PDA

Zobacz pełną wersję : Panele zewn?trzne



jacek_m
18-08-2003, 08:42
Witam wszystkich
Mieszkam w domu postawionym jeszcze przez mojego pradziadka, parter zbudowany jest z opoki a góra z cegły. Obecnie z uwagi na odpadający tynk na ścianie zachodniej (ściana bez okien) mam zamiar przeprowadzić jej mały remoncik wraz z dociepleniem. Wczoraj rozmawiałem ze znajomym który takimi sprawami się zajmuje i po oględzinach wyszło na to że w grę wchodzą jedynie panele zewnętrzne + sytropian.
Tak więc Wszystkich którzy robili elewację z paneli proszę o ewentualne porady.

Pozdrawiam

Jacek

pieku
03-11-2003, 13:27
Prawde powiedziawszy nazywa się to Sidding. Masz do wyboru pare warioantów : z PVC winylowy i aluminium. Ja robiłem aluminowy jest najtwarlszy no i lepiej wygląda. Ale jeżeli wykonuje go nieodpowiednia ekipa to może się zdażyć, że podczas pogodnego dnia(słonecznego) nagrzany sidding może wydawać nieprzyjemne odgłosy. Ale da się tego uniknąć poprzez wybranie dobrej firmy która sie na tym zna.

:) :D

Adam#
19-11-2003, 18:41
mi osobiscie nie podoabl sie nigdy siding i nie popieram tego typu wykonczenia elewacji

lepiej chyba od nowa otynkowac sciane - mozna dac tynk cienkowarstwowy i pod to styropian

elewacja z Sidingu jest najczesciej slabo wykonczona przez wykonawce i z bliska jest paskuudna.......

Pieku1
20-11-2003, 15:09
Tak zgadzam się z tą opinią. Owiele lepiej wygląda tynk akrylowy, i oczywiscie jest wieksza gama kolorów do wyboru. Tak, że polecam w jeszcze wiekszym stopniu niż taki sidding. Jesli chce pan to moge podac namiary na dobrych wykonawcow.

krispodkarpacie
29-11-2003, 18:40
a jeszcze ladniej od tynku elewacja zrobiona na gladko i pomalowana mniej sie brudzi posiadajac troche umiejetnosci mozna samemu za pare lat odnowic :lol: