PDA

Zobacz pełną wersję : "wapno w plynie ???"



xrrr82
14-08-2003, 17:05
Mam pytanie. Moj murarz powiedzial "kup pan wapno w butelce"........ale z tego co tu wyczytalem to nie jest to samo co prawdziwe wapno. Mam zamiar murowac fundament z bloczkow betonowych i mam pytanie czy wystarczy sam cement+piasek i plastyfikator czy potrzeba wapna a jak tak to jakiego? Dzieki za odpowiedzi.
A tak na marginesie jestem specjalista od plyt gipsowych na stelazu metalowym, jakby co to sluze rada na ten temat
see ya :lol:

cyrus
14-08-2003, 19:08
Są takie co zastępuja wapno - cemplas itp

xrrr82
15-08-2003, 14:54
Liczylem na wiecej wypowiedzi odnosnie tego wynalazku.......:)

Wowka
15-08-2003, 18:30
Nie zdecydowałem się na ten "wynalazek" niemniej moich dwóch sąsiadów całe mury swoich domów postawili bez użycia "grama" prawdziwego wapna. Byli b. zadowoleni. Odpadało im "rozrabianie" wapna co skracało czas przygotowania zaprawy. Murarze także byli zadowoleni gdyż zaprawa mniej "gryzła" ich w ręce.
Wiem tylko tyle niestety na ten temat.
Pozdrawiam.

KrzysiekS
15-08-2003, 19:12
U mnie tez na sciany fundametnowe, sciany piwnic nie poszedl gram wapna, tylko "wapno w płynie" jak murarze nazywają plastyfikatory.

Na sciany pietra do scian ceramicznych tez uzywają wyłącznie cementu, piasku i plastyfikatora. Dobrze im sie muruje, a zaprawa jest twarda jak beton. Ponadto wszystkie sciany niedawno murowane polewam trzy razy dziennie wodą.

xrrr82
15-08-2003, 21:07
No juz lepiej.........ale dlaczego sciany polewasz woda nie slyszalem o takim czyms , ze beton sie polewa to tak ale sciane:)

pik33
15-08-2003, 21:12
Dziś polewałem swoje ściany - zaprawa to przecież też beton, bez wody nie nabierze wytrzymałości.

Greku
02-02-2004, 20:26
budynek mam zbudowany z porothermu 25p+w. cement + wapno. jedyny budynek na osiedlu zbudowany z cementu i wapna. do murowania bloczków fundamentowych również było dodawane wapno. majster był w starszym wieku nie uważał nowinek. budynek stoi i niczego sie nie boi. a stoi trzeci rok. nic sie z nim nie dzieje. jestem zadowolny .





POZDROWIENIA. greku z Olsztyna

bws22
02-02-2004, 22:00
ja kupowałem cemplas i wapno angielskie, to drugie było w ocenie murarzy lepsze, w ogóle płynne plastyfikatory są wygodniesze i mniej miejsca zajmują.