PDA

Zobacz pełną wersję : Wytyczenie domu



Rynkor
04-01-2008, 19:14
Witam.
Moje pytanie jest następujące:

Wiadomo ze do wytyczenia budynku potrzebny jest geodeta z uprawnieniami. Czy taki geodeta, który wpisuje do dziennika budowy, fakt wytyczenia budynku musi posiadać własna firmę geodezyjna czy też do wykonania tej czynności potrzebuje wyłącznie odpowiednich uprawnień i posiadanie lub nie własnej działalności gospodarczej nie ma nic do rzeczy???

Pozdrawiam.

04-01-2008, 20:04
wydaje mi sie, ze istotne dla Ciebie sa uprawnienia geodety

Barbossa
04-01-2008, 20:30
Witam.
Moje pytanie jest następujące:

Wiadomo ze do wytyczenia budynku potrzebny jest geodeta z uprawnieniami. Czy taki geodeta, który wpisuje do dziennika budowy, fakt wytyczenia budynku musi posiadać własna firmę geodezyjna czy też do wykonania tej czynności potrzebuje wyłącznie odpowiednich uprawnień i posiadanie lub nie własnej działalności gospodarczej nie ma nic do rzeczy???

Pozdrawiam.
tak jak u księdza, stomatologa, itp itd
warunek niekonieczny i niewystarczający

Krzysztofik
04-01-2008, 23:45
Witam.
Moje pytanie jest następujące:

Wiadomo ze do wytyczenia budynku potrzebny jest geodeta z uprawnieniami. Czy taki geodeta, który wpisuje do dziennika budowy, fakt wytyczenia budynku musi posiadać własna firmę geodezyjna czy też do wykonania tej czynności potrzebuje wyłącznie odpowiednich uprawnień i posiadanie lub nie własnej działalności gospodarczej nie ma nic do rzeczy???

Pozdrawiam.
Nie musi mieć działalności gospodarczej, o ile takiego znasz :wink: :D

MOLLAN
04-01-2008, 23:50
Nie musi mieć działalności , może być np. gdzieś zatrudniony na umowę o pracę, a u Ciebie odwali "fuchę", wystarcza, że ma uprawnienia.

slawwoj
05-01-2008, 15:35
USTAWA z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne

Art. 11. Prace geodezyjne i kartograficzne wykonują podmioty prowadzące działalność gospodarczą, a także inne jednostki organizacyjne utworzone zgodnie z przepisami prawa, jeżeli przedmiot ich działania obejmuje prowadzenie tych prac.

geonet
05-01-2008, 18:00
jako geodeta z zawodu powiem tak:
ma być pieczątka z numerem uprawnień
i nic więcej

tak samo jak z kierbudem - czy interesuje Cię czy jest gdzies zatrudniony? ma miec uprawnienia i tyle...

pozdrawiam

darekpt
05-01-2008, 18:14
może Ci zrobić np. twój wujek jeżeli ma uprawnienia a nie prowadzi działalności i np. pracuje na etat na stacji benzynowej , ważne są uprawnienia

slawwoj
05-01-2008, 19:16
jako geodeta z zawodu powiem tak:
ma być pieczątka z numerem uprawnień
i nic więcej

tak samo jak z kierbudem - czy interesuje Cię czy jest gdzies zatrudniony? ma miec uprawnienia i tyle...

pozdrawiam

Jako geodeta z 20 stażem powiem tak: żerowanie na cudzej niewiedzy jest (ładnie powiedziawszy) nieetyczne.

Barbossa
05-01-2008, 19:18
Jako geodeta z 20 stażem powiem tak: żerowanie na cudzej niewiedzy jest (ładnie powiedziawszy) nieetyczne.
to się nażerowałeś, nie ma co

slawwoj
05-01-2008, 19:29
Jako geodeta z 20 stażem powiem tak: żerowanie na cudzej niewiedzy jest (ładnie powiedziawszy) nieetyczne.
to się nażerowałeś, nie ma co

Nie paniał aluzji

darekpt
05-01-2008, 19:45
może by kotoś się wreszcie określił bo sam już nie wiem jak to jest? pytam z ciekawości bo ja mam wpis do dziennika od geodety z firmy Geodezyjnej

Barbossa
05-01-2008, 19:54
może Ci zrobić np. twój wujek jeżeli ma uprawnienia a nie prowadzi działalności i np. pracuje na etat na stacji benzynowej , ważne są uprawnienia