PDA

Zobacz pełną wersję : co pierwsze - parkiet czy malowanie ścian ?



askaaa
04-01-2008, 19:25
zawsze myslalam ze najpierw parkiet, a nagle slysze cos innego. To jak to jest ?

Lataren
04-01-2008, 19:40
Ja osobiście wolałbym pomalować ściany.. ale zawsze mogę się mylić.

tuuska1
04-01-2008, 19:56
Ja też słyszałam, że malowanie ścian- tak zresztą było u mnie. Choć bardzo mi to nie pasowało. NO bo niby jak potem wybrać podłogę ??? - dobierać ją do ściany , której kolor mozna bez problemów zmienić. Racje męża zwyciężyły ,ale nie do końca , po zrobieniu schodów zmieniliśmy kolor w holu i przedpokoju na poddaszu, zupełnie nie pasował do dębowych stopni .Salon zresztą też malowaliśmy -bo zwyczajnie sie ubrudził.

yacol
04-01-2008, 19:57
Ale mowisz o lakierowaniu parkietu czy ukladaniu ?
Bo jezeli chcesz lakierowac to wstrzymaj sie z malowaniem scian az do calkowitego wywietrzenia, inaczej na scianach moga powstac przebarwienia. A jesli najpierw sciany to daj im troche czasu zanim wezmiesz sie za parkiet

Lataren
04-01-2008, 20:00
Nie chcę być złośliwe, ale mogliście najpierw uzgodnić kolor ścian i parkietu a nie najpierw pomalować ściany potem dobierać podłogę.
Mogliście kupić parkiet i niech by sobie leżał czy nawet zamówić i niech czeka pomalować ściany i jazda.

yacol
04-01-2008, 20:37
A ja myslalem ze chodzi o wlasciwosci, opary itp a chodzi o kolor tak ?? bo troche malo prezcyzyjne pytanie :P Jak kolor to najpierw wybierzcie parkiet bo sciany pewnie nieraz zmienicie bo to przeciez zaden problem a co 2 lub 3 lata trzeba przemalowac

izat
04-01-2008, 21:32
1. gruntowanie ścian
2. układanie parkietu
3. cyklinowanie i lakierowanie
4. ostateczne malowanie ścian
5. drzwi wewnętrzne
6. listwy przypodłogowe

Renatka&Petronek
04-01-2008, 21:45
1. układanie parkietu
2. gruntowanie ścian
3. cyklinowanie i lakierowanie
4. ostateczne malowanie ścian
5. drzwi wewnętrzne
6. listwy przypodłogowe

Ja zamieniam punkt 1 z 2 po konsultacjach z parkieciarzem. Teraz gruntują ściany, w lutym parkiet, marzec maolwanie, drzwi, listwy.

izat
04-01-2008, 22:22
pomyliłam się :)
już poprawiam ;)

tokas
05-01-2008, 08:27
zależy od lakieru. Jesli lakier wodny to nie ma znaczenia, jesli rozpuszczalnikowy to wysycha on poprzez odparowanie rozpuszczalnika i wówczas na pomalowanych scianach tworzy sie zółty nalot (odparowany rozp.) i dlatego w takim przypadku nalezy rozpoczać malowanie ścian po ostatecznym pomalowaniu parkietu.

daggulka
05-01-2008, 10:39
czyli jeśli ktoś układa panele i nie ma oparów, to lepiej sobie najpierw pomalowac ściany coby potem nie cackać się z foliami do przykrycia podłóg :roll:

askaaa
05-01-2008, 12:57
Mówimy tu o cyklinowaniu i lakierowaniu.

Nie chodzi mi o dobieranie kolorow parkiet do sciany czy tez odwrotnie. Chodzi mi tylko o rzeczy praktyczne. Jak zrobić, aby było dobrze nie uszkadzając sciany czy tez parkietu.
Pan który bedzie mi ukladal parkiet mowi, ze najpierw malowanie, później jego praca tj ukladanie cyklinowanie i lakierowanie. Następna rzecz, czy to prawda, że przy cyklinowaniu nie ma żadnego kurzu, bo niby są odpowiednie do tego maszyny. Jakoś nie chce mi się w to wierzyć.

yacol
05-01-2008, 14:20
Ja bym najpierw skonczyl calkowicie parkiet adopiero pozniej bral sie za sciany

dabell
05-01-2008, 20:03
My najpierw zrobiliśmy parkiet a teraz kończymy malowanie. Gruntowanie było przed parkietem.
Parkiet zabezpieczyliśmy tekturą falistą (rowkami do góry :-)), bo układaliśmy po kilku dniach od zakończenia lakierowania. Do malowania jak znalazł.

izat
05-01-2008, 20:07
jasne że się kurzy przy cyklinowaniu, nawet systemem bezpyłowym ;)
dlatego najpierw trzeba zrobić do końca parkiet, a potem malować

askaaa
05-01-2008, 23:15
dzieki wszystkim...wszystko juz jasne :)

GGGosik
06-01-2008, 23:21
Serio, serio? Najpierw całkiem skończyć parkiet,
a później malować ściany? Muszę wiedzieć, bo musiałabym już
wybierać kolor ścian i kupować farby!!!!... Rany julek...

carringtontomas
07-01-2008, 03:08
zawsze myslalam ze najpierw parkiet, a nagle slysze cos innego. To jak to jest ?

Jesli dobrze zabezpieczysz położony parkiet przed pomalowaniem ścian to w sumie bez różnicy. W końcu za pare lat też trzeba będzie odświeżyć ściany a parkietu nei będziesz zrywac prawda?

nidziowa
07-01-2008, 08:26
a jak sie ma malowanie scian do układania paneli. ?
Czy tez jest tyle problemów z tym?

ochikarka
07-01-2008, 14:05
moim zdaniem najlepsze rozwiazanie to:
- gruntowanie, szpachlowanie ścian itd
- malowanie scian - tylko jeden raz
- układanie parkietu itd
- lakierowanie lub olejowanie
- malowanie ścian 2 i 3 raz
Ja zrobiłam błąd od razu miałam ściany na gotowo pomalowane 3 -krotnie i musialam po olejowaniu dokonac poprawek - małych naszczęście

dabell
07-01-2008, 18:06
Nasz parkieciarz też proponował, że jezeli jest mus :-) to malować 1 raz, ale wykończenie -oniecznie zostawiać po wykończeniu parkietu. Mimo cyklinowania bezpyłowego :-).