PDA

Zobacz pełną wersję : świerk kłujący w donicy



ula@
29-12-2007, 13:56
Kupiliśmy wczoraj okazyjnie 40 szt świerków kłujacych...są w donicach od tygodnia...i mam pytanie: jak je wsadzić i kiedy żeby straty były jaknajmniejsze...ziemia u mnie nienajlepszego gatunku raczej piach i glina :roll:. Poradźcie...pozdrawiam.u.

Mirek_Lewandowski
29-12-2007, 14:59
...są w donicach od tygodnia...????

ula@
29-12-2007, 15:31
...tak sprzed Wigilii... juz się boję :o

pawelm
29-12-2007, 18:44
...tak sprzed Wigilii... juz się boję :o
Wyjmij jednego z donicy i obejrzyj korzenie, wszystko będziesz wiedziała...

dominikams
01-01-2008, 14:10
Hmmm.... ja jakiś czas temu (chyba w październiku) kupiłam kilkanaście tuji szmaragdów. Nieduże, takie z pół metra, widać było że były przesadzone (ziemia jakaś taka świeża w doniczkach), ale zaryzykowałam, bo cena była bardzo atrakcyjna. Podlewałam tak, żeby ziemia była zawsze wilgotna. Część umieściłam w widnym garażu, a część na zewnątrz. Po przymrozkach zauważyłam, że te w garażu są dużo bardziej zielone niż te które stoją na zewnątrz. Tamte niby nie przysychają, ale trochę są brązowawe. Więc wszystkie zostały przeniesione do garażu. Garaż jest nieogrzewany, ale temp. tam zawsze na plusie, jak do tej pory, więc ziemia nie zamarza i rośliny mogą sobie pobierać wodę.

Aha, sadzić będziemy najwcześniej na wiosnę, bo najpierw trzeba zrobić ogrodzenie od frontu, a przynajmniej podmurówkę.