PDA

Zobacz pełną wersję : Prognozy cen materiałów budowlanych w 2008 r .Co sądzicie ?



pado
02-01-2008, 09:09
Nadszedł nowy rok 2008 i nasłuchałem się dzisiaj kilku sprzecznych informacji dot. cen materiałów budowlanych. Z jednej strony kolejna zmowa cenowa producenta XELLI z hurtownikami , która nas budujących bije po kieszeni , z drugiej strony jakiś wysoki przedstawiciel Izby Budowlanej wypowiada się ,ze ceny materiałów budowlanych się nie zwiększą i utrzymają się na obecnym poziomie. Trochę się uspokoiłem.
A to otwieram dzisiejsze Metro (str.6 B-jak budownictwo) i tam piszą ,że ceny materiałów budowlanych na wiosnę podniosą się od 10-15 %.
Istna Maniana i planuj coś jak nie wiadomo co Nas budujących może spotkać ?
Kupować , czekać z zakupem to jest dylemat ?
Co podrożeje , co nie zmieni ceny jest zagadką (czy coś stanieje – oby cos takiego w budowlance było i było tego jak najwięcej).
Z drugiej strony wszyscy piszę ,że taka sytuacja z brakiem materiałów jak w roku poprzednim się nie powtórzy. (z cenami również ).A tak na logikę prąd i gaz ma podrożeć (paliwo pewnie też i jak piszą płace również ) i czy to po części nie przełoży się na wzrost cen materiałów budowlanych ?
Hurtownie jakby delikatnie opustoszały w starym roku – fakt zapasów nie ma po co trzymać , aby płacić od tego podatek , ale ceny już przestały spadać .
Co o tym sądzicie ?

NOTO
02-01-2008, 09:20
Nic nie sądzę. Bo tytuł nie wskazuje na treść maila.
Co ty gazety sprzedajesz że tak enigmatyczne tytuły dajesz aby kogoś przyciągnąć.

Proszę popraw tutuł,. będziełatwiej czytać FORUM

edde
02-01-2008, 10:25
ja sądzę że tytuł beznadziejny jest
poza tym sądzę że kilka temtów i kupa postów ostatnio była na taki sam temat więc sądzę że trzeba przejrzeć dwie-trzy strony tego działu forum i tam będzie napisane co sądzimy
pozdr

pado
02-01-2008, 17:09
Tytuł był fatalny bo początek coś zjadło - teraz jest OK