PDA

Zobacz pełną wersję : Płyta indukcyjno-elektryczna?



mika31
03-01-2008, 23:57
Czy to dobry pomysł? Jakieś przeciwskazania?

jack_2000
04-01-2008, 00:07
biorę pod uwagę kupno takiej płyty

cemik1
04-01-2008, 06:28
Mam takś płytę ze względu na część starych garnków nieprzystosowanych do indukcji (nie trzeba inwestować w cały sprzęt). I tak nieczęsto wykorzystuje się wszystkie cztery pola tak, że w większości gotowanie przebiega na indukcji.

mika31
04-01-2008, 06:48
jack możesz powiedzieć czym się kierujesz biorąc pod uwagę tę płytę?

kubaimycha
04-01-2008, 07:13
Moim zdaniem nie jest to dobry pomysł...Już widzę np. moją mamę, gościnnie gotującą, jak myli które garnki do indukcji, a które nie... :roll:

czandra
04-01-2008, 08:13
Ja też planuję taką płytę, mamy garnki Zeptera, które nie będą działały na indukcji (wyprodukowane kilka lat temu) a szkoda je wyrzucić, więc będą 2 pola elektryczne i 2 indukcyjne. Myślę, że indukcję docenię zwłaszcza przy smażeniu bo na elektrycznej idzie trochę ciężko (długi czas reakcji od momentu zmniejszenia lub zwiększenia mocy pola do reakcji na patelni).
Pzdr

d5620s
04-01-2008, 14:15
kupiłam Mastercooka z ww przyczyn:) jest ok. na ciodzien stosuje dwa pola-nie wiecej

Anna Broc
04-01-2008, 18:19
d5620s kupiłam Mastercooka z ww przyczyn:) jest ok. na ciodzien stosuje dwa pola-nie wiecej.

to znaczy których używasz - elektrycznych czy indukcyjnych?
tez przymierzam sie do kupna tej plyty ale boje sie że albo będe uzywac tylko elektrycznych tradycyjnych albo indukcja okaze sie tak rewelacyjna ze elektryczne będa nieuzywane

mika31
04-01-2008, 19:44
d5620s kupiłam Mastercooka z ww przyczyn:) jest ok. na ciodzien stosuje dwa pola-nie wiecej.

to znaczy których używasz - elektrycznych czy indukcyjnych?
tez przymierzam sie do kupna tej plyty ale boje sie że albo będe uzywac tylko elektrycznych tradycyjnych albo indukcja okaze sie tak rewelacyjna ze elektryczne będa nieuzywane

No właśnie. Powiedzcie coś więcej użytkownicy.
Muszę się szybko zdecydować. Mnie elektryczna potrzebna (przynajmniej tak sobie to tłumaczę) do gotowania potraw, które nie tyle lubią szybkie co długie gotowanie. Tzn. włączam - nagrzewa się wyłączam i nietracę energii a tu jeszcze bigos się grzeje. Co o tym myślicie. Ma to sens?

Anna Broc
04-01-2008, 20:29
no właśnie moje myślenie jest podobne ale na ile sprawdzi się to tylko chyba własna praktyka wykaże.

d5620s
05-01-2008, 10:02
na codzień indukcja:)
za ta płyta przemawiała:
-cena duzo niższa niz za 4 indu
-podobno z indukcji nie powinny korzystac osoby z rozrusznikiem a nasz tata ma mieć-więc na wszelki wypadek.... ale nie wiem na ile to jest prawda. Maz sie jednak uparł więc mamy kompromis

Anna Broc
05-01-2008, 10:11
Z tym rozrusznikiem to prawda - czytałam w instrukcjach, bo pole magnetyczne może miec negatywny wpływ na pracę rozrusznika.

Dziękuję za odpowiedź - :lol: kupię kilka garnków i patelnię do indukcji a na elektrycznych grzejnikach będę uzywac stare. Czy jednak pola grzewcze tego modelu kuchenki nie są za małe?, największe ma średnnicę 21 cm więc całkiem umiarkowaną ( mój największy garnek ma 23 cm)

yacol
05-01-2008, 13:54
d5620s kupiłam Mastercooka z ww przyczyn:) jest ok. na ciodzien stosuje dwa pola-nie wiecej.

to znaczy których używasz - elektrycznych czy indukcyjnych?
tez przymierzam sie do kupna tej plyty ale boje sie że albo będe uzywac tylko elektrycznych tradycyjnych albo indukcja okaze sie tak rewelacyjna ze elektryczne będa nieuzywane

No właśnie. Powiedzcie coś więcej użytkownicy.
Muszę się szybko zdecydować. Mnie elektryczna potrzebna (przynajmniej tak sobie to tłumaczę) do gotowania potraw, które nie tyle lubią szybkie co długie gotowanie. Tzn. włączam - nagrzewa się wyłączam i nietracę energii a tu jeszcze bigos się grzeje. Co o tym myślicie. Ma to sens?

Wiesz - to nie jest tak ze sie nagrzeje to pozniej przez godzine trzyma cieplo.A indukcja niby ekonomiczniejsza to moze lepiej indukcyjną i ustawić na mniejszy stopien. Tymbardziej ze w indukcji cala energia idzie na podgrzanie potrawy a w elektrycznej cieplo sobie ucieka. Ja mysle nad kupierniem samej indukcyjnej

mzawad
06-01-2008, 13:57
Fajne wiadomości o płycie indukcyjnej znalazłem na www.pytanieomieszkanie.pl
Nowa stronka, ale zapowiada sie fajnie. A propos granków, to moja znajoma na płycie indukcyjnej gotuje tez w garnkach emaliowanych - super działa.

Basiaw
07-01-2008, 08:45
Fajne wiadomości o płycie indukcyjnej znalazłem na www.pytanieomieszkanie.pl
Nowa stronka, ale zapowiada sie fajnie. A propos granków, to moja znajoma na płycie indukcyjnej gotuje tez w garnkach emaliowanych - super działa.


Mówisz o tych 2 zdaniach w dziale porad eksperta?
Powtórzone ogólniki jakich wszędzie pełno i w sumie nieprawda, bo po gotowaniu pole grzejne wcale nie jest chłodne, gdyż szkło nagrzewa się wtórnie od garnka i też można się sparzyć.

pozdrawiam
Basia

mika31
07-01-2008, 09:00
A ja nadal nie mogę się zdecydować :cry: Użytkownicy mieszanych płyt nie żałujecie, że nei macie całej indukcji?
Które pola częściej używacie?

cemik1
07-01-2008, 09:42
Użytkownicy mieszanych płyt nie żałujecie, że nei macie całej indukcji?

nie


Które pola częściej używacie?
indukcyjne

Pisałem już, ale powtórzę. Pola HiLight wykorzystywane są tylko ze starym sprzętem (ekspres, szybkowar, garnki z nierdzewki) lub w przypadku wielkiego gotowania - trafiło się przed świętami.
Na indukcji można gotować też z małą mocą (potrawy, które muszą długo dochodzić: bigos, powidła itd.) nie ma żadnych problemów.
Można stosować tradycyjne emaliowane garnki. Prawdę mówiąc najszybciej i najlepiej się w nich gotuje na indukcji. Trzeba jednak uważać na odpryski emalii. W tych miejscach garnek znacznie mocniej się rozgrzewa. Nie przeszkadza to w gotowaniu wody, ale np. ziemniaki mogą się już przypalić (jeżeli gotujemy na maksymalnej mocy).
W płycie mastercooka, niewielkie pola i ich rozstaw powodują "wypychanie" dużych garnków z pól (jeżeli chcemy postawić ich większą niż 1 ilość). W praktyce jednak nie ma to znaczenia - i tak się gotuje.

markdottir
07-01-2008, 11:02
znajomy ma. pól ekektrycznych nie uzywa wcale. mówi, ze jakby mógł jeszcze raz kupic płytę, wziaby 100% indukcję.

