PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy! spada ciśnienie wody w c.o.



Robby
05-01-2008, 11:56
Drodzy Koledzy!

posiadam kocioł kondensacyjny Immergas Hercules condensing 20, z zasobnikiem c.w.u. 120l, z pogodówką.. Od dłuższego czasu cisnienie wody spada na tyle, że 1 na tydzień zmuszony jestem dopuszczać wody do instalacji. Gdybym tego nie robił po ok. 1,5 tyg. cisnienie spada do zera. Nie widze żadnych przecieków instalacji w domu. W czym może być problem?
Przed uruchomieniem kotła, instalacja została oczywiście sprawdzona.

Cypek
05-01-2008, 12:32
Cudów nie ma - wyciek musi być.
Tylko jest w miejscu, którego nie widzisz - najpewniej w posadzce.

pablitoo
05-01-2008, 12:45
Dokładnie - przeciek masz na pewno - teraz tylko kwestia lokalizacji - jeżeli go nie widać - to najpewniej w podłodze - czyli - najgorsze z możliwych rozwiazań ...

tadzel
05-01-2008, 12:51
mialem podobnie nie moglem znależc wycieku dopiero po paru tygodniach zauważyłem zasielenie nie na nakretce mosieżnej w rozdzielaczu.To sa bardzo małe wycieki odparowywuja. sprawdz wszystkie nakretki mosieżne.

Monika $ Seba
05-01-2008, 13:04
u nas było to samo- był wyciek- całe szczęście w szafce- przepuścił zawór i obyło się bez kucia. Sprawdz wszystkie zaworki a jeśli nie to to....
trzymam kciuki

Robby
05-01-2008, 13:41
Dziękuję wszystkim,

jednakże tli sie iskierka nadziei, mianowicie istnieje w kotle tzw. membrana, która w jakichś tam sytuacjach się wybrzusza, zamykając obieg wewnętrzny. Jeśli przepuszcza spada wtedy cisnienie w instalacji. Czy ktoś mógłby mi to wyjasnić?
Aha, sprawdzę jeszcze zawory na kolektorach - dzięki :)

Robert

gosciu01
05-01-2008, 16:22
także ...
Jeśli jest to nowa instalacja, to mogła być niedokładnie odpowietrzona.
Jeśli masz odpowietrzniki to mogą teraz wykonywać swoją pracę i ciśnienie spada.

VPS
05-01-2008, 18:00
Robby.
Zamknij zawory zasilania i powrotu pod kotłem. Spuść wodę z kotła i dopiero wtedy zmierz ciśnienie w naczyniu przeponowym (zazwyczaj jest czerwone).
Ciśnienie w naczyniu przeponowym powinno wynosić 0,75 bar
Gdy będzie bez ciśnienia to pompką dopompuj do wymaganego ciśnienia i gotowe.