PDA

Zobacz pełną wersję : projekt Z28 pracownia STUDIO Z500



Strony : [1] 2

uśmiechnięty
22-09-2007, 18:10
Witam wszystkich.
Jestem ciekawy co sądzicie o tym projekcie oraz czy może ktoś już budował ten domek lub się przymierza.
Przeszukałem całe forum, ale tego projektu nie mogłem znaleźć - czyżby nikomu się nie podobał????? :(

uśmiechnięty
22-09-2007, 18:19
Wkleję link do projektu :wink:

http://www.projekty.z500.pl/projekt/z28.html

uśmiechnięty
22-09-2007, 21:35
wersja z garażem oczywiście. Też uważam, że dom zyska na wyglądzie po rozwaleniu tych ścian. jeszcze mam zamiar podciągnąć troszeczkędach nad garażem, gdyż uważam ze dom wtedy zyska nie tylko na powierzchni, ale na estetyce zewnętrznej.
Jest dość prosty, co mam nadzieję odbije się również na kosztach budowy :lol:
Mały pokój na dole też łączę z dużym pokojem, więc przestrzeni będzie mam nadzieję w sam raz.

A. I jeszcze spiżarnię dołączam do łazienki na dole.

Mam nadzieję, że efekt końcowy będzie ok.

kasia3kropki
22-10-2007, 12:01
Może ktoś buduje lub budował dom Z 28? Proszę o komentarze, uwagi, opinie... zastanawiam się nad jego budową http://www.projekty.z500.pl/projekt/z28.html

kasia3kropki
22-10-2007, 12:32
Proszę o opinie i uwagi na temat tego projektu. Może ktoś buduje?
http://www.projekty.z500.pl/projekt/z28.html

ms.
22-10-2007, 15:56
Wygląda ciekawie. Uważam, że charakteru dodają mu przedłużone pasy elewacji łączące parter i piętro. Wygląda lepiej niż lukarny a budynek wydaje się przez to wyższy.

Z kolei wykusz w jadalni został dodany na siłę i osobiście uważam że bryła bez niego jedynie zyska. Salon poza tym jest spory, więc wykusz bez żalu można ociąć.

Nie wiem jak sprawdza się w spiżarce okno i jak bardzo słońce będzie do niej zaglądać.

Zastanawia mnie też, że jeśli garaż jest opcjonalny to jak wyglądałyby schody w opcji "bez garażu" (wyraźnie wychodzą poza podstawową bryłę budynku).

zetas60
24-10-2007, 19:24
radze uwazac na to biuro projektowe
ja mam ich projekt i nerwice gratis
poczytaj w temacie architektura ! i pomysl zanim kupisz

adik@justa
26-12-2007, 09:27
:lol: witam z wielu oglądanych projektów ten z24 najbarziej mi i mojej żonie się podoba :roll: ale mam pytanie czy moge zastosowa piec na groszek :P bo piec na gaz odpada za drogo wychodzi :evil:

claris
01-01-2008, 18:29
Kupiliśmy projekt Z28 wersja GL2 (garaż dwustanowiskowy) ze studia Z500. Czekamy właśnie na projekt (studio przeprojektowuje nam wyjście na taras i taras, aby był w takim położeniu jak w projekcie podstawowym) i zastanawiamy się, czy ktoś może budował taki domek? My mamy nadzieję zacząć budowę w okolicach sierpnia jak uporamy się z całą papierologią. Będziemy budować we Wrocławiu.

A tu link do projektu (Z28 GL2):
http://www.z500.pl/pliki/28/warianty/2/kosztorysy/Z28_GL2_rys_szczeg.pdf

Na razie szukamy architekta do adaptacji, co wcale proste nie jest (zmian będzie niewiele, ale wygląda na to, że architekci są bardzo zapracowani i terminy i ceny maja kosmiczne) ;)

claris
03-01-2008, 06:53
Podbijam...

Może jednak znajdzie się ktoś kto taki domek buduje/ wybudował???
Wszelkie komentarze, rady itd. mile widziane :)

ProStaś
03-01-2008, 08:05
Nie podbijaj, użyj szukaczki, a chyba kogoś znajdziesz kto miał zamiar ten dom budować...możesz się z nim skontaktować....a i moją skromną ocenę tam znajdziesz...

http://forum.muratordom.pl/post2046375.htm?highlight=#2046375

Pozdrawiam, życząc udanego wyboru.

claris
03-01-2008, 20:44
Dzięki! Jakaś lewa jestem bo pierwsze co to poszłam do wyszukiwarki, a jednak tego wątku nie znalazłam :)

Trociu
06-01-2008, 08:25
witam z wielu oglądanych projektów ten z24 najbarziej mi i mojej żonie się podoba
A co to za projekt? Nie każdy jest jasnowidzem, albo ma czas szukać, czy to aby ten projekt gdzieś z sieci jest tym, który Ci się podoba. Tak więc warto zamieszczać link do projektu, o który piszesz, aby potem sie nie okazało, że są dwa projekty o cudownej nazwie z24 i ktoś się wypowiedział o projekcie A a Ty miałeś na myśli ten drugi.

ale mam pytanie czy moge zastosowa piec na groszek :P bo piec na gaz odpada za drogo wychodzi :evil:
Może warto się skonsultować z instalatorem, który będzie tą kotłownię montował. Różne są piece mimo, że wszystkie pracują na ekogroszek. I najlepiej informacji szukac u swojego instalatora.
Mój po zobaczeniu kotłowni powiedział mniej więcej: tu się przestawi, tu się zmieni i sie zmieści.

aniahubi
19-02-2008, 18:51
Podciągam temat. Może ktoś jednak buduje ten domek?
Bardzo poważnie rozważam projekt z garażem po lewej stronie.
Odezwijcie się!
Uśmiechnięty - zdecydowałeś się w końcu na ten projekt?

aniahubi
26-02-2008, 10:27
Ja planuję budować taki domek, ale raczej z jednym garażem (chociaż mąż rozważa podwójny) :D
Ruszymy z budową latem, koło Opola. A ty kiedy zaczynasz?
Ile kosztowała cię adaptacja w Z500?

Pozdrawiam
Ania

claris
26-02-2008, 11:48
My bedziemy budowac dopiero w 2009 roku, na wiosnę. Adaptacji nie robiłam w Z500 (robili mi tylko 1 małą zmianę, reszte robi architekt na miejscu). Za adaptację zapłacę ok 2000. Jesli zaczniecie w tym roku to chętnie obejrzę wynik zmagań budowlanych zanim my zaczniemy ;) może jeszcze coś nam do głowy przyjdzie...

aniahubi
26-02-2008, 20:37
A już miałam nadzieję, że to ja będę miała kogo podglądać :D
Ze zmian, które wprowadzimy to powiększymy WC na dole kosztem kuchni i zrobimy tam małą łazienkę. Chcemy też mieć kominek na środku pomiędzy salonem a jadalnia, tak jak w wersji dwugarażowej.

Na początku pisałaś, ze ruszasz w sierpniiu, dlaczego przesuwasz na przyszły rok rozpoczęcie budowy?

claris
26-02-2008, 20:59
Ekipa, na którą się zdecydowałam ma wolny termin dopiero w 2009 roku. Poza tym papierologia nas dobija, na wszystko trzeba czekać i czekać. Wolę to jakoś na spokojnie zrobić i się nie stresować, że nie zdążę - stąd to całe przesunięcie. Mam nadzieję, że ceny materiałów nie poszybują masakrycznie w górę przez ten rok.
A wy z czego chcecie budować?

aniahubi
27-02-2008, 19:48
Najbardziej skłaniam się ku opcji silikaty 24 + styro 15 cm. Ale moze będzie poroterm, albo beton komórkowy. Zobaczymy co wyjdzie korzystniej. Na dachu na pewno dachówka, ale betonowa czy ceramiczna też nie wiem. Okna plastiki z roletami zew. Tyle planów - życie (i portfel) zweryfikują te plany.
Będziesz robić trzywarstwowo te fragmenty ścian z lukarnami?

claris
27-02-2008, 21:53
My będziemy budować z silki 24 + styropian 12 lub 15. Raczej nie zdecydujemy się na ścianę trójwarstwową na wykuszach (no chyba, że jednak przejdą w głosowaniu wstawki z klinkieru). Dachówka ceramiczna karpiówka (na 90% Koramic). Okna plastiki w okleinie jakiejś drewnopodobnej + rolety. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem. Ciekawe na ile tych i innych pomysłów starczy kasy ;)

aniahubi
10-03-2008, 21:16
O rany... właśnie wystosowałam piękny elaborat i go wcięło :evil: :evil:

W każdym razie oto wiadomość dnia: zamówiłam projekt: Z28GL2 - czas oczekiwania: 15-20 DNI ROBOCZYCH :evil:
Ale ten mi się najbardziej podoba i nie chce mi się dłużej szukać. A swoją drogą to biuro Z500 leci sobie w kulki. Na projekt gotowy trzeba czekać miesiąć!

Adaptację robi nam człowiek który załatwia wszystkie papiery do pozwolenia na budowę - powinniśmy je dostać do czerwca. Oby :D

Teraz przede mną poszukiwania wykonawcy, materiałów, projekt wentylacji mechanicznej...... Do roboty!

claris
10-03-2008, 21:30
Gratulacje!
My na projekt też czekaliśmy długo - ponad miesiąc (wprowadzali tylko 1 małą zmianę) - no, ale też załapaliśmy się na okres Bożego Narodzenia. Jak już będziecie mieli projekt w łapce to daj znać, mam pytanko :) A czy zamawialiście dodatkowo zestawienie materiałów/kosztorys?

Agee
15-03-2008, 10:17
Również wybraliśmy projekt Z28 z pojedynczym garażem po lewej stronie. Współpraca ze studiem Z500 faktycznie do najłatwiejszych i najszybszych nie należy. Nawet nie wiedzieli, że projekt Z28 ma dwie możliwości układu salonu - jeden z trzpieniem żelbetowym w środku, drugi bez. My wybraliśmy ten bez trzpienia. Właśnie jesteśmy na etapie robienia podposadzkówki, później chudziak i zaraz jak tylko pogoda na to pozwoli stawiamy mury.

aniahubi
16-03-2008, 15:17
Witaj Agee w klubie budujących (lub planujących) Z 28 :D . Fajnie, że będzie kogo obserwować. Czy póki co żadnych "kwiatków" nie znalazłaś?
Ile będzie cię kosztował stan surowy?

Claris - nie zamówiliśmy kosztorysu/zestawu materiałów. Czy w projekcie nie ma takiego zestawienia? Miałam kiedyś projekt Archonu - tam było zestawienie stali, drewna i stolarki okiennej/drzwiowej.

Projektant adaptujący robi mapę, my czekamy na projekt (ma byc do 2 kwietnia :( ), rozmawiamy też wstępnie z wykonawcami nt. wycen robocizny i terminów.

Agee
17-03-2008, 10:55
Jak na razie żadnych innych kwiatków ani my ani nasz wykonawca nie znalazł. Chyba że w trakcie budowy coś wyjdzie, ale do tej pory wszystko jest OK. Za postawienie fundamentów - sam materiał zapłaciliśmy ok. 25 tys. choć z założenia maiało być trochę taniej. Nieprzewidziane wydatki typu kilka wywrotek piachu do obsypania wokół fundamentów i wstępne koszty trzeba było zweryfikować. Cały stan surowy otwarty szacujemy tak na 160 tys. tzn materiały + robocizna. Zobaczymy jak sprawdzi się to w praktyce.

Faktycznie, z tego co wiem na stronce Z500 jest kosztorys z ilością materiałów, ale tylko dla wersji podstawowej bez garażu. Pozostałą część niestety trzeba oszacować samemu.

Tak swoją drogą, dziwne, że na gotowy projekt trzeba czekać 3 tygodnie. Naszej wersji z garażem po prawej (a nie po lewej tak jak wcześniej napisałam) stronie nie mieli, więc jestem jeszcze w stanie to zrozumieć. Ale wydrukowanie gotowego projektu nie zajmuje chyba aż tak wiele czasu. aniahubi - mam nadzieję, że poczta jeszcze do tego nie nawali i otrzymacie swój projekt w terminie.

aniahubi
17-03-2008, 21:25
Opóźnienie argumentują tym, że zmieniły się przepisy i muszą sprawdzić każdy projekt (ale nie wiem o co dokładnie chodzi), a poza tym zaczyna się sezon i mają dużo zamówień. A moim zdaniem popularnosć ich projektów przerosła ich i sobie nie radzą.

Agee, Będziemy w okresie wielkanocy w Warszawie, czy moglibyśmy podjechać na twoją budowę zobaczyć jak stan 0 wygląda?

Z jakiego materiału budujesz i czym ocieplasz? Jakie ogrzewanie planujesz?

Claris, czy masz w wersji elektronicznej cały projekt? Potrzebuję do wyceny rysunki konstrukcji/stropu to by mi dokładniej wyliczyli koszty budowlańcy. A tak będę czekać do kwietnia, a potem nikt nie będzie miał czasu w tym roku :evil:

Agee
19-03-2008, 07:58
My na początku też chcieliśmy budować z silki i ocieplić wełną. Skończyło się na porothermie. Co do ocieplenia to trwają jeszcze dyskusje, czy wełna czy styropian, chociaż pewnie ze względów ekonomicznych wybierzemy to drugie. Ogrzewanie gazem + kominek.

Aniahubi - co do spotkania, nie ma problmu, szczegóły wysyłam na priv.

claris
21-03-2008, 20:21
Claris, czy masz w wersji elektronicznej cały projekt? Potrzebuję do wyceny rysunki konstrukcji/stropu to by mi dokładniej wyliczyli koszty budowlańcy. A tak będę czekać do kwietnia, a potem nikt nie będzie miał czasu w tym roku :evil:

Hej, mamy jakieś rysunki w cadzie, ale co dokładnie nie wiem. Jutro poproszę męża, żeby mi udostępnił to co ma i dam ci znać na priva :)
Co do zawartości projektu to jest w nim zestawienie stolarki okiennej i drzwiowej, ale już np. zestawienia więźby dachowej nie ma. Zestawienia materiałów dla wariantu jaki my wybraliśmy nie ma też na stronie studia. Będę je dodatkowo zamawiać u kosztorysanta.

aniahubi
28-03-2008, 20:16
Agee na działce byliśmy i fundamenty widzieliśmy. Dziękujemy bardzo. Co prawda wyglądają na małe (ale wszyscy mówili że tak będzie :D ) ale dały nam wyobrażenie jak faktycznie wygląda rozkład pomieszczeń. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mogli podejrzeć postępy twojej budowy.

Claris - ile kosztuje taka wycena rzeczoznawcy? Też się nad tym zastanawiam, choć nie wiem czy nie za późno - ile czasu trzeba czekać na taką wycenę?

Nasz projekt ma przyjść w przyszłym tygodniu. Już się nie mogę doczekać. Mapki do celów projektowych już mamy, dostęp do drogi publicznej też.

Czy na prawdę nikt więcej nie buduje tego projektu? Podobno ostatnio nieźle się sprzedaje...

ewa__b
14-04-2008, 22:03
Witam,

dołączam do grupy budujących Z28, mamy zakupiony projekt z pojedynczym garażem, do przeróbki na dwustanowiskowy - zabieg konieczny ze względu na WZ, które dopuszczają szerokość elewacji max 18 m. Planowanych zmian o dziwo nie za wiele, częściowe podpiwniczenie, zadaszenie tarasu, wstawienie dodatkowych okien. Napiszcie proszę, ile kosztuje pełny kosztorys? Bez tego trudno rozmawiać z hurtowniami. Póki co zbieramy oferty na murarkę. Projekt w adaptacji, optymistycznie planowany start: czerwiec br. Do roboty!!! Pozdrawiam

aniahubi
17-04-2008, 15:55
Witaj Ewa__b w klubie budujących Z28.

Gdzie będziesz budować swój domek?
Nasz projekt też się adaptuje i też mam nadzieję zacząć w czerwcu.
U nas podstawową zmianą będą powiększone drzwi tarasowe na ścianie z
wykuszem (szer. 2 m) oraz wydłużenie małego okna w kuchni i spiżarce tak, aby były tej samej wysokości co duże kuchenne. Strop prawdopodobnie monolityczny i murowane ścianki działowe na poddaszu.
Też zbieramy oferty na murarkę, oraz wyceniamy okna, dach itp.
Kosztorysu nie robię, claris ci może odpowie, bo taki zamówiła.
Z której strony robisz taras i w jaki sposób go zadaszasz?

claris
18-04-2008, 17:54
O ja też jestem żywo zainteresowana wizją zadaszenia tarasu :) Chętnie poczytam jak sie do tego zabieracie :) Ja natomiast bawię sie z kolorami elewacji. Na 100% będzie antracytowy dach, a reszta jest w fazie rozważań. Wrzucę zaraz kilka wersji na serwer i zalinkuję, może coś podpowiecie :)
Oprócz tego jestem po kolejnym spotkaniu z architektem, przyszły mi do głowy kolejne fantastyczne wersje przeróbek - chyba powinnam przestać tak intensywnie o tym myśleć...Ostatnio co noc śni mi się domek, za każdym razie w innym etapie - a budowa dopiero za rok...

Ze zmian znaczących zdecydowałam się wyprostować wykusz ze ściętego na prostokątny - bardziej mi sie taki podoba (sąsiad taki ma, wygląda cudnie...) i będzie więcej miejsca w jadalni.
No, a na górze zrobiłam drugą łazienkę - jedna będzie dostępna tylko z naszej sypialni ;)

A z gorszych wieści - ślepa byłam jak oglądałam plan zagospodarowania.... okazało się teraz, że mam 2 nieprzekraczalne linie zabudowy! A to oznacza, że mój taras będzie tylko 5m od drogi wewnętrznej :( A specjalnie zmieniałam jego położenie kupując projekt, żebym miała z widokiem na południowo-zachodni ogród!).

claris
18-04-2008, 17:56
A - kosztorysu nie zamawiałam. Zamówię zestawienie materiałów, a wycenę będę robić sama (we współpracy z okolicznymi hurtowniami :P ). Póki co zbierałam informacje nt mojej wymarzonej dachówki i oferta najbliższej (i dość polecanej) hurtowni mile mnie zaskoczyła....

claris
18-04-2008, 18:10
Zrobiłam 21 wersji elewacji... Faworyci poniżej.. ciekawe ile razy mi sie jeszcze zmieni...
http://claris.republika.pl/domek/elewacja_14.jpg
http://claris.republika.pl/domek/elewacja_20.jpg
http://claris.republika.pl/domek/elewacja_21.jpg

aniahubi
19-04-2008, 17:44
Claris, fajne te elewacje. Mi podoba się najbardziej pierwsza (kremowa), fajna jest też niebieska, ale moim zdaniem do niej musi być biała stolarka - i wtedy to byłby mój faworyt. Niestety mąż się uparł na czerwoną dachówkę :cry:
Więc u mnie będzie czerwona dachówka (ew. ciemna czerwona :o ) a elewacja - kremowa, żółta lub pomarańczowa - te ostatnie średnio intensywne.
Cały czas się zastanawiam , czy nie wykończyć części elewacji płytkami klinkierowymi... Ale to chyba w ostatniej chwili sie wyklaruje (jak będę już tą elewację robić).
Wymyśliłam żeby górną łazienkę zrobić w stylu żeglarsko morskim - biały, niebieski i drewno teak - i po nocach śnią mi się niebieskie ściany :D bo mało jest ładnych niebieskich płytek...

claris
19-04-2008, 21:45
Wymyśliłam żeby górną łazienkę zrobić w stylu żeglarsko morskim - biały, niebieski i drewno teak - i po nocach śnią mi się niebieskie ściany :D bo mało jest ładnych niebieskich płytek...
Ja też planuję górną łazienkę w niebieskim.
Wczoraj znalazłam przypadkiem takie płytki z nowej serii paradyża - bardzo mi sie podobają:
http://paradyz.com.pl/index.php?s=15&a=7&collID=287&scID=405

JOANNA RE
20-04-2008, 17:49
zdecydowałam sie na budowę tego domku, mam kilka poprawek do zrealizowania ale ogólnie domek spełnia wszystkie moje wymagania:)

poprawki:
*wejście na taras od tyłu budynku zamiast z boku
*wykorzystanie wnęki w garażu jako pomieszczenie gospodarcze,
*zdecydowanie wolałabym umiejscowić kominek bardziej w centralnej część salonu a nie w rogu
*dodanie balkonu w pokoju frontowym
plus kosmetyczne typu inne schody, okna itp itd

jeśli Ktoś już zrealizował ten projekt bardzo proszę o opinie i fotki jeśli możliwe.

