PDA

Zobacz pełną wersję : EKOKLINKIER



Ella
15-08-2003, 11:10
Czy ktoś z Was słyszał o „EKOKLINKIERZE”?
Surowcem użytym do produkcji tego klinkieru jest łupek przywęglowy pozyskiwany podczas wzbogacania surowego węgla kamiennego.
Producentem, którego znalazłam, jest Zakład Ceramiki Budowlanej "EkoKLINKIER", należący do Lubelskiego Węgla "Bogdanka" S. A. w Bogdance ( www.ekoklinkier.pl ).
Podoba mi się faktura tej cegły i kolor: naturalnie piaskowo – miodowy melanż.
Tylko nie wiem, co sądzić o surowcu – jak jest z trwałością i zdrowotnością tego łupka przywęglowego?
Czy macie jakieś zdanie na ten temat?
:P

mieczotronix
17-08-2003, 20:09
ja właśnie kupiłem 15 palet tej cegiełki. Co do trwałości, to oglądałem na budynkach istniejących w okolicy mojego obecnego mieszkania (Wa-wa Ursynów), gdzie cegła ta wisi już ze 2-3 lata (budynki SGGW) i wygląda bez zarzutu.
Co do zdrowości - to przecież jest na elewacji. Na tym się nie śpi, tego się nie wdycha itede. To jest moja opinia subiektywna - ja się akurat zrdowością cegły nie przejmuję, bo mieszkam teraz na Urysynowie, więc jaka by ta cegła nie była i tak będzie zdrowsza od mojego śmierdzącego bloku.

Joskul
17-08-2003, 20:49
U mnie właśnie murują ściany parteru tym klinkierem- "Jantar", i podoba mi się. Najpierw nie byłam przekonana do melanżu, ale na ścianie wygląda ładnie.

Ella
18-08-2003, 12:18
Ciekawa jestem, ile zapłaciliście za te cegiełki (jakie upusty w stosunku do ceny katalogowej) - czy możecie podzielić się taką informacją?
A jak już ekoklinkier będzię lśnił na Waszych elewacjach, to pokażcie koniecznie zdjęcia! :D
pzdr

mieczotronix
18-08-2003, 14:14
ja dostałem cenę brutto z transportem: 1,35 siena, 1,37 Jantar, 1,40 carmel.

Ella
18-08-2003, 15:57
Wielkie dzięki :D !

sharoon
06-07-2008, 10:26
Hejka!
Odgrzewam wątek sprzed lat wielu :)
Możecie napisać, jakie wrażenia z użytkowania kinkieru z Bogdanki? Architekt dośc mocno sugeruje mi cegłę siena nova i właśnie się zastanawiam.

Mieczotronix
oglądałam fotki Twojego domku, wyglada świetnie, a jak się trzyma?

Pozdrówka i buźki :)

mieczotronix
06-07-2008, 11:30
Po 4-ech latach nic złego się nie dzieje.
Pozdrawiam

adam_mk
06-07-2008, 12:13
Dziś już nawet cegły mogą być "eko" i normalne?! :o :o :o

To jak z soją!
WSZYSTKO już z niej robią!
O kotletach nie wspomnę, ale sałatka "rybna" z soi?! :o :o
To jak ekocegły!
:lol: :lol: :lol:
Adam M.

sharoon
08-07-2008, 08:59
Dziś już nawet cegły mogą być "eko" i normalne?! :o :o :o

To jak z soją!
WSZYSTKO już z niej robią!
O kotletach nie wspomnę, ale sałatka "rybna" z soi?! :o :o
To jak ekocegły!
:lol: :lol: :lol:
Adam M.

Wszystko jest dobre, byle sprzedać swó produkt, nie? :)
Cytuję za producentem:

"Proces produkcyjny cegieł EkoKLINKIER odbywa się zgodnie z wymaganiami ochrony środowiska, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii wypału cegły. Linia technologiczna obejmuje instalację odsiarczania, która skutecznie eliminuje szkodliwe substancje ze spalin. Dzięki takiemu działaniu okolice Zakładu są ciągle pięknymi terenami przyrodniczymi - Zakład Ceramiki Budowlanej działa w otulinie Poleskiego Parku Narodowego.
Sprzyjając środowisku naturalnemu, jako główny składnik produkcji stosujemy towarzyszący pokładom węgla kamiennego surowiec mineralny - łupek ilasty, który dotychczas zalegał na przykopalnianych hałdach.
Dodatkowo, podczas procesu wypalania wykorzystujemy resztkowe zawartości węgla w materiale ceramicznym, przez co uzyskujemy znaczne oszczędności energetyczne.
Wszystkie powyższe działania składają się między innymi na System Zarządzania Środowiskowego wdrożony w całej organizacji naszego właściciela, tj. Lubelskiego Węgla "BOGDANKA" S.A. potwierdzony w kwietniu 2003 roku certyfikatem ISO 14001 (certyfikacja przez SGS Polska Sp. z o.o. w Warszawie)."

