PDA

Zobacz pełną wersję : Lodowisko na trawie w ogródku



KamilaWr
04-01-2008, 13:01
Nie mogę nigdzie znaleźc informacji na temat zrobienia niewielkiego lodowiska dla dzieci w ogrodzie przy tarasie. Czy należy ułozyc jakąś folię i na to dopiero wylac wodę? Czy ktoś ma może jakieś doświadczenie w tym temacie?
z góry dziękuję za podpowiedź

Krzysztofik
04-01-2008, 13:30
Nie mogę nigdzie znaleźc informacji na temat zrobienia niewielkiego lodowiska dla dzieci w ogrodzie przy tarasie. Czy należy ułozyc jakąś folię i na to dopiero wylac wodę? Czy ktoś ma może jakieś doświadczenie w tym temacie?
z góry dziękuję za podpowiedźMoczysz stare prześcieradła w zimnej wodzie i rozkładasz na trawniku.
Kształtujesz płaszczyzne w miare zamarzania.
Jak przymarznie, polewasz wodą warstwami do grubości jakiej sobie życzysz.
Możesz zastosować folie, ale tylko na idealnej płaszczyźnie.
Jak nie masz tylu prześcieradeł możesz zastosować fizeline lub papier :wink:

KamilaWr
06-01-2008, 21:18
ooo... ciekawy sposób :)

jack_2000
07-01-2008, 01:28
mogę się mylić, ale jesli wylejesz wodę nawet na płaszczyźnie pofałdowanej (trawa) to woda i tak rozleje się i zamarzniena jednym poziomie (sama się wypoziomuje). warunek musi być nalana powyżej trawt.

Pytanie czy nie zniszczy się trawnik?

retrofood
07-01-2008, 06:57
nie zniszczy się, wystarczy śnieg odgarnąć na boki, usypać z niego bandy i w środek wlać wodę, robiliśmy tak lodowisko między blokowe, i trawa miała się bardzo dobrze


zgadzam się. warunek - wodę wylewać na zmarzniętą glebę. polać na początku trochę na dole po bandach, jak przymarźnie, to woda nigdzie już nie ucieknie.
no, ale trochę jej potrzeba...

retrofood
07-01-2008, 06:57
nie zniszczy się, wystarczy śnieg odgarnąć na boki, usypać z niego bandy i w środek wlać wodę, robiliśmy tak lodowisko między blokowe, i trawa miała się bardzo dobrze


zgadzam się. warunek - wodę wylewać na zmarzniętą glebę. polać na początku trochę na dole po bandach, jak przymarźnie, to woda nigdzie już nie ucieknie.
no, ale trochę jej potrzeba...

Cypek
07-01-2008, 07:23
A ja już mam niezłe lodowisko na tarasie (płytki). Nie zgarnąłem śniegu, kilka razy rozmarzło - zamarzło i lodowisko gotowe. Ciekawe czy nie spłynie przy odwilży razem z płytkami :)