PDA

Zobacz pełną wersję : impregnat do okładziny kominka



A@K
20-12-2007, 21:11
Witam
Mam problem z tym czym obłożyć kominek, czy piaskowcem naturalnym czy prefabrykowaną montaną (interesuje mnie żółto -kremowo- brązowa kolorystyka). Chodzi mi o to, która z tych możliwości jest łatwiejsza w utrzymaniu, czym je zaimpregnować i czy te impregnaty nie będą przy użytkowaniu kominka wydzielać jakichś szkodliwych dla dziecka alergika substancji. I jeszcze jedno po jakim czasie od zaimpregnowania można się wprowadzić?
pozdrawiam
anka
ps. wiem że jest temat nasze kominki ale chodzi mi teraz o impregnaty (tym samym materiałem chcę też obłożyć ścianę telewizyjną)

dabell
21-12-2007, 11:38
Witaj
ja będę miała kominek częściowo z piaskowca - przed decyzją pytałam się czy zaimpregnować ten piaskowiec.
Okazało się, że firma wykonująca kominki (a robi głównie z piaskowca w łączeniu z innymi kamieniami) radzi zostawić tak jak jest. Powód? - po zaimpregnowaniu nie naprawisz miejscowego uszkodzenia, bo będzie widać, bez impregnatu to nie problem, są specjalne środki do czyszczenia, naprawy - nic nie widać. Oglądałam taki naprawiony kominek w ich salonie kominkowym.
to mnie przekonało bo mam dwa diabełki wcielone :-), co to potrafią uszkodzić czołg swoimi pomysłami z piekła rodem :-).