PDA

Zobacz pełną wersję : ogrzewanie propanem ze zbiornika przydomowego



_VV
17-08-2003, 12:30
Witam Wszystkich!!!

Podzielcie się, prosze, Waszymi doświadczeniami na temat ogrzewania domu propanem ze zbiornika przydomowego.

Zaczynam od siebie:
- zbiornik 2700L Shell Gas,
- dom 130 mkw, ocieplony 12cm styropianu (ogrzewana jedna kondygnacja ok. 70mkw, w tym 25mkw podłogowego)
- kocioł dwufuncyjny ACV Alfa Sprint S, aż 31kW!!!
- roczne zużycie gazu ok. 3000L (to chyba dużo!!!) przy nastawie temp. wew. 24st.
Z całą instalacją i z gazem nie mam żadnych problemów oprócz tego że wydaje mi się, że eksploatacja kosztuje mnie zdecydowanie za dużo. A lektura postów na tym forum utwierdza moje przekonanie. Ale tak to jest jak z braku czasu sprawę wyboru kotła powierzy się "fachowcowi".

godul1
18-08-2003, 09:49
Rzeczywiście fachowo dobrany kociołek. U mnie w starym klocku z lat 70-tych ocieplonym 3 cm styropianu wystarcza kociołek junkersa zblokowany na 16 kW. Powierzchnia ogrzewana to ok 100 m. Wsp k dla okien to 2,6 albo 2,9 nie pamiętam.

godul1
18-08-2003, 10:00
aha zbiornik zatankowany na full wystarcza mi w zupełności na całą zimę. Niestety shell jest najdroższym dostawcą gazu. Niestety ja też mam ich butlę więc od 2 lat palę drewnem i czekam na zakończenie okresu umowy.