PDA

Zobacz pełną wersję : We?na lamelowa do ocieplenia ?cian i ko?ki



bedi
14-08-2003, 16:31
Pytanko do tych co ocieplają ściany wełną (wiem, wiem proszę na mnie nie krzyczeć że to nie ma sensu).
Czy do wełny lamelowej konieczne są kołki czy nie, producent (PAROC) twierdzi że nie, większość wykonawców, że trzeba kołkować chociaż trochę. Sam przychylam się do zdania producenta, bo te dwa kołki po bokach i tak nie pomogą jakby co.
Jakie jest Wasze zdanie, kołkować wełnę lamelową czy nie?

cyrus
14-08-2003, 19:14
lamelke należy i nie należy kołkować. Zależy od warunków wyjściowych
Należy gdy: - kładziemy lamelka na stary tynk - istnieje obawa że klej będzie trzymał lamelkę do tynku, ale może odpaść tynk
- kładziemy lamelkę na bet komórkowy - kołkować bezwzględnie.
- na lamelkę zamierzamy kleić coś ciężkiego - np płytki klinkierowe, wtedy kołkujemy i lamelkę i drugi raz siatkę
- jeżeli wysokość ocieplanej elewacji przekracz 20m też kołkujemy lamelkę
W innych przypadkach jest to zbędne, ale jeżeli zakołkujesz nie będzie to błąd.
Proponowałbym przy kołkowaniu stosować zamiast oryginalnych kołków po np 2zł, stosować chociażby kołki do styrop, tylko 2razy gęściej
Swoją drogą co to za sprzedawca skoro Ci o tym nie powiedział, do piekła z nim, do piekłaaaaaaaaaaaa...pozdr

bedi
14-08-2003, 19:34
Sprzedawca też twierdzi że nie należy. Tylko wykonawcy przekonują że trzeba.
Budynek jest parterowy, ściana z bloczków silikatowych, nowobudowany.

Z tego wynika że nie trzeba, to świetnie bo i koszt mniejszy.

Arthee
14-08-2003, 22:10
Przy budynkach do 2 kondygnacji mozna nie stosowac kolkowania, nalezy przyklejac welne na calej powierzchni plyt, a nie na placki.

17-08-2003, 23:10
Witam,

Sprawdziłem empirycznie - kołkowanie nie wymagane.

Pozdr, Filo

Wiech
19-08-2003, 20:32
Przy ociepleniu silikatów wełną lamelową kołkowam bym naroża budynku.Pozdrawiam Wiech.

adru
20-08-2003, 08:47
Przedstawiciel z Terranovy twierdzi że wełny lamelowej na betonie komórkowym nie trzeba kołkować. Zamierzam jednak kołkować w narożach budynku.

cyrus
21-08-2003, 16:11
jeżeli Terranova ma papiery na sytem docieplenia na lamelca na bet kom bez kołkowania - to ich systemu nie kołkuj, w innych przypadkach, jak coś się stanie i nie będzie kołków masz prze...chl;apane. Nie licz na reklamacje.

adru
27-08-2003, 09:18
Wykonawca jednak stwierdził że lepiej dać kołki na całą powierzchnię -4 szt/m2. W końcu odpowiada za usterki.