[email protected]

aniahubi
21-04-2008, 08:11
Witaj Joanno,

Zapraszam cię do drugiego wątku o Z28: http://forum.muratordom.pl/,t120039.htm
- tam trwa dyskusja na jego temat.

Odnośnie twoich planowanych zmian: wersja 2GL ma kominek na środku, wyjście na taras z tyłu - zobacz sobie.

Do zobaczenia w konkurecyjnym wątku - tam jest parę osób które przymierzają się do budowy.

ewa__b
21-04-2008, 09:05
Witajcie,
bardzo się cieszę, że wątęk się ożywił. aniahubi - buduję pod Gorzowem Wlkp., w Kłodawie. Moje zmiany to: z wersji jednostanowiskowej robię dwu, z powodów WZ, na elewacji ogrodowej: poszerzenie drzwi tarasowych do 180 cm, tam gdzie nie ma okna w porównaniu z wersją 2GL - wstawiam okno 180x150, zameniam boczne drzwi tarasowe na okno 150x150. Zadaszenie będzie dość spore, w kształcie liter L, jak to określić... patrząc od elewacji ogrodowej: początek pomiędzy projektowanym oknem 180x150, a drzwiami tarasowymi, koniec: 3,5 m od elewacji bocznej, lekko zachodzi na ścianę z wykuszem, głębokość tarasu 3,5 m. Zobaczymy jak to wyjdzie. Na górze wstawiam dodatkowe okna 80x150 symetrycznie po obu stronach drzwi tarasowych, z półpietra oprócz wejścia do części nadgarażowej, będzie również wejście do wydzielonej pralnio-suszarniclaris, odnośnie elewacji to planuję właśnie wersję 1, czyli antracytowa dachówka (marzy mi się karpiówka, ale boję się cen), plus podbitka drewniana. Widziałam taką w Orionie II, który zewnętrznie bardzo mi się podoba. Pozdrawiam wszystkich

JOANNA RE
21-04-2008, 10:35
Witam wszystkim:)

Jesienią 08 zaczynam budowę Z28 z jednym garażem.
kilka poprawek do zrealizowania ale ogólnie domek spełnia wszystkie moje wymagania:)

poprawki:
*wejście na taras od tyłu budynku zamiast z boku
*wykorzystanie wnęki w garażu jako pomieszczenie gospodarcze,
*zdecydowanie wolałabym umiejscowić kominek bardziej w centralnej część salonu a nie w rogu
*dodanie balkonu w pokoju frontowym
plus kosmetyczne typu inne schody, okna itp itd

jeśli Ktoś już zrealizował ten projekt bardzo proszę o opinie i fotki jeśli możliwe.

[email protected]

claris
21-04-2008, 16:51
Moje zmiany na dzisiaj:
DÓŁ (http://republika.pl/claris/domek/dol_przerobiony1.JPG)
*wywalenie kawałka sciany od salonu
*wyrównanie ściany od łazienki ze ścianą od spiżarki, dzięki temu dam do spiżarki przesuwane drzwi
*zmiana kształtu wykusza na prostokątny
* zastanawiam się nad umieszczeniem łazienki (a właściwie tylko WC pod schodami, a w miejscu WC zrobienie głębszej szafy z wiatrołapu oraz powiększenie spiżarki - ewentualnie zrobienie samego WC bez prysznica
*w garażu wywalam 2 okna i przenoszę drzwi na ogród w miejsce okna, będzie pojemna wnęka na graty

GÓRA (http://republika.pl/claris/domek/gora_przerobiona12.JPG)
*zmiana położenia głównej łazienki
*utworzenie drugiej łazienki i garderoby z wejściem z sypialni
*wydzielenie w pokoju nad garażem miejsca na graty + rekuperator oraz z drugiej strony pralnio-suszarni - reszta powierzchni przeznaczona na rekreację (czytaj: siłownię męża)
*trochę zmian w położeniu okien połaciowych (2 dołożyłam)

przymierzamy się do budowy z silki, na dach karpiówka koramic (położona w rybią łuskę, antracytowa).
Też chętnie obejrzałabym już wybudowane Z28, ale jak widać to wszyscy dopiero startujemy ;) Ale jakby ktoś był bardziej zaawansowany to niech się pochwali :D

aniahubi
21-04-2008, 17:24
Wczoraj znalazłam przypadkiem takie płytki z nowej serii paradyża - bardzo mi sie podobają:
http://paradyz.com.pl/index.php?s=15&a=7&collID=287&scID=405

claris - czy widziałaś ile te płytki kosztują?!! Są piękne, ale 197 pln/m2 to za dużo. Chociaż mozaiki i podłoga są w stosowniejszej cenie.

Skoro tak szczegółowo o zmianach piszecie:
- u nas rekuperator będzie stać w garażu
- z pokoju nad garażem wydzielimy część na pralnio suszarnię (od strony łazienki)
- z oknami na dole pomieszałam: wyciągnęłam małe w kuchni i spiżarce tak, żeby też miało 150 cm wysokości, tarasowe ma szer. 200 cm - wyjście od strony wykusza
- wyjście z garażu do ogrodu przesunęłam tak, żeby z tyłu był kąt na jak najwiecej gratów, okienka będą na bocznej ścianie garażu - tak jak claris

Swoją drogą, to część zmian które robimy jest uwzględniona w różnych wersjach naszego projektu, zazwyczaj nie w tej którą wybrałyśmy
:roll:

Największy stopień zaawansowania w budowie ma Agee - na Wielkanoc były już fundamenty, mam nadzieję, że niedługo dam nam znać jak postępy :D

Wygląda na to że ja ruszę następna. Zobaczymy...

Ale nam się wątek ożywił!

claris
21-04-2008, 18:15
Wczoraj znalazłam przypadkiem takie płytki z nowej serii paradyża - bardzo mi sie podobają:
http://paradyz.com.pl/index.php?s=15&a=7&collID=287&scID=405

claris - czy widziałaś ile te płytki kosztują?!! Są piękne, ale 197 pln/m2 to za dużo. Chociaż mozaiki i podłoga są w stosowniejszej cenie.


Ojjj zabolało... nie widziałam... Na razie skupiam się na obrazkach - nie na cenach :)

JOANNA RE
21-04-2008, 18:53
Murarz wycenił nam stan surowy zadaszony (bez okien) na 130tys zł. Dodam, że materiał budowlany, który był przez niego brany pod uwagę to pustak, styropian oraz blachodachówka. co Wy o tym myślicie??

aniahubi
07-05-2008, 20:06
Ja dostałam wycenę od firmy na stan surowy otwarty 60 tys. Od zjęcia humusu do położenia dachu, wykonawca zabezpiecza cały sprzęt. Strop monollityczny, bo ma deskowania wielokrotnego użytku a wtedy wychodzi taniej i się wysokość zyskuje.
Spróbuję coś jeszcze obciąć z tej ceny, ale ogólnie wykonawca jest sprawdzony, polecany i porządnie buduje.
Cały czas przymierzam się do wycen materiałów, ale prawdę mówiąc nie mogę się zebrać.
Aha, w czerwcu mamy ruszać z budową! Trzymajcie kciuki.

Agee
19-05-2008, 15:30
Witam wszystkich po krótkiej przerwie. Jak tam u Was postępy w pracach? Ja się mogę pochwalić, że przez ten czas, który mnie tu nie było, prawie udało nam sie zbudować domek. Dzisiaj przyszli fachowcy od więźby i zaczeli robić dach. Mury więc już stoją. Nie ma jeszcze tylko ścianek działowych na piętrze. Dół cały jest już wymurowany. Zmian nie robiliśmy za wiele. Powiększyliśmy tylko łazienkę na dole kosztem kuchni tak, aby mozna było zainstalować również prysznic. Na funkcjonalności kuchni nic nie straciliśmy, za to mamy ciut większą łazienkę. Wyprostowaliśmy też ściankę, która była pomiędzy kuchnią a salonem oraz łazienką a przedpokojem. Były małe załamania, które wyrównalismy prowadząc prostą ścianę od jednego trzpienia do drugiego.
Generalnie domek wygląda super.

Memorka
19-05-2008, 19:17
Witajcie Z28
Cieszę się że wreszcie znalazłam ludzi budujących ten projekt. Kupiliśmy go w grudniu 2007r. bez żadnych przeróbek. Niestety polska biurokracja nie pozwoliła nam zacząć budowy na wiosnę. Jak dobrze pójdzie to chcemy zacząć we wrześniu tego roku. Jak widzę Wasze pomysły z przeróbkami w pełni pokrywają się z moimi. Tylko te zadaszenie tarasu bardzo mnie kusi. Muszę pogadać o tym z mężem. Niestety ze względu na wąską a długą działkę garaż musimy budować przed domem. Szkoda że tak daleko wszyscy mieszkacie. Ja jestem z Elbląga, ale jak tylko zaczniemy budować to zapraszam nad morze. :P :P

ewa__b
22-05-2008, 20:53
Witajcie,

u nas ekipa od murarki wybrana: koszt 35 tys. Czekają nas obecnie rozmowy z cieślą. W międzyczasie trwa adaptacja projektu, odrolnienie gruntu, zniesienie nadzoru archeologicznego. Jak dobrze pójdzie czerwiec/lipiec start.

Pozdrawiam wszystkich

Agee
27-05-2008, 10:00
Cześć Memorka,
Chyba wszystkich kusi zadaszenie tarasu. Też nad tym myśleliśmy i prawdopodobnie skończy się na rozwijanej markizie. Zawsze jakaś osłona przed słońcem i deszczem będzie.
Co do budowy domu, to musicie miec naprawdę dobrych wykonawców. Projekt nie jest zbyt szczegółowy, brakuje w nim wielu danych, a niektóre są wręcz błędne.
Przykład - drzwi z kotłowni do garażu - według projektu - wysokość 2,05 m. za chiny się nie zmieszczą w otwór, który jest na nie przeznaczony, ponieważ akurat w tym miejscu idzie belka żelbetowa i na drzwi zostaje około 1.96 m.
Druga sprawa, która może się przydać na etapie zamawiania materiałów. My policzyliśmy cegłę na ściany zewnętrzne dotając do tego również lukarny. I tutaj zaskoczenie. Boki lukarn mogą być wykonane tylko z drewna lub z płyty OSB. Cegły po prostu nie będą się miały na czym trzymać.

claris
27-05-2008, 10:18
U nas w roli zadaszenia tarasu też najpewnie wystąpi markiza.

Za dużo postępów papierowych nie poczyniliśmy... jutro odbieram od architekta projekt zagospodarowania działki /bilans/ potrzebny do wyłączenia z produkcji rolnej, a zaraz jade do projektanta po projekt wentylacji mechanicznej. Mamy też wszystkie warunki przyłączy i zapewnienia dostaw. Teraz jeszcze architekt musi nam nanieść zmiany w projekcie (które co i rusz ewoluują :P) i mam nadzieję w okolicach lipca/sierpnia składać papiery o pozwolenie na budowę.

Memorka
28-05-2008, 20:38
Mam pytanko,
Czy ktoś planuje podniesienie ściany kolankowej, bo ja bardzo męża na to namawiam ale ciągle mówi że psuje to widok całego domu (pewnie i tak zrobi). Widziałam zdjęcia na stronie Z500 i tak naprawdę dom nie wiele traci na uroku a w środku więcej miejsca. Bardzo bym chciała zobaczyć ten dom w realu. Jak ktoś ma fotki to chociaż trochę się pocieszymy. Niestety pozwolenie jeszcze w toku a i droga jeszcze "w polu" to cieszymy się, że Wam idzie szybciej.
Pozdrawiam

claris
28-05-2008, 22:22
My podniesiemy najprawdopodobniej o 1 pustak. Nasz wykonawca twierdzi, ze nie zmieni do bryły, dachu nie trzeba wydłużać a zwiększy się funkcjonalność.

Agee
31-05-2008, 09:05
My podnieśliśmy ścianę kolankową o jedną cegłę czyli ok. 25 cm. W środku więcej miejsca, a z zewnątrz moim zdaniem nie widać różnicy. Dzisiaj będziemy na działce, więc zrobię aktualne zdjęcia i jak mi sie uda to umieszczę na forum.

ewa__b
02-06-2008, 17:33
Witajcie,

spróbuję wkleić zdjęcie z adaptacji projektu - część tarasowa. Jak coś nie wyjdzie z góry przepraszam. Oto link: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/90dacb7e15b96efd.html

Pozdrawiam

M & M KOMARZEWO
07-06-2008, 21:39
Witamy. Bardzo podoba nam się projekt Z28GL. Jesteśmy na etapie kupna. Staramy się nie zmieniać zbyt wiele, ponieważ uważamy że projekt jest bardzo ciekawy i spełnia nasze oczekiwania. Prosimy o fotki z realizacji budowy - m/in prośba do inwestora z Halinowa. Zamierzamy ruszyć z budową jesienią. Ewentualne zmiany to poszerzenie garażu o 1 metr, rezygnacja z małego okna na korzyść poszerzenia bramy wjazdowej, większe okno na ścianie bocznej.
Pozdrawiam. :o

aniahubi
10-06-2008, 14:20
Widzę że jest nas coraz więcej. To fajnie. Ja cały czas czekam na PNB, cały czas mam nadzieję ruszyc w czerwcu.
Teraz zbieram oferty na okna i mam problem: bardziej podobają mi się okna bez szprosów, ale nie wiem co zrobić z dużą szybą w wykuszu - będzie to okno stałe (fix), tyle że fatalnie wygląda taka duża tafla. Dzielić ją na pół pionowo? A może zostawić? Jak wy planujecie zrobić? Okna PCV, okleina drewnopodobna.

ewa__b
10-06-2008, 15:41
aniahubi możesz podać, jaki wychodzi koszt okien? Jeszcze nie rozpoznawaliśmy tego tematu. Odnośnie szprosów to ostatnio widziałam ze szprosem niesymetrycznym, jeden pionowy po boku okna i na górze, wyglądało fajnie, ale nie wiem jak prezentować się będzie w naszym projekcie. Życzę dobrych wyborów. My dzisiaj złożyliśmy wniosek o PNB. Pozdrawiam

claris
10-06-2008, 15:51
też chętnie dowiedziałabym się jak wyceniany jest koszt okien...
Ja zmieniłam kształt wykusza na prostokątny i największe okno wychodzi mi 2.4-3 metry szerokości (jeszcze dokładnie nie wiemy na jakie się zdecydujemy) - ale na pewno będzie bez szprosów, bo mi się nie podobają. Ktoś mówił na forum też, że z wewnątrz wyglądają jak kraty w oknach :P

aniahubi
10-06-2008, 20:50
No właśnie dlatego za szprosami nie przepadam, że wyglądają jak kraty.
Jeśli chodzi o wycenę to wychodzi w granicach 15-19 tys, PCV dwustronny zloty dąb, pięciokomorowe, profil zaokrąglony 18 sztuk w tym kilka fixów, 1 balkonowe jak w projekcie, drugie 2x2,3 przesuwane - będą raczej oba normalne otwierane 1,6x2,3 ale chcieliśmy porównać ceny. Mam wyceny chyba wszystkich możliwych producentów i teraz zastanawiam się co wybrać...
Będą jeszcze rolety, mam do wyboru termolux (portos) i integro (aluplast) - na forum lepsze opinie ma integro, sprzedawcy namawiają na termoluxa - jest tańszy. Same dylematy mam teraz :roll:

ewa__b
10-06-2008, 21:16
aniahubi, czy masz może wycenę z OKNOPLAST KRAKÓW?

aniahubi
10-06-2008, 22:07
ewa__b Mówisz i masz :D
Oknoplast Kraków: 20651pln - właśnie dostałam ich ofertę - przegięcie!!! :evil:
Wszystkie ceny są bez negocjacji, ale niektóre firmy np. M&S okna policzyli od razu rabaty targowe i wyszło 14700, ale są warunki: trzeba się zdecydować do 16 czerwca (umowa, zaliczka), pomiar i modyfikacje do końca sierpnia, montaż do końca roku.

claris
11-06-2008, 05:29
Aniahubi a jak sprawa wygląda z roletami - masz jakieś wyceny? I jaki system montowania ci polecono - w nadprożach okien czy inaczej?

aniahubi
11-06-2008, 07:37
rolety: 7-9 tys, tańsze nadstawne, droższe integro, polecają raczej nadstawne z rewizją od dołu (wewnątrz pomieszczenia). Z Integro jest problem czy da się zmieścić w warstwie ocieplenia, jeśli nie to trzeba wejść w nadproże a wtedy okno nie będzie zamontowane na krawędzi ściany tylko bardziej w środku - przy ścianie dwuwarstwowej.
Mój potencjalny kierbud poleca nadstawne, ma takie u siebie w domu i jest zadowolony.

ewa__b
11-06-2008, 09:33
aniahubi wielkie dzięki za informacje, cena wystrzelona nieźle :evil: , myślałam że nie będzie takich dużych rozbieżności, pozdrawiam

aniahubi
21-06-2008, 09:25
MAM POZWOLENIE NA BUDOWĘ!!! :D :D :D

claris
21-06-2008, 10:16
Gratulacje!!!! Kiedy startujecie???

My adaptujemy projekt, architekt rysuje na czerwono :) mam nadzieję w lipcu składać papiery o pozwolenie na budowę, a w sierpniu przeznaczyć krótki urlop na wizyty w hurtowniach i składach budowlanych :)

aniahubi
21-06-2008, 18:01
Już za chwileczkę już za momencik :D
Na początku tygodnia podpisuję umowę z wykonawcą i w ciągu kilku dni ruszymy. Tzn. jeszcze muszę zgłosić rozpoczęcie robót, ale w tym czasie coś już zacznie się dziać.
Chyba założę sobie dziennik budowy :roll:

claris
22-06-2008, 19:31
Agee - muszę CIę wywołać do tablicy, jako najbardziej zaawansowaną w budowie - pokazałabyś jakieś fotki z budowy (możesz mi wysłać i umieszczę na forum w tym wątku). Jestem strasznie ciekawa Z28 na żywo... Ja na razie wertuję muratora i oglądam głównie wnętrza ;) Na budowaniu się nie znam, ale wykończeniówkę już raz przeżyłam, więc na tym się skupiam - o początki niech zadba Kierbud (którego jeszcze nie mam) ;)
A, pochwalę się, mój mąż razem z moim tatą i bratem postawili na działeczce drewnianą budę dla ekipy - mocno się napracowali, więc brawa dla nich.

aniahubi
23-06-2008, 11:40
Mam nadzieję, że agee się odezwie, chociaż wiem że jest bardzo zajęta :roll: Mam kilka zdjęć z jej budowy, jak pozwoli to mogę umieścić :D
Ja dziś lub jutro podpisuję umowę z kierbudem i wykonawcą i w przyszlym tygodniu RUSZAMY :D :D :D Trzymajcie kciuki.
Na budowie już się trochę poznałam, bo to ja będę wszystkiego pilnować, ale zdecydowanie wolę planować ustawienie kuchni niż wybierać okna (proflie, okucia), rekuperator i takie tam :oops: .
Claris jak tylko coś ruszy to zapraszam na oględziny :D

claris
23-06-2008, 14:18
Ja dziś lub jutro podpisuję umowę z kierbudem i wykonawcą i w przyszlym tygodniu RUSZAMY :D :D :D Trzymajcie kciuki.

