PDA

Zobacz pełną wersję : Najtańszy abonament do powiadomienia telefonem GSM



luk__25
02-01-2008, 13:39
Witam, czy jest ktoś na bieżąco z abonamentami w sieciach GSM? Potrzebuję najtańszy - tylko do celów powiadomienia w razie wystąpienia alarmu w domu. Z góry dzięki za pomoc.

garbus2
02-01-2008, 13:50
z tego co wiem to dosc popularny w takim wydaniu sa oferty typu domowy w ..(np erze). Lepsze to niz karta bo nie trzeba doladowywac, a aktywne caly czas.

hosss
02-01-2008, 14:17
Czesc.

Moze ERA taryfa Zero:
Z tego co wyczytalem, to 99 zl aktywacja. Przez pierwsze 12 miesiecy 0 zl za abonament. Potem 10 zl miesiecznie.

http://www.era.pl/pl/indywidualni/taryfy/abonament/taryfa_zero

/Hosss

edde
02-01-2008, 14:46
ja mam plusa, superkarta czy coś takiego, kupujesz sam abonament bez aparatu, aktywacja 1zł, abo 10zł brutio miesięcznie (no i te 10 zł do wykorzystania na minuty i smsy)

luk__25
02-01-2008, 15:01
A przy okazji, chyba głupie pytanie:) czy do powiadomienia muszę dopiąć jakiś aparat GSM o instalacji alarmu, czy jest to gotowy moduł do którego wkładam tylko aktywną kartę SIM?

garbus2
02-01-2008, 15:05
A przy okazji, chyba głupie pytanie:) czy do powiadomienia muszę dopiąć jakiś aparat GSM o instalacji alarmu, czy jest to gotowy moduł do którego wkładam tylko aktywną kartę SIM?

a to zalezy od tego jaki masz modul gsm. Sa takie ktore maja wbudowany telefon gsm (np satela) i sa takie do ktorych trzeba podlaczyc jakas stara nokie (najczesciej oferowana razem z samym modulem i kabelkami)

luk__25
02-01-2008, 15:14
Aha, alarm będzie Satela, więc wystarczy sama karta.
Dzięki za objaśnienia:)

garbus2
02-01-2008, 15:17
Aha, alarm będzie Satela, więc wystarczy sama karta.
Dzięki za objaśnienia:)

niekoniecznie bo do centralki satela mozesz tez podlaczyc modul gsm iesatelowski. Jesli sam bedziesz mial satelowski np gsm 4s to nie potrzeba nic oprocz aktywnej karty. Duzo taniej wychodza nieorginaly z nokia - sa tansze o ponad polowe...