PDA

Zobacz pełną wersję : SMRODEK



statysta
02-01-2008, 08:49
Jak temu zaradzić, gdy cuchnie z umywalki? Mieszkam na 4 p. (3-letni budynek 5 piętrowy). Umywalka ma typowy syfon (ktoś mi powiedział, że powinno być jeszcze tzw. kolanko, jest jednak problem z brakiem miejsca na to ew. kolanko), ale wyczuwa się, że z otworów w umywalce... wieje(dmucha) smrodem. Wyczyszczenie "osadnika" w syfonie nic nie pomogło. Czy to może zła konstrukcja syfonu lub błąd w montażu? Wzywam fachowców do pomocy w rozwiązaniu tego problemu.

jabko
02-01-2008, 11:48
Toż jedno standartowe kolanko w zupełności musi wystarczyć.
Chyba że nie masz odpowietrzenia kanalizy (tej grubej rury fi100 wyprowadzonej ponad dach), co objawia się bulgotaniem (zasysaniem) wody podczas opróżniania zlewu.
Wtedy wysysa Ci wode i syfon masz suchy - efekt SMRODEK :D

Last Rico
02-01-2008, 12:12
Wzywam fachowców do pomocy w rozwiązaniu tego problemu.

Wzywać fachowców oczywiście możesz, ale za poradę będziesz musiał zapłacić.
Na forum..... znacznie lepiej jest poprosić niż wzywać ;)

pawelm
02-01-2008, 17:29
Jeżeli
wieje(dmucha)" smrodem, to musi być to
zła konstrukcja syfonu lub błąd w montażu

jarek45
19-01-2008, 08:16
Mam ten sam problem. Latem wyremontowałem łazienkę. Nowa instalacja, nowe sprzęty, nowe kafelki. Od miesiąca zaczęło cuchnąć z umywalki, smród się nasilał, aż śmierdzi normalnie szambem. Zdemontowałem syfon, wszystkie rurki, i wszystko co się dało. Wszystko solidnie umyłem w płynach do mycia naczyń, na drugi dzień smród ponownie się pojawił. Zdemontowałem ponownie, umyłem, odkażałem, zmontowałem, ale już nie podłączyłem do kanalizacji, tylko wężem do wiaderka, aby mieć pewność że nie są to gazy z kanalizacji. Smród znowu się pojawił. Moje przypuszczenie, jest jakaś bakteria w zakamarkach umywalki, której nie potrafię domyć. Mam pytanie, czy może ktoś zna jakiś środek odkażający, który raz na zawsze usunie mi ten wstrętny zapach z mojej umywalki. A być może jest jakiś inny sposób zaradzenia mojemu problemowi? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Snowdwarf
19-01-2008, 17:29
czy jak rozmontowałeś syfon do czyszczenia to bylą w nim woda?
jeśli to to jak pisze przedmówca pewnie wyssało ci 'zamknięcie wodne' do kanalizy
i tyle - żadne środki nie pomogą bo kanaliza śmierdzibo musi
jeśli masz ion odpowietrzający - sprawdź czy nie jest zatkany...
jeśli pionu nie masz - masz problem

slawomir potecki
19-01-2008, 17:45
Mam ten sam problem. Latem wyremontowałem łazienkę. Nowa instalacja, nowe sprzęty, nowe kafelki. Od miesiąca zaczęło cuchnąć z umywalki, smród się nasilał, aż śmierdzi normalnie szambem. Zdemontowałem syfon, wszystkie rurki, i wszystko co się dało. Wszystko solidnie umyłem w płynach do mycia naczyń, na drugi dzień smród ponownie się pojawił. Zdemontowałem ponownie, umyłem, odkażałem, zmontowałem, ale już nie podłączyłem do kanalizacji, tylko wężem do wiaderka, aby mieć pewność że nie są to gazy z kanalizacji. Smród znowu się pojawił. Moje przypuszczenie, jest jakaś bakteria w zakamarkach umywalki, której nie potrafię domyć. Mam pytanie, czy może ktoś zna jakiś środek odkażający, który raz na zawsze usunie mi ten wstrętny zapach z mojej umywalki. A być może jest jakiś inny sposób zaradzenia mojemu problemowi? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

zły montaż lub nieszczelny syfon(suchy)
a nie jakieś tam bakterie .
A może to gdzie indziej "wali" , ja tez kiedyś szukałem i uszczelniałem przy ubikacji a okazało się, ze to odpływ pralki w ścianie jest nieszczelny .
Uszczelniłem i po problemie do dzisiaj . :D

