PDA

Zobacz pełną wersję : Krzywo wylana płyta na gruncie - jak podkuc o 2 cm ???



imperator
03-01-2008, 20:01
Kiedy wylewali mi płyte na gruncie zrównali ją do scian fundamentów. Kiedy fachowcy ukladali strop (pomierzyli niwelatorem) okazalo sie ze na calej dlugosci domu jest 5 cm roznicy z zapadaniem w jednym kierunku. Wynika z tego ze sciany fundamentow byly krzywe. No coz, dlaczego sie nie dziwie :)
Teraz mam 4 cm roznicy na 13 metrach.
W najwyzszym punkcie mam 2,9 a w najnizszym 2,85.
Wylana płyta ma grubosc ok. 11-12 cm. Jak moge podkuc w tym najnizszym miejscu aby chociaz troche zminimalizowac koniecznosc wylewnia grubej wylewki właściwej aby nie zmanijszac wysykosci pomieszczenia?

Kris2222
03-01-2008, 20:12
o skuwaniu raczej zapomnij , ewentualnie jeszcze raz wybetonować , albo po wymurowaniu zrobić najpierw chudy beton do poziomu potem już właściwa wylewka

Kris2222
03-01-2008, 20:14
albo jeszcze wyrównać styropianem , warstwami zwiększać grubość

krzysztofh
04-01-2008, 06:31
Jeżeli to chudziak to bym się nie przejmował specjalnie. Jak dasz ocieplenie i jastrych to się wyrówna.

bimbelt
04-01-2008, 07:18
Dokladnie, dasz grubszy jastrych tam gdzie trzeba i sie wyrowna. Posadzka wyjdzie cie troche drozej, ale za to bedziesz miec mocniejsza plyte.

Cypek
04-01-2008, 07:44
No jak już bardzo czuły jesteś to wylewka samopoziomująca.

pluszku
04-01-2008, 08:06
to i ja dorzuce swoja propozycje: wysypac pare taczek piasku.
Uzyskasz i wyrownanie powierzchni i poprawisz izolacje wilgoci

u mnie tzw. wylewka na grucie jest w postaci "krajobrazu ksiezycowego"
Kubil wylewki samopoziomujacej to spore koszty a i tak bedzie pekac.
Folii ani papy nie połoze - bo porobia sie dziury.

Zamierzam tak jak to drzewniej bywało podsypac na beton piasek na to dopiepo papa i folia (lub odwrotnie) a dalej styropian.

04-01-2008, 08:33
... Jak moge podkuc w tym najnizszym miejscu aby chociaz troche zminimalizowac koniecznosc wylewnia grubej wylewki właściwej aby nie zmanijszac wysykosci pomieszczenia?
to proste
wynajmij sobie jakąś firme do skuwania, a wtedy to oni będa sie martwic jak to zrobic a nie Ty ...

bst
04-01-2008, 08:38
Dobrze bylo by wymieszac ten piasek z cementem..

wisia30
04-01-2008, 09:05
Jakiś czas temu był na forum taki wątek - gość dał sobie nadlać beton, żeby wyrównać i teraz ma problem bo: belek nad drzwiami i oknami już nie podniesiesz, więc jak wylewka jest wyżej to trzeba skrócić, drzwi się da ale okna już nie. Drugi problem to ten, że jak byś chciał zrobić ogrzewanie podłogowe, to musisz mieć dobrą izolację 10cm styropianu wtedy podłoga wychodzi dużo wyżej i znów: co z oknami i drzwiami, co z wysokością pomieszczeń?
TAk właściwie to mamy podobny problem, krzywo wylana płyta o jakieś 2 cm w jednym miejscu i chyba będziemy wyrównywać tylko w tym miejscu, ale to się jeszcze okaże. Na szczęście planowaliśmy podłogówkę i mamy trochę zapasu więc może wyrównamy całość.

jacekot
04-01-2008, 09:30
zapomnij o kuciu podłogi !!!!

Rozwiązań jest dużo , tak jak opisali poprzednicy ,najsensowniej jest to po prostu wyrównać przy układaniu ocieplenia (styropianu) , wylejesz jasrych i nie bedzie śladu .

U mnie przez podłogówkę ( grubszy jastrych ) i styropian na gruncie (w projekcie 8 a daliśmy 13 cm ) tez powstały probelmy z otwarami pod drzwi i okna , ale bez problemu dało się to zniwelować . W przypadku drzwi dwóch par drzwi podkuli mi otwory , ekipa która montowała drzwi , koszt 30 zł .
Co do okien to nie było problemu zrobiono pod wymiar w sandartowej cenie.

Kris2222
04-01-2008, 11:17
oczywiście trzeba wszystko uwzględnić w czasie prac murowych dobrze wysokości nadproży drzwiowych i okiennych , by potem nie wychodziły szopki
TY jeszcze masz możliwość bo nie masz jeszcze murów a koledzy pisali o problemie w czasie gdy mury już były ,poprostu przeoczono ten problem wcześniej, wyszedł na etapie wylewek