PDA

Zobacz pełną wersję : Profile przyścienne



skiper
04-01-2008, 14:49
Witam , mam parę pytań . Mam ponad 200 m2 sufitu na poddaszu do zabudowania , dach dwuspadowy o konstrukcji jętkowo-płatwiowej. Na skosach nie ma problemu , bo montuję profile przyścienne do ścian , ale w części centralnej ściany działowe są wyprowadzone za nisko ,żeby przykręcić do nich ud30, a uchwyty es 125mm są za krótkie. Poza tym nie mogę dać innych uchwytów , ponieważ pomiędzy jętkami jest już wełna mineralna i folia, a nie chcę tego rozbierać. Profile rigistil , płyta fermacell 12,5 mm.
Czy profile przyścienne są zawsze niezbędne ?

pawelurb
04-01-2008, 15:25
nie wiem, czy udzielę Ci fachowej porady , ale w jednym pokoju też tak mi wyszło, że ścianak działowa była za niska i nie dało się zamontować profilu przyściennego , naciełem profil główny , zgiełem go pod kątem 90 stopni , przewierciłem otwór i wbiłem na 2 kołki szybkiego montarzu , uprzednio wydłubując wgłębienie w ścianie żeby kołki nie wystawaly . Prowizorka, ale jak narazie nic nie popekało :D Tyle że na ścianach tez mam G-K , więc szparę jaka powstała udało mi się zakryć płytą

siwy z gosławic
04-01-2008, 20:49
Nie wiem co mają ud do esów.
Za niska ściana, przejdź profilami nad ścianą i po zawodach.

skiper
05-01-2008, 18:27
Chodzi o to że es mają maksymalnie 125 mm i nie mogę juz niżej opuścić sufitu, a przejść do następnego pomieszczenia nie da rady bo tam jętki są niżej. Czy koniecznie trzeba dać ud 30.

siwy z gosławic
05-01-2008, 19:00
Jeżeli jętka jest blisko sciany to nie ma potrzeby.

-COLOR-
05-01-2008, 19:18
Chodzi o to że es mają maksymalnie 125 mm i nie mogę juz niżej opuścić sufitu, a przejść do następnego pomieszczenia nie da rady bo tam jętki są niżej. Czy koniecznie trzeba dać ud 30.

nie jest konieczne, ale korzystne

a skoro ESy125 są zbyt krótkie to możesz je przedłużyć, tniesz jeden na dwie części i "pchełkami" przykręcasz do uszy ESa montażowego