PDA

Zobacz pełną wersję : Umowa na wykonanie instalacji wodn-kan



coci
06-01-2008, 01:05
Witam
Czy ktos z was drodzy forumowicze moglby mi pomoc i doradzic co takiego powinna zawierac umowa na wykonanie kompletnej instalacji wodno-kanalizacyjnej(CO,piec gazowy,kominek z PW,podlogowka,grzejniki,podlaczenie/przylacze gazu od granicy posesji,kanaliza)?Moze ktos moglby ewentualnie wkleic jakis link odnosnie takiej umowy?Na co wogole zwracac uwage przy uzgadnianiu szczegolow z fachowcami,zeby pozniej nie zalowac?Wole dmuchac na zimne,poki jeszcze czas...
Z gory serdecznie dziekuje.

Sasha
06-01-2008, 01:09
Umowa aby była umową musi zawierać 3 elementy
1. Zakres - im dokładniej go opiszesz tym lepiej dla ciebie - najlepiej razem z technologią
2. Termin reallizacji
3. Wartość umowy

dodatkowo
gwarancja
sankcje

coci
06-01-2008, 15:08
Dzieki.
pkt.1zakres,technologia.-z tym jest wlaciwie najwiekszy problem.Nie wiem jak/co to powinnobyc sformulowane.Sa przeciez szczegoly ktorych niesposob wyszczegolnic zwyklemu smiertelnikowi/inwestorowi.Moze ktos sie w to bawil tj.wyszczegolnial wszystko,krok po kroku,"zaworek po zaworku",co jak z czym i po co.
pkt.3 wartosc umowy.Jak powinienem placic?Etapami,za calosc po zakonczeniu?Jesli etapami,to ile za jaki etap?Zeby nie zostac z niedokonczona instalacja w dodatku nadplacona.
Poradzcie cos prosze.Licze na Was.

Sasha
06-01-2008, 19:34
1. zakres - no to napisz co to za instalacja, Masz jakiś projekt? jak chcesz aby działała, z czego ma się składać. Nie musisz wszystkiego opisywać technicznym językiem - wystarczy że opiszesz na poziomie intencji.

Kuna
06-01-2008, 19:49
Wyobraźcie sobie , że zbudowałem dom i ani razu nie podpisywałem umowy na wykonanie jakichkolwiek prac budowlanych . Budowa metodą gospodarczą . To znaczy budowałem etapami wynajmując kolejne ekipy fachowców . Nadzór własny . Fachowcy zawsze z polecenia . Lub wcześniej widziałem ich pracę . Nigdy nie miałem kłopotów z wykonawcami . Zapłata po wykonaniu prac . Materiały kupowałem sam . Jak spotkam na ulicy budowlańców , którzy u mnie robili zawsze się witamy z sympatią . Oczywiście nie namawiam aby nie zawierać umów na wykonawstwo .

coci
06-01-2008, 20:39
Dzieki serdeczne.
Tak wlasnie zamierzam zrobic.Opisze po prostu wszystko slowami laika,czyli to jak system(CO,CWU,piec gazowy+kominek z PW) ma dzialac.Ot co.
Dzieki raz jeszcze.

Sasha
06-01-2008, 22:22
Wyobraźcie sobie , że zbudowałem dom i ani razu nie podpisywałem umowy na wykonanie jakichkolwiek prac budowlanych . Budowa metodą gospodarczą . To znaczy budowałem etapami wynajmując kolejne ekipy fachowców . Nadzór własny . Fachowcy zawsze z polecenia . Lub wcześniej widziałem ich pracę . Nigdy nie miałem kłopotów z wykonawcami . Zapłata po wykonaniu prac . Materiały kupowałem sam . Jak spotkam na ulicy budowlańców , którzy u mnie robili zawsze się witamy z sympatią . Oczywiście nie namawiam aby nie zawierać umów na wykonawstwo .

to bardzo prawdopodobne.
ja natomiast podpisuję umowy na wszystko i powiem ci że jak spotykam swoich wykonawców to witamy się z równą serdecznością