PDA

Zobacz pełną wersję : CO i CWU z piecem gazowym i weglowym



piotrekklus
05-01-2008, 12:22
Witam
Posiadam piec gazowy Vaillant jedno funkcyjny z zasobnikiem 100 litrowy. Piec pracuje na zamkniętej instalacji CO i CWU (z cyrkulacja wymuszona na powrocie). Nosze sie z zamiarem kupna pieca na paliwo stałe tj. węglowego ze sterownikiem i podpięcie go do istniejącej instalacji. Wiem ze do takiego pieca potrzebna jest instalacja otwarta (chociaż widziałem tez na zamkniętej) Proszę o rady jak zbudować taka instalacje, jakich wymienników płytowych użyć, gdzie zamontować pompy do cyrkulacji i czy powinienem w takiej instalacji zamontować zawory odcinające piec gazowy żeby go nie uszkodzic. byłbym wdzięczny za szczegółowe rady i jakiś schemat.
Z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich na Forum.

edde
05-01-2008, 13:38
a komin dodatkowy do pieca węglowego masz?

piotrekklus
05-01-2008, 13:52
Oczywiście jest przewód kominowy. W kotłowni są dwa przewody z tym jeden zajęty przez piec gazowy. Jest tez wentylacja i możliwość poprowadzenia Z-etki z zewnątrz do pieca węglowego jeśli zajdzie taka konieczność.

Grzesiek13
05-01-2008, 14:27
Tu masz tabelę doboru wymienników płytowych alfa laval


http://www.hydrosolar.pl/promocje/alfa_laval.pdf

VPS
05-01-2008, 18:09
Tutaj (http://foto.icp.pl/displayimage.php?album=245&pos=0) znajdziesz przykładowe zdjęcia.

piotrekklus
06-01-2008, 10:01
I to mi sie podoba!!
Poczytać!!
Zobaczyć!!
I zrozumieć :D
dzięki wielkie
Dzisiaj rano temperatura wróciła na plus wiec nadzieja jest :wink:

1950
06-01-2008, 10:52
i zdaj sobie sprawę z tego, że żaden producent kotła nie dopuszcza instalacji kotła gazowego w pomieszczeniu z kotłem na poliwo stałe

piotrekklus
06-01-2008, 11:25
OJ no to mam problem.
Bo innego miejsca nie przewiduje, nie ma takiej możliwości.
Wiec mówisz że serwisant nie odbierze mi kotła w tym samym pomieszczeniu w którym jest jakikolwiek odbiornik gazu?? Cy to tylko zalecenia czy konkretne wymogi bezpieczeństwa??

Mireks6
06-01-2008, 12:43
No i jeszcze połączyć to z głową, żeby piec na paliwo stałe grzał i CO i CWU, a następnie piec gazowy grzał to co dostanie do roboty

masza
06-01-2008, 15:16
Czy oddzielne kominy dla kotla gazowego i weglowego to koniecznosc? Nie da rady podlaczyc oba piece do jednego komina (przy zalozeniu, ze nigdy nie sa wlaczone dwa piece na raz)?

Grzesiek13
06-01-2008, 16:48
To nie dopuszczalne. Każdy kocioł przyłączasz do swojego oddzielnego przewodu spalinowego.

masza
10-01-2008, 20:52
To nie dopuszczalne. Każdy kocioł przyłączasz do swojego oddzielnego przewodu spalinowego.

Z czego wynika koniecznosc przylaczania piecow do oddzielnych kominów?

Jakie są wymagania odnośnie komina dla pieca gazowego, czy może to być komin wymurowany z cegły pełnej?

1950
10-01-2008, 21:21
To nie dopuszczalne. Każdy kocioł przyłączasz do swojego oddzielnego przewodu spalinowego.

Z czego wynika koniecznosc przylaczania piecow do oddzielnych kominów?

Jakie są wymagania odnośnie komina dla pieca gazowego, czy może to być komin wymurowany z cegły pełnej?
z przepisów i bezpieczeństwa

masza
10-01-2008, 21:34
Z jakich przepisów?
To co zrobić jak się ma dom z jednym kominem? Czy jest jakiś sposób, aby eksploatować dwa piece?

Obok komina jest szyb wentyalcyjny, ale to pewnie tym bardziej nie można go użyć, czy można?

1950
11-01-2008, 21:28
zaproś do siebie kominiarza, zobaczy i wyda najbardziej miarodajną opinię

Grzesiek13
12-01-2008, 07:29
Z jakich przepisów?
To co zrobić jak się ma dom z jednym kominem? Czy jest jakiś sposób, aby eksploatować dwa piece?

Obok komina jest szyb wentyalcyjny, ale to pewnie tym bardziej nie można go użyć, czy można?

Jak masz jeden komin to przemyśl kocioł turbo.

miol
13-01-2008, 06:59
OJ no to mam problem.
Bo innego miejsca nie przewiduje, nie ma takiej możliwości.
Wiec mówisz że serwisant nie odbierze mi kotła w tym samym pomieszczeniu w którym jest jakikolwiek odbiornik gazu?? Cy to tylko zalecenia czy konkretne wymogi bezpieczeństwa??
To zależy od serwisanta :lol: . Mój podłączył i podbił gwarancję bez problemów, a na moje pytania odnośnie wpływu pyłu od kotła węglowego na pracę kotła gazowego odpowiedział, że nie jest tak źle i stwierdził że on też u siebie w domu ma tak samo :lol: :lol: :lol: . Prawo sobie a życie sobie.