PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylacja bez kominów ?



piwalek
01-01-2008, 20:50
No tak prawie...

Witam Wszystkich w Nowym Roku! Ale do rzeczy...

Mam dom w budowie w którym wydzielone są dwie strefy: dzienna (jadalny + kuchnia) i nocna (pokoje + łazienki).

Nad strefą dzienną nie ma stropu (tzn. jest tylko skośny dach) natomiast nad str. nocna jest normalny strop nad którym jest poddasze (jedna przestrzeń).

W całym domu jest jeden komin do którego będzie podłączony tylko kominek.

Pytanie moje jest takie: Zakładając wentylację grawitacyjną chcę poprowadzić rury spiro po skosach (między krokwiami) od pomieszczeń mokrych do "grzybków" na dachu. Czy wszystkie tak poprowadzone wentylacje będą spełniały swoje zadanie jeśli chodzi o ciąg? Zastanawiam się na ile jest to istotne żeby wentylacje były jednak poprowadzone pionowo do góry?

Czy można to jakoś wyliczyć lub zatrudnić fachowca który przeliczy mi wszystkie za i przeciw i powie czy może być tak jak chce czy skazany jestem na dodatkowe kominy bądź wentylację mechaniczną...

Serdeczne dzięki za wszelkie info!

Paweł.

Barbossa
01-01-2008, 21:07
grawitacyjnie to raczej nie będzie

edde
01-01-2008, 21:11
tak mi się nasuwa myśl: jeśli włożysz spiro między krokwie to gdzie włożysz ocieplenie dachu? dookoła spiro? to już chyba mostek cieplny a na pewno nieprawidłowa izolacja dachu...

piwalek
01-01-2008, 21:24
no te spiro chciałem dać pod ociepleniem czyli miałbym taki wystający kanał na dachu...


Barbossa - a dlaczego grawitacyjnej nie będzie?

piwalek
02-01-2008, 12:14
A może mi ktoś zapodać jak policzyć o ile gorszy będzie ciąg prowadzony po skosie?