PDA

Zobacz pełną wersję : drogi rekuperator



kabelek12
27-12-2007, 07:28
Witam
Czytając forum zdecydowałem się na zamontowanie w domku który buduje, systemu went mechanicznej, rekuperatora.

Wysłałem więc do kilku firm z Google zapytanie z prośbą o wycenę,
Ceny które otrzymałem dla domu 180 m2 są strasznie wysokie w porównaniu z tym co czytam na forum - chyba że się aż tak zmieniły,

Podam przykład:
Globaltech - 19 700 reku Mitral650t + 11 580 GWC
Warebud - 15 622 Mistral 400geo + 9500 GWC
rekuperatory.pl - 26000 ComfoAir500 + 8000 GWC

Nie wydaje wam się dużo ? zwłaszcza GWC
Ma ktoś może namiary na firmy które wam wykonywały tego typu instalacje ?
Są sprawdzone i w miarę nie drogie

pierwek
27-12-2007, 07:41
w kontekscie tego tematu dyskusji :

http://forum.muratordom.pl/ile-oszczednosci-ciepla-daje-rekuperator,t112284.htm

to po prostu "no comments" :D

Emer
27-12-2007, 18:08
Ja za projekt reku dla kubatury ok 600mł dostałem wyceny:
- rekuperatory.pl : ok. 25.000 (comfoair)
- bartosz: ok. 20.000 (vena 4)
- rekuperatory.krakow.pl ok. 15.000 (brink)
Wszystkie ceny netto. Drogo, a cena za wykonanie GWC to już kompletne nieporozumienie. O ile w ogóle będę kopał GWC, to zrobię to na własną rękę i będzie to żwirowiec.

basiekg
30-01-2009, 20:29
ja tez mam wyceny z dwoch firm i tez jestesm przerazona domek malutki kubatura 370 m3 i 120 m powierzchni urzytkowej a ceny jakie dostalam to:
global tech 16 500 za mistral 400 + 9000 za gwc 45 metrow rury + jakas kosmiczna kwota za montarz gwc + czerpnia + zeby zrobic gwc trzeba wybrac mistral geo 400 czyli kolejne kilka tys wiecej...
druga wycena jest od tkc
to wycena jest znacznie korzystniejsza bo za caly system reku i gwc wyszlo w sumie 26 tys (dospel economic 300II) za to firma ma podejrzanie male doswiadczenie w wykonaniu takich instalacji

P.e.t.e.
30-01-2009, 20:37
Ja dlatego zrezygnowałem z robienia GWC, stwierdziłem że będzie się zwracać baaardzo długo.
Zastosowałem tylko rekuperator, który notabene też będzie się >chwilę< zwracał... o ile zwróci się w ogóle 8)

basiekg
30-01-2009, 20:41
a ja wlasciwie chcialam miec gwc nie ze wzgledu na oszczednosci ale na chlodek w lecie :|
ale przy tych cenach chyba bede zmuszona zrezygnowac ...

lazik
30-01-2009, 21:21
ja tez mam wyceny z dwoch firm i tez jestesm przerazona domek malutki kubatura 370 m3 i 120 m powierzchni urzytkowej a ceny jakie dostalam to:
global tech 16 500 za mistral 400 + 9000 za gwc 45 metrow rury + jakas kosmiczna kwota za montarz gwc + czerpnia + zeby zrobic gwc trzeba wybrac mistral geo 400 czyli kolejne kilka tys wiecej...
druga wycena jest od tkc
to wycena jest znacznie korzystniejsza bo za caly system reku i gwc wyszlo w sumie 26 tys (dospel economic 300II) za to firma ma podejrzanie male doswiadczenie w wykonaniu takich instalacji
A niech mnie!!! To ja zrobiłem wszystko sam - tzn. z małżonką i dodatkowo 2 siostrzeńcami. Za koparkę zapłaciłem 1000 a resztę kupowałem sam. W sumie wszystko z GWC (100metrów rury), rekuperatorem StorkAir G91-350 BE i wszystkimi kanałami w domu, wyszło mnie 12,5tys.

Lookita
30-01-2009, 21:31
Wszystko jest drogie,za komfort trzeba zaplacic lub zrobic,jak sie umie samemu,jednak....ja nie zaluje...

lazik
30-01-2009, 21:36
Wszystko jest drogie,za komfort trzeba zaplacic lub zrobic,jak sie umie samemu,jednak....ja nie zaluje...
To nie o to chodzi, że trzeba zapłacić. Chodzi o to, że niektórym to już się nieźle we łbach poprzewracało. 26 tys za gwc+reku+instalację wentylacji w domu to gruba przesada. I nie chodzi o to, że ktoś tyle zapłaci/zapłacił, tylko o to ile te firmy żądają pieniędzy.

sti
30-01-2009, 23:02
Tak się składa, że w rekuperatorze drogi jest system kanałów. Samo urządzenie to 6-8 tys. Dwóch gości robi to ze dwa tygodnie, jak nie dłużej.
Mnie akurat rekuperator się opłacił, bo mam ogrzewanie nadmuchowe. Za rekuperator z dodatkowymi kanałami powrotnymi z "brudnych" pomieszczeń płaciłem 10 tys.

lee28
31-01-2009, 05:31
Tak się składa, że w rekuperatorze drogi jest system kanałów. Samo urządzenie to 6-8 tys. Dwóch gości robi to ze dwa tygodnie, jak nie dłużej.
Mnie akurat rekuperator się opłacił, bo mam ogrzewanie nadmuchowe. Za rekuperator z dodatkowymi kanałami powrotnymi z "brudnych" pomieszczeń płaciłem 10 tys.