Claris jak tylko coś ruszy to zapraszam na oględziny :D

Trzymam mocno kciuki!!! I oczywiscie piszę się na spotkanko pod koniec wakacji ;)

Ja właśnie rozważam nad wielkością okna w wykuszu - po zmianie kształtu będę mieć chyba z 360 cm szeroki wykusz a na okno 300x170 to mnie chyba nie stac ;)

Do Agee napisze privka, może sprawdzi :)

Memorka
24-06-2008, 07:33
Cieszę się :D , że macie postępy w papierologii. Niestety u mnie tylko gmina obiecuje że zrobi uzbrojenie ale ciągle tego nie widać (chociaż mąż jest dobrej myśli i planuje zrobić same fundamenty przed zimą).
Chętnie również bym obejrzała fotki z budowy. Czekam na zdjęcia i pozdrawiam wszystkich.

aniahubi
07-07-2008, 14:12
Uwaga, uwaga 8) działania budowlane można uznać za rozpoczęte :D
W sobotę został zdjęty humus, a dziś od rana trwa afera geodezyja :evil: Szczegóły w dzienniku - zapraszam do odwiedzin :D

claris
12-07-2008, 19:22
Kurcze ale się wkurzyłam. Na stronie Z500 jest napisane, że do podwariantów (tak jak i nasz wersja GL2) można zamówić zestawienie materiałowe za 200 zł w pracowni kosztorysantów. Jak pytałam o takie zestawienie w Z500 przez telefon także tam mnie odesłali. Napisałam do kosztorysantów i co??? Owszem, można takie zestawienie zamówić, za ..bagatela 1200 zł. No kurcze! Z500 "tylko" zjadło 1 z przodu... Za tyle to sama te cegły wszystkie policzę! A co! [Albo kierbudowi (którego jeszcze nie mam :P ) odpalę ze 300 niech liczy....].

ewa__b
15-07-2008, 17:42
Mamy pozwolenie, jutro zdjęcie humusu, kopanie od poniedziałku.

bombel79
16-07-2008, 12:29
witam wszystkich "Z 28 pozytywnych" :)

my tez przymierzamy sie do tego domku (rozpoczecie budowy pewnie w przyszlym roku). Na razie kombinujemy co zrobic z polaczeniem kuchnia- jadalnia-salon. Tzn. to zaproponowane w projekcie nie jest zle, ale moze da sie wykrecic 110% normy :)
I tak sie zastanawiam czy podniesienie domku o 1 pustaka na poddaszu i garazu nie zepsuje bryly. No i jak zapatrujecie sie na schodki w garazu? troche mi one tam nie pasuja... ale coz, nie jest to wada dyskwalifikujaca...

aniahubi
16-07-2008, 22:48
claris - Z500 jak zwykle pojechało :evil: Ale jest ratunek :wink:

ewa__b - GRATULACJE koniecznie załóż dziennik, trzymam kciuki. Oj gonisz mnie, gonisz :D
Na kiedy planujecie zakończenie stanu surowego? I ile was ma to kosztować (może być na priv)?

bombel79 witam w klubie :D
My planujemy połączyć kuchnię z jadalnią robiąc dodatkowe przejście przy wykuszu - pod ścianą rząd szafek, potem przejście i dalej na ścianie szafki aż do drugiego wejścia. Rozumiesz? :roll: Nie jest to chyba zbyt jasne, mogę ci podeslać wstępny projekt kuchni to zobaczysz 8)
Koncepcja podniesienia ścianki kolankowej nie podoba mi się. Uważam że ten dom jest wystarczająco duży, z podniesioną ścianką może wyglądać hm...średnio :-?

Ilość nieścisłości w projekcie jest porażająca. Fragmenty ścian zew. z lukarnami są w projekcie jako 3 warstwowe. Jest pogrubiony fundament (12 cm), ale w opisie: płytka elewacyjna max 3 cm :evil: Ten uskok jest po to żeby ukryć rynny. Nie bardzo uśmiecha mi się ściana 3W w tych miejscach, a rynny dobrze było by schować, bo tak na środku elewacji to trochę głupio może wyglądać. Ja mam koncepcje 3:
- wymurować z uskokiem w środku pomieszczeń (jedno załamanie w kuchni, jedno w salonie),
- zrobić ten fragment z pustaka 38 cm - wtedy nadrabiam grubość, ale to kosztuje
- zamiast 15 cm dać ...27 cm styropianu :evil:
Zastanawiał się ktoś nad tym?

claris
17-07-2008, 05:40
claris - Z500 jak zwykle pojechało :evil: Ale jest ratunek :wink:
Aniahubi - dzięki za ten ratunek :)




Ilość nieścisłości w projekcie jest porażająca. Fragmenty ścian zew. z lukarnami są w projekcie jako 3 warstwowe. Jest pogrubiony fundament (12 cm), ale w opisie: płytka elewacyjna max 3 cm :evil: Ten uskok jest po to żeby ukryć rynny. Nie bardzo uśmiecha mi się ściana 3W w tych miejscach, a rynny dobrze było by schować, bo tak na środku elewacji to trochę głupio może wyglądać. Ja mam koncepcje 3:
- wymurować z uskokiem w środku pomieszczeń (jedno załamanie w kuchni, jedno w salonie),
- zrobić ten fragment z pustaka 38 cm - wtedy nadrabiam grubość, ale to kosztuje
- zamiast 15 cm dać ...27 cm styropianu :evil:
Zastanawiał się ktoś nad tym?
Aaaaa to dlatego pytałaś się mnie kiedyś, czy planuję tam ścianę 3-warstwową! A ja nawet na projekt tak dokładnie pod tym kątem nie spojrzałam - raczej nie planujemy 3-warstwowej, muszę w końcu znaleźć kierbuda i z nim projekt omówić. Z opisanych rozwiązań to najlepiej mi sie widzi 2 - pustak 38 cm, tylko nie wiem na ile podnosi to koszty....

U nas czekanie na papiery. Dzwoniłam do architekt, mówi, że czeka na instalatorkę, która jest na urlopie - jeszcze tydzień. Muszę też jeszcze załatwić nadzór archeologiczny oraz ZDiUM (zjazd z drogi, choć nie wiem co tu załatwiać skoro wjazd do domu jest z wewnętrznej drogi prywatnej :P i nikomu nic do tego) i będę składać papiery o pozwolenie na budowę. A, no i jeszcze czekam na papiery o wyłączeniu z produkcji rolnej fragmentu działki - już 1.5 miesiąca czekam...

aniahubi
17-07-2008, 11:49
claris, a ja myślałam że długo czekam na pozwolenie na budowę :roll: Od dostarczenia projektu do odebrania PnB minęło....3 miesiące :o Za nas wszystko załatwiał inżynier adaptujący - odrolnienie było od ręki (bo V kl. ziemii) no a archeologów ani konserwatorów na karku na szczęście nie mieliśmy :D
Trzymam kciuki żebyś wszystkie papiery szybciutko zebrała.

Jutro zalewają ławy fundamentowe :D

Jeśli chodzi o ten uskok, o którym pisałam w poprzednim poście, to na razie budują zgodnie z projektem pod ścianę 3W, a potem pomyślimy co dalej :roll:

ewa__b
17-07-2008, 20:05
O proszę, nie skojarzyłam tej różnicy w grubości ściany z ukryciem rynien. Wg kierownika w tym miejscu zaplanowany został klinkier, ale niestety bez konsekwencji w dalszych częściach projektu, zrezygnowaliśmy z tego, jednak może pod kątem tych rynien warto się zastanowić...hmm. Dzisiaj geodeta wytyczył osie fundamentów, w poniedziałek ekipa rusza z kopaniem. Aniahubi podziel się projektem kuchni.
W naszej chciałabym zmieścić wyspę, zobaczymy co się da zrobić. Jeżeli macie jakieś sugestie to podzielcie się.
Nasze ceny: PTH25 5,81 brutto, murarze 35 tys.
Pozdr

Memorka
18-07-2008, 10:16
Witajcie!
Udało się, po 6 m-cach mamy PNB!! Tylko co z tego kiedy drogę gmina planuje na wrzesień tego roku (jesteśmy dobrej myśli, że zrobią). Cieszę się, że u Was są postępy w budowie. Aniahubi Dziennik super! Wreszcze jest na co popatrzeć. Szkoda, że nie ma fotek z całego domu, chyba Agee cały dom zbudował ale widzę że już się nie odzywa. Pewnie wykończyła go budowa.
Jeśli chodzi o kuchnię to planowałam całą ścianę z połączenia z salonem wywalić. Chociaż mając doświadczenie wiem, że zapachy z kuchni będą właziły wszędzie. Kotlet i rybę nic nie zabije. Ale za to ta otwarta przestrzeń, chyba wszystko rekompensuje.
Jakie planujecie ogrzewanie? Bo u nas nic nie ma, tylko zostaje węgiel jako najtańszy do grzania i oczywiście solary na wodę.
Pozdrawiam

ewa__b
18-07-2008, 15:49
Gratulacje Memorka, dołączaj szybciutko do zabieganych inwestorów. U nas będzie piec na 4 rodzaje paliwa (drewno pellets, ekogroszek, zboże) z zasobnikiem i podajnikiem. Zasobnik wystarcza na ok 5 dni. Po targach w ubiegłym roku wyleczyliśmy się z solarów i płaszcza wodnego, ale do kupna pieca jeszcze trochę czasu, więc nie wykluczam że cos sie nie zmieni. Przekonało nas takie ogrzewanie. I właśnie w tym celu, doprojektowaliśmy kawałek piwnicy, jako kotłowni. Pomimo, że ostatnio dowiedzieliśmy się o możliwości przyłączenia gazu, to nie skorzystamy ze względu na rosnące ceny.
Aniahubi wielkie dzięki za zwrócenie uwagi na te uskoki, nie jest jeszcze za późno, więc robimy wg wersji nr 3, czyli twojej-uskok w kuchni, najtaniej.
Pozdrawiam

claris
18-07-2008, 20:14
Gratuluję wszystkim postępów :)
My będziemy mieli dzięki Bogu ogrzewanie na gaz ziemny z sieci. Za to nie ma u nas kanalizacji, więc przez parę lat będziemy się meczyć z szambem :(
Ja zaczynam myśleć o wykończeniu klinkierem tych ścian z lukarnami... tylko nie wiem jak to zgrać kolorystycznie z planowanym antracytowym dachem, bo czarny -ciemny klinkier to jakoś mi się nie widzi... no i mąż generalnie jest przeciw :)

aniahubi
19-07-2008, 20:52
Ja coraz poważniej rozważam uskok, tylko nie wiem czy mi to w kuchni za bardzo nie namiesza, muszę wszystko przerysować.
Na dzień dzisiejszy wstępny projekt kuchni wygląda tak:
http://lh3.ggpht.com/hubik500/SIJDU_ndAGI/AAAAAAAAAes/nFCx_OhbGsI/s400/kuchnia%20ikae.jpg

http://lh6.ggpht.com/hubik500/SIJDVj1FqFI/AAAAAAAAAe0/cwqw_JjJo44/s400/kuchnia%20ikea2.jpg

To są projekty w programie ikea, bardziej chodzi o rozkład mebli i sprzętu niż fronty - wybrałam pierwsze lepsze, żeb cokolwiek było widać :D
Rozważaliśmy też zrobienie wyspy, ale wtedy nie bardzo było gdzie postawić lodówkę.
Memorka, masz jakiś projekt z wyspą? Jeśli tak to pochwal się :wink:

Jeśli chodzi o ogrzewanie to u nas będzie pompa ciepła. Gazu na razie nie ma, może za 2-3 lata się pojawi, ale podłączenie będzie drogie bo mamy drogę prywatną ok. 300m. Cenowo wychodzi nam podobnie jak gaz z butli + przełączenie na ziemny później, a zależało nam na systemie kompletnie bezobsługowym. Solarów nie będzie.

bombel79
21-07-2008, 08:31
calkiem fajna kuchania :)

my ciagle w roztercce, z28 czy inny... pewnie zobaczenie go w realu duzo by pomoglo... czy moze ktos zbudowal lub wykancza ten domek w okolicach Warszawy? I czy mozna byloby zajac 15 minut na "oglad" domku?
Z gory dziekuje!! :)

claris
21-07-2008, 13:06
To ja też wrzucę swoje wizualki kuchni. Zostawiamy zamkniętą, jedynie wyrównam ścianę łazienki i spiżarni, żeby dać tam przesuwane drzwi do spiżarni. A i na wizualkach drzwi do kuchni nie są tak lekko cofnięte jak w oryginale (nie umiałam tego zrobić :P ) - kolorami proszę sie nie sugerować!

http://republika.pl/claris/domek/kuchnia1.jpg
http://republika.pl/claris/domek/kuchnia2.jpg
http://republika.pl/claris/domek/kuchnia3.jpg

aniahubi
23-07-2008, 17:29
Claris, fajne wizualizacje. Już sobie ściągnęłam program, ale coś nie mogę się do niego zebrać :roll:

Odnośnie poszerzonej ściany: u nas będzie z pustaka 38 cm - poniżej fotki fudamentu pod tą ścianę - zgodne z projektem zresztą :D

od frontu:
http://lh3.ggpht.com/hubik500/SIdXN5boe9I/AAAAAAAAAg0/pthu-49VDw4/s400/IMG_5358.JPG

z tyłu:
http://lh6.ggpht.com/hubik500/SIdXaurMpxI/AAAAAAAAAhI/FB5_A9aYUBE/s400/IMG_5360.JPG

ewa__b - jak tam budowa, pochwal się postępami 8) ?

claris
23-07-2008, 18:13
Kurcze, ale się zdenerwowałam... muszę załatwić nowe mapki od geodety (i oczywiście drugi raz zapłacić). Od stycznia, jak mieliśmy mapki, sąsiad zdążył zrobić i uzgodnić projekt wodociągu (do którego i my mamy się podpiąć) oraz podciągnięto mu prąd. Na moich mapach tego nie ma i instalatorka nie może się "wpiąć" w wodociąg.... dla ZUDT muszę mieć mapę z naniesionymi tymi zmianami - z wodociągiem w szczególności... to znaczy, że w lipcu na pewno nie złożymy papierów o pozwolenie :(

claris
23-07-2008, 18:15
Aniu gratuluję postępów. Cudnie to wygląda.
A propos tej ściany trójwarstwowej to znalazłam ładny klinkier, którymi pasuje do mojej wizji elewacji:
http://www.crh-klinkier.pl/cegly_zima_tytan.php więc kto wie... może...

aniahubi
23-07-2008, 21:09
Claris, czy geodeta nie może ci dorysować tych brakujących mediów do mapek które już masz? Szkoda, że projektu wodociągu nie robiliście razem, może byłoby łatwiej?

Odważny kolor klinkieru :D - z jakim kolorem tynku i okien chcesz go połączyć?

ewa__b
24-07-2008, 08:43
Witajcie,

Claris, bardzo podoba mi się ta wizualizacja kuchni, dzisiaj spotykam się z projektantem i porozmawiam o wyspie, jakby to widział. U nas nadal prace na pzoiomie fundamentów, ze względfu na piwnicę, trochę dłużej to trwa. Wieczorkiem postaram się powklejać kilka zdjęć, bo oczywiście dzień bez wizyty na budowie to dzień stracony. Aniu, jednak nie robisz uskoku? miesza szczególnie w kuchni prawda? jeszcze mamy chwilę na zastanowienie, fundament poszerzyliśmy jak w projekcie do 3W .
Pozdrawiam wszystkich

claris
24-07-2008, 18:29
Claris, czy geodeta nie może ci dorysować tych brakujących mediów do mapek które już masz? Szkoda, że projektu wodociągu nie robiliście razem, może byłoby łatwiej?

Odważny kolor klinkieru :D - z jakim kolorem tynku i okien chcesz go połączyć?

1. Niestety geodeta nie może ot tak sobie dorysować mediów, tzn owszem, tak zrobi, ale musi potem tę mapę podbić w urzędzie :(

2. Dachówka koramic karpiówka antracytowa + klinkier jak w poście wyżej + stolarka zloty dąb + tynk biały lub jaśniutko-niebieski lub jasno kremowy (takie ecru)

aniahubi
25-07-2008, 09:18
2. Dachówka koramic karpiówka antracytowa + klinkier jak w poście wyżej + stolarka zloty dąb + tynk biały lub jaśniutko-niebieski lub jasno kremowy (takie ecru)

Jaśniutko-niebieski będzie super :D Bardzo mi się podobają takie zestawienia.

U nas pojawiła się nowa wersja kolorystyczna z tynkiem zielonym - (jasnym-zgniło-zgaszonym :roll: ) z ciemniejszymi obwódkami wokół okien i boniami. Do tego dachówka czerwona, miedziana lub brązowa :roll: Na szczęście (?) dachówkę musimy wybrać już za chwilę, więc potem będzie łatwiej.

W ogóle trzeba podejmować coraz więcej decyzji, majster zasypuje mnie pytaniami... A czy będą rolety, a jakie, czy zmieniamy kształt schodów wejściowych, tarasu. Niby już tyle czasu mamy projekt, a dalej nie wiemy wszystkiego. Aż strach myśleć co będzie przy kanalizacji i elektryce :roll:

aniahubi
28-07-2008, 09:33
Ewa__b, gdzie twoje zdjęcia? :D Czekam i sie doczekać nie mogę 8)

ewa__b
28-07-2008, 12:45
Aniahubi, a ja właśnie bacznie analizuję towoje zdjęcia z budowy i dumam...ściana 38 czy 25 z uskokiem. Decyzja musi zapaść do jutra. U nas fundamenty od jutra, dzisiaj jakiś nieplanowany przestój nastąpił, ale cóż zrobić. Przepraszam, wieczorem na pewno nadrobię zaległości ze zdjęciami, choć niestety ubolewam, że nasz stan zaawansowania prac w stosunku do twoich jest daleko z tyłu.
Właśnie na weekend byliśmy z mężem w kotlinie kłodzkiej i wspominaliśmy twoją budowę, szkoda że to opolskie nie do końca na trasie, chętnie byśmy wymienili poglądy na temat Z28.

To 38, czy 25 z uskokiem...? chyba wygra opcja z prostą ścianą.
Pozdrawiam serdecznie

ewa__b
28-07-2008, 23:23
Napiszcie proszę, jak wkleić zdjęcia...grrr

aniahubi
29-07-2008, 12:09
Widzę że długo walczyłaś :D

Generalnie musisz umieścić zdjęcia na jakimś fotosiku, picassa albo onet foto. Tam wchodząc na załadowane zdjęcie masz coś takiego jak link. Musisz go skopiować w ten sposób że najpierw w odpowiedzi klikasz potem kopiujesz ten link, ale tylko taki fragment, który się zaczyna od http a kończy na .jpg i na koniec wciskasz drugi raz IMG - wszystko bez żadnych spacji.
Poczytaj tu: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=30921

Jak chcesz to podeślij mi te linki na priv to je umieszczę.

