PDA

Zobacz pełną wersję : Pustak Kategoria II- czy reklamować?



Croolick
06-01-2008, 18:18
Przywieziono mi U220 n aplac. Nie było mnie niestety przy rozładunku i odbiorze. Dzisiaj obejrzalem towar i na oko wszystko ok. Nie popękane, jednorodny kolor, równe.
Zaniepokoił mnie mocno zapis na deklaracji dołączonej do palet>>Kategoria II :-?

http://img519.imageshack.us/img519/8136/beztytuuuh0.jpg



Czy zapis >>KATEGORIA II odnosi sie do jakości wyrobu (= JAKOŚĆ) czy też innych parametrów pustaka? Pomóżcie proszę bo nie wiem co z tym zrobić. :(

Fileiro
06-01-2008, 21:23
W zależności od wymagań kontroli produkcji elementy murowe zalicza się do kategorii I lub II.
Do kategorii I należą elementy murowe, których producent deklaruje, że:
- mają one określona wytrzymałość na ściskanie,
- w zakładzie jest stosowana kontrola jakości, z której wynika, że prawdopodobieństwo wystąpienia średniej wytrzymałości na ściskanie mniejszej od zadeklarowanej jest nie większe niż 5%.
Do kategorii II zalicza się elementy murowe, których producent deklaruje ich wytrzymałość średnią, a pozostałe wymagania kategorii I nie są spełnione.

Croolick
07-01-2008, 09:50
W zależności od wymagań kontroli produkcji elementy murowe zalicza się do kategorii I lub II.

Dziekuję bardzo za pomoc i zainteresowanie. Buduję co prawda parterówkę a nie wieżowiec ale dobrze jest wiedzieć za co się płaci. :D