PDA

Zobacz pełną wersję : Szpary w nowym parkiecie - ciepło



_anna_p
04-01-2008, 15:11
Czy ktoś mógłby mi doradzić co mam zrobić ze szparami w parkiecie: reklamować u dewelopera czy parkieciarza i jak je "załatać"?
We wrześniu położyliśmy parkiet w mieszkaniu. Teraz kiedy zaczął się sezon grzewczy, okazuje się, że przewody zasilające c.o. zostały położone tuż pod podłogą i nie zaizolowane. Efekt - mam "ogrzewanie podłogowe" pod parkietem jesionowym. Wzdłuż przewodów robią się szczeliny, wyraźnie czuć, że w tym miejscu parkiet jest ciepły. Czy jest jakiś łatwy sposób naprawy takiego parkietu (nie wyobrażam sobie, by na nowo szpachlować, cyklinować, lakierować, bo już tam mieszkamy)? Czyja to wina, dewelopera, czy parkieciarza, u kogo powinnam to reklamować?

04-01-2008, 15:29
umowe miałas z deweloperem czy parkieciarzem ?
komu płaciłas za parkiet ?

Krzysztofik
04-01-2008, 15:33
umowe miałas z deweloperem czy parkieciarzem ?
komu płaciłas za parkiet ?
A parkieciarz wiedział, że kładzie parkiet na "podłogówce"?

_anna_p
06-01-2008, 12:26
Myślę, że wina jest dewelopera, bo nie zaizolował przewodów zasilających intalację c.o., a ewindentnie na rysunkach zalecał parkiet. Dewelopera mimo gwarancji nie interesuje się usterkami - więc w grę wchodziłaby droga sądowa.
Konflikt na wiele miesięcy! A w moim parkiecie są szczeliny, które będą powiększać. No i co zrobić? Rozwalać podłogę i domagać się zaizolowania przewodów, na nowo kłaść podłogę, czy doraźnie ratować miejsca gdzie się najbardziej parkiet się rozłazi?