Powodzenia :D

aniahubi
29-07-2008, 12:13
Właśnie na weekend byliśmy z mężem w kotlinie kłodzkiej i wspominaliśmy twoją budowę, szkoda że to opolskie nie do końca na trasie, chętnie byśmy wymienili poglądy na temat Z28.
To trzeba było trochę nadrobić :D Jak będziesz miała bardziej po drodze to serdecznie zapraszam 8)

ewa__b
29-07-2008, 23:49
Próba nie udana :( wymiękam. Poćwiczę skoro świt :wink: pozdrowionka

aniahubi
30-07-2008, 12:16
Ewa, jak chcesz to podeśij te zdjęcia (albo link do albumu) to je umieszczę.


a ja właśnie bacznie analizuję towoje zdjęcia z budowy i dumam...ściana 38 czy 25 z uskokiem. Decyzja musi zapaść do jutra.
No i jaka decyzja? U nas 38 - już nawet w dzienniku budowy jest stosowny wpis :D

Dziś po naradzie z kierownikiem budowy i wykonawcą ustaliliśmy następujące zmiany:
- podwyższamy nadproże w garażu żeby zmieścić bramę wys. 2125 mm - dzięki temu, że będzie strop monolityczny mamy na to miejsce :D ,
- przenosimy górną łazienkę nad kuchnię - szczegóły w moim dzienniku
- wydłużamy schodek z garażu do domu, żeby był wygodniejszy
- prostujemy schody wejściowe, żeby było łatwiej ładnie je wykończyć
Reszta zmian dopiero przed nami :roll: - u góry poprzesuwamy chyba wszystkie możliwe ściany działowe :D - to konsekwencja przesunięcia łazienki oraz chęci wygospodarowania szaf wnękowych dostępnych z korytarza u góry - kosztem pokoi.

ewa__b
30-07-2008, 22:58
Mała rewolucja na waszym poddaszu, Aniuhubi. My odwróciliśmy bieg schodów, tzn będą szły od strony ściany małego pokoju na dole. W ten sposób też umożliwiliśmy sobie niezależne wejście z korytarza do garderoby naprzeciwko łazienki, trzeba będzie wlać tylko dodatkowo trochę stropu.

ewa__b
30-07-2008, 23:25
Aniahubi...bedzie 38, zobaczymy, może uskok zrobimy od poddasza.

ewa__b
30-07-2008, 23:27
...ufff chyba już kumam o co chodzi z tym wklejaniem zdjęć
krótka historia naszej budowy:


http://images31.fotosik.pl/336/265df3bdb2c8622b.jpg

3/4 rodziny w piwnicy
http://images26.fotosik.pl/257/ace02096939eede9.jpg
http://images33.fotosik.pl/337/2129bf168af47a33.jpg
http://images29.fotosik.pl/257/dcb9550362fd4b66.jpg
http://images34.fotosik.pl/330/0d7b4a38b73d9905.jpg
http://images32.fotosik.pl/329/08df05bfd4c1f2c3.jpg

Stan obecny: ściany naszej piwnicy, większa to bedzie kotłownia, a mniejsza... na wino itd.

http://images28.fotosik.pl/258/d51a10b97f9ddb0a.jpg

aniahubi
31-07-2008, 21:46
Gratuluję sukcesu - zdjęcia piękne :D

Spora ta piwnica, ale chyba tylko pod fragmentem budynku? Masz pogrubiony fundament pod ściany szer. 38?

ewa__b
31-07-2008, 22:24
Tak, na szczęście przeczytałam twoje posty i w ostatniej chwili poszerzyliśmy fundament. Zastanowimy się, czy na górze nie pozostawić 25, bo tam wypusty w niczym nie będą przeszkadzały.

ewa__b
07-08-2008, 20:00
Proszę o wasze opinie dot. zagospodarowania kuchni, oto 2 wersje:

z wyspą:

http://images25.fotosik.pl/260/d027b749f54a2feam.jpg
http://images34.fotosik.pl/338/a8963c49fe3c2a86m.jpg
http://images32.fotosik.pl/337/32563a8f27692b17m.jpg

i z barkiem:
http://images32.fotosik.pl/337/ab15bdba24f1c7f7m.jpg
http://images25.fotosik.pl/260/dc0f9e66e90baf0bm.jpg

w drugiej wersji myślę, że te słupki z lodówką i piekarnikiem można by przerzucić w miejsce tego kredensu koło spiżarki.

aniahubi
11-08-2008, 22:32
ewo__b Ładne wizualizacje. Chyba i ja zasiądę do tego programu i coś powalczę :oops:
Widzę, że rezygnujesz zupełnie z wejścia do kuchni od strony korytarza - nie boisz się, ze będzie nieporęcznie nosić choćby zakupy dookoła przez jadalnię? Mnie też kusiła ta opcja, bo tylko wtedy da się wykorzystać ścianę między kuchnią a łazienką, ale póki co przejście jest zaplanowane :roll: . Wysokie szafki między oknami chyba nie są trafione, mogą zaciemniać i robić takie "tunele" z oknami, lepiej je przesunąć obok spiżarki.

Może ktoś jeszcze się wypowie?

Jak postępy na budowie?

ewa__b
12-08-2008, 18:11
dokładnie to samo myślę z tymi zakupami, dlatego też niedługo będę miała wersję z przejściem. Na ścianie łazienki plecami ustawię słupki: lodówka piekarnik i takie tam i zobaczę czy wystarczy na przejście

ewa__b
12-08-2008, 18:15
a nasi pozostali budowlańcy? czas wakacyjny trochę uśpił nasze forum. My walczymy nadal z piwnicą, stawiamy na dobrą izolację, a w praktyce się okaże czy wybory były trafione. Pozdrawiam

aniahubi
12-08-2008, 20:36
dokładnie to samo myślę z tymi zakupami, dlatego też niedługo będę miała wersję z przejściem. Na ścianie łazienki plecami ustawię słupki: lodówka piekarnik i takie tam i zobaczę czy wystarczy na przejście
Też miałam taki pomysł, ale mam wrażenie że te słupki zaciemnią okno przy spiżarce. Czekam na twoje wizualizacje, może mi coś rozjaśni?

Myślę że wysyp budowlany naszych Z28 nastąpi jesienią :D

M & M KOMARZEWO
18-08-2008, 20:59
Witamy.
Chcemy wybudować dom, a nie ma czasu aby kilka słów napisać.
23 czerwca 2008 roku staliśmy się posiadaczami projektu Z28 GL. Chcieliśmy zacząć w 2009r, ale jeżeli dostaniemy pozwolenie na budowę to może uda się zrobić jeszcze w tym roku stan zerowy.
Ciekawe kiedy dostaniemy pozwolenie na budowę? CZEKAMY!
W między czasie pierwsze decyzje do podjęcia. Trzeba by również założyć dziennik BUDOWY. Pełen Profesjonalizm w tej dziedzinie u Anii i Huberta z Opolskiego.
Pozdrawiamy.
M & M.

ewa__b
18-08-2008, 21:24
A my nadal w piwnicy... :-? Malowanie różnymi preparatami asfaltowymi, wylewanie schodów, posadzki, niedługo stropy więc może wreszcie wyjdziemy z ziemi, wcześniej tylko zaprosimy z 10 wanien piasku, aby zasypały co nieco. :o

ewa__b
18-08-2008, 22:12
Witajcie Wielkopolanie, trzymam kciuki za wasze pozwolenie, dołączajcie szybciutko.
Pozdrawiam

aniahubi
19-08-2008, 09:15
Pełen Profesjonalizm w tej dziedzinie u Anii i Huberta z Opolskiego.
:oops: :oops: :oops:
Muszę szybko nadrobić zaległości w dzienniku (urlop mnie rozleniwił)! Już szykują strop do zalania, trochę im się zejdzie, może do końca tyg. zdążą. Fotki obiecuję na wieczór :roll:

Na stronie Z500 jest kolornik do naszego domku :D :D :D a ja się w paincie męczyłam :roll:

aniahubi
19-08-2008, 09:20
Jeszcze małe pytanie: czy ktoś ma w swoim projekcie dokładny opis podłogi nad wykuszem - symbol PT2? Wysłałam zapytanie do Z500, czekam na odp. Może od was będzie szybciej? I jeszcze brakuje lokalizacji belki nadprożowej N1. Wykonawca radzi sobie jak może, ale mówi że ogólnie to trochę błędów i nieścisłości jest.
Claris - jak tam urlop? Jak poszukiwania mat. budowlanych?

aniahubi
19-08-2008, 14:49
Odwołuję alarm :D studio Z500 spisało się na medal i już mam wszystkie potrzebne szczegóły.
Dla zainteresowanych: nad garażem jednostanowiskowym jest nadproże N1 a nad garażem 2 stanowiskowym N2. U mnie w opisie były oba, a na rysunku tylko to dobre, N2 :roll: I szukaliśmy z wykonawcą i kierbudem gdzie to N1 można by umieścić :D

Mam też opis PT2 :D

Agee
20-08-2008, 09:37
Witam wszytskich po tak długiej przerwie. Dużo się dzieje na forum, a czemu mnie nie tutaj tak długo nie było - juz się tłumaczę. Jestem szczęśliwą mamą czteromiesięcznego dzidziusia i korzystając z urlopu macierzyńskiego oraz lata wyrwałam się z Warszawy na prawie dwumiesięczne wakacje na Mazury z dala od uroków cywilizacji i internetu. Już nadrabiam zaległości i wstawiam zdjęcie domku. Stan surowy otwarty. Jeżeli ktoś chciałby obejrzeć na żywo serdecznie zapraszam.


http://images43.fotosik.pl/2/82c266f8846ed5d2med.jpg
http://images23.fotosik.pl/266/4460e5e21dde6c57med.jpg

aniahubi
20-08-2008, 11:53
Agee, super że wróciłaś :D
Jak plany na dalszą budowę? Robisz w tym roku okna, instalacje itp?
Ostatnio nie dotarliśmy na twoją budowę, burza nas przegoniła :roll: Ale to nic straconego, będziemy znowu we wrześniu :D
Buziaczki dla maluszka :D

claris
22-08-2008, 08:55
Agee gratuluję malucha! I domku w takim stanie także.
Od początku sierpnia nie przychodziły mi powiadomienia, że są nowe posty w temacie, wchodzę dzisiaj, bo czegoś tam potrzebowałam a tu taka niespodzianka!!

U nas lekko naprzód. Architekt ma już wszystkie papiery, w tej chwili w uzgodnieniu są projekty przyłączy, załatwiliśmy tez odrolnienie, mam ... KIEROWNIKA BUDOWY oraz .... EKIPĘ DO WYKOŃCZEŃ (takich końcowych :P regipsy, kafelki, podłogi :P). Zaraz będę jeszcze dzwonić do ZDiKu w sprawie uzgodnienia zjazdu z drogi. Architekt twierdzi, że nie muszę mieć takowego bo dojazd do posesji jest drogą prywatną, ZDiK twierdzi co innego... Z materiałami nic nie ruszyłam (poza zrobieniem listy z hurtowniami w okolicy) - w sumie wiem co chcę, jak chociaż złożymy papiery o pozwolenie to będę to ciągnąć dalej.
Na 100% zostajemy przy wykończeniu klinkierowym na ścianach z lukarnami, klinkierem obłożymy także podmurówkę. A... zrobiłam projekt ogrodu, odręczny, ale mi się spodobał, a przyszedł mój brat i mnie wyśmiał bo okazało się, że jego dobry kolega robi takie projekty zawodowo - może więc nam zrobi :) Chcemy też skonsultować się z architektem wnętrz, może jeszcze jakieś wskazówki dostaniemy, co trzeba by zmienić w środku.

aniahubi
22-08-2008, 10:48
mam ... KIEROWNIKA BUDOWY oraz .... EKIPĘ DO WYKOŃCZEŃ (takich końcowych :P regipsy, kafelki, podłogi :P).
Ekipę do stanu surowego chyba też? Czy coś się zmieniło?


Zaraz będę jeszcze dzwonić do ZDiKu w sprawie uzgodnienia zjazdu z drogi. Architekt twierdzi, że nie muszę mieć takowego bo dojazd do posesji jest drogą prywatną, ZDiK twierdzi co innego...
U mnie też jest dojazd drogą prywatną i musiałam tylko napisać oświadczenie, że droga prywatna ma dostęp do publicznej (albo coś w ten deseń) :roll:
A jak będziesz mieć wszystkie papiery to długo będziesz czekać na pozwolenie? Sama będziesz składać to wszystko, czy robi to dla ciebie architekt? Mój adaptujący po zebraniu całej dokumentacji w ciągu 24 godz. miał pozwolenie PRAWOMOCNE :D

claris
22-08-2008, 12:44
mam ... KIEROWNIKA BUDOWY oraz .... EKIPĘ DO WYKOŃCZEŃ (takich końcowych :P regipsy, kafelki, podłogi :P).
Ekipę do stanu surowego chyba też? Czy coś się zmieniło?
Tak, tak, ekipe mam juz dawno.



Zaraz będę jeszcze dzwonić do ZDiKu w sprawie uzgodnienia zjazdu z drogi. Architekt twierdzi, że nie muszę mieć takowego bo dojazd do posesji jest drogą prywatną, ZDiK twierdzi co innego...
U mnie też jest dojazd drogą prywatną i musiałam tylko napisać oświadczenie, że droga prywatna ma dostęp do publicznej (albo coś w ten deseń) :roll:
A jak będziesz mieć wszystkie papiery to długo będziesz czekać na pozwolenie? Sama będziesz składać to wszystko, czy robi to dla ciebie architekt? Mój adaptujący po zebraniu całej dokumentacji w ciągu 24 godz. miał pozwolenie PRAWOMOCNE :D
No niestety, tutaj przewiduję problemy. Papiery będę składać prawdopodobnie sama, czas oczekiwania do 65 dni, a że jest to miasto Wrocław, to pewnie ani dnia krócej. Do tego wiem, że jest tam w urzędzie jedna baaardzo drobiazgowa (żeby nie napisać inaczej) Pani i boję się coby na nią nie trafić... Jedno jest pewne, do końca lutego na 100% pozwolenie musi być (choć jakby udało się wcześniej to super, bo może wtedy na jesieni zrobilibyśmy stan 0.

Agee
22-08-2008, 20:43
My też mamy dostep do działki przez drogę prywatną i z tego co się orientuję żadnego oświadczenia nie musieliśmy pisać.
Aniu - my jak na razie stoimy z budową. Zbieramy wyceny okien, instalacji itp. Dzisiaj dostałam wycenę okien z Oknoplastu i tu zaskoczenie, bo okna do naszego domku to niecałe 15 tys. Ciekawe, czemu Tobie wycenili je na ponad 20 tys. Mamy też kosztorys na instalacje sanitarne, c.o. + rekuperator - wszystko z jednej firmy - wyszło niecałe 70 tys. Teraz musimy tylko poczekać, aż bank wesprze nas trochę finansowo i ruszymy dalej z robotą.

aniahubi
27-08-2008, 11:02
Agee, myśmy wyceniali profil platinium veki, u nich to się nazywa orion plus. Do wyceny braliśmy 1 drzwi balkonowe normalnie otwierane i 1 przesuwane - dla porównania. Wszystko w kolorze złoty dąb dwustronnie. Jakby odjąć tą przesuwkę wyszłoby 17700 (jak się przyjrzałam ofercie, to znalazłam jeszcze jeden błąd :roll: ). W oknoplusie jest bardzo fachowa obsługa, właściciel 1,5 godz rozrysowywał i tłumaczył różnice między różnymi roletami a na koniec narysował wykonawcy jak przygotować nadproże. Prawdopodobnie na ich ofertę się zdecydujemy - nasi sąsiedzi też brali od nich i są zadowoleni.

M & M KOMARZEWO
31-08-2008, 18:40
Witamy Serdecznie.
Mamy zgraną Ekipę, ale wciąż czekamy na pozwolenie. Jeszcze nie wykoszone, ale mamy nadzieję że jednak kiedyś to pozwolenie będzie. Ciekawe kiedy?
Pozdrawiamy
M & M

aniahubi
02-09-2008, 20:11
Mamy zgraną Ekipę, ale wciąż czekamy na pozwolenie. Jeszcze nie wykoszone, ale mamy nadzieję że jednak kiedyś to pozwolenie będzie. Ciekawe kiedy?
Życzę wam, aby jak najszybciej :D Trzymam kciuki :D
Moim zdaniem czekanie jest najgorsze.
Wykorzystajcie ten czas żeby zdecydować o takich rzeczach jak rolety zew i kanalizacja na parterze - to trzeba dość szybko wiedzieć, żeby potem nie kuć :roll: Bo jak już budowa się zacznie, to na nic czasu nie ma :D

aniahubi
09-09-2008, 18:44
claris - papiery złożone? Odpoczęłaś na urlopie, czy sprawami budowlanymi się zajmowałaś :roll:

Agee mam pytanie odnośnie ścianki kolankowej: mówiłaś, że podniosłaś, a na zdjęciu widzę 3 warstwy pustaków nad domem i 2 nad garażem. U mnie jest tak samo BEZ podnoszenia ścianki kolankowej. Czy ty dokladałaś 4 warstwę pustaków?

Memorka jak tam droga? robi się?

claris
11-09-2008, 09:13
Papiery nie złożone :/ Dopiero 23 września odbieram od architekt adaptację, zagospodarowanie działki i uzgodnione projekty przyłączy. Właśnie zaczęłam dłuższy urlop i zamierzam załatwić konserwatora zabytków oraz uzgodnienie wjazdu na działkę ze ZDiUMem (okazało się, że mimo, iż droga prywatna to takie coś muszę mieć).I wtedy będę składać o pozwolenie na budowę. Znając mojego pecha to może załapię się na nową ustawę i pozwolenie będzie już zbędne :)
Coś czuję, że faktycznie zaczniemy budowę dopiero na wiosnę.
Na razie bawię się kolornikiem na stronie Z500 (boski pomysł). Powoli upada jednak wersja z klinkierem [hehe, mówiłam, że pewnie się to jeszcze zmieni....].
Ale mogę się pochwalić kilkoma wersjami - mąż dalej 100% przy niebieskiej elewacji, mi się już trochę zmienia... Ostatnio myślimy też nad oknami. Na pewno PCV, w zewnątrz w okleinie [chyba machoń albo zloty dąb], ale wewnątrz - skłaniamy się ku standardowych białych... A wy jakie będzie mieć?

Trochę kolorowanek :)

http://republika.pl/claris/domek/elewacjez500/1.jpg

http://republika.pl/claris/domek/elewacjez500/10.jpg

http://republika.pl/claris/domek/elewacjez500/13.jpg

http://republika.pl/claris/domek/elewacjez500/15.jpg

http://republika.pl/claris/domek/elewacjez500/9.jpg

http://republika.pl/claris/domek/elewacjez500/4.jpg

http://republika.pl/claris/domek/elewacjez500/12.jpg

http://republika.pl/claris/domek/elewacjez500/8.jpg

http://republika.pl/claris/domek/elewacjez500/11.jpg

aniahubi
11-09-2008, 10:08
Coś czuję, że faktycznie zaczniemy budowę dopiero na wiosnę.
Na razie bawię się kolornikiem na stronie Z500 (boski pomysł). Powoli upada jednak wersja z klinkierem [hehe, mówiłam, że pewnie się to jeszcze zmieni....].
Ale mogę się pochwalić kilkoma wersjami - mąż dalej 100% przy niebieskiej elewacji, mi się już trochę zmienia... Ostatnio myślimy też nad oknami. Na pewno PCV, w zewnątrz w okleinie [chyba machoń albo zloty dąb], ale wewnątrz - skłaniamy się ku standardowych białych... A wy jakie będzie mieć?


Szkoda że upada twoja wersja z klinkierem - to by pięknie wyglądało, nas koszty zniechęciły :(

Jeśli chodzi o kolorowanki to wersja nr 5 - o ile dobrze policzyłam :wink: pasuje mi najbardziej - taka lekko zielonkawa część elewacji. Czy to będzie pasowac do mojej czerwonej dachówki (nie będzie tak czerwona jak na twojej przedostatniej)?
No i ostatnia jest super - gdybyśmy chcieli białe okna na zewnątrz to byłaby taka. Ale u nas droga piaskowa, pola dookoła, biel szybko byłaby szara :(

U mnie okna złoty dąb obustronnie (PCV), za późno zobaczyłam orzech - jest ciemniejszy, mniej oklepany i ogólnie ciekawszy. Niestety już miałam zamówioną bramę garazową :(

A odnosnie bramy garazowej - mój starszy synek poszedł teraz do pierwszej klasy i okazało się, że jest w klasie z synem właściciela firmy w której bramę zamówiłam :o (może jakiś extra rabacik?)

claris
12-09-2008, 17:32
Aniu, możesz mi napisać jakie wymiary maja u Was w tej chwili okienka od frontu - to ze spiżarni oraz to mniejsze w kuchni i na jakiej są wysokości?

Dzieki,

aniahubi
15-09-2008, 10:43
Okna są na wys. 90 cm (od gotowej podłogi) i mają wymiary 90x150 - czyli sa wyrównane wysokością posadowienia i wysokością samego okna do tego większego kuchennego.

ewa__b
27-09-2008, 23:18
Obecnie nasz domek wygląda tak:

http://images44.fotosik.pl/14/9e564bbfd3737114m.jpg
http://images34.fotosik.pl/370/f7b7cda235df9ea1m.jpg
http://images30.fotosik.pl/279/b8d97be21896fcd0m.jpg
http://images33.fotosik.pl/375/025c3eeffe4bb5a1m.jpg
http://images25.fotosik.pl/278/9d8b3d7495a11bd5m.jpg
http://images32.fotosik.pl/369/6c6474fcfbeeb3b2m.jpg

Dach: karpiówka odpada ze względu na ceny robocizny (wielka szkoda :( ) Wybierzemy jakąś S-kę antracyt, bądź czarno-brązową; okna orzech lub zloty dąb (wahamy się jeszcze) Ciemniejsze bardziej nam się podobają, ale nadbitka, którą chcemy zgrać z oknami lepiej będzie prezentować się w kolorze jasniejszym, czyli chyba złoty dąb... niebawem podejmiemy decyzję. Ściany lukarn obłożymy chyba płytką holenderską: http://www.scuklinkier.dit.pl/galeria11.php (Vendersanden Huva standaard-flamenco rys. 12), do tego elewacja pewnie beżowa. Póki co, w przyszłym tygodniu mają zalać stropy.

aniahubi
30-09-2008, 09:22
Ewa, widzę że twój domek też ładnie rośnie. Teraz będzie szybciej :D Ładną elewację planujesz. U nas będzie raczej dwukolorowy tynk, kolor dalej nie wybrany.

