PDA

Zobacz pełną wersję : dovre i inne "kozopodobne"



_lilek_
30-12-2007, 14:00
Witam serdecznie,
Jestem już tak zakręcona, że postanowiłam napisać na forum z prośbą o pomoc. Nie będę argumentować dlaczego, by oszczędzić czas, ale zdecydowaliśmy się na postawienie w salonie kozy, czy tzw. pieca wolnostojącego. Po wielu poszukiwaniach wybór padł na Dovre Astroline 2 (chodzi mi o nowoczesną stylistykę, lubimy prostotę we wnętrzach).
Kilka dni temu znalazłam kolejny model, tym razem Northstar typ Casa. Wizualnie jest w porządku, ale jakoś większym zaufaniem cieszy się u mnie Dovre. Dodam, że piec będzie służył do okazyjnego palenia. A! Wybór uzależniony był również od kosztów. Założyliśmy próg graniczny 5 tysięcy złoty. Jest ideał – Astroflamm Tria, ale 10.000 zł za piec uważam za przesadę.
I w końcu moje pytanie – który model ma lepsze parametr, czy można zaufać Northstar skoro palenie ma być okazyjne? W tym ostatnim „kupują” mnie boczne szyby.
Linki
http://www.tapis.pl/kominkowe/promocje/tapis-7kw.htm

http://www.kominkikomo.pl/product_info.php?products_id=107

Z góry dziękuję za pomoc.
Ps. artykuł w ostatnim muratorze zbyt wiele mi nie pomógł…

Basiaw
31-12-2007, 06:39
Jeśli chodzi o wybór modelu to nie doradzę, ja wolę klasyczne i dlatego kupilismy Jotula F8, ale bez względu na to na co się zdecydujecie, to czy macie szansę obejrzeć na żywo wybrany piecyk przed zakupem?
Ja miałam okazję obejrzec sporą wystawę róznych piecyków i byłam wręcz przerażona, jak bardzo są brzydkie - mam na mysli jakość odlewów, niestaranność spawów. Na zdjęciach na stronach internetowych niby ładne a na żywo szkaradziejstwo:-( Po tym wszystkim mój Jotul wydał mi się jeszcze piękniejszy:-)


pozdrawiam
Basia

_lilek_
31-12-2007, 08:01
...

_lilek_
31-12-2007, 08:02
Dziękuję za wypowiedź! A sprawa kontaktu w rzeczywistości z wybraną kozą ; o) - to priorytet! Sami najpierw byliśmy zakochani w jotulu F250, ale gdy zobaczyliśmy go nażywo, nasz zachwyt minął. Znaliśmy jego wymiary, ale po obejrzeniu jegho w salonie wydał się nam jeszcze mniejszy. Owszem design ideał, ale ta wielkość... No cóż trzeba wygospodarować czas i ryszyć na rajd po salonach... Jednak nadal będę wdzięczna za wszelkie sugestie! Miłego sylwestrowania!