PDA

Zobacz pełną wersję : chcą mi odciąć prąd!!



izat
06-01-2008, 13:06
ZE wystosował do mnie pismo, że skrzynka gazowa stoi za blisko elektrycznej i jeśli nie przesunę skrzynki gazowej w inne miejsce odetną mi prąd ze względów bezpieczeństwa
fakt jest taki, że skrzynki stoją obok siebie
wszystko jest wykonane zgodnie z projektem, uzgodnione w ZUD itd
najpierw była instalowana skrzynka elektryczna
i co ja mam im odpowiedzieć??
czyją własnością jest skrzynka gazowa moją, czy gazowni????
przecież ja nie wymyśliłam takiego usytuowania skrzynek
skrzynki są już obudowane klinkierem

Nefer
06-01-2008, 13:08
Ktoś w tym Zudzie to podpisał ...

retrofood
06-01-2008, 13:19
ZE wystosował do mnie pismo, że skrzynka gazowa stoi za blisko elektrycznej i jeśli nie przesunę skrzynki gazowej w inne miejsce odetną mi prąd ze względów bezpieczeństwa


Mimo wszystko, pewnie łatwiej będzie przesunąć elektryczną, bo przy dojściu kabla do skrzynki powinien być położony w ziemi jego zapas.
Musisz poczytać na jaki paragraf się ZE powołuje i ten paragraf sprawdzić.

izat
06-01-2008, 13:24
ZE nie powołuje się na żaden paragraf w tym piśmie
najchętniej napisałabym im pisemko, żeby swoje żale wylali do gazowni :D , bo skrzynka nie jest moją własnością a jest wykonana zgodnie z zatwierdzonym i uzgodnionym projektem (bo to sprawdziłam), ale gazownia nie jest dla nich stroną .....

retrofood
06-01-2008, 13:32
Ja myślę, że tak możesz zrobić.

retrofood
06-01-2008, 13:33
Ja myślę, że tak możesz zrobić. I zapytać o podstawę prawną.

sSiwy12
06-01-2008, 13:45
Moim zdaniem jeśli spełniaja wymagania Rozporządzenia .....
§ 159. 1. Instalacja gazowa budynku zasilanego z sieci gazowej powinna mieć zainstalowany na przyłączu kurek główny, umożliwiający odcięcie dopływu gazu.
.........................
3. W zabudowie jednorodzinnej, zagrodowej i rekreacji indywidualnej dopuszcza się instalowanie kurka głównego w odległości większej niż 10 m od zasilanego budynku, w wentylowanej szafce, usytuowanej w linii ogrodzenia od ulicy lub ogólnego ciągu pieszego z dostępem do niej od strony zewnętrznej działki budowlanej.

168. 1. Gazomierze należy instalować w przedziale wysokości od 0,3 m do 1,8 m od poziomu podłogi do spodu gazomierza lub co najmniej 0,5 m od poziomu terenu.
2. Gazomierze do pomiaru przepływu gazu o gęstości mniejszej od gęstości powietrza powinny być umieszczone powyżej licznika elektrycznego i innych urządzeń mogących iskrzyć, a do gazu o gęstości większej od gęstości powietrza - o co najmniej 0,3 m poniżej licznika i takich urządzeń.
3. Gazomierze instalowane bez szafek, na tym samym poziomie co liczniki elektryczne lub inne mogące iskrzyć urządzenia, powinny być od nich oddalone co najmniej o 1 m.
4. Dopuszcza się zmniejszenie odległości, o której jest mowa w ust. 3, jeżeli między tymi urządzeniami zostanie wykonana przegroda z materiału niepalnego o wysokości co najmniej 0,5 m powyżej i poniżej gazomierza oraz wysięgu większym o co najmniej 0,1 m od odległości lica gazomierza od ściany, na której jest zainstalowany


To nie ma innego "paragrafu"

izat
06-01-2008, 13:55
sSiwy i retro dziękuję za odpowiedzi
wszystkie warunki w/w są spełnione
nie jestem tylko pewna co z tą gęstością gazu, bo gazomierz w skrzynce jest niżej niż elektryczna
myślę, że ZE chce mnie trochę uciszyć, bo wezwałam ich do "wyprostowania" skrzynki elektrycznej, którą postawili nierówno w linii ogrodzenia, jest lekko przekoszona
w tym samym piśmie stwierdzają, że postument i skrzynka została założona zgodnie z wytyczeniem geodety
dziwne, bo gdyby tak było, to linia ogrodzenia skosiłaby róg mojej posesji :D
podejrzewam, że to taka mała zemsta ;) na mnie
ale mogę się mylić ;)

retrofood
06-01-2008, 14:20
Ja w ogóle nie wyobrażam sobie jakiegoś oficjalnego żądania bez podania podstawy prawnej - oczywiście ze strony instytucji.

retrofood
06-01-2008, 14:20
Ja w ogóle nie wyobrażam sobie jakiegoś oficjalnego żądania bez podania podstawy prawnej - oczywiście ze strony instytucji.