PDA

Zobacz pełną wersję : Ptaki paskudza na parapecie :/



bimbelt
05-01-2008, 18:07
Mam taki delikatny problem. Ptaki upatrzyly sobie jeden z parapetow zewnetrznych i urzadzily sobie na nim toalete. Zastanawiam sie co zrobic. Mata z kolcami raczej odpada, bo nie bedzie wygladac zbyt ladnie na parapecie. Znacie jakies inne sposoby?

piotrm74
05-01-2008, 18:15
posadż kota :D

basiah2
05-01-2008, 18:27
w doniczce :wink:

Wosto
05-01-2008, 18:34
Tym, którzy nie mają tego problemu łatwo żartować...

szybkaosa
05-01-2008, 18:42
Tym, którzy nie mają tego problemu łatwo żartować...

Z tym kotem to niegłupi pomysł, a może naklej na szybę duże zdjęcie kota?

m.k.k
05-01-2008, 20:15
Zalezy od ptakow.
Mozna nakleic na szybe "antyptaka" czyli sylwetke ptaka drapieznego (a moze kota tez), takie sylwetki drapieznikow naklejaja czasem na wiezowce albo przezroczyste ekrany dzwiekochlonne przy drogach.
Jesli sa to golebie, to dobrze dziala cienka zylka zawieszona nad parapetem, tak na wysokosci tulowia ptaka. Dla czlowieka prawie nie zauwazalna, a golab niezle ja widzi. U mnie na barierce balkonu sprawdza sie swietnie. Jesli parapet masz szeroki, to moze byc gorzej, bo laduje obok, a kilka zylek moze spowodowac, ze sie ptaki zaplacza.

romek163
05-01-2008, 20:19
wiatrówka i celne ok ;]

matka dyrektorka
05-01-2008, 20:30
jeszcze dopisz że świetnie się rozbryzguje na szybie :evil:

Mirek_Lewandowski
05-01-2008, 20:34
Pomijając aspekt humanitarno-ekologiczny pomysłu chciałbym zwrócić uwagę na kretynizm pomysłu i zapytać: strzelamy przez szybę (z domu) czy od zewnątrz (w szybę)?

m.k.k
05-01-2008, 20:41
jeszcze dopisz że świetnie się rozbryzguje na szybie :evil:


Pomijając aspekt humanitarno-ekologiczny pomysłu chciałbym zwrócić uwagę na kretynizm pomysłu i zapytać: strzelamy przez szybę (z domu) czy od zewnątrz (w szybę)?

Sie czepiacie. Kolega by chcial pewnie parapet zestrzelic. Przez analogie do rozwiazania problemu zapchlonego kota.

romek163
05-01-2008, 20:55
dla tych, którzy lubią bardziej humanitarne rozwiązania polecam:
KLICK (http://allegro.pl/item291299340_ptaki_odstraszacz_ptakow_golebie_szp aki_w_wa.html)


no i od wiatrówki trochę tańsze;)

05-01-2008, 22:10
Nie wiem co lepsze, wiatrowka... czy to... :-?
http://www.kraupner.cz/HSpopis_EU.php?id_lang=2

Jak zobaczylam takie ustrojstwo na zywo, to az mi ciarki po plecach przeszly... :evil:
[/url]

Rezi
05-01-2008, 22:39
posypac zużytym kocim piaskiem

05-01-2008, 22:49
To kocie g... myslisz lepsze od ptasiego?

Rezi
05-01-2008, 22:57
To kocie g... myslisz lepsze od ptasiego?
chodzi o zapach moczu

05-01-2008, 23:01
To kocie g... myslisz lepsze od ptasiego?
chodzi o zapach moczu
Wydaje mi sie, ze autorowi watku chodzi o to,
zeby miec czysty parapet.

Red72
05-01-2008, 23:07
Serdecznie wam współczuję,wszystkim w tym wątku :lol: :lol: :lol: :lol:

Krzysztofik
05-01-2008, 23:31
Jeśli to nie zadziała
http://www.qz.pl/images/wpisy/3288_1.jpg
to pozostaje godło PRL :wink: :D

matka dyrektorka
05-01-2008, 23:34
TO może zwabić samce (ludzkie niestety) a jeśli i te zaczną paskudzić na parapecie.....

