PDA

Zobacz pełną wersję : Sciana w szafie z drzwiami suwanymi.



MartaL
04-01-2008, 20:35
Jak zabezpieczyliście ścianę w posiadanych szafach typu Komandor, Senator itp..?
Tam nie ma tylnej ściany, a jej dokupienie kosztuje. Farba, a może lepiej tapeta się nada? Jeśli tak to jaką polecacie.Czekam właśnie na montaż takowej szafy i sie zastanawiam.

acca5
04-01-2008, 20:37
Po co tylna sciana- biała farba i tyle

KamilaWr
04-01-2008, 20:46
Ja proponuję zwykłą białą płytę pilśniową

Tedii
04-01-2008, 23:06
....szafach typu Komandor, Senator itp..?
No tak, goła ściana kosztuje. :wink:
A na boczną ścianę pewnie dali listewkę :wink:

monia.mk
05-01-2008, 09:22
....szafach typu Komandor, Senator itp..?
No tak, goła ściana kosztuje. :wink:
A na boczną ścianę pewnie dali listewkę :wink:

Tylna ściana to nie jest duży koszt ale jest niepraktyczna.
Jak sama nazwa mówi są to szafy pod zabudowę a nie wolno stojące. Całe wnętrze dochodzi do ścian i na nich jest montowane. Jedynie co można zrobić z taką płyta na ścianie (pilśnią) to ją nakleić i dokręcać resztę wnętrza. Duło łatwiej, praktyczniej jest wymalowanie ścianie. Po kilku latach można wyciągnąć półki, drążki i wymalować na nowo gdzie w przypadku pilśni konieczne będzie zrywanie i demontaż całego wnętrza. Jeszcze jedno bardzo często za płytą tworzy się grzyb ( ściana z naklejoną płytą nie oddycha)
Jeżeli mamy po bokach kominy z półkami mamy i ścianki boczne ( komin mocniejszy) jeżeli mamy drążki ścianki są zbędne bo odejmują nam z szerokości wnętrza ( daje sie odbojnice 10 lub 18mm).
Pozdrawiam Monia

Nikoru
05-01-2008, 10:00
Ja (jeszcze w bloku) mam ściany pomalowane farbą olejną (na jasnozielony kolor, który mi został po malowaniu grzejników). Bardzo sobie chwalę to wykończenie, ponieważ raz na jakiś czas przy sprzątaniu zmywam ściany bez problemu na mokro. A wbrew pozorom tam też się kurzy...

Anna Broc
05-01-2008, 10:24
Planowałam zostawic tylko pomalowaną tak jak reszta pokoju ale musiałam troche odizolowac się akustycznie od sąsiadów wiec wykleiłam sama korkiem izolującym dźwięk. Korek pachniał chyba przez 2 tyg. a więc i ubrania też ale już po miesiącu nic nie czuc.

KamilaWr
05-01-2008, 10:32
A wbrew pozorom tam też się kurzy...
Dlatego lepiej zrobic wnętrze z płyty pilśniowej, którego wcale nie ma potrzeby klejenia do ściany.

monia.mk
07-01-2008, 16:43
A wbrew pozorom tam też się kurzy...
Dlatego lepiej zrobic wnętrze z płyty pilśniowej, którego wcale nie ma potrzeby klejenia do ściany.

Ciekawa jestem twojego technicznego rozwiązania na plecy z pilśni w szafie wnękowej ??

anka76
08-01-2008, 19:52
My jeszcze przed montażem okleiliśmy całość tapetą zmywalną w kolorze podobnym do drzwi. Wygląda fajnie a i praktyczne bo można przemyć i z głowy.

Damdaa
09-01-2008, 09:32
Hej ja mam pomalowaną ściane zwykłą białą farbą i nic się nie dzieje :D
Ale podoba i się pomysł z korkiem a jaki koszt ?

monia.mk
10-01-2008, 19:59
Co do korka to np. tu http://www.domkorkowy.com.pl/index.php?go2=wzory_dekroots
Pozdrawiam Monia