Uwaga dla wszystkich budujących ten projekt: potrzebny jest dobry cieśla bo są spore braki w wymiarach drewna na dach, niektórych elementów nie ma wcale :evil: Jak będę miała więcej czasu to postaram się napisać o co dokładnie chodzi, ale jest parę kwiatków (Agee uprzedzała :D , ale zapomniałam).

ewa__b
30-09-2008, 20:39
Ania, proszę napisz coś o tych kwiatkach, bo my właśnie składamy zamówienie na więźbę. Dzięęęki. Mam nadzieję że twoi wykonawcy sprostali tym niedoróbkom.

aniahubi
30-09-2008, 21:26
Napisałam w komentarzach do mojego dziennika bo tam najpierw zajrzałam :D
Ale przypomniało mi się jeszcze jedno:
Jeśli zamawiacie sami, to zastanówcie się jaką będziecie mieli dachówkę. Moi, żeby nie docinać pod gąsiorami ostatniego rzędu dachówek skrócili trochę krokwie w stosunku do projektu. W związku z tym będzie krótszy okap. Do dachówek Robena by pasowało, Koramic musi mieć albo dłuższe krokwie, albo krótsze.

Moi magicy ogólnie sobie radzą, ale strasznie psioczyli, że dużo wymiarów musieli wyliczać z danych "pośrednich" i własnego wnioskowania :roll:

Może lepiej skonsultujcie swoje zamówienie z jakimś cieślą, zwracając uwagę na wszystkie szczegóły/braki, żeby potem bez sensu nie czekać na jedną deskę. U nas domawiali: kalenicę nad garaż i słupki do lukarn - tyle do tej pory wynikło :roll:

aniahubi
09-10-2008, 07:24
Hej, co tu tak cicho? Jak postępy w papierologii?
Ewa, więźba zamówiona?

claris
09-10-2008, 08:22
My czekamy na uzgodnienia, mielismy problem z woda i oczywiscie sprawa sie opoznila o pare tygodni. Czekamy tez na ZDiK. Jak bedziemy mieli komplet papierów to jeszcze konserwator zabytkow i skladamy o pozwolenie. Musimy zdazyc do marca.. proste to pewnie nie bedzie...

ewa__b
10-10-2008, 22:33
Też jakoś wypadlam z forum, trochę było ostatnio biegania. U nas też się u nas ruszyło... trochę - w porównianiu z budową u Ani :-? , podziwiam. Więźba przyjeżdża 20-go, oj coś czuję, że zima szybko zleci. My też chyba weźmiemy dachówkę Koramik, Ania, o ile trzeba by było wydłużyć te krokwie?
Claris, co masz do załatwienia z konserwatorem?

ewa__b
16-10-2008, 12:24
huuuuu, huuuuuu......głucha cisza.
U nas powstają ścianki kolankowe. Daliśmy wieniec więc teraz w garażu będą 2 pustaki + wieniec, a na części mieszkalnej 3 pustaki + wieniec 15 cm. Niby w przyszłym tygodniu mają wejść cieśle, ale z planami to ja już jestem bardzo ostrożna :-?

aniahubi
16-10-2008, 16:22
Hej dziewczyny :D
Głucha cisza, bo nie dostawałam powiadomień :evil:
Kurczę, nie wiem ile trzeba przedłużyć. Dziś już na budowie nie będę ale jutro jak bedą cieśle mogę zapytać, o ile nie jest za późno.
U nas już jedna strona cała w dachówce i część drugiej. Jeszcze dwa dni pracy i będzie gotowe :D Oby tylko deszcz chłopaków nie przegonił.
Wieczorem wrzucę piękne fotki :D do dziennika.

slowikowa79
04-11-2008, 08:08
Witajcie!
Debiutuję na tym forum! Jesteśmy z mężem przekonani "prawie" na 100% że to właśnie ten i tylko ten. Wybraliśmy wersję z jednym garażem (WZ nie pozwalają na dwustanowiskowy, co nas bardzo martwi). Będziemy budować w zachodniopomorskim (Stargard) wiosenne ambitne plany :D [b]ewa_b mamy do Was prośbę, czy możemy wpaść do Was na "pogaduszki"? jak czytam Twoją historię- to jakbym czytała mój scenariusz: zmiany w projekcie, odrolnienie, wizyta archeologa (oby tylko nie wykopał jakiś kości )... podaję swój adres [email protected]
Dodam, że kusi nas system prefabrykowany- praefa, właśnie dostaliśmy wstepną kalkulację- 120 000 :(na szczęście do negocjacji (mam nadzieję, dużej!!!)
Pozdrawiam wszystkich inwestorów :wink:

aniahubi
04-11-2008, 12:01
Witaj słowikowa79 w gronie fanów Z28 :D
Domek fajny, najwięcej błędów/niedoróbek projektowych jest przy dachu - dobrzy cieśle to podstawa.
Wycena na praefę to materiały+robocizna? A tak z ciekawości co cię przekonało do takiego systemu? Ja też rozważałam takie rozwiązanie, ale polecono mi ekipę, która buduje z porothermu - i całkiem nieźle im wyszło 8)
Jakieś zmiany w projekcie przewidujecie?
Pozdrawiam

slowikowa79
04-11-2008, 13:21
witaj aniahubi cena (netto) zawiera: adaptacje projektu, wykonanie ścian, stropu, transport, dźwig, robocizna (montaż 2-3 dni). Co nas skłoniło?- przede wszystkim opinia znajomego, który stawia całe osiedla w tym sysytemie- tanio w porównaniu z tradycyjnym murowaniem (chociaż dla mnie to jest sprzeczne z tym co otrzymaliśmy), szybko- praktycznie trwa to tydzień od dostarczenia projektu do wykonania "stanu surowego".
Sami musimy zadbać o fundamenty i dach.
A jeśli chodzi o zmiany- to jest ich dużo, ale czysto "kosmetycznych"- likwidujemy wyjście na taras z boku i robimy je na dłuższej ścianie, okna salonu pokoju gościnnego wydłużamy, tak by pasowały "wizualnie " z wyjściem. Wydłużamy do 150 cm okna "małe" w kuchni i spiżarni, którą likwidujemy na korzyść wc (chcemy tam mieć łazienkę z brodzikiem lub wanną), spiżarnia będzie w kotłowni- bo planujemy kocioł kondensacyjny na gaz, tak więc miejsce " na przetwory" się tam znajdzie :). Podnosimy ściankę kolankową o 30 cm i zmieniamy kąt dachu do 40- 43stopni. Nie wiemy jeszcze gdzie wygospodarować miejsce na pralnię :( no co zrobić by wejście na strych było z poziomu piętra a nie półpiętra tak jak w oryginale... a tak w ogóle to kusi nas wersja z dwoma garażami, ale w warunkach zabudowy mamy " wcięcie/ wysunięcie nie może stanowić więcej niz 1/3 długosci całego domu).. no i ni jak nie pasują nam dwa garaże :(

ewa__b
04-11-2008, 13:46
Witaj slowikowa79 w naszych zetowskich progach.

Stragard to niedaleko, jesli jestescie ciekawi realizacji (na pewno jesteście :D ), to zapraszam do Gorzowa. Robi się obecnie więźba i ścianki działowe na dole. Domek coraz bardziej nam się podoba, jak pojawia się więźba to już jak w domu...prawie pod dachem. No ale u nas nie idzie tak szybko jak u Anihubi, tam to dopiero się uwijają. U nas było dużo prac ziemnych, częściowe podpiwniczenie mocno wydłużyło termin realizacji.
aniahubi, wrzuć proszę zdjęcie twojej wyspy kuchennej od salonu, tak aby była widoczna ściana łazienki...please :) Miotam się z tą kuchnią i słupem.
Pozdrawiam

aniahubi
04-11-2008, 21:11
ewa__b - jutro pstryknę ci fotki i wyślę.
słowikowa79 - z tego co się orientuję to fundamenty są jednym z droższych etapów budowy - nawet jak się nie robi piwnicy. A murowanie pateru i poddasza z porothermu + strop z terivy to są 3 tygodnie dla zwinnej ekipy, więc oszczędzasz niewiele czasu. Policz sobie dobrze koszty i czas, bo najdłużej trwają roboty ziemne i dach. U nas stan surowy otwarty był po prawie 3 miesiącach, przestój był tydzień przy ścianach poddasza, dwa tygodnie bujali się ze stropem (ale monolitem), dwa tygodnie czekaliśmy na cieślę. Czyli cała budowa trwała 2 miesiące robocze :D
Oczywiście jeśli jesteś przekonana do tego systemu i masz dobrego wykonawcę, to warto te prefabrykaty rozważyć - no i ocieplenia potem nie trzeba.
Odnośnie zmian które planujesz: w wersji GL2 jest zarówno spiżarka jak i łazienka z prysznicem - spokojnie mieści się w niej kabina 90, wc i umywalka nie taka najmniejsza :D

U mnie pralnia jest w pokoju nad garażem od strony łazienki - jakbym nie przeniosła łazienki, to bym miała zsyp brudów prosto do pralni :roll:
Aby wejście do pokoju nad garażem było z poziomu piętra, musiałabyś podnieść garaż do poziomu domu czyli +40cm. Tylko że wtedy będzie jeden wielki dach nad domem i garażem. Ale może sa jeszcze inne opcje...

Na jakim etapie papierkologii jesteś?

slowikowa79
05-11-2008, 08:44
no właśnie najbardziej nam pasuje układ domu z dwoma garażami (ale z jednym :D garażem)- czyli taras, łazienka itd... w z500 nie możemy zamówić takiego układu ale z jednym garażem :( polecono nam zamówić albo podstawowy + garaż i przeprojektować, albo GL2 + garaz jednostanowiskowy i też przeprojektować),. Szkoda, że sami nie mogą zrobić takich zmian jak przesunięcie wyjścia na taras, skoro i tak takie wersje oferują :(. Ech...
Jeśli chodzi o papierologię- to tym zajmuje się moja druga połówka, ja nie mam do tego głowy. Wiem, że mamy już prawie wszystko (warunki zabudowy, media, zapewnienie dostaw en. elektrycznej,gazu i odbiór odpadów,)w następnym tygodniu otrzymamy wtórnik i jesteśmy umówieni z naszą architektką na omówienie zmian w projekcie, potem wizyta archeologa i składamy wniosek ... aaa no właśnie jeszcze projektu nie mamy :lol:

a jeśli chodzi o wizytę w Gorzowei- ewa_b chętnie wpadniemy do Gorzowa :) proszę napisz na [email protected], czy byłoby możliwe krótkie spotkanko np. w poniedziałek :)

ewa__b
05-11-2008, 17:21
Slowikowa79, takie zmiany, o jakich piszesz bez problemu załatwisz w ramach adaptacji projektu. My też braliśmy projekt z pojedynczym garażem i kosztem tego jakby drugiego gospodarczego i przy lekkim poszerzeniu, usykalismy dwustanowiskowy garaż. Mąż narzeka trochę, że mógłby być większy, ale nie mieliśmy wyjścia bo warunki pozwalały tylko na szer. elewacji max 18 m.

claris
05-11-2008, 20:05
Szkoda, że sami nie mogą zrobić takich zmian jak przesunięcie wyjścia na taras, skoro i tak takie wersje oferują :(.

Hej, nam właśnie taką zmianę Z500 zrobiło... razem z jakąś inną małą zmianą kosztowało nas to chyba dodatkowe 150 zł. Uzgodniliśmy to z nimi telefonicznie, potem przysłali nam koncepcje z rzutem, zalepaliśmy i dostaliśmy gotową wersję.

aniahubi
06-11-2008, 07:04
Specjalnie dla Ewy :D - ścianka dzielnie pozowała ze wszystkich stron 8) :
widok od strony wykuszu na ścianę łazienkową:
http://lh4.ggpht.com/_5epUv1e8bgg/SRKVXQMcOQI/AAAAAAAACBw/WanTYfAzNkk/s400/IMG_7272.JPG
widok z kuchni na salon
http://lh5.ggpht.com/_5epUv1e8bgg/SRKVhLnehMI/AAAAAAAACCA/yl6xhceKLPk/s400/IMG_7274.JPG
widok z rogu kuchni
http://lh4.ggpht.com/_5epUv1e8bgg/SRKVcO4RdII/AAAAAAAACB4/TeLZqD-M114/s400/IMG_7273.JPG
widok od strony spiżarki
http://lh6.ggpht.com/_5epUv1e8bgg/SRKVlmTJUEI/AAAAAAAACCI/hPTpzWuu_4Y/s400/IMG_7275.JPG

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam.
Mam już okna i bramę, zdjęcia w dzienniku.

slowikowa79
06-11-2008, 08:13
Aniu, Hubercie śliczny domek!! gratulujemy stanu zamkniętego :)
jeśli chodzi o zmiany- to w z500 co nieco się pozmieniało- " na plus"- projekt dostaniemy w ciągu 5 dni, no i " na minus"- nie wykonują żadnych poprawek- wszystko trzeba robić u własnego architekta.
Problem w naszym mieście jest taki że nie ma tutaj wielu dobrych architektów. Nasza architektka bardzo sympatyczna i pomocna w doradzaniu niechętnie patrzy na wykonanie tych poprawek :( Na razie jesteśmy optymistami i wierzymy że wszystko uda się pozytywnie rozwiązać.

ewa__b
06-11-2008, 12:16
Aneczko bardzo dziekuję, twoja pomoc jest bezcenna.
Slowikowa79, otrzymałaś maila? Jeszcze lepiej byłoby spotkac sie w sobotę, bo w pn. będę w pracy.

aniahubi
06-11-2008, 19:30
Aneczko bardzo dziekuję, twoja pomoc jest bezcenna.
Polecam się na przyszłość :D
Pokaż jakieś zdjęcia z postępów budowy.

ewa__b
07-11-2008, 21:40
Ufff, wiecha za nami, pięknie to wszystko wygląda (bynajmniej nam się podoba) Nie ma kiedy pstryknąć zdjęć, cały czas noc. Jutro postaram się jakieś newsy z budowy wkleić. Pytałam cieśli o lukarny, czy wszystko było ok, okazało się, że sami zauważyli brak słupków już na samym początku i dorzucili je do wykazu drewna, więc wszystko poszło dobrze.

aniahubi
09-11-2008, 22:19
Ewa, to dobrze, że na porządnych cieśli trafiłaś - przy naszym projekcie to niestety podstawa. Jaki kolor dachówki kładziesz?
Dawaj zdjęcia :D

ewa__b
11-11-2008, 22:49
Poniżej link do aktualnych zdjęć. Mężu z teściem zajmują się teraz malowaniem krokwi i nadbitki, może do końca listopada wejdzie dekarz, tylko coś z tą pogodą ma się zmienić brrr,. Byle folią chociaż jak najszybciej pokryć, żeby nie lało się do środka i do piwnicy, bo nie mogę na to patrzeć.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/eef27dd01ca9ef27.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/421861fbab304340.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/05ef8ca3e5ccc23f.html[/img]

Ania, odnośnie dachówki to będzie antracyt, się właśnie wybiera. Jak już ostatecznie zdecydujemy, to oczywiście doniosę. Trudniejszy wybór z oknami, chyba jednak drewniane, najgorzej, że nie ma czasu zeby pojechać je zobaczyć, bo fabryka gdzieś pod Lesznem, a przydałoby się przed zakupem :-?

slowikowa79
12-11-2008, 10:03
hej! no więc proszę o użycie wyobraźni- tutaj, w miejscu krzewów stanie z28 GL :D
Słowem, oto, co można uzyskać w ciągu roku, przy aktywnym nawożeniu sąsiadów (trawy z koszonych trawników, odpadki organiczne)- działka jest środkowa, jako jedyna nie zabudowana jeszcze, po prawej i lewej stronie ładnie zagospodarowane posesje:) Wiemy już że pozostawimy brzozę, która tam znalazła sobie grunt- reszta "out" :)
http://images50.fotosik.pl/29/8a79e1003cc84d5f.jpg (www.fotosik.pl)

aniahubi
12-11-2008, 18:36
Ewa ale fajnie twój domek już się prezentuje. Bardzo mi się podoba to zadaszenie tarasu, szkoda że tak nie zrobiliśmy. Jak w końcu zdecydowałaś ze ścianką w kuchni?
Dlaczego narzekasz na pogodę? U nas ciągle sucho....czasem nawet ciepło i słonecznie :oops:
Słowikowa79 - moja działka po roku wygląda chyba jeszcze gorzej :( Co prawda teraz już jest częściowo odchwaszczona, ale jeszcze ogrom roboty przede mną. Zwłaszcza że jest sporo chrzanu, pokrzywy i melisy, które mają okrutnie rozległe systemy korzeniowe i ciężko będzie się ich pozbyć. Ale twoja działka wygląda na bardzo ładną - jakiej jest wielkości?

slowikowa79
13-11-2008, 06:43
Aniuhubi działka ma 1500m kw. czyli tak akurat dla nas i psa (którego obiecaliśmy synkowi)
Co do "zawartości"- to niestety nie mam takich pięknych dyń, jak Ty miałaś :D A jeśli chodzi o domek Ewy to rzeczywiście wygląda rewelacyjnie!!! dziękujemy przy okazji za możliwość zobaczenia go w realu

aniahubi
13-11-2008, 17:21
To widzę, że miniony weekend minął pod znakiem spotkań budujących Z28 :D U mnie claris z mężem była :D Może w przyszłym roku jakiś zlot urządzić?
Na mojej działce sąsiedzi mieli cały ogród, więc ostało się parę dyń, kabaczków, ostatnio znalazłam wśród chwastów koper i cebulę :o A, i truskawki są - całe poletko - co prawda na drodze, ale mogę sobie przesadzić (na wiosnę). Było dużo więcej "skarbów" ale sąsiedzi wszystko przesadzili na swoją działkę :evil: - zresztą już po tym jak ją kupiliśmy.
Za to ostało się piękne poletko z konwaliami, które uwielbiam.
Mam też nadzieję, że od innej sąsiadki bez (lilak) jakoś do mnie przejdzie (rośnie b. blisko płotu) :oops:

ewa__b
13-11-2008, 18:21
Żebyś wiedziała Ania, dokładnie to samo powiedziałam dzisiaj do męża, że jak uda nam się dobrnąć szczęśliwie do końca, fajnie byłoby się spotkać. Cieszę się, że nas przybywa, a terenowe wycieczki pozwalają utwierdzić się, co do słuszności wyboru.
Zdecydowałam się jednak pociągnąć ściankę do słupa, od kiedy koleżanka wynalazła takie oto cudo (bynajmniej mnie się podoba :P)

http://images34.fotosik.pl/398/46583f088d8d2436.jpg
Na ścianie plecami do łazienki staną wtedy słupki: lodówka, piekarnik. Dzisiaj właśnie ekipa pociągnęła ściankę dalej, ale jeszcze tego nie widziałam i mam nadzięję, że nie będę żałowała.
Nasza kuchnia idealnie nadaje się do takiego ustawienia mebli. Mam nadzieję, że Emalia1 nie będzie miała mi za złe, że przywołuję jej zdjęcia.
Slowikowa79, działeczka pięknie wygląda w tej zieleni, nie traćcie cennego zimowego czasu na adaptację projektu i niezbędną papierologię.
Ania, ile dawałaś punktów do odkurzacza? 1 wystarczył czy dwa na każdym piętrze?

ewa__b
13-11-2008, 18:35
Oj przesadziłam z wielkością tego zdjęcia :oops:

aniahubi
13-11-2008, 19:26
Oj przesadziłam z wielkością tego zdjęcia :oops:
Warto było :D
To jest dla mnie kuchnia marzeń, niestety moja połówka kategorycznie odrzuca taką koncepcję :evil:

A ścianę między salonem a korytarzem zostawiłaś?


Żebyś wiedziała Ania, dokładnie to samo powiedziałam dzisiaj do męża, że jak uda nam się dobrnąć szczęśliwie do końca, fajnie byłoby się spotkać. Cieszę się, że nas przybywa, a terenowe wycieczki pozwalają utwierdzić się, co do słuszności wyboru.