Krzysztofik
05-01-2008, 23:39
TO może zwabić samce (ludzkie niestety) a jeśli i te zaczną paskudzić na parapecie.....
Nie wnikajmy w złe doświadczenia, i nie wnikajmy w czyje :wink:

jea
05-01-2008, 23:50
Siem porobiło...

matka dyrektorka
06-01-2008, 00:07
mówiłam że samce zwabi :lol:

retrofood
06-01-2008, 03:41
mówiłam że samce zwabi :lol:

ale na razie nie paskudzą... :D

bimbelt
06-01-2008, 08:51
Nie wiem co lepsze, wiatrowka... czy to... :-?
http://www.kraupner.cz/HSpopis_EU.php?id_lang=2

Jak zobaczylam takie ustrojstwo na zywo, to az mi ciarki po plecach przeszly... :evil:
[/url]

To jest skuteczne, niestety niezbyt pieknie sie prezentuje na parapecie. Pisalem juz o tym na wstepie.

Trociu
06-01-2008, 09:12
Nie wiem co lepsze, wiatrowka... czy to... :-?
http://www.kraupner.cz/HSpopis_EU.php?id_lang=2

Jak zobaczylam takie ustrojstwo na zywo, to az mi ciarki po plecach przeszly... :evil:
[/url]

To jest skuteczne, niestety niezbyt pieknie sie prezentuje na parapecie. Pisalem juz o tym na wstepie.

To zależy co wolisz mieć na parapecie. Ptaki czy kilka drutów. Myślę, że można na jakiś czas postawić te druty na parapecie, aby ptaki oduczyły się tam siadać. Z czasem będzie można je ściągnąć i mieć spokój.
Ewentualnie można rozważyć ten pomysł z żyłką lub inna tasiemką. Powiesić coś ładnego co jednocześnie nie pozwoli ptakom tam usiąść.

romek163
06-01-2008, 09:18
jak ma się parapety np. z blachy ocynkowanej to można podłączyć tzw. pastucha :D gołąbki szybko się zniechęcą, a i życie ocalą ;]

garbus2
06-01-2008, 09:45
dla tych, którzy lubią bardziej humanitarne rozwiązania polecam:
KLICK (http://allegro.pl/item291299340_ptaki_odstraszacz_ptakow_golebie_szp aki_w_wa.html)


no i od wiatrówki trochę tańsze;)


zajmuje sie tym zawodowo i mocno odradzam (szczegoly www.ploszenie.pl) jakiekolwiek systemy dziwekowe - jedyne co to da to dobry bol glowy dla wlasciciela i efekt przez pierwsze kilka godzin a potem powrot do normalnosci czyli siedzenia ptakow tam gdzie siedzialy. raczej radze sprobowac z sylwetka na oknie lub sylwetka zawieszona na lince kolo parapetu.

garbus2
06-01-2008, 09:47
Nie wiem co lepsze, wiatrowka... czy to... :-?
http://www.kraupner.cz/HSpopis_EU.php?id_lang=2

Jak zobaczylam takie ustrojstwo na zywo, to az mi ciarki po plecach przeszly... :evil:
[/url]

To jest skuteczne, niestety niezbyt pieknie sie prezentuje na parapecie. Pisalem juz o tym na wstepie.


kilka razy widzialem gniazda gołębi na takich kolcach więc dyskutowałbym co do skuteczności niemniej na pewno o wiele skuteczniejsze niz systemy dzwiekowe.

ila66
06-01-2008, 10:15
zajmuje sie tym zawodowo ...
wiesz cos na temat odstraszania ptakow kolorami ,
ew. kombinacją koloru i kształtu ?

garbus2
06-01-2008, 10:27
zajmuje sie tym zawodowo ...
wiesz cos na temat odstraszania ptakow kolorami ,
ew. kombinacją koloru i kształtu ?

