PDA

Zobacz pełną wersję : wykończenie a ogrzewanie



maliniaczek
06-01-2008, 14:57
Witam,

Szczęśliwego Nowego Roku :D
Mamy zamiar wykończyć całkowicie dom w tym roku. Nie będziemy jednak zakładać pieca czy grzejników. I stąd moje pytanie. Jak długo może stać wykończony dom bez ogrzewania. Jakie są za i przeciw, czy jeden rok, dwa lata czy może wiecej. Dzieki za odpowiedz.

Staszek budowniczy
06-01-2008, 17:23
Będziesz miał takie kłopoty z wodą jak ja . Czy jesteś w stanie całkowicie ja spuścić z instalacji??????
jak nie to czeka Ciebie palenie i niedopuszczenie by temperatura w domu spadła poniżej 0.
Przechlapane.... :wink:

akacja
06-01-2008, 21:40
A co rozumiesz pod pojęciem "wykończyć całkowicie" ? Dla mnie wykończenie to zrobienie podłóg, gładzi, malowanie, łazienki - kafelki, drzwi wewnętrzne itp. Jeśli o takie wykończenie ci chodzi, to po co robić to teraz, jeśli masz zamiar wprowadzić się za dwa lata? :o No, chyba, że się nie zrozumieliśmy...

maliniaczek
06-01-2008, 22:10
Wykończenie domu w moim przypadku to: hydraulika, elektryka, wylewki, tynki, ocieplenie poddasza, i elewacje, wiadomo drzwi i okna też.
Czyli tak zwany stan deweloperski.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

akacja
06-01-2008, 22:14
Jak nie zostawisz wody w instalacjach, to chyba bez ogrzewania przeżyje... Ale wietrzyć musisz.

maliniaczek
07-01-2008, 15:29
W takim razie jak długo taki dom w stanie deweloperskim może stać 2 lata , 3 ?

garbus2
07-01-2008, 15:58
stać to może dowolnie długo pod warunkiem ze go do tego przygotujesz i ci go nie zdewastują złomiarze :) poprzez przygotowanie rozumiem np uewnienie sie ze w zimie w nieogrzewanym budynku nie bedzie wody w instalacji wodnej. Z drugiej strony jak doma ma stac pusty 10 lat to moze lepiej go sprzedac i drugi wybudowac za ten czas?

Staszek budowniczy
07-01-2008, 16:38
Nie tylko złomiarze - jak wytrzują że Ciebie nie ma to zdemontują wszystko co tylko można -od futryn i okien po najmniejszą część metalową .
A inni zrobią sobie melinę

maliniaczek
07-01-2008, 20:09
Sytuacja wyglada tak, po obu stronach mojego domu sa sąsiedzi, jeden ma zamiar wprowadzić sie w sierpniu, drugi nie wiadomo na razie kiedy, po za tym chcialam alarm , więc sąsiedzi cały czas zwracaja uwage na ten dom. My w tej chwili mieszkamy za granicą, i kiedy wrócimy do polski nie wiadomo, ale jak byśmy przygotowali do do stanu deweloperskiego, to może byśmy wrócili wcześniej, albo go sprzedali- nie wiadomo.
czy sądzicie ze jeśli tynki są położone. to włamywacze sie włamią, po to żeby wydłubać instalacje?

garbus2
08-01-2008, 07:39
Sytuacja wyglada tak, po obu stronach mojego domu sa sąsiedzi, jeden ma zamiar wprowadzić sie w sierpniu, drugi nie wiadomo na razie kiedy, po za tym chcialam alarm , więc sąsiedzi cały czas zwracaja uwage na ten dom. My w tej chwili mieszkamy za granicą, i kiedy wrócimy do polski nie wiadomo, ale jak byśmy przygotowali do do stanu deweloperskiego, to może byśmy wrócili wcześniej, albo go sprzedali- nie wiadomo.
czy sądzicie ze jeśli tynki są położone. to włamywacze sie włamią, po to żeby wydłubać instalacje?

to juz by byla lekka przesada ale w stanie deweloperskim sa grzejniki, drzwi itp