PDA

Zobacz pełną wersję : oznaczenia przy pokrętłach viessmann vitopend 100 turbo



JACKIE P
02-01-2008, 21:32
czy ktoś mnie oświeci /ponieważ oryginalna instrukcja nic nie mówi na ten temat/, czy ustawianie np pokręteł temp. CO i CWU na skali na zaznaczoną tam "kropkę" w ok. 2/3 skali jest jakoś uzasadnione? Czy też nastawa ta - sugestia, ma jakieś uzasadnienie praktyczne ? Wiem, ze im bardziej pokrętła w prawo tym wyższa temperatura grzania. Ale czy takie nastawienie jest konieczne i czy nie pociąga za sobą wzrostu zuzycia gazu ? Pamiętam oczywiście o minimum 56 st.C.

nom
03-01-2008, 19:13
A masz regulator pokojowy?

JACKIE P
03-01-2008, 19:39
oczywiście, ale co ma do tego regler pokojowy ?

nom
04-01-2008, 22:03
oczywiście, ale co ma do tego regler pokojowy ?

Jak to co? Pilnuje, żeby nie przegrzewać mieszkania a tym samym zmniejsza zużycie gazu nawet jak ustawisz sobie 70*C na kotle. Jakbyś nie miał regulatora to kocioł grzałbym non-stop te 70*C, czy to co mu zadałeś, nawet jakbyś w pokoju miał Florydę. :-)
A to co pokazuje Ci kropka na regulatorze to nie wiem, ja mam elektroniczny regulator i tam się ustawia z dokładnością 1*C. Ale jak masz regulator to z doświadczenia wiem, że nie ma za dużego znaczenia czy ustawisz na kotle 60 czy 74*C, i tak zużyje tyle samo gazu. :-)

JACKIE P
04-01-2008, 22:19
tutaj nie mam wątpliwości jeśli chodzi regulowanie wyłączaniem i załączaniem kotła w określonej temperaturze. Zastanawia mnie tylko co miał na myśli producent zaznaczając na skali kropkę ? Wiadomo, że im dalej pokrętło tym wyższa temperatura wody zasilającej CO, ale czy jest to jakaś optymalna nastawa, czy też jakiś wymysł marketingowy/techniczny ???