PDA

Zobacz pełną wersję : projekt ELF 2G pracownia DOMINANTA



Adalo
10-01-2007, 21:16
Jestem na początku szukania projektu domu. Ogranicza mnie wąska działka (18,7 m). Szukam projektu nowoczesnego, ale bez prZesady bo zabuowa wokół raczej tradycyjna i żona dość konserwatywna :D Podoba mi się ten, jednak z zastrzeżeniami:
http://www.dominanta.pl/projektowanie_domow_projekt_domu_elf2g.html
Chciałem zapytać bardziej doświadczonych inwestorów, czy dostrzegają jakieś jego wady (zalety?)

Zależy mi koniecznie na dwóch garażach. Chciałbym mieć też w domu pomiesczenie na małą siłownię (ELF tego nie ma). Salon większy, ale to wydaje mi się można osiągnąć poszerzając dom (mogę o 1 metr) i trochę wydłużając.

Będę wdzięczny za wszelkie Wasze uwagi, czy sugestie.

Pozdrawiam, Adam

Adalo
13-01-2007, 18:24
podciągnę. może ktoś jednak będzie miał jakieś refleksje...

Adalo
15-01-2007, 17:41
nadal brak komentarzy :(

Adalo
27-01-2007, 18:09
może teraz się uda?

dzióbek
27-01-2007, 20:51
Żaden tam ze mnie znawca, ale też sie projekt wybierało i teraz mając stan surowy widzę pewne niedociagnięcia. Także moje słowa z lekkim przymrużeniem oka :wink:
Ogólnie domek zgrabny, ale od razu zwróciłam uwagę na brak przejscia z pomieszczenia gosp. do domu, przypuszczając, że powiedzmy bedzie tam pralnia nie widze jakos zima przechodzenia przez zimny garaż; drzwi zrobic to nie problem. Schody oczywiście jak kto lubi jesli małe dzieci wolałabym takie dwubiegowe z podestem, bezpieczniejsze i latwiejsze w wykończeniu. Za duzo też tych malutkich okienek, może na elewacji ciekawie to wyglada, ale czy bedzie praktyczne. No i na koniec duze przeszklenie w jadalni, zmarzluch jestem i juz widze jak mi zimno tamtedy ucieka.....no chyba, że masz bajeczny widok za oknem :wink: :wink: :P
To tyle minusów, reszta na plus :lol:

emmmma
27-01-2007, 21:03
Witaj,
popytaj tych co temat znają bliżej :)
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1556918&highlight=dominanta+elf#1556918


Pzdr,
E.

Adalo
27-01-2007, 21:25
Żaden tam ze mnie znawca, ale też sie projekt wybierało i teraz mając stan surowy widzę pewne niedociagnięcia. Także moje słowa z lekkim przymrużeniem oka :wink:
Ogólnie domek zgrabny, ale od razu zwróciłam uwagę na brak przejscia z pomieszczenia gosp. do domu, przypuszczając, że powiedzmy bedzie tam pralnia nie widze jakos zima przechodzenia przez zimny garaż; drzwi zrobic to nie problem. Schody oczywiście jak kto lubi jesli małe dzieci wolałabym takie dwubiegowe z podestem, bezpieczniejsze i latwiejsze w wykończeniu. Za duzo też tych malutkich okienek, może na elewacji ciekawie to wyglada, ale czy bedzie praktyczne. No i na koniec duze przeszklenie w jadalni, zmarzluch jestem i juz widze jak mi zimno tamtedy ucieka.....no chyba, że masz bajeczny widok za oknem :wink: :wink: :P
To tyle minusów, reszta na plus :lol:

Dzięki, że wreszcie ktoś ocenił :D

Rzeczywiście z pom. gospodarczym to prawda. Nie zwróciłem uwagi. Może dlatego, że nie piorę... Zastanowię się nad tym. Ja pralnię chciałem zrobić raczej na górze w jednej z łazienek, bo tam będzie garderoba i bardziej logicznie chyba prać na górze. Najwyżej kupię pralko-suszarkę.

Schody chcemy zrobić takie, jak ma kuleczka z tego forum: drewniane, gięte. Dziecię jest jedno, w momencie wybudowania domu pójdzie do 1 klasy, także nie widzę problemu. Okna w jadalni będą drogie, ale żona się upiera na nie i nie ma rady.

Pozdrawiam

Adalo
27-01-2007, 21:34
Witaj,
popytaj tych co temat znają bliżej :)
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1556918&highlight=dominanta+elf#1556918


Pzdr,
E.

Dzięki, już tam byłem wcześniej :D. Dlatego zależy mi na opiniach osób nie zaangażowanych w budowę tego konkretnego projektu, bo to pozwala spojrzeć bardziej obiektywnie. Z reguły, jak ktoś się zdecyduje to "plusy dodatnie" zaczynają przesłaniać "plusy ujemne"

Oglądałem już budowaną w Warszawie Driadę w realu. Po wizycie wiem, że wybuduję ELFa, jednak dosyć poważnie go modyfikując. Chcę powiększyć dom przede wszystkim salon i zlikwidować podcień od strony ogrodu, zmienić też układ pomieszceń. chyba skończy się na indywiualnym projekcie opartym na ELFie.


Pozdrawiam

LAURA1978
07-11-2007, 08:25
Kto wybudował ELFa lub ELFA2? Proszę o kontakt. Chciałabym porozmawiać o zaletach i ewentualnych wadach tego projektu. :D

marcus26
29-12-2007, 15:15
:D

marcus26
29-12-2007, 15:27
http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=279&opcja=opis Moim zdaniem ten projekt jest idealny na wąską działke dlatego mysle o kupnie tego projektu jeśli ktoś go już buduje zapraszam do rozmowy.