Mieczotronix, dzięki za odpowiedź. Lakoniczna, ale zawsze odpowiedź :)

jahani
08-07-2008, 09:57
Hejka!
Odgrzewam wątek sprzed lat wielu :)
Możecie napisać, jakie wrażenia z użytkowania kinkieru z Bogdanki? Architekt dośc mocno sugeruje mi cegłę siena nova i właśnie się zastanawiam.

Mieczotronix
oglądałam fotki Twojego domku, wyglada świetnie, a jak się trzyma?

Pozdrówka i buźki :)

Jeżeli jesteś zainteresowana tym klinkierem, najpierw sprawdź czy jest dostępny. Ja w marcu brałem 16 palet Cafeny ryflowanej - melanż i z tego co wiem to były ostatnie cegły na składzie. Równocześnie z moim zamówieniem poszło zamówienie na resztę cegły na Ukrainę. Nowa produkcja ma ruszyć we wrześniu (związane jest to z odbudową zakładu), a pierwsze cegły będą sprzedawać w listopadzie.
Wrażeniami z użytkowania się nie podzielę bo takowych jeszcze nie posiadam. Do 2-tygodni, myślę że skończę elewację.
Pozdrawiam!

sharoon
08-07-2008, 10:32
Dzięki, ale cegła potrzebna mi będzie dopiero w przyszłym roku :)
Pozdrówka

mieczotronix
08-07-2008, 12:42
Mieczotronix, dzięki za odpowiedź. Lakoniczna, ale zawsze odpowiedź :)
No fakt, nie wyśiliłem się. Powinienem jakoś tak mniej lakonicznie, może tak:

"Cegła ta piękna i dorodna, jak młode dziewki ze wsi okolicznych. Gładka i kształtna, jako ich piersi młode. Letnim słońcem smagana koloru nie traci, ino przaśniejszą się staje i bardziej szlachetną, jako te ich ramiona słońcem wypieszczone. Od kup muszych się nie brudzi, jako że centkowana lekko jest z natury, jako te pyzate i piegowate buzie dziewczęciąt tutejszych. Zima jej nie straszna, od mrozu nie pęka nie murszeje, bo zdrowa i jędrna, jako tutejszych dziewek skóra, sadłem gęsim i mlekiem oślim pielęgnowana. Nie kruszy się i przy wysiłku nie pryska, bo mocna jest jako te białe zęby okolicznych młódek, które dorodne jabłka i orzechy zdrowe z łatwością nimi chrupią. Mocna i zwięzła, jako ich pośladki świeże, którymi orzechy łupią i sok z winogron wyciskają bez wysiłku większego. Często wieczorami staję na króżganku i podziwiam jej czar i urok tajemny by potem z dziwnym błyskiem w oku przestraszoną żonę powieść do alkowy i wymitrężyć.

sharoon
08-07-2008, 12:53
:) No, teraz to rozumiem! :)
Pozdrówka

msz1
14-09-2010, 17:09
Odświeżam raz jeszcze zapomniany wątek. Zamierzam wykonać w swoim przyszłym domku elewację z klinkieru. Dzisiaj na składzie zobaczyłem Ekoklinkier Siena i szczerze mówiąc jest dużo ładniejszy od Sahary z CRH z której to do tej pory chciałem budować. Moje obawy budzi jednak trwałość Ekoklinkieru, czy ktoś z was (oprócz Mieczotronixa) ma jakieś doświadczenia z tym budulcem? Cena brutto to 2,5zł za szt, w przypadku Sahary jest to 2,75zł za szt. (skład w Kielcach).

Wojtek_796
14-09-2010, 17:24
Witam!

Mogę się podzielić doświadczeniem.
Mam elewację z tej cegły - 100% powierzchni ścian (Carmel klasy 25). Po 10 latach nie ma żadnych "śladów użytkowania". Moim zdaniem jest to najładniejsza cegła na rynku. Konkurencja jest taka trochę ... plastikowa.

Zaznaczam, że nie mam najmniejszych związków z producentem.

Pozdrawiam

P.S.
Dodam jeszcze, że przedrostek "eko" tutaj pasuje, bo producent ogołaca krajobraz z wątpliwej urody i zapachu hałd łupku towarzyszących kopalni węgla.

msz1
15-09-2010, 10:06
Dzisiaj rozmawiałem z gościem, który zajmuje się układaniem klinkieru i też dobrze wyrażał się na temat Ekoklinkieru.

msz1
06-10-2010, 13:35
A co z kominami? Czy ta cegła nadaję się do budowy kominów?