PDA

Zobacz pełną wersję : PIEC GAZOWY



tidia78
19-12-2007, 14:08
Czesc mam kilka pytan do eksperta??
Otoz planuje kupic piec gazowy 2 funkcujny lub 1 funkcyjny- zalezy to od jego gabarytów i od mocy,zuzycia gazu i zasady dzialania,rodzaj komory itp

chcialbym sie dowiedziec jaki jest podzial kotłow ze wzgledu na co?

moc
mozliwosc sterowania
zuzycie gazu
zasade dzialania

nie wiem jak szukac wiadomo jeden ma lepsze to a drugi tamto.czym sie sugerowac przy wyborze?

opis mojej sytuacji:
potrzebuje piec gazowy do malego pietrowego mieszkania,dól to kuchnia,przedpokój,salon,sypialnia-tylko jedne drzwi do sypialni reszta bez.oraz pietro lazienaka,chol.i 2 pokoje wszedzie beda drzwi.Nowe okna,ocieplone.

qaby bylo wesolo jest tam zainstalowany kominek o mocy 14 kw.ale potzrebne mi dodatkowe pewne zrodlo ciepla i w pelni sterowalne a wiadomo ze kominek takowy nie jest.

Jakie sa dobre kotly gazowe? ze wzgledu na bezawaryjnosc,mozliwosci sterowania,zuzycie gazu,typ itp

jakie sa wogóle mozliwosci sterowania kotlem gazowym?

czy taki kociol bedzie wspolpracowal z kominkiem chodzi mi o mozliwosci sterowania np czujnikiem pogodowym a i pokojowym?

Czy powiedzmy turbo kociol mogę podłączyć do jednego komina wraz z kominkiem?

andreas5
31-12-2007, 22:22
Nic nie podłączysz razem nie ma turbo kotła i nie bedzie.
Są kotły z zamkniętą komora spalania. mają osobny dopływ powietrza rurą 80mm
i wydmuch spalin też rura 80mm . Może być rura specjalna , ale jest droga i nie polecam. Kocioł np: IMERGAZA z zamkniętą komora jest dobrym rozwiązaniem dla ciebie . Można go skręcić już od 60m2 do 200m2. Jak masz więcej kasy polecam ci kondensacyjny piec ,

H.Marcinkiewicz
09-03-2008, 18:59
Tak jak kolega napisał. Kotły z zamkniętą komorą spalania mają osobny komin. Jest to taka rura w rurze, jedną kocioł zaczerpuje powietrze, drugą wychodzą spaliny. Do sterowania kotłem używasz pokręteł od temperatury wody i ogrzewania. Są tez osobne sterowniki.

Chyba sterowanie kominka przez piec gazowy i odwrotnie, nie wypali.

bobvilla
21-03-2008, 09:34
Kotły do domków zwykle mają gabaryt wiszacej szafki. Dzieli sie ja na kotły z zamnkniętą i otwartą komorą spalania. Te z zamkniętą na modulowane i niemodulowane oraz na kondensacyjne (sprawność do 111%) i zwykłe.
Polecam kondensacyjny masz wysoką sprawność np. Beretta "Kompakt Green", nie musisz budować komina tylko rure przez ścianę