PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka grubość jastrychu gdy styropian 12cm?



beata96
03-01-2008, 13:09
No właśnie bo mój hydraulik mówi że 5 cm i jakoś mu nie wierzę.

Krzysztofik
03-01-2008, 13:43
No właśnie bo mój hydraulik mówi że 5 cm i jakoś mu nie wierzę.
W jakim celu miałoby być więcej :-?
Masz zamiar wózkiem widłowym dowozić drewno do kominka :wink:

beata96
03-01-2008, 14:09
Właśnie przeczytałem K. Kettler "Murarstwo" jastrych pływający grubość minimalna 65mm.
oraz Nowoczesne wypsażenie techniczne domu jednorodzinnego instalacje techniczne i grzewcze i to samo. Oprócz zwiększonej wytrzymałosci jest jeszce akumulacyjność która rośnie wraz z grubością i to mnie przekonuje. A twoja grubość to skąd z doswiadczenia czy z literatury?

Krzysztofik
03-01-2008, 14:12
Z doświadczenia bez podłogówki.
Teraz będe miał podłogówke i przysięgam, że nie dam więcej niż 5 cm :D
Jest jeszcze jeden parametr: bezwładność.

pawelurb
03-01-2008, 14:25
No właśnie bo mój hydraulik mówi że 5 cm i jakoś mu nie wierzę.

a masz już np. zamontowane okno balkonowe i drzwi ? bo czy bedzie 5 , 6 czy 8 chyba zalezy też od tego jak przyjęto w projekcie i jak wg. tego osadzono okno balkonowe czy drzwi , bo od tego poziomu wylewki się chyba startuje i leci dalej....ja się u siebie nie zastanawiałem ile dac, dałem 10 cm styropianu a wylewka - wyszło jak wyszło bazą było okno balkonowe i od jego poziomu wypoziomowano na całej powierzchni.

B.Art
03-01-2008, 18:59
No tak, też jestem na etapie wylewek i mam dylemat. Grubość styro plus wylewka ma mieć 24 cm - tak było w projekcie. Dom ma być energooszczędny więc projekt zakładał 20cm styropianu i 4 cm wylewki - to teoria czyli architekt. Praktyka natomiast czyli człowiek od wylewek mówi, że z uwagi na grubość styropianu wylewka musi być grubsza i on proponuje 16cm styro plus 8cm wylewki. Optymalnie byłoby 7cm wylewki, ale jak coś będzie nierówno to może być kłopot stąd te 8cm. Z kolei kierownik budowy mówi, że jednak 8 cm to za dużo szczególnie dla podłogówki i przy tej grubości wylewki może ona nie działać.
No i jak mam to teraz zaplanować?
Czy jakiś forumowicz ma takie grube ocieplenie? Jak rozwiązano u was ten temat?

pzdr

Kris2222
03-01-2008, 19:58
8 cm to zajebisty ciężar,też trzeba wsiąść pod uwagę
a z tą podłogówką to będzie tak że działać zadziała , tylko będziesz ją nagrzewał długo a później będzie grzała i grzała i grzała :D trochę ciężko będzie tym posterować .Bo będzie duża bezwładność