PDA

Zobacz pełną wersję : Łatanie tynków - co zamiast Pozytynku Kreisela?



bimbelt
04-01-2008, 14:00
Do łatania niektórych przekuć użyłem gotowej mieszanki Pozytynk 560 firmy Kreisel. Niestety ziarnistosc jest wieksza niz na tynku macierzystym. Jakiej innej zaprawy moge uzyc by uzyskac lepszy efekt (mniejsze ziarno)?

Kris2222
04-01-2008, 17:57
nigdy tego nie załatasz tak by gramatura była identyczna , chyba że przefilcujesz całą ścianę , na to niema leku :wink:

bimbelt
05-01-2008, 08:13
Ale licze na to, ze mozna uzyskac nie rzucajaca sie w oczy fakture. To co juz wykonalem wyglada na prawde niezle (a nie mam w tym doswiadczenia). Sam jestem mocno zadziwiony efektem.

Kris2222
05-01-2008, 08:27
Jak pomalujesz to ci wyjdzie na ścianie taki placek o innym uziarnieniu
Załóżmy że masz wnękę do załatania po hydraulikach, załóżmy że używasz tej samej zaprawy co cała ściana , miejsce samej wnęki będzie identyczne ale musisz przyfilcować trochę więcej jak ta wnęka ,powiedzmy 10cm z każdej strony i właśnie te 10 cm będzie inne , zacierając cieniutką warstwę na starym tynku powstają przetarcia , które chcąc zlikwidować powiększasz promień zacierania i w końcu robisz starą ścianę :D
takie łaty po wyschnięciu najlepiej papierem ściernym przetrzeć , poprawi sie co nieco .