PDA

Zobacz pełną wersję : prawo unijne a wielkosc dzialki



zitom
27-08-2001, 21:52
witam
od kilku osob otrzymalem informacje ze w zwiazku z przystosowaniem naszego prawa do struktur unijnych od przyszlego roku bedzie problem z uzyskaniem pozwolenia na budowe na dzialkach ponizej 1200 m. Poniewaz stoje wlasnie przed decyzja zakupu dzialki budowlamej 1000 m - prosil bym o rozwianie moich watpliwosci.

pozdrawiam
zitom

bogo
25-10-2001, 20:59
Co za głupota, jeżeli to prawda (w co wątpię) to lepiej uciekajmy od tej debilnej Unii jak najdalej, choćby na wschód (nie jestem komunistą ani nawet socjalistą - raczej liberałem). Puki co Unia nas ssa ile się da nie oferując prawie nic w zamian.

26-10-2001, 07:59
Też o tym slyszalem. Ale potraktowalem to jak plotke.

aziel
26-10-2001, 10:57
Coś tu nie gra.
W Niemczech typowa działka budowlana to 300 m2 dla połówki bliźniaka, i 450 m2 na dom wolnostojący. Tak właściwie jak na tym postawi się dom i wiatę na samochód, to zostaje miejsce na chodniczek przed domem i kocyk obok tarasu...
A.Z.

buba48
27-10-2004, 13:06
...od kilku osob otrzymalem informacje ze w zwiazku z przystosowaniem naszego prawa do struktur unijnych od przyszlego roku bedzie problem z uzyskaniem pozwolenia na budowe na dzialkach ponizej 1200 m...

Absurd !

ania
27-10-2004, 13:42
BZDURA ROKU!

krzyss
28-10-2004, 14:29
Nie jestem taki odważny, aby od razu krzyczeć "bzdura". Otóż w miejscowym planie zagospodarowania mam: minimalna działka 800m, bliźniak chyba 500m, a jak w terenie leśnym to 1000m. I to było napisane jeszcze przed Unią...

ania
29-10-2004, 19:44
Nie jestem taki odważny, aby od razu krzyczeć "bzdura". Otóż w miejscowym planie zagospodarowania mam: minimalna działka 800m, bliźniak chyba 500m, a jak w terenie leśnym to 1000m. I to było napisane jeszcze przed Unią...

krzyss

Bzdurą jest wiązanie wymaganej wielkości działki z dostosowaniem prawa do Unii - co z resztą sam napisałeś, tylko innymi słowami :wink:

krzyss
03-11-2004, 01:11
Oczywiście, ważny jest plan zagospodarowania.

tadzel
16-04-2005, 20:25
U mnie tj. ok. 30 km od mokotowa / dzielnica Warszawy / minimalna pow. dzialki to 3000 m2 nie moze byc mniejsza otulina parku krajobrazowego.
U mojej corki pod Bruksela max. pow. dzialki obecnie wynosi 1000 m2 a ma byc 600 m2.
Podziwiam glupie pomysly przeciwnikow przynaleznosci polski do Uni.

magdi
24-04-2005, 07:43
taki wymog nie ma nic wspolnego z prawem UE. sprawdzone :D

Sylwia z Gdyni
09-06-2005, 11:12
a jak przepisy te mają się do działek letniskowych?
istnieje min, wielkość działek?

dorotazab
09-07-2005, 20:40
Plan zagospodarowania to plan zagospodarowania - nie ma nic wspolnego z Unia!!! Jesli w planie pisze ze dzialka musi miec 1000 czy 1200 to tyle musi miec - ale przeciez plan zagospodarowania dotyczy tylko pewnego obszaru a nie calego kraju!!!!!!!!!

Co Wy oszaliliscie czy jak???

Trzeba czytac Plan Zagosodarowania!

Nie mysle aby byl 1 przepis unijny dotyczacy calego naszego kraju - ot chociazby nasza dzialka to 29 na 27,5 metra i wlasnie dopiero miesiac temu dostalismy pozwolenie na budowe i co??
Dzialka ma dokladnie 797,5 metra kwadratowego- wiec co - powinnam niby dostac odmowne tak??

Kierujcie sie zdrowym rozumem - nie powtarzajcie poprzekrecanych informacji - to tylko powoduje powstawanie paniki - no i po co?

KLAMKA
25-04-2006, 22:00
nie ma czegos takiego w unii - plotka bo pan mi powiedzial itd .... znamy to .... plan zagospodarowania jest specyficzny w kazdej gminie - to od wojta zalezy co sobie wymysli albo od urzedu urbanistyki - ograniczenia moga zaistniec na przykladzie francji podaje bo tu mieszkam i tu sie buduje : sa ograniczenia jezeli w poblizu znajduja sie budynki czy pomniki zaklasyfikowane jako historyczne , wtedy trzeba sie scisle trzymac tych ograniczen - moze to byc : kat spadku dachu, moze byc to brak zezwolenia na dach jednospadowy, moze to byc zakaz budowania domow z bali, koloru okiennic czy scisle okreslony typ tynku i jego koloru, wielkosci okien itd.... sa rowniez typy zabudowy ktore nie sa tolerowane przez wojta gminy i mieszkancow - bo projekt zabudowy jest wystawiony do konsultacji publicznej dlatego miedzy innymi tablica informacyjna na terenie budowy musi byc dobrze wypelniona typ budowy, powierzchnia , wykonawca, architekt, wlasciciel, nr zezwolenia na budowe i nr telefonu. Wrazie wahania wyrazenia zgody na budowe urzad urbanistyki wysyla budujacego sie do architekta wojewodzkiego (departamentalnego) ale i tak ostateczna zgode w razie wahan podpisuje wojt gminy .Sasiad zza plotu moze pojsc i zglosic swoje zastrzezenia w sprawie budowy. Czy mam dodac cos jeszcze? Acha wiadomo ze na dzialce 500m nie postawi sie domu 500 metrow w poziomie - ale to sa wymogi scisle okreslone przez prawo budowy a takie tez istnieje w polsce - wiadomo ze od plotu sasiada mierzac twoj mur nosny nie moze przekraczac proporcji okreslonych w przepisach, ze jezeli domy sa ustawione w okreslonej linii to nie mozna sobie stawiac domu w poprzek ale takich rzeczy chyba wam mowic nie musze.

janrenovate
21-05-2006, 14:22
Breaking all the rules!!

DarePL
24-05-2006, 08:40
Mam pytanie do pana " janrenovate"

Czemu w avatarze ma kolega masonskie symbole, jakis fan fartucha i kielni??

janrenovate
25-05-2006, 19:07
Mam pytanie do pana " janrenovate"

Czemu w avatarze ma kolega masonskie symbole, jakis fan fartucha i kielni??
Wolałbyś abym mił sierp i młot??:)
Jestem Murarzem

Jadziek
05-07-2006, 12:02
witam
od kilku osob otrzymalem informacje ze w zwiazku z przystosowaniem naszego prawa do struktur unijnych od przyszlego roku bedzie problem z uzyskaniem pozwolenia na budowe na dzialkach ponizej 1200 m. Poniewaz stoje wlasnie przed decyzja zakupu dzialki budowlamej 1000 m - prosil bym o rozwianie moich watpliwosci.
moze tu chodzi o to, ze nie bedzie mozna podzialic dzialki na mniejsza niz 1200 m2 (u mnie w gminie takie jest ograniczenie) nie wiem od kiedy weszlo to ograniczenie, ale ok. 10 lat temu sasiad podzielil na mniejsze np. 800 m2