PDA

Zobacz pełną wersję : szlifierka oscylacyjna do KG



marcin_u
01-01-2008, 11:45
chce zakupic szlifierke oscylacyjna do szlifowania połaczen płyt kartonowo-gipsowych.po co sie meczyc recznie jak mozna sobie pomoc sprzetem ktory mozna kupic juz od 50zł....nawet jak padnie to ma gwarancje a mi potrzeba do wykonczenia tylko wlasnego domu wiec nie chce w to inwestowac.
Jak myslicie jakiej mocy powinna byc ta szlifierka do tego celu? czy potrzeba mi duzej mocy?
Jak ktos testował szlifierki u siebie to czekam na opinie.

sylvo
01-01-2008, 19:30
Próbowałem używać szlifierki, jednak bardziej wydajna była zwykła paca z papierem ściernym, wg mnie strata pieniędzy.

Kris2222
01-01-2008, 20:59
jeśli cię stać na to
http://www.elektronarzedzia.ive.pl/index.php/id_1589_mode_proddet.html

to kup, ale pozostałe inne narzędzia są do dupy , ma w firmie coś takiego,tylko większej średnicy z odciągiem kurzu i naprawdę tym sobie pomożesz ale na jedną robótkę to chyba za drogi szpas

01-01-2008, 21:13
... bardziej wydajna była zwykła paca z papierem ściernym, wg mnie strata pieniędzy.

j.w.

marcin_u
01-01-2008, 21:47
Próbowałem używać szlifierki, jednak bardziej wydajna była zwykła paca z papierem ściernym, wg mnie strata pieniędzy.

czy te szlifierki sa az tak kiepskie? moze warto kupic wiekszej mocy i zamiast machac reka pomoc sobie sprzetem?

Kris2222
01-01-2008, 22:23
nie chodzi o to że są kiepskie ,w tym sensie że sie psują albo takie tam
po prostu nie nadają sie do takiej roboty, nierówno wyszlifujesz
ręcznie czujesz to co robisz ,musisz potrenować i na pewno szczaisz bazę :lol:

gino75
05-01-2008, 23:32
Jedyne szlifierki których łożyska poradzą sobie z pyłem gładzi to Festo, ale nie warto wydawać takich pieniędzy dla kilku ścian. Ja używam do takiej do drewna a ściany szlifuję ręcznie. Tak jak wspomniał poprzednik można łatwo przedobrzyć - czytaj przeszlifować. Dlatego tutaj praca ręczna okazuje się skuteczniejsza.
powodzenia

GustlikTT
07-11-2011, 15:04
Myślę, że ta powinna w zupełności wystarczyć: http://www.skapiec.pl/site/cat/514/comp/205734
posiadam taką w swoim warsztacie i do prac które wykonuje jest idealna. Celmy z resztą słyną z niezawodności...