PDA

Zobacz pełną wersję : Co miedzy panele a styropian



tidia78
02-01-2008, 12:27
mam pytanie:
na podlodze mam polozony styropian 5cm miekki a w miejscu gdzie sie chodzic bedzie najwiecej twardy.

wogole to przeznaczenie bylo inne ale no juz skoro tak jest to niech tak bedzie

teraz potrzebuje polozyc na niego panele podlogowe.Ac4 8mm???boje sie ze podda sie to za bardzo.

musze to zabezpieczyc przed uginaniem sie ale nie wiem czym.mysle nad plyta pilsniowa 3-5 mm lub osb 8mm .a moze piankowy podklad pod panele lub korkowy .???ale wyjda juz mi roznice poziomow miedzy pokojami.

co proponujecie??co wy byscie dali?

prosze o podpowiedz

markal2
05-01-2008, 09:37
Niestety . Styropian nie jest " żadnym podkładem" pod panele.
Musisz położyć legary i zamontować płytę OSB minimum 15 mm żeby ci się podłoga nie uginała. w przeciwnym razie łączenia paneli będą ci się " rozłazić" i będzie to nieestetycznie wyglądało.

Pozdrawiam Mariusz

www.paneleiwykladziny.e-biznes.org

karol3000
08-01-2008, 12:34
witam,
zgadzam sie z poprzednia wypowiedzia. Najlepiej płyta OSB. To na wypadek rozchodzenia sie paneli przy ich uginaniu.
pozdrawiam

adi_
13-01-2008, 20:30
zastanawia mnie co masz namysli mowiac ze na podlodze masz polozony styropian miekki a w miejscu gdzie sie najwiecej bedzie chodzic twardy .
zawsze na podloge kladzie sie styropian twardy i na to wylewke z betonu , ale jakie jest zastosowanie jak na to idzie plyta osb lub inna to nie wiem wiem tylko tyle ze pod panele musi byc stabilne podloze bo inazcej bedzie zle malo ze sie rozejdzie to istnieje ryzyko popekania paneli ,no ale nikt nikomu nie zabroni zrobic zle pozdrawiam