my do odstraszania używamy innych ptaków :) tyle że drapieżnych (głównie specjalnie ułożonych sokołów) - latający w danym miejscu drapieżnik jest na tyle powaznym zagrożeniem ze wieszośc ptaków woli się trzymać z dala. O stosoowaniu kombinacji kolorów niestety nie słyszałem za wiele ale z pewnością jak każdy bodzieć mechaniczny ptak po pewnym czasię się do tego przyzwyczaja - nie ma takiej możliwości w wypadku zakodowanego w genach strachu przed drapieznikiem.

ila66
06-01-2008, 11:35
niebieskie szmatki na drzewach owocowych ,
odstraszanie indykow pomaranczową rurą drenazową itp.

garbus2
06-01-2008, 11:44
niebieskie szmatki na drzewach owocowych ,
odstraszanie indykow pomaranczową rurą drenazową itp.

niebieskie szmatki - raczej sama kwestia czegos nietypowego poruszającego się - niemniej nie slyszalem więc nie wypowiadam się wiążąco. A indyków nie miałem jeszcze możliwości odsraszac :D :D
A co do kombinacji kolorów i kształtu to oczywiście czarna sylwetka ptaka drapieżnego jest jednym z najlepszych sposobów zabezpieczenia szyb przed uderzeniami ptaków

panda
06-01-2008, 23:51
Strasznie kombinujecie. A można prościej: na magnetofon nagrywamy głos atakującego jastrzębia, wyjście z magnetofonu na zewnętrzny megafon. Dodatkowo za szybą silna lampa błyskowa. Teraz na zewnątrz albo bariera podczerwieni albo mata naciskowa pod parapetem (do nabycia w sklepach z systemami alarmowymi).
Działanie: przylatuje ptaszek-luzaczek, siada a tu lampą po oczach, jastrzębiem po uszach. Fakt że może się zes...ć ale za to po raz ostatni :)
Tanio, szybko, skutecznie. Bo niestety albo my jego albo on nasz parapet ;)

http://images2.fotosik.pl/64/5ac83kwgn51n9nkz.jpg

garbus2
07-01-2008, 07:30
Strasznie kombinujecie. A można prościej: na magnetofon nagrywamy głos atakującego jastrzębia, wyjście z magnetofonu na zewnętrzny megafon. Dodatkowo za szybą silna lampa błyskowa. Teraz na zewnątrz albo bariera podczerwieni albo mata naciskowa pod parapetem (do nabycia w sklepach z systemami alarmowymi).
Działanie: przylatuje ptaszek-luzaczek, siada a tu lampą po oczach, jastrzębiem po uszach. Fakt że może się zes...ć ale za to po raz ostatni :)
Tanio, szybko, skutecznie. Bo niestety albo my jego albo on nasz parapet ;)



Totalne nieporozumienie i zadziała może jeden lub dwa razy. Ptaki nie reagją na bodźce słuchowe pt odgłos ptaka drapieznego - najbardziej naciagana metoda z jakimi sie spotkałem. Jeśli uciekł to dlatego ze po prostu za głośno megafon zawył a z pewnością nie dlatego że odtwrzono dzwiek odglosu ptaka drapieżnego. Takie metody tworzone sa przez osoby nie majace pojecia o zachowaniach ptaków.....

ila66
07-01-2008, 07:54
ciekawe dlaczego tak strasznie indyki boja sie pomaranczowej rury ,
mozesz rzucic setny raz , a one w panice uciekaja , wszystkie bez wyjatku :roll:

krisga
07-01-2008, 10:37
jezeli wracaja te same sztuki na twoj parapet to musisz je czyms wystraszyć .... glolebie panicznie boja sie kun , tchorzy itp ... albo odpal jakas petarde ..i po zawodach

pierwek
07-01-2008, 13:43
a może wystawić im na parapecie karmidełko z zatrutym ziarnem? jeżeli nie jest to stado 50szt tylko jakieś sporadyczne upierdliwce powinno pomóc...
:wink:

Krzysztofik
07-01-2008, 15:47
Na małej tabliczce napis:
"H5N1"

ila66
07-01-2008, 16:23
ziarno mozna namoczyc w alkoholu

garbus2
07-01-2008, 16:44
ziarno mozna namoczyc w alkoholu

potem sie naucza i kumpli sciagna bo za darmo najesc i nachlac sie mozna - to dopiero bedzie bajzel :) :wink: :wink: