PDA

Zobacz pełną wersję : Tynki cementowo-wapienne w styczniu



ashca
04-01-2008, 08:01
Czy mogę się pokusić o tynki cementowo-wapienne w przyszłym tygodniu?
Akurat ekipa na którą poluje coś tam może przesunąć i weszliby w przyszłym tygodniu.
Tynkowanie z agregatu zajęłoby im ok. tygodnia.
Dom jest z keramzytu 25 cm + 15 cm styropianu na zewnątrz, ale ogrzewania niestety nie ma.

A drugie pytanie - Czym najlepiej zabezpieczyć posadzki przed tynkowaniem? Wysypać piasek? Czy macie jakieś inne, lepsze sprawdzone sposoby?

04-01-2008, 08:37
Czy mogę się pokusić o tynki cementowo-wapienne w przyszłym tygodniu?...
a jaką temperaturę będziesz miała w przyszłym tygodniu w budynku ?


...
Czym najlepiej zabezpieczyć posadzki przed tynkowaniem? Wysypać piasek? Czy macie jakieś inne, lepsze sprawdzone sposoby?
lepszym sposobem jest robienie tynków przed posadzkami ...

pierwek
04-01-2008, 09:19
Czy mogę się pokusić o tynki cementowo-wapienne w przyszłym tygodniu?
Akurat ekipa na którą poluje coś tam może przesunąć i weszliby w przyszłym tygodniu.


hehe przyszły mrozy i ktoś im odmówił robotę a ty chcesz ryzykować? Jak nie przeszkadza Ci lód na ścianach i potrójna robota to rób... No chyba że możesz zapewnić w domu przez najbliższe tygodnie temperatury dodatnie.
BTW dzisiaj w nocy było u mnie -12oC

bladyy78
04-01-2008, 09:25
Nigdy z zyciu w styczniu tynków jeszcze w nieogrzewanym domu. Ja w jednym pokoju zacierałem kawełek sciany juz ponad miesiac temu i do teraz nie wyschło to miejsce. Tynków poniżej +5*C nie powinno sie kłaść.

RYDZU
04-01-2008, 10:37
Ja robiłem tynki cementowe w styczniu i lutym. Ale zadbałem o odpowiednią temperaturę w domu - kozę w której paliłem węglem i a w salonie postawiłem wkład kominkowy. W tygodniu ekipa pałiła ale weekendy należały do mnie. Trzeba było 2 x dziennie być na budowie i palić. Temperaturę miałem najniżej na poziome 10 stopni, ale przeważnie cieplej.
Bez ogrzewania bym się na tynki w zimie nie zdecydował

Pozdrawiam

Kris2222
04-01-2008, 11:03
tynki można wykonywać w temperaturze nawet - 30 st. tylko trzeba zadbać o dodatnią tem. w pomieszczeniach tynkowanych, następny problem z agregatem , w grę wchodzi tylko agregat w środku domu i tylko zaprawa z worków , niema co marzyć o tym że wysypiesz piach i będziesz tynkować , chyba że go na pokój zwieziesz albo garaż
Przy minusowej temperaturze moment postoju przy laniu tynku i węzę zaczynają sie zatykać , a jak sznekę w agregacie złapie to lipa, można agregat wisć do remontu.
Nagrzewanie musi trwać jeszcze po tynkowaniu min. tydzień czasu , wietrzyć trzeba, a jak to zrobić jak na dworze -10 st., moment i masz wychłodzone ,
na robotach państwowych , u deweloperów, w marketach robi sie na okrągło , minusowe tem.są mało ważne :D liczy sie termin
ale u siebie nigdy bym sie tego nie podjął, tynkuje wiec wiem o co biega,
tak jak kolega napisał wyskoczyła mu robótka i szuka napalonego inwestora :D
Puki on tam będzie to ok ale potem cię zostawi z tymi tynkami ,on pewnie będzie miał nagrzewnice a ty? czym kozą , całego domu nie nagrzejesz

pelsona
04-01-2008, 11:20
Oprócz dodatniej temperatury wewnątrz również ważne jest aby ściany zewn. były ocieplone, a wtym wypadku są. Mógłby pomomo ogrzewania wyjść na ścianę zamróz z zewnątrz. Wtym wypadku ocieplenie jest także spokojnie można tynki robić.

Ana27
04-01-2008, 11:23
My jestesmy na etapie tynkowania (koncowka) (cem-wap. z agregatu) , palimy w domu koza i jeszcze dodatkowo wlaczamy grzejniki olejowe. Za 2 dni uruchamiamy piec na eko-groszek i bedziemy dogrzewac podlogowka oraz 3 grzejnikami (ale delikatnie) , ktore juz sa zamontowane.
Nie zdecydowalabym sie na tynkowanie bez ogrzewania.

A co do drugiego pyt. to u nas tez tak wyszlo, pierwsze byly posadzki a pozniej tynki. Nic sie nie stalo z posadzkami. Oczywiscie zmienily kolor na bialy ale pozostaly tak gladkie jak przed tynkowaniem.

Pozdrawiam

Ana27
04-01-2008, 11:26
pelsona, a moim zdaniem nie powinno sie ocieplac domu przed tynkowaniem. I tutaj mam na mysli sciany zew. jak i dach. Woda z tynkow nie bedzie miala gdzie odparowac i beda dluzej schly.

pelsona
04-01-2008, 11:34
zgadzam się z Tobą Ana 27 ale w tym konkretnym przypadku to jednak konieczność

ashca
04-01-2008, 11:39
pelsona, a moim zdaniem nie powinno sie ocieplac domu przed tynkowaniem. I tutaj mam na mysli sciany zew. jak i dach. Woda z tynkow nie bedzie miala gdzie odparowac i beda dluzej schly.

Akurat w tej kwesti się z Tobą nie zgodzę, gdyż robiliśmy w listopadzie wylewki i bardzo ładnie wyschły, oczywiście przy nieocieplonym dachu i sporych szparach.

ashca
04-01-2008, 11:43
Z Waszych postów doszłam do następujących wniosków.
Obecnie jest zimniej niż ma być w przyszłym tygodniu, w nocy było -10 C, więc jeżeli będę miała w budynku temperaturę dodatnią to mogę pokusić się o tynkowanie, a jeżeli na minusie to muszę czekać do wiosny, tylko że wtedy roboty mi staną w miejscu.

pierwek
04-01-2008, 12:01
hehe wiedziałem, że i tak zrobisz po swojemu

no po prostu rotfl :D

dominikams
04-01-2008, 12:04
Jeżeli tak ci zależy na czasie, to wstawiaj kozę, plus nagrzewnicę i będzie ok. Tylko jeśli będą mrozy to będziesz musiała palić przynajmniej 2 - 3 razy dziennie (masz ocieplony dach?)

My tynkowaliśmy w zeszłym roku właśnie w styczniu/lutym. Dach był nieocieplony, tylko ściany. Panowie mieli też nagrzewnicę, więc zanim skończyli dół, góra już praktycznie była sucha. Potem przez jakiś czas dogrzewaliśmy tylko kozą.

pierwek
04-01-2008, 12:07
napisz jaka byłą wtedy temperatura na dworze...+5oC?
Jakoś mrozów ubiegłej zimy nie pamiętam...

bladyy78
04-01-2008, 12:16
Lepiej żeby roboty staneły niż maja byc robione od nowa na wiosne.

tacek2006
12-02-2008, 10:23
Witam.

Wczoraj zacząłem tynkować. W mieszkaniach jest tmp. +3st z rana, po południu +8st. Dom jest wybudowany z POROTHERMU 44. Ściany są suche, czy prace tynkarskie prowadzone w takich warunkach nie zaszkodzą tynkom.
Zaprawa cem-wapno

Damro
12-02-2008, 10:47
A okna masz już wstawione?

tacek2006
12-02-2008, 10:55
Okna mam wstawione.
Dom jest zamknięty??

Damro
12-02-2008, 11:42
To tynkuj śmiało :D