PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki zabezpieczenia antyw?amaniowe zamontowa??



PAX
16-08-2003, 13:20
Szanowni Forumowicze!

Jestem w trakcie budowy domu (stan surowy) i zastanawiam się jakie skuteczne zabezpieczenia antywłamaniowe zamontować.
Wiem, że na forum już były podobne tematy, ale po przeczytaniu tych wiadomości już głupi jestem. Ostatnio spotkałem się z handlowcem z dużej agencji ochrony. Przedstawił kilka propozycji:czujki zewnętrzne, bariery, czujki w oknach, czujki wewnątrz. Ceny bardzo różne. Sam nie wiem co o tym myśleć.
Producent okien chce mi wcisnąć szyby P4, ale moi znajomi mają i narzekają, że okna są strasznie ciężkie.

Może Wasze opinie pomogą mi w wyborze odpowiedniej opcji.

P. Kalinowski

marcinek300
18-08-2003, 21:37
ja zrobiłem sobie rolety (nie musza byc antywłamaniowe+blokady) okucia antywlamaniowe szyby p4, rolety nie musza byc antywłamaniowe. Każdy bajer antywłamaniowy niebotycznie podwyżasza koszt. Pamiętaj że bramy garażowe są zabezpieczane do bani....nie licz na nie:) , na każdej rolecie są czujniki.. alaramowe, no i caly dalszy system, po za tym system kamer przemysłowych,,, ihhi nie zartuje jeszcze budka dla straznika... chyba zrobiłem co mozna teraz czekać że uniknę groźnego napadu... uwaga nie rób tyle okien co ja bo przerzyjesz trgedie finansową. na szczęście już to przeszedłem... pozdrawiam;)