PDA

Zobacz pełną wersję : Ile za stan zero?



AgnesK
17-08-2003, 20:34
Dom chcemy wybudować w systemie gospodarczym. Przedsięwzięcia tego ma się podjąć mój mąż wraz z majstrem. Narazie ma być robiony stan zero. Powiedzcie mi proszę jaka cena ze robociznę będzie sensowna. (Robocizna nie będzie obejmowała zdejmowania humusu kopania fundamentów - to zrobi koparka). Dom ma po obrysie 12,2m x 7,7m , na planie prostokątu, bez wykuszy itp. Zwykły prostokąt. Dzięki za wszystkie informacje.

HenoK
17-08-2003, 21:15
Dom chcemy wybudować w systemie gospodarczym. Przedsięwzięcia tego ma się podjąć mój mąż wraz z majstrem. Narazie ma być robiony stan zero. Powiedzcie mi proszę jaka cena ze robociznę będzie sensowna. (Robocizna nie będzie obejmowała zdejmowania humusu kopania fundamentów - to zrobi koparka). Dom ma po obrysie 12,2m x 7,7m , na planie prostokątu, bez wykuszy itp. Zwykły prostokąt. Dzięki za wszystkie informacje.
Z mężem najlepiej rozliczyć się "w naturze". Z majstrem to trochę bardziej skomplikowana sprawa ... :)
Za mało danych podajesz, zeby ktoś mógł Ci rzetelnie odpowiedzieć.
Jaki grunt ? Jaka głębokość posadowienia ? Jaka szerokość ław fundamentowych ? Z czego mają być ściany fundamentowe ? Czy mają być izolowane i ocieplane ? Itd ?
Od tego wszystkiego zależy wycena.
Daj swój projekt kilku potencjalnym wykonawcom to Ci oszacują, za ile by tę robotę wykonali.
Pozdrawiam

AgnesK
18-08-2003, 09:49
OK, w najbliższych dniach, gdy będę już po konsultacjach z architektem,
podam wszystkie dokładne dane.
A tak na marginesie Heno, mój mąż i tak ma ze mną za dobrze :wink:

Tomm
18-08-2003, 14:12
Własnie skończyłem stan zero, bez podłogi na gruncie. Dom bez podpiwniczenia na obrysie ok. 9x10m (Dom w prymulkach Archonu) + garaż (4,5x7m), funadament głębokość ok. 1,1-1,2 m cały w deskowaniu, zbrojony, wyszedł mniej więcej 10000, w tym beton ok. 5200 pln. Oczywiście wykonany metodą gospodarczą (2 ludzi oraz ja - logistyka). Jedna z firm tych tańszych proponowała 18000 pln z materiałami.

AgnesK
18-08-2003, 20:20
Tomm mi chodzi tylko i wyłącznie o koszty robocizny. Ile mamy zapłacić takiemu majstrowi. Chciałabym mieć jakieś wyobrażenie i punkt wyścia do dyskusji o cenach robocizny. Jaka cena jest sensowna. Facet ma robić z mężem ławę, murować ścianę fundamentową oraz podłogę na gruncie, pomóc w rozprowadzeniu instalacji wod - kan. Podajcie mi proszę jakiś rząd wielkości. Dzięki za wszelkie informacje.

HenoK
18-08-2003, 20:56
Tomm mi chodzi tylko i wyłącznie o koszty robocizny. Ile mamy zapłacić takiemu majstrowi. Chciałabym mieć jakieś wyobrażenie i punkt wyścia do dyskusji o cenach robocizny. Jaka cena jest sensowna. Facet ma robić z mężem ławę, murować ścianę fundamentową oraz podłogę na gruncie, pomóc w rozprowadzeniu instalacji wod - kan. Podajcie mi proszę jakiś rząd wielkości. Dzięki za wszelkie informacje.
Taki zakres robót, który opisałaś to przy domu od 400 - 600 roboczogodzin. Przyjmując stawkę 10 zł/rg. wychodzi 4000zł - 6000 zł.
Ponieważ mają to robić we dwóch z Twoim mężem, na majstra wypada od 2000 - 3000 zł.
Oczywiście potraktuj to jako bardzo zgrubne oszacowanie wartości tych robót. Do zrobienia dokładnej wyceny potrzebny jest projekt i jeszcze trochę informacji dodatkowych.

AgnesK
18-08-2003, 20:59
Dzięki Heno. Tak myślałam , że o 2 się to rozbije.

19-08-2003, 06:34
Co prawda ja dałem mniej, ale za same ławy i ściany. Podana kwota wygląda rozsądnie.