PDA

Zobacz pełną wersję : OCIEPLENIE GARAŻU...czy można tak?



lrnn
05-01-2008, 15:35
Mam garaż zrobiony w starym budynku gospodarczym. Poszerzony wjazd - brama chowana ręcznie pod sufit, jedno okno i...zimno. Auto niechętnie pali, materiały budowlane mi zamarzły i pasowałoby to ocieplić ale od wewnątrz. Od zewnąrz mam tynk cementowo wapienny pomalowany farbą elewacyjną, cokól z tynku mozaikowego - dlatego szkoda mi tego obklejać styropianem. Chce styropian 10cm dać od środka i dodatkowo ocieplić brame. Czy można??? Proszę o jakieś rady...

gosciu01
05-01-2008, 16:33
jesli garażu nie będziesz ogrzewał, to możesz ocieplać od środka.
Nie zapomnij o bramie. Może warto zamienić samą szybę na k=1.1, jeśli jest np. stare okno.
Wymiana szyby i ocieplenie bramy może dać więcej niż ocieplanie ścian całego garażu.

A co ze stropem ?

Nie ocieplaj przypadkiem podłogi.

lrnn
05-01-2008, 19:13
Garaż nie jest ogrzewany więc skoro można ocieplać od srodka to tak bedziemy robić ale dopiero w lecie bądź na jesień. A jezeli chodzi o strop to jest drewniany a u góry była stodoła. Nie bardzo da się go ocieplić bo w garażu sufit obity jest blachą trapezową do drewnianych bali. jezeli chodzi o okno to raczej do wymiany bo ościeznice są rozeschnięte i wypaczone - ogólnie szczeliny wszędzie. A dlaczego nie powinno się ocieplać budynku od srodka gdy jest ogrzewany???A co polecasz do ocieplenia bramy - styropian czy wełna???
Pozdrawiam!

gosciu01
05-01-2008, 19:34
Wymień okno i ociepl bramę w pierwszej kolejności ( wszystko jedno czym - w tych warunkach wystarczy 5 cm ).
Zadbaj jednak o kratkę wentylacjyjną.
Spróbuj koniecznie ocieplić strop jednak i możesz wstrzymać się jedną zimę z ocieplaniem ścian. Zobaczysz czy Ci to wystarczy. Już te zabiegi powinny znacznie poprawić sytuację, a temp. w garażu nie powinna spadać poniżej zera.

Nie powinno się ocieplać w ogóle od środka ( choć są systemy, które tak mają, i w ogrzewanych pomieszczeniach, ale to szerszy temat ), ale jeśli nie ma wyjścia to w pomieszczeniach nie ogrzewanych jest to dopuszczalne.
Cały wist w tym aby nie dopuścić do sytuacji wykraplania wody z migrującej wilgoci wewnątrz ściany. Grozi to znacząco gorszymi właściwościami izolacyjnymi, a nawet przemarzaniem, a wówczas krok od katastrofy.

Mirek_Lewandowski
05-01-2008, 19:35
Garaż nie jest ogrzewany więc skoro można ocieplać od srodka to tak bedziemy robić ale dopiero w lecie bądź na jesień. A jezeli chodzi o strop to jest drewniany a u góry była stodoła. Nie bardzo da się go ocieplić bo w garażu sufit obity jest blachą trapezową do drewnianych bali. jezeli chodzi o okno to raczej do wymiany bo ościeznice są rozeschnięte i wypaczone - ogólnie szczeliny wszędzie. A dlaczego nie powinno się ocieplać budynku od srodka gdy jest ogrzewany???A co polecasz do ocieplenia bramy - styropian czy wełna???
Pozdrawiam!
To drewniany czy blaszany?
Jak tego nie ocieplisz, to na resztę szkoda pieniędzy i fatygi.

lrnn
05-01-2008, 22:54
ani drewniany ani blaszany. To garaz w budynku murowanym. O ile pamiętam ściany 2-warstwowe z cienkich silikatów ale kiepsko zaizolowane wewnątrz.