PDA

Zobacz pełną wersję : Ciągnie od okien.



JózefinaK
04-01-2008, 17:51
Zrobiło się zimno i czuć teraz wyraźnie, ze od okien bardzo ciągnie. Jak się wyciągnie rękę w okolice parapetu, to w rękę zimno. Siedzę metr od okna i cały czas czuję zimne powietrze. Może przesadzam, ale chyba jest coś nie tak. Tylko co?

Kris2222
04-01-2008, 17:54
masz coś nieszczelne , jakie masz ściany ?z czego ?

Mirek_Lewandowski
04-01-2008, 17:54
Zima?

JózefinaK
04-01-2008, 18:01
Zima, ale średnio uśmiecha mi się nieproszony chłodek w pokoju, w którym pracuję.
Ściany z ceramiki, ocieplane styropianem, ale to chyba nie ma znaczenia, bo nie od ścian ciągnie.

an-bud
04-01-2008, 18:02
jest coś takiego jak promieniowanie :lol: zasłoń roletą, albo zasłoną i problem zniknie :D

Mirek_Lewandowski
04-01-2008, 18:17
I może napisz, co za okna, bo naprawdę przy tych danych to trudno sensownie odpowiedzieć

pierwek
04-01-2008, 18:30
na pocieszenie trzeba dodać że chociaż wentylacja dobrze przez to działa... może te okna mają takie fabryczne rozszczelnienie - jak za szczelne okna to znowu wentylacja grawitacyjna szwankuje

coulignon
04-01-2008, 18:38
ja bym zrobił tak:
1. zamknął szczelnie okna.
2. dla pewności zakleił taśmą
3. napisał wątek na forum: Ratunku! z kratki w łazience dmucha mi zimne powietrze!" :D :D :D

mirkan
04-01-2008, 19:12
Po wymianie okien na PCV też wiało od nich chłodem. Ale jak się okazało, to nie okna były przyczyną lecz parapety wykonane z konglomeratu. Pomiędzy nimi a ramą okna była bardzo niewielka szczelina i to przez nią wiało. Zakleiłam silikonem i jest ok. Aczkolwiek parapety są bardzo zimne. Moim zdaniem pomiędzy parapetem a listwą montażową pod ramą okienną powinno być ocieplenie, ewentualnie od strony zewnętrznej, wtedy parapet nie byłby taki zimny.

hes
04-01-2008, 19:15
Zrobiło się zimno i czuć teraz wyraźnie, ze od okien bardzo ciągnie. Jak się wyciągnie rękę w okolice parapetu, to w rękę zimno. Siedzę metr od okna i cały czas czuję zimne powietrze. Może przesadzam, ale chyba jest coś nie tak. Tylko co?

W styku z szybami okna powietrze ochladza się i jako zimniejsze i cięższe
spływa w dół. Dochodzi do tego uczucie zimna z powodu, jak
wspomniał an-bud wypromieniowania ciepła własnego ciała w stronę
zimniejszego okna. Wniosek ? Zlikwidować okna ! Precz z zimą !

ewajar26
04-01-2008, 19:50
Witam,jestem użytkownikiem forum tzn.biernym"czytaczem".Poruszył mnie temat Siedzę przed komputerem i mam ten sam problem z oknami. Ciągnie od okien.Wprowadziłam się nie miałam elewacji i zrobionych parapetów zewnętrznych.Dwa lata temu zrobiłam parapety,myślałam bedzie szczelniej i cieplej.Nic z tego zeszłej zimy też wiało.W tym roku zrobiłam elewację,mało tego uparłam się aby dołożyć steropian 1 cm po bokach zewn.okien/po długich dyskusjach z moim ślubnym/.No i dalej wieje doprowadza mnie to do szału.Jestem uczulona na przeciągi.Zapłaciłam za okna kupę kasy i są do bani.Mam okna salamander.W poniedziałek jadę do producenta.Okna można sprawdzić podaję przydatny link http://www.muratordom.pl/budowa-i-remont/okna-i-drzwi/widac-golym-okiem,6337_3377.htm
Przeprowadziłam próbę z kartką niestety wchodzi bez problemu/połowa/

remle
04-01-2008, 20:14
U nas podobnie jak u Mirkana - powstała szpara między ramą okna a parapetem

jareko
05-01-2008, 08:37
Nie ma możliwości bez wizji lokalnej odpowiedziec co jest przyczyna ze wieje
Przyczyn może byc tyle ze ho ho ho
- zle ułożona uszczelka w narozach okien - powstaje szczelina => wieje
- zle wyregulowane okucia - skrzydlo nie docisniete => wieje
- zle uszczelnione polaczenie okno/mur => wieje
- zle zamontowany parapet - brak uszczelnienia przy oknie i to nie silikonem - tym tylko zamykasz wylot dziury - po prostu spier... montaz => wieje

Bardzo czesto tez to "wianie" to subiektywne odczucie chlodu od szyby, parapetu, okna. Czesto nic nie wieje - latwo sprawdzic swieczka chociazby :lol:

Jakze czesto montaz parapetu na kliej jest powodem jego bardzo niskiej temperatury i wrazenia chlodu od okna, a juz taki montaz w przypadku sciany 3W to jzu porazka - cug od parapetu jest ogromiasty

dominikams
05-01-2008, 09:43
U nas wczoraj odkryłam to samo - w oknie kuchennym, w rogu wiało. Akurat wiatr był z tej strony, więc czuć było. Oczywiście będę dzwonić do firmy od okien.

Aha, z drzwiami wejściowymi mam to samo. Wcześniej nic nie zauważyłam, bo wiatr z reguły jest z innej strony.

06-01-2008, 04:01
U mnie to samo. Przy wietrze na zewnątrz wieje ze styku rama okna i parapet lub ściana. Gdy nie ma wiatru jest mały podmuch z tych miejsc. Pianka była połozona po obwodzie okna. Przy wietrze na zewnątrz wyraźnie wywiewa ciepło z domu.
pzdr

MariuszAER
06-01-2008, 07:25
U mnie też był ten problem ale go zlikwidowałem, poniewaz pomiedzy parapetem i oknem miałem szczeline, ktorą panowie co montowali okna i parapety zasilikonowli zwykłym silikonem, oderwałem stary sylikon i zrobiłem to sam ,silikonem szklarskim, który ma lepsze parametry techniczne niż inne silikony. :D

dominikams
06-01-2008, 12:39
U mnie to samo. Przy wietrze na zewnątrz wieje ze styku rama okna i parapet lub ściana. Gdy nie ma wiatru jest mały podmuch z tych miejsc. Pianka była połozona po obwodzie okna. Przy wietrze na zewnątrz wyraźnie wywiewa ciepło z domu.
pzdr

U mnie akurat wieje z uszczelek, nie ze styku okna ze ścianą. Parapetów wewnętrznych jeszcze nie mam (przynajmniej większości), ale nic tam nie wieje 8) Czy jak zamontuję to zacznie wiać? :P :wink:

hes
06-01-2008, 12:59
Coś mi nie pasuje w waszych narzekaniach na to wianie... Najpierw zaleca się
(i producenci do tego sie dopasowują) lekkie rozszczelnianie okien a Wy
o wianiu. Już nie wspominam o poradach przy byle problemach z wentylacją
grawitacyjną o uchylaniu okien. Kochani, a gdzie system odpowiednio
umieszczonych (nad grzejnikami) nawiewników ? Chcecie wymiany powietrza
a zmuszacie go do wciskania się przypadkowymi szczelinami...