Miło mi, że nie tylko ja mam takie pomysły :D - jak się znowu ociepli, to koniecznie jakiś grill trzeba będzie uskutecznić.

ewa__b
13-11-2008, 20:51
U mnie małżowinek też chciał ingerować w kuchnię :-? ; ale myślę że się dogadaliśmy, są części domu, w których ja będę rządzić i tam mnie się należy ostateczny głos; a są obszary, gdzie jego spojrzenie będzie bardziej na miejscu.
Ta kuchnia to naprawdę dla mnie marzenie, będę teraz szukała, gdzie można podobną wykonać. Odnośnie ścianki, u nas jest tylko taka metrowa, którą stanowią 2 kominy, reszta otwarta, pstryknę zdjęcia, jak mi się uda znowu zawitać na budowę za dnia.

aniahubi
14-11-2008, 16:34
U nas jest tak, że większość rzeczy ustalamy wspólnie, jak się nie zgadzamy to któreś odpuszcza :roll:
Jak czegoś ewidentnie nie akceptujemy oboje, to zmieniamy koncepcję. Zobaczymy jak nam będzie szło przy wyborze wykończenia. Mi się marzą gdzie niegdzie tapety, tynki strukturalne, a małżonek ich nie toleruje. Może go przekonam - mam jeszcze trochę czasu :D

Równocześnie piszę tu i bawię się z Bartkiem - lat 4 (on jest lekarzem, ja przychodzę do niego z moimi dziećmi), właśnie padło pytanie:
Na co Pani dziecko jest zachorobione? :o :o :o

Idę wrzucić jakieś zdjęcia pajęczyn :D

ewa__b
14-11-2008, 19:47
Dzisiaj przyjeżdżam z mężem na budowę a tam szok...pozamiatane, poukładane :o . Miłe zaskoczenie, widać było całą przestrzeń. Dół - rewelacja, ścianka w kuchni też całkiem fajnie wygląda (niestety było ciemno, żeby pstyknąć zdjęcia). Na górze jest już łazienka, nasza sypialnia, jutro będą się robiły pokoiki dzieci. Chciałabym, aby miały pokoje nie do końca oddzielone, jakiś otwór, czy cóś, bo Dawidek (5 lat) zapowiada, że i tak nie będzie sam spał. Szukam inspiracji.
Ania, synek dobrze rokuje. Lekarz interesujący się losem pacjenta to skarb :D

slowikowa79
14-11-2008, 19:47
ojej te "zloty " to chyba nagminny pomysł :) my także zastanawialiśmy się, czy w przyszłym roku uda nam się urządzić jakąś wspólną parapetówkę :D
Ewo kuchnia cudowna! trzymam kciuki za poszukiwania wykonawcy!

Aniu u nas też większość rzeczy ustalamy wspólnie, a jak się nie zgadzamy, to ... mąż odpuszcza :) :wink: ale generalnie u nas daleko jeszcze do wyboru koloru ścian czy płytek- na razie czekamy na przesyłkę z projektem

M & M KOMARZEWO
14-11-2008, 20:33
Witamy.
Po długim oczekiwaniu 6 Października otrzymaliśmy POZWOLENIE NA BUDOWĘ" :D HURA, HURA, HURA ......
Tak wyglądała nasza działka przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac.
Teraz postaramy się wkleić zdjęcie - ciekawe czy będzie widoczne.

HELP JAK SIĘ WKLEJA ZDJĘCIA? Jak to wykonać z poziomu folderu na dysku lub z poziomu Picasa?

M & M

aniahubi
14-11-2008, 21:37
Po długim oczekiwaniu 6 Października otrzymaliśmy POZWOLENIE NA BUDOWĘ" HURA, HURA, HURA ......
GRATULACJE :D :D :D
Właśnie miałam do was pisać jak idzie papierkologia - a tu taki news :D
Zdjęcia musisz wrzucić najpierw na picasa albo fotosik itp.
Potem piszesz posta, klikasz IMG, ze zdjęcia bierzesz link (na picasie opisany jako umieść obraz na stronie) i wklejasz. TERAZ WAŻNE - musisz okroić to co ci się wklei tak, aby na końcu było .jpg (a zaczynało się od najbliższego http) i od razu bez żadnych spacji klikasz drugi raz IMG
Przykład:
Z picasa kopiujesz taki link:
<table style="width:auto;"><tr><td>http://lh6.ggpht.com/_5epUv1e8bgg/SR2qdlgy_8I/AAAAAAAACG0/4kwAG7fGlpw/s400/IMG_7375.JPG (http://picasaweb.google.pl/lh/photo/0-k9cXl4GLDKdr_Nj176KA?authkey=tMxQ4yxsAIU)</td></tr><tr><td style="font-family:arial,sans-serif; font-size:11px; text-align:right">Od Budowa (http://picasaweb.google.pl/hubik500/Budowa?authkey=tMxQ4yxsAIU)</td></tr></table>

i skracasz go do:
http://lh6.ggpht.com/_5epUv1e8bgg/SR2qdlgy_8I/AAAAAAAACG0/4kwAG7fGlpw/s400/IMG_7375.JPG

Jak usuniesz spacje przy img to wyświetli się obrazek (widok na garaż sąsiada, jedna z najładniejszych elewacji) :D :
http://lh6.ggpht.com/_5epUv1e8bgg/SR2qdlgy_8I/AAAAAAAACG0/4kwAG7fGlpw/s400/IMG_7375.JPG

POWODZENIA

ewa__b
15-11-2008, 10:23
M&M Gratuluję PNB. Czekamy na relację.

M & M KOMARZEWO
15-11-2008, 20:38
Witam.
Dzięki za podpowiedź jak wleić zdjęcia. Narazie mamy problem z wtyczką do przeglądarki internetowej więc skorzystamy z fotosik'a. na sprawdzenie zdjęcie naszej działki przed wykonaniem jakichkolwiek prac.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d126856a2888f2c6.html

M & M KOMARZEWO
15-11-2008, 20:44
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d126856a2888f2c6.html

M & M KOMARZEWO
15-11-2008, 21:40
Kurcze trzecie podejście i idę spać. Jeżeli będzie widać zdjęcie to jest to nasza działeczka przed rozpoczęciem prac. To wklejanie mnie dobiło. Myślę że ważna informacja dla nie wtajemniczonych -zdjęcia najpierw trzeba opublikować w internecie! Następne niebawem. Chyba założymy dziennik Ciekawe jak?
http://lh5.ggpht.com/_rHI9m9NCKOc/SR8902EmlcI/AAAAAAAAABk/kVd7UPqYf2A/s800/Fundamenty%20080.jpg
Pozdro M & M

M & M KOMARZEWO
15-11-2008, 22:19
Ooo jest! To jeszcze może jedno.

http://lh5.ggpht.com/_rHI9m9NCKOc/SR9DL8Im3NI/AAAAAAAAACg/WFoGiX6l9-0/s400/Fundamenty%20061.jpg

A jeszcze wcześniej takie chaszcze tu rosły. Kosiłem kosą, ale jestem dumny. Będzie co wspominać.

http://lh4.ggpht.com/_rHI9m9NCKOc/SR9GLk6m5PI/AAAAAAAAADw/avlNTM1MJMI/s800/Fundamenty%20015.jpg

Humus ściągnięty przed 1 listopada. Następne zdjęcia będziemy wklejać do Dziennika Budowy.
Pozdrawiamy M & M

aniahubi
19-11-2008, 20:21
Brawo, zdjęcia już umiesz wklejać :D
Czekam z niecierpliwością na dziennik budowy.
Jaki plan działania na zimę? Same fundamenty, czy murujecie na ile pogoda pozwoli?

M & M KOMARZEWO
21-11-2008, 19:58
Witam Wszystkich.
Robimy przerwę na zimę. Chcemy zostawić fundamenty zasypane piaskiem. Resztę prac planujemy na 2 polowe przyszlego roku.
Dziennik B zalożymy po moim powrocie na koniec miesiąca.
Pozdrawiam
M & M

claris
26-11-2008, 21:56
Mały kroczek do przodu... architekt dzwoniła, że ma dla nas komplet papierów :) do odbioru w poniedziałek. Zostanie nam jeszcze pisemko do konserwatora zabytków i składamy papiery o pozwolenie na budowę. A potem... cóż, zobaczymy, wszechobecny kryzys być może zweryfikuje nasze plany.

slowikowa79
27-11-2008, 07:10
a u nas lekka załamka- po 10 dniach a nie 7 (jak oferowano) dostaliśmy... e- mail z rysunkami pdf i pytaniem, czy to ten z28, który zamawialiśmy...ech a kiedy będzie projekt? :evil:

ewa__b
27-11-2008, 15:49
Trzymam za was kciuki. Aura w sam raz do załatwiania papierków.
Claris, którą wersję projektu budujecie i jakie zmiany wprowadzacie?

claris
27-11-2008, 19:04
Trzymam za was kciuki. Aura w sam raz do załatwiania papierków.
Claris, którą wersję projektu budujecie i jakie zmiany wprowadzacie?

Mamy wersje Z28 GL2 (taką jak Ania i Hubert).

tu jest zmieniona góra (http://republika.pl/claris/domek/gora_przerobiona_s.jpg)

a tu zmiany na dole (http://republika.pl/claris/domek/dol_przerobiony1.jpg)

aniahubi
30-11-2008, 13:28
a u nas lekka załamka- po 10 dniach a nie 7 (jak oferowano) dostaliśmy... e- mail z rysunkami pdf i pytaniem, czy to ten z28, który zamawialiśmy...ech a kiedy będzie projekt? :evil:
Jak im potwierdzisz, że to dobra wersja, to już powinno być szybko. Przynajmniej u nas tak było - tyle że my czekaliśmy chyba miesiąc na ten plik pdf :evil:

U nas piękna pogoda +10 stopni, pierwsza część tynków już schnie, w poniedziałek dalej będą działać. Właśnie mój mąż dwonił, że uszkodzili nam bramę garażową :evil: Chyba tynkarze nie polubią poniedziałków :roll:

claris, gratuluję kolejnego kroku w kierunku PnB. Niech teraz to będzie sprit, żebyś do wiosny zdążyła :D

A w ogóle to zauważyłam, że jak nie odpiszę na nowego posta, to potem (chyba za karę) kolejnych powiadomień nie dostaję :evil: Też tak macie?

ewa__b
02-12-2008, 08:38
claris, wygodne gniazdko na górze wam wyszło. Kolega namawiał nas abysmy zrobili sobie wejście do łazienki z sypialni, ale jednak zdecydowaliśmy sie żeby na tej ścianie dać szafy. Pozostaje więc jedna łazienka z jednym wejściem. Domek jest naprawdę przestronny i wygodny.

M & M KOMARZEWO
03-12-2008, 22:39
Witam Wszystkich
Właśnie Podchodzimy do założenia Dziennika Budowy. Ciekawe czy uda się beż większych trudności? Jeżeli tak niebawem będzie więcej wpisów.
Pozdrawiamy.
M & M

Dziennik Marzeny i Mariusza (http://forum.muratordom.pl/post2911390.htm#2911390)
Komentarze (http://forum.muratordom.pl/post2914156.htm#2914156)

aniahubi
05-12-2008, 16:17
M&M - Do dziennika zajrzałam :D

Ewa_b - jak się miewa dach? Już gotowy? Pochwal się postępami :D

ewa__b
06-12-2008, 23:56
Dodałam kilka zdjęć na fotosiku. Dekarz wchodzi dopiero w pn., ale mamy już kominy, dachówka czeka w hurtowni no i taras wreszcie skończony. Teraz aby pogoda nie pokrzyżowała planów i aby jak najszybciej przykryć dach.

M&M, fajnie, że udało się wam zacząć jeszcze w tym roku. Wiosną zawsze to już jeden etap będzie już za wami, a może zima będzie łagodnia i w ogóle nie bedzie przerwy...(?) Powodzenia.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/49ca325019222ae0.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4f6cebb72dda0750.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/958d0f604e8183d1.html

aniahubi
07-12-2008, 21:30
Ewa, coraz fajniej dom się prezentuje. Widzę że dodałaś okna w pokoju nad wykuszem - kosztem mniejszych drzwi balkonowych. To drugie okienko od jakiego pomieszczenia będzie, bo chyba nie od garderoby?
Coś sporo tych zmian na górze masz :D Ściankę kolankową też podnosiłaś?
Dach nad tarasem - rewelka, cały czas nie mogę przeboleć, że nie zrobiłaś go ZANIM robiłam swój dach :D Wtedy bym skopiowała :oops:

ewa__b
08-12-2008, 06:35
Ania mam nadzieję, że kiedys wypijemy lampeczkę wina na tym tarasie :wink:
Odnosnie góry, to drugie okienko jest w naszej sypialni. Zrezygnowalismy w tym miejscu z garderoby na rzecz zabudowy na przeciwległej ścianie, pomiedzy łazienką, a sypialnią. Zyskalismy doświetlenie pokoju od zachodu i zabudowę na pełnej wysokościu pokoju, bo w oryginale byłyby skosy.
Ścianka kolankowa wyższa tylko o 15 cm wieńca, który zdecydowalismy się wylać, bo w projekcie tak nie do końca jest jasne czy on ma byc czy nie.
Ania, napisz proszę, jak ,macie rozwiązaną wentylację kanalizacji??

aniahubi
08-12-2008, 18:09
Ania mam nadzieję, że kiedys wypijemy lampeczkę wina na tym tarasie :wink:
Z przyjemnością 8) Trzymam cię za słowo :D


Ania, napisz proszę, jak macie rozwiązaną wentylację kanalizacji??
U nas będą 2 odpowietrzenia - jedno z górnej łazienki, drugie z pralni, która jest nad garażem. Póki co mamy tylko jeden kominek wentylacyjny, bo Koramic ma jakieś problemy :roll:

ewa__b
14-12-2008, 16:30
Oto nasza dachówka, na razie c.d łacenia dachu, no i rynny się pojawiają

http://images31.fotosik.pl/419/1203d5a812e61aa0med.jpg

http://images31.fotosik.pl/419/054936446c7fc60bmed.jpg

http://images48.fotosik.pl/40/0b60b8b2dc851acfmed.jpg

aniahubi
15-12-2008, 12:06
No ślicznie, Ewa, ślicznie :) Już coraz bardziej dom przypomina :wink:

ewa__b
15-12-2008, 17:32
Gonię Cię, Aniu, gonię i co ... tylko zadyszki dostałam, ale nic to :D Nie mogę doczekać się dachu.

aniahubi
15-12-2008, 19:33
Gonię Cię, Aniu, gonię i co ... tylko zadyszki dostałam
:D :D :D

Też masz całkiem niezłe tempo, nas teraz posadzki przystopują - miesiąc schnięcia, a potem jeszcze wygrzewanie podłogówki :roll: W międzyczasie postawimy kominek, ale z ociepleniem poddasza będzie trzeba trochę poczekać....

M & M KOMARZEWO
30-12-2008, 21:14
Witamy wszystkich.
Mamy właśnie przerwę na zimę, ale już zastanawiamy się nad kupnem pustaków POROTHERM Wienerberger'a. Czy ktoś wie ile potrzeba pustaków na Z28 z garażem jednostanowiskowym ???
Pozdro
M & M :roll:

Dziennik Marzeny i Mariusza (http://forum.muratordom.pl/post2911390.htm#2911390)
Komentarze (http://forum.muratordom.pl/post2914156.htm#2914156)

aniahubi
03-01-2009, 18:42
Witamy wszystkich.
Mamy właśnie przerwę na zimę, ale już zastanawiamy się nad kupnem pustaków POROTHERM Wienerberger'a. Czy ktoś wie ile potrzeba pustaków na Z28 z garażem jednostanowiskowym ???
Pozdro
M & M :roll:

Witajcie w Nowy Roku :D
U mnie co prawda garaż dwustanowiskowy, ale wykonawca wyliczyl 230 m2 porothermu 25 cm na ściany nośne i 150 m2 porothermu 11,5 cm na ścianki działowe. Może da Wam to jakieś pojęcie o ilości. W kosztorysie na stronie Z500 jest ilość na dom bez garażu - może jakoś wypośrodkujecie :roll:

Vyper
04-01-2009, 20:56
Pozdrawiam noworocznie wszystkich miłośników z28, do których my z mężem też się zaliczamy :). Musimy jednak uzbroić się w cierpliwość...dopiero czekamy na WZ, zreszta już po raz drugi :evil:
Na razie męczę projekt w programach do aranżacji wnętrz, żeby mieć jak najbardziej sprecyzowaną wizję, gdy w końcu pozwalą nam przystąpić do budowy :roll: . Dziś na tapecie była kuchnia :). Poćzątkowo myśleliśmy o zamkniętej, ale..poprzesuwalam meble i stwierdziłam, że warto by ją lekko otworzyć na jadalnię. Bardzo podobają mi się białe, przeszklone przusuwane drzwi. Np takie jak te:
http://lh4.ggpht.com/_yszO4dnbLfA/SWEgFgmQmGI/AAAAAAAAAMA/W2gb5Jvvx3I/biale%20drzwi.jpg
http://lh6.ggpht.com/_yszO4dnbLfA/SWEgGHYw0qI/AAAAAAAAAMI/o0eQ2VbzpPc/biale%20drzwi1.jpg
W spiżarni chcielibysmy zrezygnować z okna, a w kuchni zostawic tylko jedno duze:
http://lh3.ggpht.com/_yszO4dnbLfA/SWEcdFl53rI/AAAAAAAAAL4/q0MfgIfsMBk/salon%20i%20kuchnia_2.jpg
i druga wersja
http://lh3.ggpht.com/_yszO4dnbLfA/SWEcXpl3fCI/AAAAAAAAALw/TEi_M-GxuyI/kuchnia1.jpg

Jesli widzicie jakies bledy w tych aranzacjach - to będę wdzięczna za uwagi. Nie mam jeszcze doswiadczenia :oops:

ewa__b
06-01-2009, 09:33
Witajcie po dłuzszej przerwie.
Wszystkim obecnym na forum życzę realizacji marzeń w 2009 r., siły i wytrwałości.

Vyper, nie wiem dlaczego nie widzę zdjęć, czy to tylko u mnie?

U nas dopiero kończą dach, jak uda mi się zajechac na budowę za dnia to wkleję zdjęcia.

Pozdrawiam

ewa__b
06-01-2009, 09:41
M & M KOMARZEWO zostało nam trochę porothermu 25, 36 i 11,5 (ktoś się machnął z obliczeniami :evil: ), jak byscie byli zainteresowani, to napiszcie, wtedy policzę ile konkretnie jest.

Vyper
06-01-2009, 19:53
Vyper, nie wiem dlaczego nie widzę zdjęć, czy to tylko u mnie?


dziwna sprawa z tymi zdjeciami - raz sa widoczne, a raz krzyżyki...:( Z serwera nie usuwałam, cały czas wiszą.
Tu drzwi, o których pisałam - chcialabym takie między jadalnia a kuchnia:
http://lh4.ggpht.com/_yszO4dnbLfA/SWEgFgmQmGI/AAAAAAAAAMA/W2gb5Jvvx3I/s800/biale%20drzwi.jpg
http://lh6.ggpht.com/_yszO4dnbLfA/SWEgGHYw0qI/AAAAAAAAAMI/o0eQ2VbzpPc/s800/biale%20drzwi1.jpg
a tu plan kuchni
wariant 1:
http://lh3.ggpht.com/_yszO4dnbLfA/SWEcdFl53rI/AAAAAAAAAL4/q0MfgIfsMBk/s800/salon%20i%20kuchnia_2.jpg
i wariant 2:
http://lh3.ggpht.com/_yszO4dnbLfA/SWEcXpl3fCI/AAAAAAAAALw/TEi_M-GxuyI/s800/kuchnia1.jpg
pozdrawiam :)

ewa__b
06-01-2009, 21:13
Dzisiejsze zdjęcia:
http://images42.fotosik.pl/46/a677be718655a966med.jpg

http://images47.fotosik.pl/46/ec9aaf3480f01adfmed.jpg

Vyper, drzwi bardzo praktyczne, widziałam takie rozwiązanie kiedyś u znajomej i bardzo mi się podobało. Jeżeli decydujecie się na zamknięcie kuchni, to jest to fajna alternatywa. U nas akurat chcieliśmy otworzyć kuchnię na salon, a oddzielić ewentualnie podwyższoną od str. salony wyspą.

