PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylacja dachu a lukarna



bimbelt
05-01-2008, 21:05
Mam dach ze sztywnym poszyciem z papa na wierzchu. Musze zapewnic wentylacje pomiedzy welna a deskowaniem. Jak mam to zrobic w lukarnie? Ktoredy wpuscic powietrze?

FREDY
05-01-2008, 23:20
a czym się różni lukarna od normalnego dachu. Jest kalenica, są krokwie. Jak zrobisz tylko wywiew powietrza od góry przy kalenicy to się nic złego nie będzie działo, przecież tam jest max 2m. :wink:

bimbelt
06-01-2008, 08:53
No zeby wentylowac, to musi byc i nawiew i wywiew. A w lukarnie z tym nawiewem kiepsko :/ No, ale chyba ktos jakos to juz rozwiazal, co?

ila66
06-01-2008, 09:16
No zeby wentylowac, to musi byc i nawiew i wywiew. A w lukarnie z tym nawiewem kiepsko :/ No, ale chyba ktos jakos to juz rozwiazal, co?

czyli problem stanowia kosze i to nie tylko w lukarnach ,
podobnie okna , kominy itp.

piotrw
06-01-2008, 18:01
No zeby wentylowac, to musi byc i nawiew i wywiew. A w lukarnie z tym nawiewem kiepsko :/ No, ale chyba ktos jakos to juz rozwiazal, co?
Na pionowych deskach poszycia ścianek bocznych lukarny (tych trójkątnych) można dać paski ze styropianu. (już było o tym na forum). W moim domu natomiast jest niewielka szczelina "nawiewna" od spodu pomiędzy deskami ścianek bocznych lukarny - mam nadzieję że wystarczy. Sklepienie lukan oczywiście ocieplam takl samo jak resztę dachu. Poza tym ocieplenie od wewnątrz zaopatrzę w szczelną izolację przeciwwilgociową - wszędzie
Pozdrawiam
Piotr

bimbelt
06-01-2008, 22:10
Problem w tym, ze moja lukarna nie ma scianek bocznych ...

bimbelt
07-01-2008, 19:29
Nikt nie jest mi w stanie nic wiecej podpowiedziec?

tomlolo
18-09-2008, 07:40
Ponawiam to samo pytanie co bimbelt, bo teraz ja stoje przed takim samym problemem. Lukarna (dekarz mówił na to jaskółka) jest dość duża w formie trójkąta wycinającego się z połaci dachu (są tylko 2 scianki pod jakimś tam kątem). Jak zrealizować wentylację ? Są takie powierzchnie zamknięte dookoła krokwiami albo kantówkami konstrukcyjnymi lukarny i nie wiem czy jest sens dylatować tam wełnę ? dodam jeszcze że jest to łazienka i wiem że musze zadbać o staranne uszczelnienie folią paroizolacyjną.
Pozdr. Tomek.

Andrzej Wilhelmi
21-09-2008, 01:03
Wszystko zależy jakie będzie krycie docelowe. Jak krycie docelowe na łatach to nie ma problemu wycina się otwór w deskach w każdym polu zabezpieczając go przed skroplinami od strony dachu. Jak krycie np. gontem papowym czy papą to trzeba wiercić otwory w krokwiach pod deskami. Pozdrawiam.

tomlolo
21-09-2008, 19:40
Dzięki za zainteresowanie.
Dach mam deskowany i papowany, łaty i blachodachówka. Jakoś nie widzi mi się dziurawić deski z papą, już na spokojnie wymyślam którędy wpuścić powietrze i zwentylować przestrzenie poprzez nawiercenie tu i tam :wink: