PDA

Zobacz pełną wersję : Zezwolenie od sąsiada na postawienie śmietnika



carpedijem
18-12-2007, 16:37
Czy trzeba zachować jakąś konkretną formę podpisując z sąsiadem papier o tym że sobie zezwalamy na postawienie śmietnika przy granicy działki?

Wowka
18-12-2007, 17:28
http://dom.gazeta.pl/ogrody/1,72079,2590935.html

carpedijem
18-12-2007, 17:28
zaraz zaraz.... myślałam, że jest gdzieś taki zapis, że mogę sobie postawić śmietnik tuż przy ogrodzeniu z sąsiadem jeśli on wyrazi na to zgodę. W przeciwnym wypadku - muszę się odsunąć 2 metry od ogrodzenia z nim....

mario_pab
19-12-2007, 07:27
zaraz zaraz.... myślałam, że jest gdzieś taki zapis, że mogę sobie postawić śmietnik tuż przy ogrodzeniu z sąsiadem jeśli on wyrazi na to zgodę. W przeciwnym wypadku - muszę się odsunąć 2 metry od ogrodzenia z nim....

Cytat z linka powyżej:
"Odległości. Niezależnie od tego, czy będzie to mała wiata, wnęka w ogrodzeniu czy też część budyneczku gospodarczego, śmietnik powinien spełniać następujące warunki:
- dwumetrowej odległości od granicy z działką sąsiednią można nie zachowywać tylko wtedy, gdy śmietnik będzie przylegać do podobnego urządzenia na działce sąsiedniej."

sylvia1
19-12-2007, 10:00
zaraz zaraz.... myślałam, że jest gdzieś taki zapis, że mogę sobie postawić śmietnik tuż przy ogrodzeniu z sąsiadem jeśli on wyrazi na to zgodę. W przeciwnym wypadku - muszę się odsunąć 2 metry od ogrodzenia z nim....
dokładnie u nas sąsiad podpisał taka zgodę tzn ja taki a taki właściciel działki o numerze ewidencyjnym takim a takim wyrażam zgodę na posadowienie śmietnika w granicy działki o numerze takim a takim. Działka o takim i takim numerze (mój numer) graniczy z działką będącą w moim posiadaniu...

i wystarczyło w starostwie...

tyle, ze ja mam wjazd ok 6 m i jkabym chciała śmietnik odsunąć o te 2 m to :-? :-? :-?

robert58
19-12-2007, 12:59
zaraz zaraz.... myślałam, że jest gdzieś taki zapis, że mogę sobie postawić śmietnik tuż przy ogrodzeniu z sąsiadem jeśli on wyrazi na to zgodę. W przeciwnym wypadku - muszę się odsunąć 2 metry od ogrodzenia z nim....
dokładnie u nas sąsiad podpisał taka zgodę tzn ja taki a taki właściciel działki o numerze ewidencyjnym takim a takim wyrażam zgodę na posadowienie śmietnika w granicy działki o numerze takim a takim. Działka o takim i takim numerze (mój numer) graniczy z działką będącą w moim posiadaniu...

i wystarczyło w starostwie...

tyle, ze ja mam wjazd ok 6 m i jkabym chciała śmietnik odsunąć o te 2 m to :-? :-? :-?

ja mam podobnie z tą tylko różnicą, że sąsiad w oświadczeniu zawarł, iz również śmietnik postawi u siebie.

retrofood
19-12-2007, 13:06
Czy trzeba zachować jakąś konkretną formę podpisując z sąsiadem papier o tym że sobie zezwalamy na postawienie śmietnika przy granicy działki?

a ten śmietnik to na jakie śmieci???

carpedijem
19-12-2007, 13:09
a rodzaj śmieci ma znaczenie? na pewno nie na odpady radioaktywne :) zwykłe, domowe (nie będę wchodzić w szczegóły jeśli pozwolisz)

retrofood
19-12-2007, 13:25
a rodzaj śmieci ma znaczenie? na pewno nie na odpady radioaktywne :) zwykłe, domowe (nie będę wchodzić w szczegóły jeśli pozwolisz)

Pytam dlatego, że ja z sasiadem bez jakichś ceregieli, uzgodnilismy postawienie kompostowników w granicy i już. Kazdy se wyrzuca odpady organiczne - odpady z ogródka i kuchni - i nie ma żadnych problemów.
Inne smiecie (szkło, plastyki, metale) się segreguje i raz na miesiąc odbierają bez ograniczeń.

sSiwy12
19-12-2007, 13:43
Moim zdaniem, tylko w jednym przypadku mozna postawić śmietnik "w granicy" - tylko wtedy, kiedy przylega do śmietnika na sąsiedniej działce. Zgoda sąsiada moze być nieskuteczna (przepisy o takiej ewentualnosci nie wspominaja).
Buduje sie " to, to" bez pozwolenia i zgloszenia bo zgodnie z PB Art.3.4c jest to obiekt małej architektury, który zgodnie z przepisami dalszymi nie podlega ani pozwoleniu, ani zgłoszeniu.
Praktycznie rzecz biorac jesli razem z sasiadem wybudujecie śmietniki "stykajace" sie z soba, to będzie to zgodne z wymaganiami prawa.

pierwek
19-12-2007, 16:42
Pytam dlatego, że ja z sasiadem bez jakichś ceregieli, uzgodnilismy postawienie kompostowników w granicy i już. Kazdy se wyrzuca odpady organiczne - odpady z ogródka i kuchni - i nie ma żadnych problemów.
Inne smiecie (szkło, plastyki, metale) się segreguje i raz na miesiąc odbierają bez ograniczeń.

a papier?
Pytanie dodatkowe czy za odbiór tak posegregowanych śmieci płacisz? czy to już jest gratis?

retrofood
19-12-2007, 16:56
Pytam dlatego, że ja z sasiadem bez jakichś ceregieli, uzgodnilismy postawienie kompostowników w granicy i już. Kazdy se wyrzuca odpady organiczne - odpady z ogródka i kuchni - i nie ma żadnych problemów.
Inne smiecie (szkło, plastyki, metale) się segreguje i raz na miesiąc odbierają bez ograniczeń.

a papier?
Pytanie dodatkowe czy za odbiór tak posegregowanych śmieci płacisz? czy to już jest gratis?

Posegregowane - gratis, jeszcze worki dostajesz darmo.
Niesegregowane - limit, za opłatą (niewielka - od ok. 8 PLN/mies.)
Papier - segregowane.