Odnośnie likwidacji okna w kuchni i spiżarce miałabym tu pewne obawy. O ile w kuchni, to małe okno wydaje się zbędne, o tyle w spiżarce, jak najbardziej pożądane. Ale oczywiście nie da się zrezygnować z jednego, a pozostawić drugie ze względu na elewację. Znowu, bez tych okienek elewacja chyba straci trochę na wyglądzie, ale oczywiście to rzecz gustu.

Odnośnie ustawienia mebli w kuchni, stawiałabym na wersję z trzema słupkami obok siebie, bez ustawiania "wież" przy wejściu. Widzę, że bronisz się przed zlewozmywakiem pod oknem
Pozdrawiam

M & M KOMARZEWO
07-01-2009, 20:17
M & M KOMARZEWO zostało nam trochę porothermu 25, 36 i 11,5 (ktoś się machnął z obliczeniami :evil: ), jak byscie byli zainteresowani, to napiszcie, wtedy policzę ile konkretnie jest.

Witam Serdecznie. Fajnie że możecie nam odstąpić, ale wybieramy dostawcę na całość w niskiej cenie z transportem i rozładunkiem gratis. Wiem że z wyliczeń metrów kwadratowych można się pomylić, wiec chciałem policzyć ze zdjęcia, ale albo małe, albo duże ale duży kąt z boku gdzie się zamazuje ilość pustaków, albo też ściana na zdjęciu nie jest w całości. A może możecie napisać ile palet wyszło pustaka 25 i ile 36 na środek, bo znajomym też zostało 6 palet. Zastanawiamy się też nad bramą garażową. Interesuje nas Segmentowa. Jakiego tu producenta wybrać? :roll:
M & M
Dziennik Marzeny i Mariusza (http://forum.muratordom.pl/post2911390.htm#2911390)
Komentarze (http://forum.muratordom.pl/post2914156.htm#2914156)

Vyper
07-01-2009, 20:22
Zawsze wyczekuję z niecierpliwością nowych zdjęć na forum :). Pewnie jeszcze pamiętasz jak przyjemnie jest patrzeć na postępy w budowie innych czekając na własne WZ. Ech..kiedy my się doczekamy dachu nad głową ;). Ty już masz :D gratuluję! Twoją galerię na fotosiku mam w ulubionych. Bardzo fajny pomysł z tym tarasem, uważam że świetnie wpasował się w projekt. Mój mąż niestety nie chce tarasu na stałe, pewnie będziemy mieli sporą markizę.

Co do kuchni - ciekawa jestem czy już zdecydowaliście się na ustawienie mebli? Piszesz, że wysokie słupki chcesz umieścić na ścianie od łazienki, ale nie robiłaś jeszcze wizualizacji, prawda? Oglądałam na forum Twoje wariany, ale chyba żaden nie był ostatecznym. Jak będziesz miała projekt -koniecznie podziel się zdjęciami :D
Korzystając z urlopu świąteczno-noworocznego zrobiłam co najmniej 20 wizualizacji, przejrzałam dokładnie wszystkie przez Was proponowane, przeorałam wątek -pochwalcie się swoimi kuchniami i uff..te dwie, które pokazałam na forum są jakimś tam kompromisem, który na chwilę obecną jestem stanie zaakceptować :D
Doszłam do następujących wniosków:


1. Nie chciałabym mieć zupełnie otwartej kuchni, początkowo myślałam o zamkniętej, ale teraz zdecydowanie wolę mieć dwa wejścia - jedno z korytarza, drugie z jadalni. Z jadalni - głównie ze względów estetycznych, dom wydaje się przestronniejszy, przy gościach też jest to wygodne rozwiązanie. Wejście z korytarza - tak jak pisała Aniahubi - ze względu na zakupy. Na co dzień te drzwi wydają się praktycznym rozwiązaniem. Tak sobie też pomyślałam, że może kiedyś jak dzieci będą już podlotkami niechętnie obcującymi z dorosłymi, a my z mężem będziemy ucztować ze znajomymi w jadalni - to fajnie, żeby do kuchni było też wejście takie mniej oficjalne, przez które każdy niezauważony będzie mógł tam się dostać ;). Może argument trochę śmieszny i bezsensowny, ale tak czy inaczej, chciałabym mieć wejście do kuchni nie tylko z salonu, ale też z korytarza.
2. Tworząc projekty zaczęłam tradycyjnie od ustawienia stołu pod oknem, a szafek na przeciwległych ścianach. Po chwili zastanowienia stwierdziłam jednak, że muszę zerwać ze starymi przyzwyczajeniami. Stół pod oknem kojarzy mi się z domem moich rodziców i teściów i ciągłymi, zresztą słusznymi uwagami - nie siadaj pod oknem, bo Cię przewieje :D. Oczywiście jeśli się ma dwa okna, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pod jednym postawić stół i mieć piękny widok na ogród. Jeśli się ma tylko jedno okno - sprawa wygląda gorzej, bo wiadomo - okno w kuchni jest ciągle otwarte, nawet zimą - przynajmniej u mnie :roll: . Stół w z daleka od okna wydaje mi się więc dużo lepszym rozwiązaniem.
3. Jak slusznie Ewo_b zauważyłaś - uciekam też ze zlewem od okna :oops: Przyczyna ta sama - przy zlewie spędzam w kuchni sporo czasu, chociaż pewnie zmywarka wiele zmieni ;). Na pewno nie chciałabym mieć ani zlewu ani kuchenki na ścianie przeciwległej do okna, bo wtedy zupełnie nie wykorzystuję światła dziennego. Stoję plecami do okna i bez światła pod szafkami nawet w dzień się nie obejdzie. Jeśli chodzi o zlew, to najbardziej chciałabym, żeby był obok okna, ale jeśli się nie da inaczej, to zlew pod oknem jest rozwiązaniem z zaakceptowaniem którego na pewno nie będę miała problemu :D Czytałam też na wątku: Czego w urzadzaniu domu nie zrobilibyscie ponownie?, że niektórzy żałują zlewu pod oknem, bo: okno ciągle zachlapane i ciężko się otwiera. W to akurat nie do końca wierzę ;) wiadomo, że w kuchni ciągle się coś brudzi, ale to chyba normalne ;), w końcu to nie muzeum.
Poza tym - mojemu mężowi nie podoba się pomysł ze zlewem pod oknem, gdyż twierdzi, że sąsiedzi będą go oglądać jak gary zmywa :lol: ha, ha, ha -nieźle to wykombinował - wiadomo, że nikt go z drogi nie zobaczy ;). Tak czy inaczej jego uwagi muszą uwzględniać :D. Na szczęście nie ma ich zbyt wiele. Już się umówiliśmy, że w urządzaniu domu, decydujący głos mam ja :D
4. Blaty -najchętniej zachowałabym ciąg: lodówka - blat - zlew - blat -kuchenka -blat. Można wygodnie wszystko na bok odkładać. Teraz mam kuchenkę i zlew po drugiej stronie blatu roboczego i oczywiście przenoszę wszystko ze zlewu nad podłogą, która wiecznie jest zachlapana. Brrr :x kiepskie rozwiązanie.
5. Piekarnik - zdecydowane NIE dla piekarników pod płytą elektryczną. Chcę mieć piekarnik, do którego nie będę musiała się schylać.

Ale się rozpisałam. Wybaczcie proszę, ale jestem nowa na forum, więc mam sporą potrzebę wywnętrzniania się ;).
Ewo_b - co do okna w spiżarce- nie mam w tym temacie żadnego doświadczenia, ale powiem szczerze, że wydało mi się zupełnie niepotrzebne. Czytałam tylko gdzieś, że spiżarnia nie powinna być od strony południowej ze względu na utrzymanie możliwie niskiej temp (che, che - u nas akurat będzie od pd), wiec tym bardziej słuszne mi się wydało zlikwidowanie tego okna. Zamontujemy jakiś czujnik, światło będzie się zapalało po otwarciu drzwi i już :)Z Mojego punktu widzenia - okno może być lub nie, w końcu taka spiżarka to nie lodówka, jeśli się tam mięsa na półkach trzymać nie będzie ;), to okno śmiało może być nawet od południa i nic się nie popsuje, zwłaszcza jeśli w tej spiżarce będzie się trzymać nie konserwy tylko np. parowar i garnki ;). Ja tę spiżarnię będę traktować jako pomieszczenie gdzie coś mogę schować, niekoniecznie żywność.

Zamierzamy z tych dwóch mniejszych okien zrezygnować, bo wydaje mi się że w niczym nie pomagają, a gdy ich nie będzie - łatwiej rozmieszczę meble w kuchni oraz przesunę ściankę w spiżarni zrównując ją ze ścianą łazienki.
Co do elewacji - oczywiście jest to kwestia gustu, ale tu zgadzam się z Tobą w 100%, że będzie ona bez tych okien wyglądała fatalnie :D. Trzeba by było ten temat umówić z jakimś specem, który by coś doradził - może dałoby się jakoś zagrać kolorem, kamieniem elewacyjnym, żeby jakoś się to jednak ładnie prezentowało. Coś słyszałam, o możliwości zrobienia tzw "ślepych okien", ale nie sądzę, żeby to akurat w tym przypadku zagrało.
Coś takiego np.:
http://lh5.ggpht.com/_yszO4dnbLfA/SWUKUcya4WI/AAAAAAAAANY/-UV3HDdhHaI/s800/P1010019.JPG

Na chwilę obecną mamy jednak inny szalony pomysł zrobienia z z28 domu piętrowego! Mam nadzieję, że mnie nie wypiszecie z tego wątku za takie pomysły :oops: . To są tylko wszystko rozważania, nie mamy w końcu jeszcze WZ i nie wiemy czy pozwoliliby na pietrówkę, ale jeśli tak - to chyba byśmy się zdecydowali wyprostowanie tego dachu. Aż się boję co pomyślicie. Narysowałam sobie przednia elewacje i calkiem mi się podoba, brak okna w spiżarce i kuchni -moim zdaniem nie szpeci. Zobaczcie i oceńcue sami :)

http://lh6.ggpht.com/_yszO4dnbLfA/SWUKXdfPffI/AAAAAAAAANg/jrm27FXCPag/s800/PIETROWY.jpg


Pozdrawiam wsyzstkich. Wiem, że zima i postępy niewielkie, ale piszcie - choćby o tym jak zamierzacie urządzić Wasze wnętrza :)

ewa__b
07-01-2009, 22:20
No Vyper, zaszalałaś. Jakby ktoś zapytał, co to za projekt nigdy nie domyśliłabym się że to Z28. Nie wiem, czym się sugerujecie chcąc wyprostować dach, ale jedno co mogę powiedzieć, dom ma bardzo przyjemną, praktyczną i przestrzenną górę - wiele osób to potwierdziło.

Aranżacje-wspaniałe zajęcie dla kobiety, wcale się nie dziwię, że już ustawiasz meble, w końcu to dom dla siebie i trzeba mu poświęcić trochę czasu, wtedy staje się naprawdę NASZ. Dziel się swoimi pomysłami, może też skorzystam.

Jeśli macie kuchnię od str południowej, to rzeczywiście ta spiżarka może za bardzo się nagrzewać, u nas jest północ. Nie raz widzę na elewacjach zwykłe pergole z kwiatami, które sprytnie pozwalają ukryć "gołą" elewację, na pewno znajdziecie jakiś sposób na zatuszowanie brakujących okien.

Ja nie mam ostatecznej wersji kuchni. Zdecydowałam się jednak po wielu wahaniach, pociągnąć ścianę od łazienki dalej do słupa. Nie ma więc tak blisko z zakupami, ale zyskałam przez to fajne miejsce na wszelkiego rodzaju słupki, które nie będą widoczne z salonu. Już niedługo okaże się jak to wszystko zagra. Życzę radosnej twórczości, nawet nie zdajesz sobie sprawy jak ten czas szybko zleci i niedługo będziesz mierzyła, czy wszystko wam się elegancko zmieści. Pozdrawiam.

Aniuhubi, a jak twoje wnętrza?? wszystko zaprojektowane? Płytki wybrane?

ewa__b
07-01-2009, 22:34
M & M KOMARZEWO mąż sprawdzi notatki, ile tego było. Wspomniał, że 36 poszło 3 palety, z tym, że górę robiliśmy już z 25. Jak sprawdzi to wam napiszę.

slowikowa79
08-01-2009, 07:02
Witajcie po dłuższej przerwie!!
Cierpliwości, fachowców z prawdziwego zdarzenia i grubych portfeli w 2009!!

Otóż u nas w końcu coś ruszyło - po przejściach z z500 i geologiem- wczoraj nasza architektka dostała projekty i " propozycję" zmian i zaczyna działać! oprócz tego, co już kiedyś pisałam- zaproponowała nam jeszcze zmianę wysokości okien z 150 na 160cm, i od razu "rolety wbudowane"- nie wiem co to takiego- ale mąż uważa że fajne/praktyczne itd...no i się zgodziliśmy.
Teraz szukanie ekipy/ kierbuda/ wybór materiałów - czyli same miłe rzeczy:)
Miło się ogląda Wasze postępy na budowach :)

ewa__b
08-01-2009, 13:55
slowikowa79 życzę więc dobrych wyborów i kompetentnych ludzi. Trzymam kciuki

M & M KOMARZEWO
08-01-2009, 16:05
M & M KOMARZEWO mąż sprawdzi notatki, ile tego było. Wspomniał, że 36 poszło 3 palety, z tym, że górę robiliśmy już z 25. Jak sprawdzi to wam napiszę.
Witam Serdecznie. Dzięki za info. Z niecierpliwością czekamy na dokładniejsze info w miarę możliwości oczywiście. Odpowiedzi oczekujemy na stronie naszych komentarzy. Pomyślności. Pa :wink:
M & M
Dziennik Marzeny i Mariusza (http://forum.muratordom.pl/post2911390.htm#2911390)
Komentarze (http://forum.muratordom.pl/post2914156.htm#2914156)

claris
09-01-2009, 10:17
A ja żadnych powiadomień nie dostawałam a tu tyle nowości :/

U nas do przodu :) odrobinę.... dostaliśmy listę zaleceń konserwatorskich w zakresie ochrony zabytków (brawo dla wojewódzkiego konserwatora - pismo złożone 30 grudnia, odpowiedź.. datowana 2 stycznia (dotarła 5go)!). Mamy już też archeologa, z którym w przyszłym tygodniu podpisuję umowę i on już załatwia resztę (zajmie to ok 2 tyg). Wygląda na to, że do końca stycznia powinniśmy złożyć papiery o pozwolenie na budowę.
Póki co zrezygnowałam z wybranej ekipy (1 - na początek marca się nie wyrobimy, a nie możemy blokować innym, 2 - ostatnio opinie o nich się popsuły, 3 - cenowo wydaje mi się teraz, że są drodzy, zwłaszcza po obniżkach w branży). Tak więc luty spędzę na szukaniu wykonawców (ale jakoś specjalnie mnie to nie przeraża :P ).

Gratuluję wszystkim postępów :) dawajcie więcej fotek...

aniahubi
11-01-2009, 21:19
Ja też nie dostawałam powiadomień :evil:
Claris - fajnie, że ruszyło się z papierami - początek budowy zbliża się wielkimi krokami :D
Vyper - szalejesz z tym naszym projektem, oj szalejesz :D Ciekawe jak będzie wyglądała ostateczna wersja w Twoim wykonaniu :D
słowikowa79 - na kiedy przewidujecie start budowy?

U nas mamy chwilową przerwę - czekamy aż mrozy odpuszczą, żeby wylewki zrobić, planuję pod koniec stycznia. Stałam się przez to wielką fanką prognoz pogody :wink: Najpierw patrzę na http://new.meteo.pl prognozę na 48 i 84 godziny, potem na onecie na 5 dni, a na koniec na www.twojapogoda.pl na 16 dni. I w każdy poniedziałek dzwonię do faceta od wylewek i po analizie prognoz pogody umawiamy się na telefon w następny poniedziałek :D

Ech, muszę uzupełnić dziennik. Dwa dni temu napisałam pięknego posta ale explorer mi się zawiesił i wcięło wszystko. Najwyższa pora zrobić drugie podejście :roll:

aniahubi
10-02-2009, 06:57
Czy wszyscy zapadli w sen zimowy ?!! Czy powstaną jakieś Z28 w tym roku? Chwalcie się postępami w papierologii - wiosna idzie, budowy zaraz ruszą :D

Vyper
10-02-2009, 17:46
Z chęcią bym się pochwaliła, ale niestety nie mam czym :(.
6 stycznia złożony wniosek o WZ i czekamy....
Ostatnio trwało to aż 6 miesięcy i powiedzieli - NIE :(
Przepisy sie zmienily,wiec liczymy, że tym razem bedziemy mieli wiecej szczescia. Ale jeśli będą wydawać decyzje w takim tempie jak ostatino - to budowe najwczesniej zaczniemy w wrzesniu. Doł domu mam w kazdym badz razie wirtualnie urzadzony ;). Wydaje mi się, że to już optymalna, a wiec i ostateczna koncepcja :roll:
Pozdrawiam wszystkich czekajacych na wiosne i wznowienie prac :)

claris
10-02-2009, 18:10
My czekamy na zgodę od konserwatora. Ma przyjść pocztą najdalej do końca lutego. Potem składamy papiery o pozwolenie. Trwa tez casting na wykonawcę :)

ewa__b
10-02-2009, 22:01
claris chyba dobry czas na budowanie, oby ten kryzys pomógł Wam uzyskać lepsze ceny.
Vyper ustalona już osateczna koncepcja budynku? podnosicie górę?

Pozdrawiam wszystkich[/b]

aniahubi
11-02-2009, 17:03
Vyper mam nadzieję, że tym razem dostaniesz WZ szybciej i pomyślne dla siebie.
Claris ilość papierologii i czas który ci zajmuje jest porażający! Mi krócej zajmie cala budowa, niż tobie te papiery. Naprawdę współczuję, mnie by szlag trafił :evil: No ale wiosną/latem to już na pewno ruszysz - życzę ci tego gorąco. A może jak pisze Ewa faktycznie skorzystasz z tego, że wykonawcy są bardziej dostępni i ceny mają bardziej realne?
Ewa__b wybrałaś już okna?
Słowikowa79 masz już papiery do PnB?

U nas wczoraj skończyli wylewki, za niecały miesiąc zaczynamy ocieplenie poddasza. Wcześniej położymy płytki w garażu i kotłowni, żeby jak najszybciej uruchomić ogrzewanie i powoli wygrzewać podłogówkę. Projekt kuchni mam właściwie gotowy, kominka i górnej łazienki też. Reszta dalej nie daje mi spać po nocach :D

Oby do wiosny 8)

Vyper
11-02-2009, 20:17
Dzieki Aniu, że trzymasz kciuki. Jak tylko coś sie ruszy - dam znac :).
Ewo - koncepcja na razie sie nie zmienila, ale bez warunkow to moge planowac - w komputerze jedynie :-(. Wszystko zalezy od kata nachylenia dachu jaki podadza.
Załaczam pare roboczych wizualek:

rzut parteru po zmianach - przesuniety komin, brak slupa. Okazalo sie, ze slup nie jest konieczny, moi znajomi kupili niedawno ten projekt i slupa w nim juz nie ma. Komin da sie przesunac.
http://lh6.ggpht.com/_yszO4dnbLfA/SZMv8ExWMYI/AAAAAAAAAOA/m9IDLnbSNAw/s800/parter.jpg
rzut pietra:
http://lh4.ggpht.com/_yszO4dnbLfA/SZMv-F2Q4ZI/AAAAAAAAAOI/8ro9AS6WffU/s800/pietro.jpg

elewacja frontowa:
http://lh5.ggpht.com/_yszO4dnbLfA/SZMv-jl30PI/AAAAAAAAAOQ/gYh0jX2Ihn8/s640/front.jpg

elewacja tylna
http://lh3.ggpht.com/_yszO4dnbLfA/SZMv_FN_3oI/AAAAAAAAAOY/pOBoj0x4vnQ/s640/ty%C5%82.jpg

parter
http://lh6.ggpht.com/_yszO4dnbLfA/SZMv_1Z7x7I/AAAAAAAAAOg/elXWXPLxqUk/s800/dom_plan.jpg

pozdrawiam i czekam na Wasze postepy :)

claris
16-02-2009, 17:00
Mamy pozwolenie od konserwatora!! Dziś nadeszło pocztą. Teraz już tylko musimy skompletować wszystkie papiery, podzielić na 4 egzemplarze i składamy o pozwolenie. Tu mam nadzieję, zejdzie nam krócej [liczę na znajomości w urzędzie...]- może w tym tygodniu, najdalej na początku następnego składamy!

aniahubi
16-02-2009, 17:25
Powodzenia :D

ewa__b
17-02-2009, 17:48
Claris i co wpisał ci konserwator do decyzji?? Musicie robić badania archeologiczne, czy tylko nadzór?

claris
17-02-2009, 18:57
Mamy badania archeologiczne podczas robót ziemnych zgodnie z programem ratowniczych badań archeologicznych. Brzmi strasznie, ale tak naprawdę to archeolog ma być obecny przy wykopkach i ma sporządzić odpowiednią dokumentację i sprawozdanie. Mam nadzieję, że nic nie wykopiemy :)

aniahubi
18-02-2009, 07:56
Mam nadzieję, że nic nie wykopiemy :)
To kopcie ostrożnie :D

Jak długo się u ciebie czeka na PnB? Kiedy realnie możecie wystartować?

claris
18-02-2009, 11:45
Ania, chcemy papiery złożyć w poniedziałek. Jeśli się uda ze znajomościami to mam nadzieję, że się w miesiąc wyrobią; jeśli nie to jak znam życie będzie to całe 65 dni [pod warunkiem, że nic nie będzie brakować, bo urzędnicy tutaj są okropnie drobiazgowi]. Tak czy inaczej liczę na początek robót w kwietniu, najdalej w maju. Do zimy ma być SSZ :) a potem będziemy dłubać w środku.

aniahubi
20-02-2009, 06:41
Do zimy ma być SSZ :) a potem będziemy dłubać w środku.
Plan bardzo realny, my ruszyliśmy w lipcu i też do zimy zrobiliśmy SSZ. I jeszcze zdążyliśmy z instalacjami i tynkami przed mrozami.

