonu ale jednoczesnie chcialam jakas rogowa kanape na tv i druga przed kominkiem ale tam w rogu troche malo miejsca....

agniesiak
04-10-2011, 18:11
Piszcie jesliu jestescie zainteresowani dyskusja na temat omegi, macie jakies pytania, chcecie sie podzielic swoimi doswiadczeniami z budowy

agniesiak
04-10-2011, 18:15
acha jeszcze kwestia ogrzewania domu, tego czego sie najbardziej balam przy tak duzym salonie. Mam podlogowke na calym dole, w salonie na dlugosci tak jak jest antresola deski 16mm grubosci na reszcie salonu kamien i c.o. dziala bardzo dobrze, salon nie jest wyziebiony, przy duzych mrozach dogrzewanie kominkiem zalatwia sprawe, mam jeszcze nie zamnkiety salon od strony wiatrolapu wiec troche ciagnie z tej strony, ale generalnie jest naprawde ok.