ochikarka
07-01-2008, 13:56
witam użytkuje taka płytę od miesiaca pół indukcji i pół elektrycznej i jak teraz miałabym kupować nową to raczej indukcje całą lub elektryczną. Faktycznie idzie zwariować z tymi różnymi garnkami . Raczej rzadko używam 4 pół ale w świeta tak - to mozna było oszaleć.

szyderczy smiech
07-01-2008, 16:45
to bardzo kontrowersyjna spraw i jest scisle powiazana z "kultura gotowania". :P

Tak samo tyczy sie to garnkow. :D Osobiscie polecilbym zestaw All-Clad na indukcje(i na wszystko inne),a jesli cos na druga polowe to stalowo-miedzianego Beka, bo o wiele tansze niz All-Clad tego samego typu. :D wszystko zalezy jaka "kulture gotowania " preferujemy.


http://img242.imageshack.us/img242/2915/allzw8.jpg

http://img242.imageshack.us/img242/3880/bekaor9.jpg



Jak indukcja to tylko All-Clad. :D

Cpt_Q
07-01-2008, 23:21
Fajne wiadomości o płycie indukcyjnej znalazłem na www.pytanieomieszkanie.pl
Nowa stronka, ale zapowiada sie fajnie...

8)

A o frontach kuchennych nic już nie mówia p-wo Z..cy? :wink:

Cpt_Q
08-01-2008, 01:44
http://img242.imageshack.us/img242/3880/bekaor9.jpg

niezła beka 8)

08-01-2008, 05:55
Mam garnki Zeptera i All-clad , ale od poczatku gotowalam na kuchni gazowej. Czy mozna tych samych garnkow uzywac na plycie indukcyjnej , czy juz raczej nie? Slyszalam opinie, ze po gotowaniu na gazie nie mozna uzywac tych samych garnkow co na plycie indukcyjnej.

cemik1
08-01-2008, 08:10
Starsze nierdzewki, jak zepter i takie inne chińskie z targu, nie są przeznaczone do gotowania na indukcji (nie są ferromagnetyczne, czyli oblewają najprostszy test z magnesem, nie przywiera do ich dna). Nowsze mająjuż w dno wstawioną blachę ferrobagnetyczną i idą na indukcji. Musisz sprawdzić.
Inną sprawą jest rzekome trwałe wyginanie się dna garnków przy pracy na gazie. Powiadają, że takie powyginane garnki jeżdżą po płycie (czy to indukcyjnej, czy ceramicznej) i słabiej przjmują ciepło (na szczęście tylko z pól pól ceramicznych). Ja tego zjawiska w swoich garnkach nie dostrzegłem, a używam np patelni, która ma ze 30 lat gazowej przeszłości.
Na zdjęciach powyżej nie widzę znaku indukcji. Nie jestem pewien, czy ten klad jest w związku z tym dobrym wyborem.

szyderczy smiech
08-01-2008, 12:56
Oczywiscie , jesli masz garnki z segmentu "stalowego". :P

....."All-Clad Stainless has been induction-ready since its development because we use a special magnetic stainless steel on the exterior. We built the Stainless collection to be used on any stovetop and in professional kitchens that have adopted this technology."

Jakosc wykonania tych garow jest nie do pobicia i tym samym jak jest w cytacie mozna "jezdzic" na nich po wszystkim. 8)

ps. all-clad jest bez znakow. :D marka jest znakiem . :D

szyderczy smiech
08-01-2008, 13:00
http://img242.imageshack.us/img242/3880/bekaor9.jpg

niezła beka 8)

....no tak, ale nie na indukcje. :D Jaki gar - taka precyzja gotowania. :P

szyderczy smiech
08-01-2008, 13:26
a-ha , wracajac do konstrukcji garow i ich wyginania. :D

sam rdzen "all-c." jest 3 razy grubszy niz cala scianka Beka. :P

http://img139.imageshack.us/img139/2189/gardt1.jpg

i w tym jest ukryta roznica. :P