Trzymam kciuki, żeby znajomości zadziałały 8)

slowikowa79
26-02-2009, 11:40
a u nas niestety nic się nie posuwa do przodu.... wymyślamy jak pozbyć się belki w salonie, jak zaprojektować taras, jakie wybrać schody.... ale wszystko jakoś tak bez entuzjazmu, jak na początku :( może to wina zimowego zmęczenia...

ewa__b
02-03-2009, 19:39
My też musimy obudzić się ze snu zimowego; po powrocie z ferii, z nową energią planujemy prace wewnętrzne. Montaż okien na koniec marca, do tego czasu chcielibyśmy zrobić instalacje i tynki...tylko jak to wykonać bez okien, co by nie trzeba było dwa razy materiału kupować :-? ? hmm i tu mamy orzech do zgryzienia. Może jakaś ochrona, stróż(...)? Wiosnę czuć na cełego więc prace ruszą pełną parą, nowe "zetki" pewnie też i entuzjazm powróci. Trzymajcie się wiosennie :D

slowikowa79
05-03-2009, 07:16
miał być ZUT a jest smr..d czyli nic. Ech wyobraźcie sobie że na naszej działce dawno dawno temu (10 lat temu, kiedy były tam pola ) ktoś, nazwijmy go panem X chciał postawić dom, dostał pozwolenie na budowę... i nie anulował tego po sprzedaży działki. Teraz my, prawni właściciele działki nie możemy ubiegać sie o "nasze" pozwolenie, bo tamto jest w mocy :( mimo, że już jest dawno po okresie 3 lat.. wygasło ale jest Wszystkie mapki wyrysy są bez planowanej budowy pana X, ale ostatni wtórnik, odebrany w piątek już ma naniesiony projekt pana X. Od poniedziałku trwa bieganie od urzędu do urzędu... wszyscy rozkładają ręce bo nie spotkali się z taką głupotą!!! Doradzono nam aby odszukać pana X, i poprosić go o napisanie pisma że nie postawi domu na naszej działce :evil: przecież to jakaś paranoja!!!!! Nie dosyć że to jest jakis absurd, bo my jesteśmy właścicielami działki, a poprzedni własciciel który nam to sprzedał nic nie wiedział o panu X i jego pozwoleniu na budowę, to kolejne tygodnie w plecy, bo nie przyjęto dokumentacji w ZUT... A nam pozostaje poszukać pana X i błagać aby napisał unieważnienie pozwolenia na działce, której nie jest właścicielem :evil: i jak tutaj być spokojnym @#$%^&^%$#%^

ewa__b
05-03-2009, 11:14
:o
nie znam co prawda prawa budowlanego, ale wiem, że pozwolenie ma swoją ważność i o ile nie zostały dokonane wpisy w dzienniku budowy, że jakieś prace były realizowane, to powinno stracić ważność. No sa jeszcze pewnie inne kombinacje, typu uzupełnienie wpisów, ale jak to się ma do sprawy własnoiści terenu?
A może starostwo powinno zwrócić sie do tego niedoszłego inwestora z zapytaniem, a następnie stwierdzić wygasniecie decyzji z mocy prawa....tak sobie dumam

Współczuję. I jak tu optymistycznie powitac wiosnę?
Powodzenia

aniahubi
05-03-2009, 11:37
Chciałam napisać coś optymistycznego, ale po rewelacjach Słowikowej ręce mi opadły...Na głupotę urzędników nie ma mocnych :evil: Mam nadzieję, że szybko się uda wyprostowac sprawę z panem X.

A teraz będzie wiosennie: u mnie jak tylko zszedł śnieg to widać już było przebijające się tulipany i narcyzy. No a dziś jest +14 stopni i od rana świecilo słońce, dopiero parę minut temu się zachmurzyło.

Pora budzić się ze snu zimowego i planować i budować
:D :D :D DO ROBOTY :D :D :D

ewa__b
05-03-2009, 12:41
A u nas złodzieje szwendają się po budowie :evil: , pomimo obecnosci, róznych interesujacych rzeczy przydatnych w budowie, wiecie co ukradli?.......choinkę. Naszą piekną jodłę kaukaską, którą niebawem mieliśmy wkopać jako pierwsze drzewko :evil: Aby im uschła.

aniahubi
05-03-2009, 12:53
A u nas złodzieje szwendają się po budowie :evil: , pomimo obecnosci, róznych interesujacych rzeczy przydatnych w budowie, wiecie co ukradli?.......choinkę. Naszą piekną jodłę kaukaską, którą niebawem mieliśmy wkopać jako pierwsze drzewko :evil: Aby im uschła.
Skąd ja to znam :evil: U nas co prawda zwykły świerk, ale też dostał nóg. A sąsiad do tej pory nas unika.
Poza tym chyba wylewkarze (w każdym razie podczas ich obecności) ukradli 4 plyty styroduru, które zostawiłam sobie do ocieplenia tarasu i paczkę styropianu 5 cm podlogowego :evil: Oczywiście ich szef twierdzi że to na pewno nie oni, ale po pierwsze nie był caly czas na budowie, po drugie nie wie co mieli w bagażniku. Szkoda gadać.

A ogrodzenie masz jakieś na budowie? Bez tego to teraz ani rusz :evil:

ewa__b
05-03-2009, 13:48
Z tym ogrodzeniem to trochę schody u nas, bo w pierwszej kolejności musimy ziemi nawieźć aby podnieść teren i dopiero ogrodzenie. Rozglądamy się za ziemią.

claris
17-03-2009, 21:16
Uroczyście melduję wszem i wobec, że w końcu dotarłam do Urzędu i złożyłam dziś papiery o pozwolenie na budowę. Prawie z miesięcznym opóźnieniem wg ostatnich planów; praca dobiła i mnie, i męża i nie było szans wyrwać się wcześniej.
Teraz czekamy - pewnie na pismo o uzupełnienie czegoś tam :) podejrzewam, że o uzgodnienie obsługi komunikacyjnej działki bo tego 1 papieru zapomniałam dołączyć [urzędniczka zrobiła jakieś zamieszanie i wyleciało mi to z głowy, mimo, że uzgodnienie miałam pięknie pokserowane i czekające w teczce :P].

ewa__b
19-03-2009, 12:43
Claris gratuluję, ale wiesz, że teraz to na odpoczynek nie ma szans??? :D Powodzenia

aniahubi
23-03-2009, 21:20
Brawo Claris :D
Teraz to się dopiero zacznie - sny o pustakach i instalacjach i takie tam. Ale to nie ważne, grunt że budowa w końcu ruszy - chyba dadzą ci to PnB :wink: :lol:

ewa__b
29-03-2009, 23:02
Z radosnych informacji u nas: w nadchodzącym tygodniu nasz dom dostanie OKNA, więc się zacznie :D
Ze smutnych i nas dobijających: okresowo pojawia się w naszej piwnicy woda :cry: Jak macie jakieś namiary na dobrych fachowców od odwadniania budynków to proszę o namiary. Jutro spotkanie z naszym wykonawcą stanu surowego, wiedział o okresowym pojawianiu się wód gruntowych, nie oszczędzaliśmy na izolacji, miało być dobrze zrobione, wręcz basenowo :(

aniahubi
31-03-2009, 12:23
Z radosnych informacji u nas: w nadchodzącym tygodniu nasz dom dostanie OKNA, więc się zacznie :D
Ze smutnych i nas dobijających: okresowo pojawia się w naszej piwnicy woda :cry: Jak macie jakieś namiary na dobrych fachowców od odwadniania budynków to proszę o namiary. Jutro spotkanie z naszym wykonawcą stanu surowego, wiedział o okresowym pojawianiu się wód gruntowych, nie oszczędzaliśmy na izolacji, miało być dobrze zrobione, wręcz basenowo :(

Jak tylko okna się pojawią, wrzuć szybciutko zdjęcia :D

Jak spotkanie z wykonawcą? Poczuwa się do odpowiedzialności? Mam nadzieję, że w ramach gwarancji/rękojmi usunie wszelakie przecieki.
U nas jest tak wysoki stan wód gruntowych, że w warunkach zabudowy jest zakaz piwnic. Jesienią woda była 130 cm pod powierzchnią, teraz pewnie jest jakieś 80 cm. Jedynie kolektory od pompy ciepła na tym korzystają :wink:

ewa__b
31-03-2009, 13:03
Wykonawca na szczęście jest gotowy do prac i nie wykręca się, zresztą nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej. Z kierownikiem musimy ustalić plan działania i mam nadzieję, że opanujemy sytuację, pompy miec nie bedziemy więc woda nie jest mile widziana :evil: . Ania, a propos pompy, dobrze się u was sprawuje? jak temperatury, podłoga ciepła? Widziałam, że wszędzie u was podłogówka (zresztą przy pompie to chyba norma), a my się jeszcze zastanawiamy chyba część bedzie na grzejnikach, część na podłogówce, a ogrzewanie skojarzone: kocioł na gaz i drugi na drewno.
Mam dwa jeszcze newsy: podłączają nam prąd :D więc bye bye agregacie i okna będą w następnym tygodniu, prawdopodobnie 8.04 :x , a tak na nie czekamy. Aaaaa i jeszcze robiłam wycenę kuchni (a la angielskiej) i .... nie zamówię chyba w tym studiu, ponieważ z ceną przesadzili :o szkoda gadać. Będziem szukać dalej.
Pozdrawiam wszystkich

aniahubi
31-03-2009, 13:27
Całe szczęście, że wykonawca przyzwoity, na pewno wygracie z tą wodą :D

Pompa działa, podłoga ciepła :D Teraz puszczamy w podłogę wodę o temp 30 stopni, w domu jest min. 16. A budynek cały czas nie ocieplony, nieogrzewany garaż nie jest oddzielony drzwiami od części ogrzewanej, no i wietrzymy. W górnej części zbiornika mamy prawie 80 stopni, na dole 30. Po włączeniu ogrzewania tynki wyschły błyskawicznie, jeszcze tylko w niektórych rogach jest wilgotno. Tak naprawdę, to coś będzie można powiedziec w następną zimę, jak wszystko już będzie uszczelnione, ocieplone itp. ale jestem dobrej myśli - musi działać :wink:

Jest pewien gość polecany na forum, który robi kuchnie w różnych miejscach w Polsce, angielskie też robił. Ma przyzwoite ceny. Jak chcesz to ci podeślę namiary na niego.

ewa__b
31-03-2009, 22:26
Ania, proszę o namiary, jeśli masz jeszcze jakiś link do jego zrealizowanych prac to wklej również.

ewa__b
08-04-2009, 21:14
Mamy okna!!!!! Chciałam właśnie wkleić zdjęcia, ale niestety zostawiłam aparat, nie wiem gdzie :roll: Co raz gorzej ze mną. Okna super, mam nadzieję, że się nimi jutro pochwalę. Wreszcie w domu zrobiło się jakoś "domowo". Jest małe ale, zresztą pokaże wam na zdjęciach, szprosy nie zawsze występują na tych samych wysokościach, widać to szczególnie w oknie tarasowym i w pokoju z balkonem (tam dołożyliśmy dodatkowe okno). Ocenicie sami.

aniahubi
08-04-2009, 21:29
Mamy okna!!!!! Chciałam właśnie wkleić zdjęcia, ale niestety zostawiłam aparat, nie wiem gdzie :roll: Co raz gorzej ze mną. Okna super, mam nadzieję, że się nimi jutro pochwalę. Wreszcie w domu zrobiło się jakoś "domowo". Jest małe ale, zresztą pokaże wam na zdjęciach, szprosy nie zawsze występują na tych samych wysokościach, widać to szczególnie w oknie tarasowym i w pokoju z balkonem (tam dołożyliśmy dodatkowe okno). Ocenicie sami.

To szybciutko szukaj aparatu i wrzucaj nam tu zdjęcia :D

ewa__b
09-04-2009, 21:10
Ta, jak obiecałam, nasze okna


http://images39.fotosik.pl/97/b598a9d933f98ef4m.jpg

http://images45.fotosik.pl/101/642c653789b70c5bm.jpg

http://images48.fotosik.pl/101/5959128056c00a4dm.jpg

http://images44.fotosik.pl/101/f007461567571a3bm.jpg

http://images50.fotosik.pl/101/f4ae74cacc7968a5m.jpg

http://images48.fotosik.pl/101/4b60da8d8db8ee65m.jpg

http://images44.fotosik.pl/101/dddff92df94dcf01m.jpg

http://images42.fotosik.pl/97/c37b02ccc98fade8m.jpg

http://images47.fotosik.pl/101/933591dd0498180cm.jpg

W oknach balkonowych widać te nierówne szprosy, ale mam nadzieję, że da się to naprawić, nie wyglądają zbyt dobrze. Poza tym jest ok, generalnie fajne uczucie, jak są okna. Dzisiaj też zamontowali bramę.
Dom został zamknięty ufff.

ewa__b
10-04-2009, 07:17
Kochani, radości na święta Wam życzę, zatrzymania się na chwilę.

http://images39.fotosik.pl/97/f796be142efe3275.jpg

ewa__b
24-04-2009, 22:12
Panowie skończyli elektykę, przymierzamy się do tynków...oj dzieje się.

ewa__b
26-04-2009, 22:00
Sobota upłynęła pod hasłem "porządki na działce"
Taki był widok z poddasza jeszcze w sobotę rano ,musieliśmy nawieźć trochę ziemi, aby podnieść teren:
http://images47.fotosik.pl/112/2e533c97ebd73f82m.jpg

Po pracy sympatycznego Pana Koparkowego wygląda to teraz tak:
http://images47.fotosik.pl/112/6b088662756c2cd7m.jpg

całość:
http://images43.fotosik.pl/112/a5065210d776d9d5m.jpg

no i dzieciom przyjdzie wymyślić nowe atrakcje, bo zjeżdżać będzie już trudno:
http://images38.fotosik.pl/108/78aded6764298cefm.jpg

aniahubi
29-04-2009, 13:05
Ewa, mam identyczny krajobraz na swojej działce :D
Planujesz w tym roku jakoś to wszystko zagospodarować?
Tynkarze już wtargnęli?

Claris - dalej czekasz na PnB?

A co u reszty planujących budowę Z28 słychać?

Memorka
29-04-2009, 13:41
Witajcie Z 28 :D
Po długiej zimowej przerwie prace rozpoczęte. Wiem, długo się nie odzywałam ale to naprawię. Tydzień temu mąż zrobił wykop i już wylał ławy fundamentowe. Muszę poczytać jak wstawić zdjęcia, gdzieś to było... Wczoraj widziałam, stawiają bloczki, a że jest to brygada męża to muszą się starać i chyba im to wolniej idzie.
Aniu, Ewo przez cały czas oglądaliśmy Wasze zdjęcia, gratulujemy takich postępów. Bardzo mi się podoba pomysł z zadaszeniem tarasu. Aniu kafelki w dolnej łazience są śliczne a koza wygląda super. My planujemy w tym roku zrobić pod dach z papą i zostawić na zimę. Na razie

aniahubi
29-04-2009, 13:53
Gratulacje Memorka super że już ruszyliście z budową. Szybciutko doczytaj jak wklejać zdjęcia i czekamy na foto relację :D
Pozdrawiam

claris
29-04-2009, 13:57
A my dalej czekamy na pozwolenie na budowę. W miedzyczasie uzupełniałam braki - tzn jeden i to trochę dziwny... mój nieczytelny podpis :O
A poza tym jakoś nie mam natchnienia na budowanie, chyba zaczęło mnie to przerażać.

ewa__b
01-05-2009, 22:36
Ufff, a już myślałam, że nikt nie ruszył z budową. Powodzenia i czekamy na newsy.
Ja z dziećmi poznajemy tajniki ogródka przydomowego, wydzieliłam parcelę dla maluchów, nam pozostawiając największą część. Zobaczymy, czy coś wzejdzie. Siedzimy z dziećmi w ogrodzie, bo w środku działają tynkarze. Chyba trzeba będzie posiać chociaż trawę, żeby ziemia tak nie pyliła. Generalnie oprócz ogródka (warzywniaka), wszystkie nasadzenia planujemy na jesień. Dzisiaj jeszcze mąż ocieplał ścianę wewnętrzną pomiędzy garażem, a częścią mieszkalną. Piękna jest wiosna na wsi.
Pozdrawiamy

M & M KOMARZEWO
04-05-2009, 19:45
Nadeszła wiosna, a wiosną nie tylko przyroda się budzi. Mamy spore zaległości, ale mamy też dobrą informację:
- Niebawem zaczną się prace budowlane. Murarze wchodzą w połowie maja. Ciągniemy ściany do stropu. Na razie małymi kroczkami, ale dążymy do celu.
:wink:

aniahubi
05-05-2009, 21:26
Ewa, a masz jakiś konkretny pomysł na parcelę dla dzieci?
Mój starszy chciałby swój własny murowany domek - z prądem (do podłączenia laptopa, którego nie ma) :o Udało mi się wytargować własny namiot + kawałek ogródka 8)
Młodszy na razie chce tylko ogródek, ale pewnie pozazdrości bratu i też będzie chcial domek...
I jakiś placyk zabaw - taki bardziej zręcznościowy byśmy chcieli im zrobić, ale dokładnego pomysłu jeszcze nie mamy.

Marzeno i Mariuszu - super że ruszacie z dalszym ciągiem budowy, powodzenia!

ewa__b
06-05-2009, 06:33
zręcznościowo to myslę, że trochę potraktujemy już pokojoje dzieci, zobaczymy, jak wejdą meble, czy znajdziemy miejsce na linę do wspinania, drabinkę (na brzuszki :wink: ). Ten [pokój z balkonem wydaje nam się najbardziej odpowiedni, wygląda jakby miał własny przedpokój, a tam można poszaleć. O domku w ogrodzie tez oczywiście dzieci wspominają i pewnie trzeba bedzie go zbudować, niech mają frajdę.

Trzeba zająć się trawą, wczoraj pierwszy raz polała się woda z naszej PRYWATNERJ studni, ale super uczucie mieć własne źródełko. Damy do sanepidu do zbadania sprawdzić czy wszstko z nią ok.

M & M KOMARZEWO
11-05-2009, 21:57
Witamy Serdecznie wszystkich budujących i bywalców tego forum. Miło mi poinformować, że ponownie zaczęły się prace budowlane. :wink:

M & M KOMARZEWO
13-05-2009, 21:32
Witam.
Co zrobić ze słupem przed wejściem - wylać z betonu i obłożyć płytką klinkierową czy wymurować z klinkieru?