Kanały kosztują średnio 200 zł za 10m. U mnie poszło w sumie jakieś 60 m kanałów, łącznie z osprzętem i anemostatami dałem za to około 1500 zł. Projekt zrobiłem sam w kalkulatorze Kossa, jak pokazywałem projekt przy pytaniach o wycenę instalacji (w sumie 3 firmy) to pytali kto mi to robił że tak dokładnie policzone.
Wykonanie kanałów w całym domu zajęło minie samemu jakieś 4 dni, przy czym pracowałem popołudniami po godzinach własnej pracy.
Rekuperator Mitstral GEO 400 plus sterowanie RC2, plus wstępna nagrzewnica 1,2kW, plus automatycznie sterowanie GWC/czerpnia z przepustnicą automatyczną kosztował mnie 8850 zł brutto (na razie zamówiony bo czekać trzeba 4 tygodnie).
GWC rurowy 70m wykosztuje mnie około 4500 zł, w tym rury, koparka, studnia rewizyjna i czerpnia.
Czyli cała instalacja z GWC = ok 15 tyś zł brutto.

sti
31-01-2009, 08:39
Tak się składa, że w rekuperatorze drogi jest system kanałów. Samo urządzenie to 6-8 tys. Dwóch gości robi to ze dwa tygodnie, jak nie dłużej.
Mnie akurat rekuperator się opłacił, bo mam ogrzewanie nadmuchowe. Za rekuperator z dodatkowymi kanałami powrotnymi z "brudnych" pomieszczeń płaciłem 10 tys.

Kanały kosztują średnio 200 zł za 10m. U mnie poszło w sumie jakieś 60 m kanałów, łącznie z osprzętem i anemostatami dałem za to około 1500 zł. Projekt zrobiłem sam w kalkulatorze Kossa, jak pokazywałem projekt przy pytaniach o wycenę instalacji (w sumie 3 firmy) to pytali kto mi to robił że tak dokładnie policzone.
Wykonanie kanałów w całym domu zajęło minie samemu jakieś 4 dni, przy czym pracowałem popołudniami po godzinach własnej pracy.
Rekuperator Mitstral GEO 400 plus sterowanie RC2, plus wstępna nagrzewnica 1,2kW, plus automatycznie sterowanie GWC/czerpnia z przepustnicą automatyczną kosztował mnie 8850 zł brutto (na razie zamówiony bo czekać trzeba 4 tygodnie).
GWC rurowy 70m wykosztuje mnie około 4500 zł, w tym rury, koparka, studnia rewizyjna i czerpnia.
Czyli cała instalacja z GWC = ok 15 tyś zł brutto.

Zalezy jaki dom. Nie mówię, że nie da się tego zrobić samemu taniej. U mnie naprawdę robili to dwa tygodnie,ale ja mam parterówkę 190 m2

lee28
31-01-2009, 09:23
Tak się składa, że w rekuperatorze drogi jest system kanałów. Samo urządzenie to 6-8 tys. Dwóch gości robi to ze dwa tygodnie, jak nie dłużej.
Mnie akurat rekuperator się opłacił, bo mam ogrzewanie nadmuchowe. Za rekuperator z dodatkowymi kanałami powrotnymi z "brudnych" pomieszczeń płaciłem 10 tys.

Kanały kosztują średnio 200 zł za 10m. U mnie poszło w sumie jakieś 60 m kanałów, łącznie z osprzętem i anemostatami dałem za to około 1500 zł. Projekt zrobiłem sam w kalkulatorze Kossa, jak pokazywałem projekt przy pytaniach o wycenę instalacji (w sumie 3 firmy) to pytali kto mi to robił że tak dokładnie policzone.
Wykonanie kanałów w całym domu zajęło minie samemu jakieś 4 dni, przy czym pracowałem popołudniami po godzinach własnej pracy.
Rekuperator Mitstral GEO 400 plus sterowanie RC2, plus wstępna nagrzewnica 1,2kW, plus automatycznie sterowanie GWC/czerpnia z przepustnicą automatyczną kosztował mnie 8850 zł brutto (na razie zamówiony bo czekać trzeba 4 tygodnie).
GWC rurowy 70m wykosztuje mnie około 4500 zł, w tym rury, koparka, studnia rewizyjna i czerpnia.
Czyli cała instalacja z GWC = ok 15 tyś zł brutto.

Zalezy jaki dom. Nie mówię, że nie da się tego zrobić samemu taniej. U mnie naprawdę robili to dwa tygodnie,ale ja mam parterówkę 190 m2

Projekt możesz sobie zobaczyć w mojej stopce, dwie kondygnacje po około 70m2 każda, a w przypadku parterówki to jest jeszcze prostsze, na samym piętrze kanały rozłożyłem w 5-6 godzin, resztę czasu robiłem parter.