McŁoś
19-01-2008, 17:58
A może pionowa rurka syfonu jest za krótka i nie wchodzi pod powierzchnię wody w odstojniku ??
Gdzieś już coś takiego widziałem....

adi_
20-01-2008, 17:13
jablko nie wydaje ci sie ze statysta pisal ze mieszka na 4p w budynku w 5p wiec to powinno zasysac powietrze temu wyzej a nie temu nizej jego instalacja czyli statyscie ma odpowietrzenie to ten lokator wyzej powienien miec bulgotanie
u mnie w bloku rozwiazano to inaczej pod zlewozmywakiem w lazience zakonczono rurke fi 100 kratka w niej wycieli dziurke na fi 50 i polaczono oby dwa odplywy z wanny i zlewu w jedna zaraz przy kratce i umnie nie smierdzi i nic nie babelkuje i tak juz 22 latka mieszkam jako ostatni lokator a co do instalacji statysty fajnie by bylo widziec moze jest jakis blad pozdrawiam

JoShi
20-01-2008, 18:12
jablko nie wydaje ci sie ze statysta pisal ze mieszka na 4p w budynku w 5p wiec to powinno zasysac powietrze temu wyzej a nie temu nizej jego instalacja czyli statyscie ma odpowietrzenie to ten lokator wyzej powienien miec bulgotanie
Ale lokator wyżej może mieć lepszy syfon (głębszy) i wtedy zasysa temu komu łatwiej zassać.

adi_
21-01-2008, 20:11
oooooo to mnie zaskoczyles nie wiedzialem tego moze dlatego ze nie jestem hydraulikiem a jak jest jakis problem to go musze najpierw obejzec ale dzieki za rade przyda sie pozdrawiam

pool
17-02-2008, 22:35
witam u mnie śmierdzi z umywalki ale z tego co zauważyłem zapach wydobywał się z otworu przelewowego zlewu wlałem domestrosa i jest spokój

pierwek
20-02-2008, 09:51
domowy sposób to zalać wrzątkiem i wsypać sody (z octem lub solą - nie pamiętam) - skuteczne

tomek4
26-10-2012, 09:08
Odgrzewam kotleta, bo problem identyczny...
Na początku myślałem, że to problem z konstrukcją syfonu, obecnie mam już 3 rodzaj, tzw kolankowy ale nadal śmierdzi.
Woda w każdym z syfonów była - nie jest to problem z wentylacją/odpowietrzeniem kanalizacji.

Śmierdzi przede wszystkim jak odkręcam wodę z kranu, na 99% jestem pewien że winę ma konstrukcja umywalki a konkretnie jej otworu przelewowego. Tam zbierają się resztki mydła, pasty do zębów. Można myć, dezynfekować, wydaję się że na 2-3 dni spokój.

Szukam jednak rozwiązania na dłużej.

Tak sobie myślę, czy nie pomogła by wymiana korka odpływowego z takiego z otworem od przelewu:

144282

na taki bez otworu:

144283

Wiem, że blokuję wtedy przelew, ale uniemożliwiam też zanieczyszczenie tych wnęk w korku.
Co o tym myślicie ?

pannawlosciach
29-10-2012, 14:54
Wymiana umywalki, albo zalewanie co jakiś czas ostrą chemią

tomek4
29-10-2012, 21:24
Panie gdzie tam! Nówka umywalka to jest...
Widocznie konstrukcja nieudana...
Póki co ustało po sodzie z octem zobaczymy na jak długo.