PDA

Zobacz pełną wersję : Najtańszy domek



15-08-2003, 11:29
A kto z forumowiczów wybudował najtaniej domek mieszkalny całoroczny ??? :D

17-08-2003, 22:47
Nikt nie odpwiada, bo wybudował dom dużo drożej niż kalkulował ? :oops:

ArtMedia
19-08-2003, 15:31
Witam.

Najtaniej za co? Za calość, za metr2? Do jakiego etapu? Z jakim standardem? Czy działka i otoczenie, ogrodzenie również?
Sprecyzuj proszę. A moje wydatki zobaczysz na moich stronkach w dziale "Budowa" (adres w stopce). Jest tam uwzględnione wszystko, nawet "dwie śrubki za 30gr". Wybudowałem zgodnie z planem, chociaz na początku rzeczywiście wydawało mi się, że postawie stan surowy za 20 tys ;-)))
Śmiem twierdzić, że zbudowałem najtaniej, a mogłem jeszcze taniej stosując do wszystkiego Białorusinów, więcej pracując samodzielnie, kupując plastikową stolarkę i najtańszą brame garażową, tanie drzwi wejściowe, styropian na ocieplenie zamiast wełny, najtańszą blachę na dach, robiąc przyłącze napowietrzne zamiast kablowego, kupując krajowy wkład kominkowy, mieszając beton w całości na budowie, pozyskując stal rozkuwając stare słupy energetyczne (nie śmiejcie się, sąsiad tak robił), nie kupując żadnych wydumanych rozet, płytek po 100PLN/m2 itd...

Sebastian

Wowka
19-08-2003, 18:51
A kto z forumowiczów wybudował najtaniej domek mieszkalny całoroczny ??? :D

Jeśli chcesz uzyskać jakąś "miarodajną" odpowiedź sprecyzuj swoje pytanie o jaki dom tobie chodzi, jaka powierzchnia, technologia, materiały.... . Czy z mediami (jakimi?) czy też bez. Czy w cenie ma także byc grunt a jeśli tak to o jakim areale i czy w terenie "modnym" czy też na jakimkolwiek "zad...." . Czy ...... Jak widzisz czynników wpływającyc na cenę może być wiele.

Przypuśćmy, że zadałeś pytanie - kto najtaniej kupił samochód . Skonkretyzowanie pytania przypomina Tobie coś ? :wink:

Jak sądzisz, jak dużo może być odpowiedzi, że takim tanim samochodem jest np. Trabant rocznik 1980 wymieniony z poprzednim właścicielem za mało używany odkurzacz. :P
Czy o to chodziło?
To porównanie pozwoliłem sobie przytoczyć gdyż przed kilkoma dniami trawała dyskusja na forum o domu o powierzchni 50m2. Znając życie można przypuszczać, że ktoś zapragnie "wybudować" się w jeszcze mniejszym metrażu.
Pozdrawiam