PDA

Zobacz pełną wersję : komin dymiący do srodka domu !!!



Trójmiasto
15-08-2003, 20:45
Witam
Mam problem. Obecnie zamieszkuje w tymczasowym budynku gospodarczym (parterowym) - no wiecie trzeba pilnować budowy. Mam do tego budyneczku dostawiony na zewnątrz komin z cegły o kanale 14cmx14cm o wys. ok 3 metrów. Komin wystaje poza kalenice dachu. Jednak przy podmuchach wiatru dym wdmuchiwany jest do środka domu. Co zrobić by tak nie było ??? Zaznaczam że do komina podłączona jest żeliwny piecyk typu koza z wyjściem spalinowym 100mm. Odległośc od komina do pieca ok 35 cm. Czy jedynym wyjściem jest zamontowanie na końcu komina "strażaka" ? Aha obok mojego domeczku stoi garaż sąsiada ok 1,5 metra wyższy niż mój komin. Jest on oddalony od komin o jakies 5-7 metrów. Może to jego sprawka. Pomóżcie prosze.

rafałek
17-08-2003, 20:24
Wydaje mi się, że wystarczy podnieść trochę komin (1-2 m). Co do sąsiada myślę, że to nie wina jego komina...

mot
28-11-2003, 08:20
dym moze się wracac do pomieszczenia ktore jest zbyt szczelne, nie ma wentylacji. okna sa szczelne. sprobuj rozszczelniac okna podczas palenia.

Pagin
28-11-2003, 14:26
Witam,
Gosciu z Trojmiasta zarejestruj sie i zapraszam do Klubu Budujacych "Trojmiasto i okolice". No chyba ze juz jestes zarejestrowany i tylko sie ukrywasz
Pozdrowienia