PDA

Zobacz pełną wersję : Jutro wylewki, a ja nie wiem, co i jak...



Bezdomna
06-01-2008, 15:21
Przeczytałam wątki o wylewkach i w końcu nie wiem:
1) dawać folie na styropian czy nie?
2) zawijać folię przy ścianie, czy przed dylatacją? Bo jeśli jest taśma, ta najpierw taśma, a potem folia, prawda? Jak gruba taśma, skoro nie ma jeszcze tynków?
Nie wiem jeszcze (3)ile doliczyć folii na zagięcie i ile zaginać, (4) czy da się wyrównać nieco chudziak, bo miejscami są wybrzuszenia i (5) jak cienka może być wylewka, bo mam w projekcie 5+5 i na styropianie nie mogę oszczędzać, a za wysoko nie poleję, bo się drzwi zaleją (zwłaszcza balkonowe - te wg wylewkarza są za nisko, wg drzwiarza ok - 12 cm do skrzydła )
Wylewki we wtorek, ma być na plusie, oby.
Acha! I czy ma ktoś pomysł, jak zabezpieczyć otwór na bramę garażowa, której nie ma, a która będzie wielka (szer. prawie 5 m)?

Staszek budowniczy
06-01-2008, 17:12
Nie dawaj folii na styropian.............ale pojedyńczej. Jak możesz to daj podwójną ,mniejsze niebezpieczeństwo przetarć podczas kładzwnia betonu, jastrychu.
Folię wywiń na scianę tak by wystawała przynajmniej 2-5 cm ponad wylewkę - jak będziesz robiła podłogi to wtedy nadmiar równo sobie zetniesz - dotyczy to także dylatacji obwodowej.
Najpierw folia a na nia dopiero taśma
Lekkie wybrzuszenia nie przeszkadzają
Cieniej wylewki niż 5-7 cm nie dawaj . Niby minimalna grubość to 4,5 cm ale to naprawdę niewiele - ta posadzka musi być samonośna , czyli przenieść obciążenia - w skrócie pisząc przypomina to trójąt równoramienny .
Im większa jest podstawa to można większe obciążenie dać na szczycie tej piramidki - po prostu przeniesie więcej obciążenia


np. 100 kg - to nacisk na 1 cm2
I
I I
I I
I I
-----------------------
tutaj już będzie zdecydowanie mniej , nieprawdaż :-)

Staszek budowniczy
06-01-2008, 17:18
Kurde- miał być pokazany trójkąt a wychodzi to co wychodzi - musisz sie domyśleć że to jest trójkąt.....

Barbossa
06-01-2008, 18:01
czyli robota od du.py strony... :-?

Bluszczowcy
06-01-2008, 21:26
Czy folia na steropian jest naprawdę konieczna? Co ona daje?

Obecnie mam rozłożoną papę i na nią steropian. Na niego idą wszelkie rury, a przede wszystkim podłogówka. Rury od podłogówki leżą na styropianie i są do niego przytwierdzone haczykami - gdzie tu sie ma znaleźc folia?


Zastanawiam sie jeszcze nad jednym, czy w salonie, gdzie na częśc podłogi będzie parkiet a na części gres, różnicowac jakoś grubośc wylewki?

MARTiiii
07-01-2008, 19:57
Eee a pod tymi rurkami na styropianie masz w ogole folie pod podlogowke taka srebrna odbijajaca cieplo? Tu juz nie trzeba innej folii.
W pozostalej czesci domu gdzie nie ma podlogowki powinienes rozlozyc folie np budowlana, lepiej 2x. A po to by wylewka nie poleciala miedzy plyty styropianu, wybrzuszajca go, robiac mostki itp.

A tak na boku to na tej papie powinienes tez miec rozlozona folie by oddzielic pape od styropianu. One sie nie lubia... chemicznie.